O* O* Antilopen terug naar af Twee dagen top volleybal in jeugdtoemooi van LEOS Tweemaal winst voor Roda op eigen jeugdtoemooi Bondscoach Herman Duel: „Toernooi belangrijk voor het wedstrijdritme" Kinderdijk bezegelt lot korfballers: 9-5 Inbreng buitenlandse teams viel tegen Organisatie verliep vlekkeloos Tweede plaats voor Nimmerdorruiters LEUSDEN- Op de laatste speeldag van de veldkorfbalcompeti- tie is het doek voor het Leusdense Antilopen definitief geval len. Nadat de Leusdenaren, via drie overwinningen na de winterstop, uit schier kansloze positie waren teruggekomen, doorkruiste Kinderdijk ter elfder ure alsnog het inderhaast opgestelde overlevingsplan, via een veelzeggende 9-5 over winning op de formatie van trainer Kees van Buren. Ironisch genoeg is Antilopen op de laatste speeldag pas de enige ploeg die zekerheid heeft over het feit dat men volgend jaar niet meer op landelijk niveau zal acteren. VEO en Pernix zullen onderling nog moeten uitmaken wie er terug zal keren naar de hoogste districtsklasse. van het seizoen alsnog van de illu sies beroofd. Een felle eindsprint, die gestalte kreeg in overwinnin gen op HKC, VES en Pernix, bracht de Leusdenaren nog in de directe nabijheid van de voorlaatste plaats. Daarmee kregen de volgelingen van Kees van Buren uitzicht op lijfs behoud in de overgangsklasse, al werd vorige week al duidelijk dat er in geval van winst nog minimaal beslissingswedstrijden zouden moeten worden gespeeld. Overigens illustreerden ook de uitslagen van de laatste speeldag hoe marginaal de krachtsverschil len in de overgangsklasse A wa ren. Het verschil tussen de nummer laatst en nummer dne van het klas sement waren op de valreep met groter dan vier punten. Een schrale troost voor de degradant, hoewel het voor hetzelfde geld extra zout in de wonde kan betekenen. In het hypotethische geval dat Antilopen afgelopen zaterdag van Kinderdijk gewonnen zou hebben, zouden liefst vier ploegen op de laatste plaats zijn geëindigd. De competitie zou dan bijna met een kwart moeten zijn verlengd om uit- i, kVt i i fiii' l Jan Costa... twee maal raak. Het heeft uiteindelijk met zo mo gen zijn. Antilopen, dat vorige week nog op een wonder hoopte, werd in de allerlaatste wedstnjd eindelijk de definitieve ranglijst op te maken. Gelukkig voor de com- petitieleider kwam het zover met. Antilopen zal daar echter bepaald minder gelukkig mee zijn. In feite moet de debutant op over gangsklasse-niveau niet één, maar twee stappen terugdoen. Het af schaffen van de promotieklasse, die vong seizoen de oorzaak was van de promotie van de Leusdena ren, betekent nu dat de ploeg te rugvalt naar districtsniveau. Toch viel op het verlies van de Leusdenaren m de laatste en be slissende wedstrijd weinig af te dingen. Al eerder bleek met nsame het lengte-overwicht van de ploeg uit Alblasserdam een extra handi cap voor Antilopen, dat zich met in het gelukkige bezit weet van uit de kluiten gewassen spelers. De thuis ploeg, die ook moest winnen om definitief veilig te zijn, buitte dat andermaal goed uit. Kees van Bu ren wond er ook geen doekjes om: „Het surplus aan lengte en fysieke power van Kinderdijk heeft ons op gebroken. Bovendien was het af standsschot van de tegenstander uitstekend verzorgd. Slechts in de beginfase konden we iets terug doen. Op dat moment speelde Kin derdijk ook erg nerveus. De ploeg speelde tegen zichzelf. Maar wij hadden niet de macht om daar iets mee te doen. Ook wij werden door spanningen geplaagd. Zeker in de eerste periode werd er bijvoor beeld slecht gepassed". Antilopen kwam lekker uit de