Samenwerking Lisidunahof en Sint Joseph: Voorloper nieuwe vorm gezondheidszorg' T LEUSDEN, bokaal leusdn* hm* Iezuinigingen dwingen bejaardentehuizen naar alternatieven uit te kijken leusder krant Binnen vijf jaar verwacht ikeen geïntegreerde ouderenzorg, waarbij alle instanties betrokken zullen zijn". Dronken op de weg Leusden Achterveld MIELE. GOED VOOR DE MOOISTE KEUKENS. MIELE Keukencentrum Huizenga Mogelijk warmer LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weekindegemeerte/' Geslaagd DONDERDAG 19 MEI 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN/ACHTERVELD - Op 26 april tekenden de besturen i direkties van verpleegtehuis Lisidunahof te Leusden en rzorgingstehuis Sint Joseph te Achterveld een samenwer- ngsovereenkomst. De gekozen vorm voor samenwerking ordt door de direkties van beide huizen, bij monde van de >er G. A. Hilhorst van Sint Joseph en dr. F. F. L. Vlak van sidunahof, kenmerkend genoemd voor de nieuwe ontwikke lden in de landelijke gezondheidszorg. Volgens de beide iren betekent deze samenwerkingsovereenkomst „een door- eking van de lijnszorg" en „een eerste stap naar circuitzorg". e uiteindelijke bedoeling is dat in de nabije toekomst alle innis aanwezig in zowel de eerste lijnszorg, bijvoorbeeld bij [lisartsen, van tweede lijnszorg, bijvoorbeeld bij Riagg's, in irde lijnszorg, aanwezig in bijvoorbeeld ziekenhuizen en erde lijnszorg met bijvoorbeeld de specifieke kennis in ver- eegtehuizen, gebundeld worden tot één gecoördineerde ou- irenzorg. door Marianne de Valck Met andere woorden: Het zal mo- jlijk moeten worden om de des- ndigheid aanwezig in bijvoor- eld verpleegtehuizen te gebrui- n voor een vroegtijdige indicatie, itgeen in een vroeg stadium sa- inwerking tussen verpleegte- is en RIAGG betekent. Anders- kunnen, door gebruik te maken n de mogelijkheden van de eer- lijnshulp, patiënten vanuit ver- rgingstehuis en verpleegtehuis behandeling, of met behande- j, thuis worden opgevangen, erdoor kan een permanente op- me worden uitgesteld of voorko en Zoals het ook mogelijk wordt muit een verpleegtehuis terug te eren naar het verzorgingstehuis. Sint Joseph gaf eerder een voor tot deze meuwe benadering 3or het opzetten van het zoge- >emde „EVA" project. Hierdoor innen ouderen thuis of tijdelijk sbruik maken van de faciliteiten zorg van het verzorgingstehuis, nt Joseph nam eveneens het ini- itief tot samenwerking met het •rpleegtehuis. „Omdat gebleken as dat ongeveer twintig procent in onze bewoners soortgelijke rg nodig hadden als de bewo- rs van Lisidunahof'. ,Het gevolg van de samenwer- igsovereenkomst is beslist niet dat Sint Joseph een soort verpleeg tehuis gaat worden," benadrukt di- rekteur G. H. Hilhorst. „Integen deel. Beide huizen blijven zich vol ledig zelfstandig richten op hun ei gen doelgroep. De samenwerking zal m eerste instantie voornamelijk bestaan uit „overleg en consulta ties over-en-weer". De volgende stappen beogen meer beleidsmati ge samenwerking en samenwer king op dezelfde noemer met an dere verzorgings- en/of verpleeg tehuizen. Daarbij blijft de opzet het coördineren van zorg ten dienste van de ouder wordende bewoners, zonder de zelfstandigheid en eigen functies te verliezen. Dr. Vlak: „Binnen vijf jaar ver wacht ik een geïntegreerde ouder zorg waarbij alle instanties betrok ken zijn." VERSCHIL De vraag is dan „wat is het we zenlijke verschil tussen een verzor gingstehuis en een verpleegtehuis? Direkteur G. H. Hilhorst legt uit: „Een verzorgingstehuis zoals Sint Joseph, biedt een ondersteunende woonfunctie. In pnncipe wonen onze bewoners zelfstandig. Ze heb ben de beschikking over een eigen appartement, met