^>terk bezet toernooi moet leiden Dt verbetering van kwaliteit' leusder krant 'Good Approach' wint in hoofdklasse bowling 3da-jeugdvoorzitter Jaap de Haan: Geslaagd seizoen afgelopen: Open dag Nieuw Hagenauwe door Henk Budding DONDERDAG 19 MEI 1988 Sport 9 BUSDEN - Het internationale toernooi, dat de jeugdafdeling Roda '46 vorige week organiseerde, is een doorslaand :es geworden. Zowel de goede organisatie, het sportieve oop van de wedstrijden en natuurlijk het prachtige weer nden de basis voor het slagen van dit evenement. f I f I was voor het eerst in de ge- denis van Roda '46 dat men oernooi in deze grote vorm op heeft gezet. Aan jeugdvoor- Jaap de Haan dan ook de gge wat daartoe de aanleiding is test. i de zomer van het vonge jaar l het eerste idee in deze rich- geoppperd. Er werd besloten lit in de toekomst proberen uit erken. Maar het is allemaal in stroomversnelling gekomen wij in de herfstvakantie van elfde jaar een toernooi organi- den om onze leden in de ntie toch lekker te kunnen la- voetballen tegen aanspreken- egenstanders. Na dat toernooi >en wij besloten om in de nd maand mei van het volgen- SPONSORS BEDANKT abobank Leusden i on- OBO AVOBI B. van Daatselaar rijschool A. van der Berg tuin en dier s adio Drieènhuizen it orpscafé ,,de Swartesteegh" J. v.d. Belt Bouwonderneming "lierman v.d. Hengel Slijterij ïlakkerij v.d. Kletersteeg par Aldenzee A. Tolboom onderhoud |nackbar ..de Swartesteegh'' erder BV. an Kersbergen rouwer en van 't Klooster Aannemingsbedrijf ilDU-Krantencombinatie iugdbestuur Roda '46 BUITENLANDERS de jaar een internationaal evene ment in Leusden te laten plaatsvin den." Een andere aanleiding vol gens de Haan: „Het nieuwe jeugd- bestuur, dat nu drie jaar zitting heeft, had een duidelijk beleid be paald. Ons streven is om een goede en kwalitatief sterke jeugdafdeling te kweken die jaarlijks in staat moet zijn om drie a vier jeugdspelers af te leveren aan de senioren selec tie. Dit alles met het uiteindelijke doel om de verenigmg Roda '46 naar een hoger plan proberen te brengen. In dat kader past de opzet om jaarlijks een sterk toernooi te organiseren. AFZEGGINGEN De organisatie werd de laatste week voor de aanvang van het toernooi geconfronteerd met een aantal afzeggingen. Het op papier vastgestelde strijdplan leek in een klap in duigen te vallen. Maar de organisatie bleek veerkrachtig ge noeg te zijn om de nodige mutaties te verrichtten zodat er zonder pro blemen kon worden gespeeld. De Haan over dit niet voorziene pro bleem: „Na de afzeggingen van Roda Aalst, IJsselmeervogels Al, RKAW en Huizen hebben wij alles m het werk gesteld om het deelne mersveld weer op volle sterkte te brengen. Door de komst van Stator met een A- en B-elftal lukte dat gedeeltelijk. Het toernooi voor de B-junioren kon gewoon volgens het opgezette plan worden afgewerkt. Voor de A-junioren kwam er een wijziging in de opzet. Woensdag tegen middernacht het Elinkwijk weten dat men het organisatorisch niet voor elkaar kon krijgen om de volgende dag m Leusden te kun nen aantreden. Het op het laatste moment aan het veld toegevoegde team van Roda A2 kreeg zodoende pas op de wedstrijddag te horen dat men niet mee kon doen Ik ben blij dat de jongens dit gelaten kon den accepteren." De buitenlandse inbreng be stond uit het Belgische FC Sint Job. De 2e vereniging is een zogenaam de satelhetclub van het in de Belgi sche eerste divisie spelende FC Antwerp. Talenten die het bij de Belgische topploeg net niet kunnen waarmaken worden „gestald" bij Sint Job. De andere internationale deelnemer was het Italiaanse AC Gonzaga. Roda heeft al een aantal jaren een goede relatie met deze Zuideuropese club. De jeugdvoor- zitter over de Italiaanse gasten: „Het zijn fantastische mensen die verschrikkelijk goed voorbereid aan dit toernooi deelnamen. Ze hadden een manager, twee dokto ren en zelfs een eigen fotograaf meegebracht. Wat mij vooral op viel was de enorme discipline die de ploeg uitstraalde; er werd hoe