HV gedesillusioneerd aa noodlottig verlies ritelkansen Lookhorst zo goed als verkeken 3ezond Joggen Leusden liep )ijna driehonderd kilometer Henk en Bauke Bokhorst winnaars lentetoemooi Lockhorst viert zilveren jubileum met internationaal proftoernooi )ameshandballers bedwingen Celentas: 14-10 Leusden' aan de leiding ïjdens 24-uurs estafetteloop: Drie dagen toptennis in augustus: Boeiende jeu de boulesfinale Halve finale Bedrijfsbowling DINSDAG 17 MEI 1988 DUSDEN- Wat een daverend kampioensfeestje had moeten rorden, is voor de herenhandbailers van LHV op een desillusie itgedraaid. Op de voorlaatste speeldag van de competitie ouden de Leusdenaren aan winst op nummer twee RHC ge- oeg hebben gehad om zich de titel toe te eigenen. Slechts één peelhelft was er sprake van de verwachte titanenstrijd. Daar- kwam LHV na een slechte start sterk terug en werkte een 2-5 chterstand weg. Nog voor de pauze was de balans in het oordeel van de Lesudenaren doorgeslagen: 6-5. Een incident a de veldwisseling deed LHV echter de das om. Toen de eusdenaren Ed Davids geblesseerd zagen uitvallen, raakte de iloeg volledig uit balans en profiteerde RHC geroutineerd: 8- 9. Wat voor LHV het hoogtepunt an het seizoen had moeten wor- en, promotie naar de eerste klas- a, is op een regelrechte afgang .[gedraaid. Uitgerekend m de ampioenswedstrijd kregen de eusdenaren de grootste neder- ag sinds jaren om de oren. Hoe- lel de cijfers als geflatteerd be bouwd moeten worden, was het >ch bedenkelijk te zien hoe de loeg reageerde op een tegenslag. een stand van 6-7, vlak na de eldwisseling, raakte Ed Davids, en sleutelspeler in de Leusdense irmatie, na een noodlottige bot- ng dusdanig geblesseerd dat ver- er spelen onmogelijk was gewor- en. In het ziekenhuis moest een cheur in de lip van de Amersfoor- sr in Leusdense dienst met vijf echtingen gerepareerd worden. Het team van LHV reageerde eer aangeslagen op het voorval, et bezoekende RHC, dat alleen an winst voldoende had om nog inspraak te kunnen maken op de lel, profiteerde zeer uitgekookt en ihotelde de Leusdenaren m no- me een onoverbrugbare achter land voor. LHV miste de veer- racht om, net als in de eerste der- g minuten, uit het dal te klimmen n maakte na de pauze een mach loze indruk. Toch zou het onjuist zijn om te eronderstellen dat RHC een ge- ikkige winnaar was. Daarvoor peelden de gasten te sterk. De loeg uit Rhenen was technisch en !s team de meerdere van LHV. Ed Davids...blessure. Desalniettemin leek LHV de tekor ten te kunnen compenseren. Met name m de eerste helft vocht de formatie van trainer Co Wethly zich goed terug uit een achterstandsi tuatie. Van 2-5 kwamen de Leusde naren op 6-5, waarmee men voor het eerst, en voor het laatst, op voorsprong kwam. ZENUWEN Slechts voor de pauze was er sprake van een kampioenswed strijd. Hoewel RHC ook toen al de beste indruk achterliet, had dat in de score voor de Leusdenaren nog geen negatieve gevolgen. Even zag het daar overigens wel naar uit. Nadat LHV via treffers van Ed Da vids (1-1) en Willem van der Hey- den (2-3) redelijk gelijke tred hield met de tegenstander, plaatsten de bezoekers een tussensprintje, waarna 2-5 op het scorebord stond. Ed Davids leidde met een fraai uitgevoerde break-out het herstel in (3-5). De zenuwen leken hun greep op de wedstrijd te verliezen, waarna de rollen werden omge draaid. RHC maakte een moeilijke fase door en dat werd door LHV uitgebuit. Via break-outs van Ed Davids en Daan Bleuel en twee treffers van Theo Prinsen en Will van Kollenburg bogen de Leusde naren op slag van rust de score in eigen voordeel om: 6-5. Na de pauze ging het echter snel mis. Via twee snelle doelpunten deelde RHC de eerste rake tik uit, waarna het incident met Ed Davids de knock-down betekende. De