startblokken. Meteen- m de eerste minuut vond Margret Versteeg de korf van afstand, waarmee ze de score opende. Kinderdijk schrok daarvan en herstelde zich maar moeilijk. Maar de bezoekers ver gaten van de problemen bij de thuisploeg te profiteren. Binnen het kwartier boog Kinderdijk de score om in eigen voordeel. In de vijftiende minuut had Anti lopen opnieuw succes. Marjon Ab- bnng forceerde op doorbraak een strafworp, die door Jan Costa be heerst werd binnengenukt: 2-2. Daarmee was de koek echter voorlopig op voor de Leusdenaren. In het laatste kwartier van de eerste helft kreeg Antilopen drie treffers om de oren, zodat de pauze met een 5-2 achterstand bereikt werd. De tweede helft begon desa streus voor de Leusdenaren Nog geen dne minuten na de hervatting tekende Kinderdijk voor de zesde treffer en nam daarmee niet alleen een psychologische voorsprong, maar vergrootte ook de kloof tot vier punten. Hoewel een dergelijke achterstand in korfbalkringen met zelden snel wordt weggewerkt, leek een dergelijke mentale klus niet voor Antilopen weggelegd. Even gloorde er hoop, toen op nieuw Jan Costa (nu van afstand) de korf vond en de achterstand terug bracht tot draaglijke proporties: 6- 3. Coach Kees van Buren vond dat ook het tijdstip om een wissel toe te passen en bracht Martijn Ver woerd binnen de lijnen voor de tegenvallende Daniël Beekmans. Verwoerd greep meteen de kans om zich te bewijzen en schoot in de achttiende minuut raak. Het zou Antilopen evenwel niet veel verder brengen: even daarvoor had Kin derdijk de stand naar 7-3 getild. Toen was al duidelijk dat er voor de Leusdenaren geen eer meer te behalne zou zijn. Het wachten was op het laatste fluitsignaal, dat het lot van de Leusdenaren m de landelij ke klasse zou bezegelen. De tus sentijd werd opgevuld met wat plichtmatige zaken. Zo vergrootte Kinderdijk de voorsprong tot 9-4, Voor Eddie Hendriks het voorlopig laatste doelpunt van Antilopen in de overgnagsklasse voor zijn reke ning nam. Met nog dne minuten te gaan, pegelde Hendnks van af stand raak, waarmee het eindre sultaat op 9-5 werd bevroren. Uitslagen overgangsklasse A. Kinderdijk - Antilopen 9-5 Pernix-VEO 10-7 VES-HKC 8-9 Oranje/Wit-Swift 9-12 Eindstand overgangsklasse A. 1. Oranje/Wit 14-20 2 HKC 14-16 3. VES 14-14 4. Kinderdijk 14-14 5. Swift (M.) 14-14 6 VEO 14-12 7. Pernix 14-12 8 Antilopen 14-10 Oranje/Wit kampioen, Antilopen gede gradeerd. Wethouder Evehen Blom verrichtte de aftrap op het internationale jeugdtoemooi van Roda'46. LEUSDEN - Het internationale jeugdvoetbaltoemooi voor A- en B-junioren dat afgelopen donderdag en zaterdag in Lensden werd gehouden is gewonnen door het organiserende Roda'46. De organisatie werd te elfder ure nog onaangenaam verrast door het plotseling afzeggen van Huizen, Roda Boys en RKAW. Stator werd als vervanger aan het deelnemersveld toegevoegd. Kees van BurenSurplus aan lengte heelt ons opgebroken". LEUSDEN - Net als vorig jaar werd het LEOS-jeugdtoernooi besloten met een zinderende finale. De meisjes zorgden voor een prachtige bekroning van twee dagen top-volleybal in Leus den. Het team van ATC'65 uit Hengelo versloeg het damesteam van SoVoCo uit Soest. Na drie enerverende sets trok ATC'65 aan het langste eind (15-11, 7-15 en 15-10). Bij de jongens ging de winst heel verrassend naar het team van Ichtus. In de finale was jong-oranje geen partij voor de ploeg uit Enschede. In twee sets werd de oranje-brigade gedeklas- seerd: 15-1 en 15-6. De meisjes van LEOS werden verdienstelijk zesde en de jon gens moesten genoegen nemen met een achtste plaats. Traditiegetrouw