w.c. en douche." „Wanneer eén van onze bewo ners een behandeling nodig heeft, komt een arts of een ergo-thera peute. Deze zijn niet aan ons huis Het Sint Joseph verzorgings tehuis voor ouderen in Ach terveld biedt „zorg op maat" aan ouderen in vier woonsi tuaties. Aan ouderen thuis, door mid del van voorlichting en al lerlei „wijkfuncties" zoals alarmering, tafeltje-dekje, logeermogelijkheden en der gelijke. De tweede mogelijk heid is bij huize Sint Joseph wonen in de zogenaamde aanleunwoningen De derde mogelijkheid is het tijdelijk in Sint Joseph wonen ter overbrugging van een pe riode waarin de oudere niet zelfstandig kan wonen. De vierde mogelijkheid is een permanente bewoning in Sint Joseph. Door de samenwer kingsovereenkomst met Lisi- duna is het mogelijk dat men sen die gebruik maken van alle vier de „zorg-op-maat" mogelijkheden van Sint Jo seph, tevens gebruik kunnen maken van mogelijkheden welke Lisiduna hen aanvul lend kan bieden. Bijvoor beeld dagbehandeling, ergo-fysio-therapie, tijdelij ke opname enzovoorts. Uiter aard geldt deze zorg patiën ten die psycho-geriatrische zorg nodig hebben. Andersom wordt het mo gelijk ouderen met een indi catie voor het verpleegte huis, niet direkt permanent in het verpleegtehuis op te nemen, door gebruik te ma ken van de mogelijkheden van het verzorgingstehuis. Of tijdelijk op te nemen, en na behandeling eventueel met begeleiding van deskun digen van Lisiduna in Sint Jo seph te laten wonen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Daan Bleuel Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 li: De samenwerkingsovereen komst tussen St. Joseph en Lisidunahof omvat: samen werking op het gebied van de direkte zorgverlening, zoals: mogelijkheden van bij scholing en stages voor van eikaars werknemers. Samenwerking op het gebied van ondersteunende dien- sten, zoals: E - mogelijkheden voor geza- menlijke inkoop. - bestuurlijke en beleidsma- tige samenwerking. - het ontwikkelen van nieu- E we concepten voor verple- ging en verzorging om te komen tot een integraal zorgcircuit voor ouderen. huisarts daarop9 „Wij beschouwen schikbaar zullen komen voor spe- - overleg over opname plaatsingen en overname- beleid. - afspraken met betrekking tot opname of behandeling bewoners. - optimaal gebruik van el- kaars specifieke deskun digheid in adviserende zin. - overleg en afspraken over De heren Hilhorst (links) en Vlak, respectievelijk van huize St Joseph in Achterveld en Lisidunahof in Leusden. iiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiii IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii minimin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir verbonden. Een verzorgingstehuis is in medisch opzicht passief'. De heer Vlak vult aan „Een ver pleegtehuis zoals de Lisidunahof, behandeld patiënten. Wij nemen mensen op, die voldoen aan onze opnamecriteria. Die omschrijven wij als CLSM. Dat staat voor conti nue, langdurig, systematische en multi-displinaire zorg." Uit een onderzoek onder de be woners van Sint Joseph is gebleken dat onder de steeds ouder worden de mensen 20 tot 25% dermate psy- cho-genatnsche problemen ver toont, dat ze eigenlijk ook voor CLSM in aanmerking zouden moe ten komen. Met adviezen en moge lijke dagbehandeling van en m de Lisidunahof kunnen deze bewo ners in Smt Joseph blijven wonen. Eenzelfde percentage is mogelijk aangewezen op de specifieke zorg van verpleegtehuizen voor somati sche patiënten (lichamelijk zie ken), zoals Elisabeth in Amersfoort. Vandaar het voornemen om ook met een dergelijk verpleegtehuis samenwerking te zoeken. OPNAMECRITERIA Waarom deze intensieve pogin gen om patiënten