ploeg uit Rhenen voelde feilloos aan dat de Leusdenaren in die pe riode mentaal rijp waren voor de sloop en schroomden ook niet de afbraak van het Leusdense bol werk ter hand te nemen. Met snelle tegenstoten, waarop ook doelman Matthijs Jantzen het antwoord schuldig moest blijven, werd de score opgevoerd naar 6-10. Pas toen kon LHV iets terugdoen, al had het daar een strafworp voor nodig. Via Henk Menting, die niet uit de verf kwam zondag, werd de achterstand teruggebracht naar dne doelpunten (7-10), maar het mocht geen zoden aan de dijk zet ten. Na 7-17 noteerden de Leusdena ren het tweede en laatste wapenfeit van de tweede helft. Willem van der Heyden rondde een break-out af. VERTREK De dames leverden een uitste- Joop Douma...vertrek. kende wedstrijd af tegen Celeritas 2 uit Bunnik. De ploeg van schei dend trainer Joop Douma, die een wat tegenvallend seizoen achter de rug heeft, toonde op het Burge meester Buiningpark aan nog steeds voldoende kwaliteit in huis te hebben. Precies dertig minuten hadden de Leusdenaren nodig om het antwoord te formuleren op de zwakheden in de vijandelijke de fensie. Daarna maakten de Leusde naren in korte tijd een achterstand goed (6-8 rust), om de tegenstan der definitief de hielen te laten zien: 14-10. Joop Douma, die LHV aan het eind van het seizoen verlaat, was dan ook niet ontevreden:„We heb ben een wedstrijd gespeeld met twee verschillende gezichten. Voor de rust werd er wel hard ge werkt, maar er werd te weinig ruimte gecreeerd. Dat gmg na de pauze veel beter en bovendien hebben we, voor het eerst sinds tijden, een zeer hoog scoringsper centage gehaald. Maar ook ach terin hielden we de zaken uitste kend gesloten. Dat blijkt wel uit het feit dat Celeritas in de tweede helft maar twee doelpunten maakt, waarvan eên uit een strafworp." Over zijn vertrek bij LHV laat Douma weten: „Ik vind het na ruim drie jaar genoeg. Ik denk dat er ook binnen de groep behoefte zou kunnen bestaan aan een nieuw ge zicht. Ik heb geprobeerd een aan tal zaken op de rails te zetten en ben daarin naar volgens mij voor een deel zeker in geslaagd. Aan de andere kant denk ik ook dat er nu iemand anders nodig is om de trein in beweging te krijgen en te hou den". HOMMAGE De wedstrijd van afgelopen zon dag mag waarschijnlijk als een soort hommage van het LHV-team aan hun trainer mogen worden ge zien. In ieder geval maakten de Leusdenaren duidelijk dat men het spel nog niet verleerd was. Met name de tweede helft was van hoog mveau. Voor de rust gmg de stnjd lange tijd gelijk op. LHV domineerde, maar slaagde er met in de tegen stander van zich af te schudden. Carla Mossel opende de score ge lijk na het eerste fluitsignaal, maar Celeritas beantwoordde de treffer met twee tegendoelpunten. Petra van der Heyden, die de laatste we ken in glanzende vorm verkeert, bracht vanuit de hoek de balans weer in evenwicht: 2-2. Via Carrn Nijhuis, die vanaf de opbouw schit terend raak schoot, kwam LHV weer aan de leiding. Niet voor lang: met opmeuw twee doelpunten op rij pakte Celeritas wederom voor deel: 3-4. Nadat Ria Meyerink, geheel in overeenstemming met de tot dan toe heersende regelmaat, LHV weer aan de leiding had geholpen (5-4), leek Celeritas de wedstrijd in handen te gaan nemen. Bij rust leid de de Bunnikse formatie met 6-8. Na de pauze veranderde dat snel. Nadat To Steenbeek de aan vallende aspiraties van LHV inleid de met twee schoten die op de paal stuitten, was Petra van der Heyden dne keer achtereen succesvol. Via Ria Meyennk en Hetty Tessels lie pen de Leusdenaren daarna uit tot 12-8, waarna de wedstrijd feitelijk al beslist was. Celertitas kwam via een strafworp en een benutte nreak-out nog wel dichterbij (12- 10), maar Ria Meyennk en Petra van der Heyden stelden