kon de organisa tie van het negende LEOS-jeugd- volleybaltoernooi terugzien op een vlekkeloos verlopen evene ment. Topvolleybal van de boven ste plank, veel publiek en geen enkele wanklank van de deelne mers zorgden ervoor dat het toer nooi succesvol verliep. Het deelnemersveld was in verge lijking met andere jaren in de breedte veel sterker. Organisator Hans Kluit daarover: "In voor gaande jaren was het vaak zo dat er een absolute top was met daarna een gat. Nu was het zo dat in feite alle teams in staat waren om een finale-plaats te behalen. Kon het eerder nog wel eens voor komen dat een team het toernooi wist te winnen zonder ook maar één set af te staan, nu was dat door de gelijke krachtsverhoudingen vrijwel onmogelijk". Aan mede-organisator de heer Martin Joosten de vraag hoe dit deelnemersveld bij elkaar is ge kregen. "Via een voor-inschrij ving hebben we de clubs de kans gegeven om zichzelf aan te mel den. Dat we allen genoegen na men met de absolute top mag dui delijk zijn. Daarnaast hebben we op de open clubkampioenschap pen van Nederland het deelne mersveld weten te completeren met de beste clubs die daar aan wezig waren Uit het buitenland hadden we weer het team van TV Ruelzheim, dat voor de tweede keer acte de pésence gaf. Jong- oranje is zo langzamerhand een vaste klant op ons toernooi en is natuurlijk met de geselecteerde top van spelers met een maxi mum-leeftijd van 17 jaar een pu bliekstrekker van de eerste orde." "TOMBOLA" In de voorronden bleek al gauw dat het toernooi een grote "tom bola" zou vormen. De meeste ploegen deden mets voor elkaar onder. Bij de jongens waren de onderlinge verschillen helemaal bijzonder klein Het gehanteerde setpuntensysteem moest hier dan ook uitsluitsel geven over de te spelen finale-wedstnjden Bij de meisjes vielen alleen Longa en PZ- /Dynamo licht uit de toon. Het Apeldoornse Dynamo behaalde in haar voorronden geen enkel punt. Het waren kleine factoren die de doorslag gaven of een team voor de derde en vierde plaats moest uitkomen of voor de stnjd om de zevende en achtste plaats. Het meisjesteam van ATC'65 was hier van een schoolvoorbeeld. De Hengelose formatie kon in de fi nale niet beschikken over re serve-speelsters zodat verwacht mocht worden dat de ploeg het conditioneel wel af zou moeten leggen tegen een complete te genstander. Maar het pakte dus anders uit... Dat de organisatie weer volledig is geslaagd, is volgens de heer Joos ten te danken aan de vele vrijwilli gers die het Leusdense volleybal een hart onder de riem steken. "In een tijd waarin de commercie hoogtij viert wordt het steeds moeilijker om een dergelijk toer nooi zonder hulp van sponsors te organiseren. Daarom zijn wij zeer tevreden dat we dit toernooi zon der hulp van "buitenaf van de grond kunnen krijgen. Met hulp van de leden van LEOS is voor on derdak gezorgd voor de deelne mers; er moesten voor de deelne mers 120 bedden worden gere geld Door een goede taakverde ling en natuurlijk de ervanng van de voorgaande jaren hebben wij het als organisatie een stuk een voudiger gekregen. KRUISFINALES De nummers één en twee uit de poule speelden tegen elkaar de kruisfinales. Hillhout/Reflex kwam uit tegen Ichtus, dat in poule B als tweede was geëin digd. De Enschedese formatie wist in een goede wedstnjd de winst naar zich toe te trekken. De andere kruisfinale bij de jon gens ging tussen jong-Oranje. de nummer twee uit poule A, en Voll- kei, winnaar van poule B. Vollkei, dat de titel verdedigde, werd in twee sets verslagen door jong-oranje. In twee sets liet de oranje equipe er geen twijfel