die aan de opna mecriteria van het verpleegtehuis voldoen, koste wat kost niet perma nent op te nemen? Dr. Vlak: „In de eerste plaats omdat ieder ver pleegtehuis enorme wachtlijsten kent. Wat capaciteit betreft zitten de verpleegtehuizen in Nederland aan hun plafond. Voor uitbreiding van het aantal bedden is niet geko zen. De overheid koos voor cir cuit-zorg, mede gezien de groei van de reele behoefte. Men gaat er vanuit dat 7 promille van de bevol king onder de opnamecriteria komt te vallen. Dat is zeven van de duizend mensen. Meer mensen worden ouder en de mensen blij ven langer leven. Door deze zoge naamde „dubbele vergrijzing" richt het opnamebeleid van verzor gingshuizen zich meer op mensen die met zelfstandig kunnen blijven wonen. Hierdoor gaan de bewo ners van verzorging-verpleeghui zen steeds meer overeenkomende kenmerken vertonen." „Daarbij komt dat geen enkele oudere kiest voor het verpleegte huis, hoewel het verpleegtehuis al lang met meer de stalling aan het einde van de doodlopende weg is, waar mensen kwamen om te ster ven." Ondanks al het positieve wat er over een verpleegtehuis te vertel len is, blijft het een instelling waar je beter niet kimt worden opgeno men als het niet absoluut noodza kelijk is. Dr. Vlak noemt het gebrek aan mogelijkheden om zelfstandig te functioneren de beperkingen in de sociale contacten door opname, de deprimerende leefomstandig heden in een omgeving waarin mensen achteruit gaan en alle an dere gevolgen van hospitalisme. Een niet onbelangrijk gegeven vor men natuurlijk ook de enorme kos ten verbonden aan permanente op name tegenover meer gespreide en lagere kosten bij een tijdelijk of thms behandeling (letterlijk thuis of in een verzorgingstehuis). LIJNSHULP Het klinkt allemaal heel mooi: Het gebruik maken van eikaars kennis en mogelijkheden. Het los laten van lijnshulp die in de praktijk met functioneerde zoals ze bedoeld was. Immers steeds meer mensen zoeken rechtstreeks de specialist op. Andersom stellen steeds meer mensen in de medische zorg zich op het standpunt dat het goed is patiënten vroegtijdig te ontvangen en zolang mogelijk in hun eigen specificatie vast te houden. Het voornemen om de deskun digheid van zoveel mogelijk men sen beschikbaar te stellen lijkt op een bezinning. Dagbehandeling, tijdelijke opnames, terugplaatsing vanuit een verpleegtehuis naar een verzorgingstehuis of van een ver zorgingstehuis naar thms, alle mo gelijke vormen van mantelzorg zijn het gevolg. Maar worden al deze initiatieven geen instituut op zich zelf, zoals de verpleegtehuizen uit de bejaardenhuizen zijn voortge komen? Nee, volgens de heren Vlak en Hilhorst. De samenwer king en het behoud van ieders ei gen verantwoordelijkheden zijn daarbij uitgangspunt. RIAGG Samenwerking is meestal uitste kend wanneer zij vrijwillig wordt aangegaan. Wanneer een ver pleeghuis haar kennis (en be roepskracht) ten dienste wil stellen van bijvoorbeeld de eerste lijns zorg, hoe reageert het RIAGG of de het RIAGG als een hele waarde volle onafhankelijke instantie. Het is beslist niet zo dat wij van het verzorgingshuis en het verpleegte huis iets met elkaar besluiten en daar het RIAGG mee voor het blok zetten Het RIAGG wordt bij de sa men werkmg betrokken. Zij bepa len de urgentie en de indicaties voor opname„Maar," geeft dr Vlak toe, „ik neem aan dat het RIAGG zich in de toekomst steeds meer op de mensen in de thuissi tuatie zullen nchten. Iedereen zal zich het beste thuisvoelen waar hij het best kan worden ingezet." Vroeger vroeg Smt Joseph eerst advies aan het RIAGG SS advies van die instelling een unu<=/- zoek volgde, waarop in overleg met RIAGG eventueel tot