de winst definitief veilig: 14-10. EUSDEN - Nadat donderdag de twee inhaalpartijen mixed er de set tegen NWTL in Amsterdam werden verloren met 6-3 n 6-3 (einduitslag 6-2 en zondag werd verloren van Iduna in trecht met 5-3, zijn de kampioenskansen van het eerste mixed am van LTV Lookhorst nagenoeg verkeken. oor de dne gewonnen partijen gen Iduna stonden wederom de imes garant. Zowel Madeion :hoonmaker als haar zus Birgit onnen de enkelpartijen gemak- ilijk in twee sets en samen won- in zij ook de damesdubbel met 6.1-6. e overige vijf partijen gingen lar Iduna. Arthur Scherpenzeel rliest met 6-2, 4-6, 6-4. Hans Bos- >om met 6-2, 6-4. Samen gingen het schip in tijdens het dubbel: 1,3-6,6-4. De mixed partijen werden beide in twee sets verloren. Van de zondagteams zijn na vijf van de zes te spelen wedstrijden het tweede mixed team in de vierde klasse en het vierde mixed team in de vijfde klasse al overtui gend kampioen. Het tweede team, waarin uitko men Gisela Bolk, Anka den Boer, Ingeborg, Richel, Rob Stuiver en Wiebo Plijwaar heeft van de 40 partijen er slechts twee verloren. De promotiewedstrijd op 12 juni zal uitmaken of het volgend jaar in de derde klasse zal uitkomen. Het vierde team promoveert auto matisch naar de vierde klase met eveneens 38 van de 40 gewonnen partijen. In dit team spelen Ma- riska Bosboom, Jasmijn Wagenaar, Willem der Pon, Mark van Dijk en Vincent Koopman. Het vijfde team in de vijfde klasse en het zevende team in de zesde klasse worden zo goed als zeker op de laatste competitiedag, 29 mei, kampioen. Van de zaterdag teams heeft het eerste mixed team nog een kansje op het kampioenschap ondanks het minimale verhes in de laatste wedstrijd tegen Maarsenbroek A. Cyrü Hollema verloor zijn enkel- partij in drie sets, maar Gré Hoks- bergen won haar enkelepartij m twee sets. De herendubbel ging verloren 4-6,2-6. Irene Abbing en Ruud Hoksber- gen wonnen de mixed met 6-2, 6- 3. Het damesdubbel zou de beslis sing brengen. Ondanks een voor sprong van 5-2 in de derde set wis ten de dames toch niet te winnen (5-7), waardoor dit laatste belang rijke punt naar Maarsenbroek ging. Leusden Omdat Leusden 1 met 7-1 won van Shot neemt het thans de eerste plaats in met één punt voorsprong op zijn naaste concurrent OSM. De laatste competitiewedstrijd tegen OSM zal de beslisssing moeten brengen. Chantal Mol (6-3/6-1) Annelies v. Staveren (0-6/6-4/6-3), Erik Come- lissen (7-6/7-5) en Ton Lemstra (6- 3/6-3) zorgde voor 4-0. Na de dub bel werd de stand 6-0, alleen ging de mix van Annelies v. Staveren, Ton Lenstra verloren, einduitslag 7-1. Op zaterdag en zondag werden de eerste kampioensteams be kend. Leusden A behaalde dit na een 5-0 overwinning op Brisk A, het team van aanvoerder Paul Slij per moet nu nog een promotie wedstrijd spelen voor een plaatsje in de eerste klas. Heren B en het zondag 35+ team werden ook kampioen en promoveren automa tisch. Uitslagen zaterdag Lockhorst A-M'broeck A 2-3 De Uithof B - Lockhorst B 1-4 Lockhorst C - De Rading A 2-3 Manger Cats B - Lockhorst D 4-1 Lockhorst E - H'veen B 1-4 Heren A - Montfoort B 6-0 Bosheim D - Heren B 3-3 LWB-Heren C 66 Junioren A - Aeta D 2-3 Bosch en D D - Junioren B 2-3 H Stoort B - Junioren C 0-5 Zondag Iduna 4 - Lockhorst 1 5-3 S'berg 2 - Lockhorst 2 1-7 Lockhorst 3 - Baarn 3 6-2 Lockhorst 4 - 't Schilt 86 Alta 6 - Lockhorst 5 3-5 Hoogland 6 - Lockhorst 6 2-6 Lockhorst 7 - Nieuwegein 6 7-1 Heren 1 - Laakhuisje 1 1-5 Junioren 1 - Bilthoven 86 Rhijnauwen 5 - Junioren 2 5-3. LEUSDEN - „Gezond Joggen Leusden", onder deze naam heeft een team van vijf dames en vijf heren onder leiding van Fred Gressie deelgenomen aan de tiende internationale 24 uur loop/estafette in Apeldoorn. Doel was gedurende een etmaal