over bestaan wie er de sterkste was: 15- 6 en 15-11. Jong-Oranje ging dus duidelijk als favoriet naar de fi nale. niet in de laatste plaats om dat tegenstander Ichtus slechts dank zij het setpuntensysteem te gen Reflex de eindstrijd had be reikt* 10-15 en 15-13. De kruisfinale bij de meisjes tus sen ATC'65 en jong-Oranje le verde absoluut top-volleybal op. Het Hengelose ATC, winnaar van poule B, trok aan het langste eind. Beide ploegen wonnen een set (16-14 voor jong-Oranje en 15-10 voor ATC'65), zodat de equipe van bondstrainer Herman Duel slechts op saldo de finale misliep. Mis schien dat het verschil m ervaring de doorslag gaf Het team van ATC bestond uit liefst vijf speel sters die in de eerste divisie uitko men. De jong-Oranje ploeg be staat daarentegen uit speelsters die niet ouder zijn dan zeventien jaar. De andere kruisfinale bij de meisjes was slechts een formali teit. Het als tweede geëindigde SoVoCo liet er geen gras over groeien en sloeg de winnaar van poule A, Set-up '65, met grote overtuiging van het veld: 15-11 en 15-8. De LEOS-heren kwamen in hun fi nale wedstrijd uit tegen Thomax om de zevende en achtste plaats. De Leusdenaren konden het in de eerste set nog aardig bij sloffen: 15-12. In de tweede set viel er geen enkele eer meer te behalen en werd de LEOS ploeg compleet gedeklasseerd: 15-1. Een achtste plaats was de beloning. De meisjesploeg van LEOS speelde de finale-wedstnjd van vong jaar tegen het Duitse TV Ruelzheim een keer over Vong jaar ging het om goud of zilver. Nu was de inzet slechts de vijfde plaats. Beide teams hielden elkaar in evenwicht en wonnen ieder een set. Op saldo eiste Ruelzheim de vijfde plaats voor zich op. LEOS kwam 1 puntje tekort. 15-7,8-15 Ook bij de jongens werd de finale van vorig jaar weer overgespeeld. Vollkei stapte ook nu weer als winnaar van het veld met dien ver stande dat de beloning nu slechts een derde plaas was. Hillhout/Re flex werd dus vierde. VERRASSING Nadat de plaatsen drie tot en met tien waren verdeeld kon het tal rijke publiek zich gaan opmaken voor de finale-wedstrijden om de eerste en tweede plaats. De fina les van de jongens en meisjes wer den gelijktijdig afgewerkt. Het jongens-team van jong-Oranje, dat favoriet was, werd op een onaan gename verrassing getrakteerd. De internationals in de dop wer den geconfronteerd met een te genstander die een lesje kwam geven in modem volleybal. Ich tus, met in haar midden de beste aanvaller van het toernooi, sloeg de oranje-equipe finaal van het veld af: 15-5 en 15-6 zijn cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten. De finale bij de meisjes werd een spektakelstuk van de eerste orde. SoVoCo uit Soest werd favoriet ge acht omdat men in tegenstelling tot haar tegenstanders wel over wisselspelers kon beschikken. ATC'65 bleek echter zoveel karak ter te bezittten dat men zich door de handicap met bij voorbaat liet afslachten. De ervaren meisjes van de Hengelose ploeg deden er alle zes gewoon een schepje bovenop en trokken de eerste set met 15-11 naar zich toe De tweede set leek de instorting van ATC toch te be werken. SoVoCo sloeg hard toe: 15-7 Een derde set moest dus de beslissing brengen. Geheel tegen de verwachting in bleek ATC'65 opgewassen tegen de druk vanuit het Soesterkamp. Dank zij een fan tastische wedstrijdmentaliteit ging de winst naar de meisjes uit Hen gelo: 15-10. De prijzen waren nu verdeeld, maar de organisatie kende ook nog een paar individuele prijzen toe. Het gezamenlijke scheids- rechterscorps bepaalde dat Longa'59 de prijs kreeg voor het beste team van dit toernooi. Hier