plaatsmg in een verpleegtehuis werd beslo ten. In de toekomst zal de deskun digheid van het verpleegtehuis eerder worden ingeroepen. Dat kan betekenen dat een arts van het verpleegtehuis met zijn specifieke kennis van psychogeriatrische problemen, in overleg met RIAGG en Smt Joseph adviezen geeft waar mee de patiënt in het verzorgings tehuis kan blijven wonen, of na be handeling kan terug keren. BUDGET Voor de samenwerking bestaat zowel uit de provincie als landelijk veel belangstelling, maar is er ook geld voor9 Mondjesmaat, zo blijkt. Via de A.W.B.Z., de wet die de financiële zorg van verpleegtehuizen regelt, werd geld beschikbaar gesteld voor consultatie. Hiermee is het mogelijk dat deskundigen van Lisi duna bewoners van Sint Joseph on derzoeken, waarna zij advies kun nen geven aan de betreffende huis arts. Een volgende stap die m de nabije toekomst verwacht wordt, is dat ook via A.W.B.Z. gelden be- cifieke verzorging in Sint Joseph onder supervisie van Lisiduna. Deze verzorging betreft patiënten met een verpleegtehuis-indicatie, die door middel van de zorg, onder supervisie van Lisiduna, in Sint Jo seph kunnen blijven wonen. Bij voorbeeld verzorging door middel van speciale ergo-therapie. Wan neer de voorstellen zoals gemeld in Plan Dekker ten uitvoer worden gebracht, zullen de verzorgingste huizen en de verpleegtehuizen on der één voorziening vallen. Daar mee zal het probleem van „de ver schillende potten" zijn opgeheven. INITIATIEF Waarom heeft Lisidunahof een samenwerkingsovereenkomst ge tekend met Smt Joseph m Achter veld, terwijl bijvoorbeeld verzor gingstehuis 't Hamersveld in Leus den veel dichterbij is? Het ant woord blijkt simpel, In de eerste plaats ging het initiatief tot de sa menwerkingsovereenkomst uit van Sint Joseph. Deze had de keuze tussen een verpleegtehuis in Nij- kerk en Lisiduna m Leusden Het koos voor het verpleegtehuis bin nen de gemeentegrenzen. Hoe kwam het dat Sint Joseph als eerste binnen de provincie Utrecht en als één van de eerste in Nederland, behoefte voelde voor een dergelijk samenwerkingsverband. De heer Hilhorst: „Door het simpele feit dat wij een oude instelling zijn en dat wij daardoor een grote groep be woners hebben met dergelijke problemen. Dat heeft te maken met het opnamebeleid. Een nieuw huis dat geopend wordt, krijgt niet de bewoners met een gemiddelde leeftijd zoals wij die hebben. Bij ons wonen de mensen al lang. De men sen worden steeds ouder. Wij heb ben een grote groep oudere men sen met de bijbehorende kenmer ken." LEUSDEN- Een borreltje teveel was er maandagavond, om half twaalf, de oorzaak van dat een au tomobilist uit Bunnik de controle over zijn vervoermiddel kwijt raakte. Bestuurder L. reed op de Randweg een aantal verkeersbor den om, alvorens hij op een vluch theuvel terecht kwam. De bestuur der werd door een passant tot stop pen bewogen, waarna een blaas- test en de bloedproef uitwees dat de man teveel gedronken had. De automobilist kreeg een rijverbod opgelegd. Bovendien werd twee maal proces-verbaal opgemaakt. Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 W////, door Jan Versteegt. Toen ik maandagavond de maximum temperatuur op nam in mijn weerhut rolde er voor de vierde achtereenvol gende maal een zomerse dag uit. 27,5 maar liefst was het maximum. Ook in De Bilt werd het voor de vierde maal een zomerse dag. Dat was niet meer gebeurd sinds mei 1976. Zware onweersbuien ble ven net ten zuiden van ons land, zodat het droge weer aanhield. Zeeland was ech ter opnieuw de „sigaar". In Terneuzen viel nog 5 6 mm regen en daar rommelde het nog wat. Inmiddels hebben zich grote veranderingen voorge daan. Het