een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Men kwam tenslot te tot 297 kilometer en 999 meter. Het internationale lopersveld tel de honderden deelnemers, waar onder Westduitsers, Belgen, Fran sen, Engelsen, Finnen, Zwitsers, Tsjechen en Hongaren. Het team uit Leusden bleek zich uitstekend te hebben voorbereid. Na twee jaar trainen bleek de conditie voortref felijk. Vierentwintig uur lang werd een forse aanslag gedaan op de geestelijke en lichamelijke ge steldheid van de dames en heren. De sfeer in de groep was van het begin tot het einde perfekt. Om acht uur 's avonds, na zes uur lopen, was een afstand gelegd van 78,532 kilometer, nog een zes uur later 155,394 kilometer en na in to taal achttien uur 223 kilometer en 901 meter. Het leek er toen op, dat de 300 kuometer zou worden ge haald, maar als gevolg van de hoge temperatuur - de loop eindigde om twee uur zaterdagmiddag - bracht de computer uiteindelijk een af stand van 297,999 meter op papier, een prestatie, waarop het team en zijn coach terecht trots mochten zijn. Tijdens de laatste rondjes van het parcours, dat een lengte had van 1670,9 meter, werden de da mes en heren luid aangemoedigd door een grote groep enthousiaste supporters uit Leusden. Het team bestond uit de dames Marja v.d. Ham, Mariette Peters. Ada v.d. Steeg, Carla van Os en Patty Plugers en de heren Hans v.d. Star, Ben v.d. Steeg, Alex v.d. Wijk, Henk v.d. Kolk en Karei Scheffer De ondertekening van het hoofdsponsorcontract. Links de directeur van het Melkhuisje Piet van Eysden. LEUSDEN - Een proftoernooi met acht deelnemers, onder wie twee Westduitsers en twee Zweden, zal het hoogtepunt vormen van de viering van het 25-jarig bestaan van de lawn- tennisvereniging „Lockhorst". In samenwerking met Piet van Eijsden, direkteur van het Hilversumse Melkhuisje, wordt op 17, 18 en 19 augustus een topevenement georganiseerd met de Bondsspaarbank als hoofsponsor. Voor het toernooi worden vier Nederlandse en vier buitenlandse tennisprofs aangetrokken. De contracten moeten nog worden getekend, maar men houdt reke ning met deelname van Menno Oosting, Tom Nijssen, Cristian Feenstra en Michiel Schapers Over deelname van de laatste be staat op dit moment nog onzeker heid omdat hij vrijwel zeker zal deelnemen aan het Grand Pnx- toernooi van Flushing Meadow in de Verenigde Staten. Dit toernooi begint op 21 augustus en het hangt er dus van af wanneer Schapers naar de VS vertrekt. Indien hij niet in Leusden in de baan kan komen denken Piet van Eysden en toer- nooidirekteur Arris Weerstra, die de algehele leiding zal hebben, aan Jan Willem Lodder, danwel aan Paul Dogger, die deze maand tij dens het toernooi in Ede opvallend sterk voor de dag is gekomen. Wat de buitenlanders betreft denkt Piet van Eijsden, die op 22 mei naar Roland Garros in Parijs vertrekt, onder anderen aan de Westduitser Maurer en de Zweed Bergström, die hij daar zal ontmoe ten. In ïedergeval wordt een keuze gemaakt uit de top 50-100 van de wereldranglijst. „We zijn dan ver zekerd van een zeer sterk deelne mersveld, aldus de Hilversumse toernooi-direkteur. Behalve de Bondsspaarbank, die als hoofdsponor optreedt, zijn nog twintig co-sponsors aangetrokken. In totaal is er een prijzenpakket van twintigduizend gulden. CENTRECOURT Van de negen banen m het Bru- gemeester Buiningpark zullen er zes beschikbaar zijn voor het top- tennistoernooi in augustus. Er wordt een centrecourt ingericht met aan weerzijden tribunes. Hier voor zullen 1200 geriefelijke kuip stoeltjes worden geïnstalleerd. Verder komt er in het tennispark een zogenaamde hospitality-tent. Het park wordt „aangekleed" door Eurofleur, een van de co-sponsors. Martinair verzorgt de catering. Het jubilerende „Lockhorst", met zijn 850 leden de oudste