bij werd vooral gelet op presenta tie, gedrag, sportiviteit en organi satie. De prijs voor de beste aanvaller ging naar Dirk-Jan Rezelmann van kampioen Ichtus. Tot beste aan- valster werd Esther van Dongen gekozen (zij komt uit voor jong- Oranje). Roel van Maten van Hill hout/Reflex ging naar huis met de prijs voor de beste spelverdeler. De spelverdeelster van ATC'65, Esther ter Riet, ging er met de on derscheiding van beste spelver deelster vandoor De opzet was om de A- en B-junio- ren in twee poules te laten spelen maar door de onverwachte afzeg gingen kon dit bij de A-junioren niet worden gerealiseerd. Zo doende werd voor hen een halve competitie afgewerkt. Winnaar werd de Al van het organise rende Roda'46. De Leusdenaren bleken veruit de sterksten. CDW uit Wijk bij Duurstede moest ge noegen nemen met de tweede plaats. De buitenlandse deelnemers kon den geen stempel drukken op dit toernooi. Het Belgische FC St. Job kwam nog redelijk uit de verf met een derde plaats. AC Gonzaga uit Italië kwam niet verder dan een vijfde en voorlaatste plaats. Eindstand A-junioren 1. Roda'46 2. CDW 3 FCSt Job 4. Stator 5. AC Gonzaga 6. Quick Leusden Wijk bij Duurstede België Lelystad Italië Den Haag SCHEMA Bij de B-junioren kon wel volgens het opgezette schema worden ge speeld, omdat Stator als vervanger optrad voor RKAW uit Leidschen- dam Er werd m twee poules van vier gespeeld. Stator werd zevende door DVS uit Ermelo met liefst 7-5 terug te wij zen naar de achtste plaats. De vijfde plaats was voor het team van het Italiaanse Gonzaga. WOP uit Voorthuizen werd door de Zuid europeanen met 3-2 verslagen. Op de derde plaats eindigde het team van Quick, dat in een spannende wedstrijd IJsselmeervogels met 3- 2 klopte. De finale ging tussen CDW en Roda'46. Na de officiële speeltijd was de stand 1-1. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Het in groten getale opgekomen publiek stond als één man achter de Leusdense ploeg, die de zenu wen beter m bedwang hielden en na strafschoppen wonnen. Eindstand B-junioren 1. Roda'46 Leusden 2. CDW Wijk bij Duurstede 3. Quick Den Haag 4 IJsselmeervogels Spakenburg 5. AC Gonzaga Italië 6. WOP Voorthllizon 7 Stator Lelystad 8. DVS Ermelo Uitslagen meisjes poule A 1 Set-up '65 Jong-Oranje jongens poule A 7 1 Hilhout/ReQex 6 6 2. Jong-Oranje 5 3. TV Ruelzheim 3 3. Ekspalvo 4. Rentokil/ZVH 3 4 Thomax 5. Longa'59 Poule B 1 ATC'65 2. Sovoco 3. LEOS 4. ACCO/DOS 5. PZ/Dynamo 1 Eindstand meisjes 1. ATC'65 2 SoVoCo 3. Set-Up '65 4 Jong-Oranje 5. TV Ruelzheim 6 LEOS 7 ACCO/DOS 8 Rentokil/ZVH 9 Longa'59 10 PZ/Dynamo 1 5. Rentokil/ZVH 2 Poule B 1. Vollkei f 2 Ichtus E 3. PZ/Dynamo 2 4. LEOS 5 5 ACCO/DOS 5 jongens 1Ichtus 2 Jong-Oranje 3. Vollkei 4 Hillhout/ReQex 5 PZ/Dynamo 6. Ekspalvo 7 Thomax 8 LEOS 9 ACCO/DOS 10 Rentokil/ZVH Spelmoment uit de wtemationaal getmte ontmoeting tussen Roda'46 en het Italiaanse Conzaga in de B-poule. LEUSDEN - Het verlies in de finale van jong-oranje tegen Ichtus was misschien voor velen een verrassing, net als de uiteindelijke vierde plaats voor de meisjesploeg van jong- oranje. Voor de beide bondstrainers was het echter geen tegenvaller. ,,Het resultaat stond tijdens dit toernoi voor ons niet op de eerste plaats. Ons streven was zoveel moge lijk wedstrijdritme opdoen en mogelijke spelpatronen per fectioneren", aldus Herman Duel die de meisjesploeg van jong-oranje onder zijn hoede heeft. De jong-oranje ploeg was donderdag al neergestreken m Leusden. Manager/coach Herman Duel over het hoe en waarom: „We zijn in dit sta dium bezig met de aanloop naar het zes-landentoemooi