hogedrukgebied, verantwoordelijk voor al dat moois, heeft zich inmiddels teruggetrokken op de oce aan. Het zwaartepunt ligt nu boven Groenland en de baro meters zullen daar naar ver wachting flink zijn opgelo pen. Door het westwaarts ver plaatsen van het hogedruk gebied kwam de weg vrij voor een depressie. Deze zet te koers over midden Scandi navië naar het zuiden. Tus sen genoemd hogedrukge bied en de depressie ontwik kelde zich een krachtige noordelijke stroming. Hierin werd lucht uit de poolstreken naar het zuiden geblazen. In Lapland sneeuwde het bij temperaturen dichtbij het vriespunt. Dinsdag bereikte het koufront dat de voorste begrenzing vormde van de koude lucht het noorden van het land. Dat ging gepaard met een flinke daling van de temperaturen. Boven de wadden werd het niet wai mer meer dan een graad of veertien. Dat zullen ook de temperaturen zijn waar we het de komende dagen mee moeten doen. Dat scheelt dus een flinke ias. Als het opklaart lijkt het mij niet onmogelijk dat het aan de grond tot wat nacht vorst komt. De ijsheiligen la ten dus toch nog van zich spreken. Normaal vallen deze in de periode 11 tot 14 mei. Naar verwachting zal het koufront weinig of geen neerslag hebben afgegeven, wel bewolking. Ook vandaag nog wat bewuiKing. En dan verder? Welnu, de lange ter mijnprognoses die dinsdag bekend werden geven op nieuw hogedrukontwikke- ling aan boven de Noordzee en Scandinavië. Als dit daad werkelijk uitkomt, dan mo gen we vanaf morgen weer rekenen op zonnig weer met geleidelijk wel een stijging van de temperatuur. Het Pinksterweekend kan dan mooi verlopen. Enige reser ves zijn uiteraard voorbe houden, want er kan nog van alles misgaan. Grote zomers zoals 1947 en 1976 worden vaak vooraf ge gaan door een zeer warme pe riode in mei. 1976 heb ik reeds eerder beschreven. Ook in 1947 een zeer warme periode in mei, resulterend in een hit tegolf begin juni. Beide jaren waren uitzonderlijk droog. In 1947 leverde de zomer meer dan 60 ADS dagen op. ADS staat voor droog, zonnig en warm (meer dan 25 graden). Uitzonderlijk. Daarbij moet worden opgemerkt dat sep tember ook meetelt en sep tember 1947 was een warme maand, dit in tegenstelling tot 1976. Toen eindigde de zomer precies op tijd1 september. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 19 mei. 19.30 uur: Kaartavond werk groep Juliana, De Woelige Hoek, Irenelaan, Leusden-Zuid. 20.00 uur: Lezing 'Vrouw en wis kunde', 't Vooronder, Burgemees ter van der Postlaan 2. 20.30 uur: Ledenvergadering wijkvereruging De Rossenberg, 'De Kit', Geertruidishof 34. Zaterdag 21 mei. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden in De Mof, m.m.v. The Hobbits. Donderdag 19 mei: géén bejaar- densoos Zaterdag 21 mei. 14.15 uur: Officiële opening accommodatie ponyclub De Singels, accomodate De Fliert. 15.15 uur: Demonstratie Z- spnngen bij ponyclub De Singels, accommodatie De Fliert. 16.00 uur: Gratis ponyrijden bij De Singels, accommodatie De Fliert. Tot 18.00 uur: Receptie ponyclub De Singels, accommodatie De Fliert. Zaterdag 21 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet 20.00 uur: K.P J. Disco Livingstone band de Moespot Zondag 22 mei 20.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 24 mei 9.00 uur Welfare club Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN - Op 11 mei hebben tien personeelsleden van verpleeghuis Lisiduna de opleiding tot zieken verzorgende met goed gevolg af gesloten. Dat zijn: de dames A. van de Berg, J. Hom; P. Kempenaar; W. Klomp; D. ter Maaten, I. Meerbeek; M. Schmidt; R. Visscher; W. Vugts en de heer F. Veenstra.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3