tennisver eniging van Leusden, hoopt met dit toernooi veel eer in te leggen. Er zullen in totaal tien wedstrijden worden gespeeld. Op woensdag 17 augustus worden vier enkelpar tijen gespeeld, op de 18e twee en kelen en twee dubbelpartijen en op de laatste dag, vrijdag de 19e de finales. De eerste twee dagen be ginnen de wedstrijden om half vier, de laatste dag om vijf uur. De toe gangsprijzen zijn woensdag vijf gulden, donderdag zeven gulden vijftig en vrijdag tien gulden. De wedstrijdleiding is handen van bondsgedelegeerde en oud- voorzitter Jan Elsackers en Sjoerd de Jonge. Voor de leden zal de vereniging een groots opgezet jubileumfeest organiseren, waar het bestuur nog weinig over kwijt wiL Wel staat de datum vast: 3 september. En er wordt met bussen gereden naar „een plaats ergens buiten Leus den". Maar de rest is vooralsnog geheim. LEUSDEN - Onder uitstekende weersomstandigheden heeft de Leusdense jeu de boulesvereniging 'De Hakhorst' zaterdag het traditionele Lente toernooi gehouden. De beker ging definitief naar het doublette Henk en Bauke Bokhorst, die voor de derde maal achter elkaar de sterksten in dit toernooi waren. In een boeiende finale werden Emile Eskenazi en Joost Jacobs versla gen. Na de voorrondes bleven er in de laatste toemooi-uren vier doublet- tes over. De doublettes Mieke en Kees Bokhorst en Hans en Marjo lein Jacobs struikelden in de kruis finales, waarna Mieke en Kees Bokhorst in de strijd om de derde plaats met 13-7 te sterk waren. De finale werd een spannende aangelegenheid, omdat beide doubletten over een goede plaats en een goede tireur beschikten. Henk Bokhorst en Emile Eskanazi gaven elkaar, na een wat nerveus begin, weinig toe bij het neerleg gen van de ballen dichtbij het but Op hun beurt zorgden Bauke Bok horst en Joost Jacobs ervoor, dat er op tijd 'geschoten' werd, als de bal van de tegenpartij te dicht bij het but lag. 'I team van „Gezond Joggen Leusden"met linksonder verzorgster Bep Gressie en geheel rechts staande haar htgenoot en coach Fred Gressie. LEUSDEN - In de bedrijfs- bowlingcompetitie werden de finales gehouden, waarin de acht hoogst geplaatsten uit de halve eindstrijd tegen elkaar uitkwamen. De teams waren goed aan elkaar gewaagd en er werd zeer hoog gescoord. Winnaar van de wisselbokaal werd het team Kamerbeek 2 met 2406 punten en een gemiddelde van 200. De verdere uitslag was: 2. Aannemersbedrijf Van Galen 2348 p. (196,5), 3. DHV 2 2316 p. (193), 4. De Korf 2314 p. (192,9), 5. Chemco 3 2271 p. (189), 6. Morton Chemie 3 2213 p. (184,9), 7. P. F. W. 2205 p (183,7), 8. Garage Doornekamp 2183 p. (181,9). Hoogste games dames: Coby Brandsen, De Korf, 247. Idem he ren: Lex Staarman, Chemco, 234. Tot 10-10 gmg de strijd gelijk op. waarna Henk en Bauke Bokhorst de partij uiterst koel afmaakten; 15-10. Voor het gelegenheidsdou- blette Joost Jacobs en Miel Eske nazi restte een fraaie tweede plaats. Het troosttoemooi der 'afvallers' werd gewonnen door Rudolph de Groot en Johanneke Bokhorst. Zij eindigden net voor Ruud en Tiny Dam, die dank zij een bijzonder gunstige loting in het troosttoer- nooi ongeslagen konden blijven. De poedelprijs was voor Arie van den Bremer en Rob van der Werve, die met boulespunten net iets slechter uit de bus kwamen dan Jo van Riezen en Tiny de Boer. Eindstand 1Henk en Bauke Bokhorst 2. Joost Jacobs en Emile Eskenazi 3. Mieke en Kees Bokhorst 4. Hans en Marjolein Jacobs 5 Rudolph de Groot en Johanneke Bokhorst 6. Ruud en Tiny Dam 7. Hetty Stienen en Mimmo Sciortino 8 Roelof de Groot en Sieds Hoitmga 9. Jo van Riezen en Tiny de Boer 10 Ane van den Bremer en Rob van der Werve Behendigheid en concentratie tijdens het spannende lentetoemooi bij De Hakhorst.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7