dat in augustus zal worden ge houden in West-Duitsland. We moeten dan ook iedere mogelijkheid benutten om met de meisjes bij elkaar te zijn, zodat er in de resterende maanden een team wordt ge formeerd, dat ook in de breedte sterk genoeg is en in ternationaal goed voor de dag kan komen." ,,Een toernooi zoals hier in Leusden wordt door ons dan ook onmiddel lijk aangegrepen om er een trainingsstage van te maken. Dat we afgelopen donderdag een extra trairungsdag kon den inlassen, is in dit stadium alleen maar mooi meegeno men", aldus de bondscoach. Op de vraag of het behaalde resultaat tijdens dit Moving- sound toernooi toch niet een beetje beneden de verwach tingen en mogelijkheden was zei de coach van het talent volle meisjesteam: „Natuurlijk hoop je altijd op een ereplaats maar het resultaat was hier niet heilig Als je dan ziet dat we in de kruisfinale slechts drie puntjes tekort komen om de finale te bereiken dan kan ik onmogelijk ontevreden zijn. Vergeet met dat mijn se lectie bestaat uit speelsters met een maximum-leeftijd van zeventien jaar, terwijl de te genstandsters twee jaar ouder zijn en in veel gevallen al er varing hebben met het spelen in de divisie." DISCIPLINE Volgens Herman Duel is het essentiële verschil tussen een toernooi zoals in Leusden en een echte landenwedstnjd het verschil in benadenng en voorbereiding „Als er een in terland op het programma staat wordt er in de ochtend uren licht getraind, er wordt wat gegeten, er volgt een uit gebreide taktische bespre king met maar één doel: op dat bewuste ogenblik te kun nen en moeten presteren. Nu staat er in een kort tijdsbestek een groot aantal wedstrijden op het programma en als je dan ook maar één ogenblik niet bij de les bent dan kun je een hoge klassenng verder wel vergeten „We hebben dit toernooi bo vendien aangegrepen om vooral de meisjes, die als het ware de nummers zeven tot dertien vormen, te kunnen la ten spelen. Buiten het basis zestal moeten ook deze meis jes moeiteloos kunnen spelen ingeval van blessures of an dere problemen." Net als bij de jongensploeg van jong-oranje viel ook bij de meisjes de enorme gedreven heid en discipline op. Her man Duel: „De meisjes en ook de jongens zijn zich er ter dege van bewust dat ze op volleybalgebied wat kunnen gaan betekenen." Ook de jon gens van jong-oranje werden geconfronteerd met de ernst van een serieuze aanpak. Na het onnodig verliezen van een set op vrijdag werd er prompt een straftraining ingelast... LEUSDEN - He» pony-vier tal van Nimmerdor, dat deel nam aan een wedstrijd in Groenekan, eindigde op de tweede plaats. Het staat in de competitie na twee wedstrij den met vijf punten eveneens op de tweede plaats. Er volgt nog één wedstrijd, daarna mo gen de drie hoogst geplaat sten naar de Utrechtse provin ciale kampioenschappen. Uitslagen: M Il-dressuur. 2, Rehnilda Mander- sloot (122 p.), 5. Annemiek v.d. Burg (120 p.). B-dressuur: 1Anouk v.d. Bnnk 138 p.), 2. Diana Boshuis (133 p.), 3. Marlon Bos huis (123 p.), 5. Niels Vogelsang (122 p.). Springen klasse L: 2. Niels Vogelsang. De heren Elskamp en Pries na men in Oldenzaal deel aan een menwedstrijd. In de marathon ein digden ze als derde, bij de dres suur als tweede en in de vaardig- heidsproef als derde. In de samen gestelde einduitslag bezetten zij de derde plaats. Bij wedstrijden in Lunteren werd mevrouw A. Hamoen-v.d. Vliert eerste in de L-dressuur met 123 punten. In de tweede proef reed ze 124 punten bij elkaar. Bij het sprin gen was Petra Kempkes foutloos in de klasse Z.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6