genaamd niet buiten het boekje getreden. Het leukste was mis schien wel dat het Italiaanse gezel schap bij aankomst m Leusden er- norm onder de indruk was van onze accomodatie. Bij het zien van ons groene grasveld waren de spelers niet meer te houden en gin gen meteen het veld op om te kij ken of het wel echt was. De Italia nen waren ook bijzonder tevreden over het feit dat zij in het Italiaans werden toegesproken. Qoop Zaal trad gedurende het hele toernooi op als tolk). Ook de onderlinge verstandhouding tussen onze jon gens en de Italianen is vermeldens waard, want hoe die jongens met elkaar optrokken is in één woord fantastisch." STERK TOERNOOI Sportief gezien was het toernooi bijzonder sterk. Bij de B-junioren bleken de eerste vier teams zo goed als gelijkwaardig te zijn. Het was de gelukkigste ploeg die het toernooi won. Bij de A-junioren was de ploeg van de Leusdenaren net een maatje te groot, het afzeggen van IJsselmeervogels was sportief gezien een aderlating voor het toernooi van de A-spelers. Dat het toernooi bij zowel de A als de B werd gewonnen door Roda was volgens De Haan de enige smet op dit toernooi: „Ik had Üever gezien dat andere ploegen met de hoogste eer waren gaan strijken omdat het nooit onze opzet is geweest om onze eigen teams als eerste te zien emdigen. In dit geval van de B-ju- moren was het echter wel puur toe val. De meeste ploegen waren even sterk en met een beetje geluk won Roda het toernooi. Bij de A-ju- nioren lag het anders, daar waren wij, mede door de afzegging van IJsselmeervogels, heer en meester. Op zich vind ik dat jammer omdat de opzet is om onze spelers in con tact te brengen met minimaal ge lijkwaardige, maar liever nog ster kere tegenstanders .zodat de spe lers alles uit de kast moeten halen om te presteren en daardoor de kwaliteit van onze spelers op te voeren." HAPPENING De afsluiting van dit voor Leus den unieke evenement werd mede door het voortreffelijke weer een grandioze happening. Pim Boshui- Jaap de Haan: al weer bezig met volgende toernooi. zen, algemeen voorzitter van Roda '46, reikte de prijzen uit. Joop Zaal vertaalde onmiddellijk elke toe spraak. Onder groot gejuich wer den tijdens de sluitingsceremonie nog enkele kado's overhandigd aan de Italianen namens de Leus- dense wethouder Evelien Blom. De organisatie zal na dit geslaag de evenement niet op haar lauwe ren gaan rusten, want zo vertelde laar. rt,a Haan- Wii zim alweer be zig met het volgende toernooi. We streven er om volgend jaar met Pinksteren weer een internationaal toernooi aan het Leusdense pu bliek voor te kunnen schotelen. De pnonteit zal bij het volgende eve nement zeker liggen op de sterkte van het deelnemersveld. De ko mende weken zullen we dan ook de eerste contacten met enkele zeer vooraanstaande vereniging gaan leggen. Het moet zelfs met worden uitgesloten dat er op ons 'volgende toernooi enkele jeugd- teams van betaalde clubs aanwezig zullen zijn." Dat het toernooi in alle opzichten goed is verlopen is natuurlijk ver heugend, maar dat de organisatie vooruitstrevend is en streeft naar een nog groter en sterker evene ment is natuurlijk de beste reclame voor Roda '46 en Leusden. LEUSDEN - Het bowlingsei zoen 1987-1988 is afgelopen; de winnaars zijn bekend en de prijzen uitgereikt. Na veel strijd geleverd te hebben, kan men terugzien op een voor velen geslaagd seizoen. In de hoofdklasse is als nummer één geëindigd het team „Good Approach" met een totaal aan punten van 142. Als nummer twee is geëindigd het team „Djagos" met 128 punten, als derde „Snoopy's Bowling Team" met 116 punten. De hoogste game bij de dames in deze klasse is van Jeanne van Os met 237 pins, bij de heren Erwin Troeleman met 251 pins. Het jeugdige team van de „High School Strikers" is in de eer ste klasse nummer 1 geworden met een totaal van 156 punten. Nummer twee werd het team van de „Scha kel" met 117,5 punten en derde het „team Seven" met 111 punten. De hoogste game bij de dames werd gescoord door Cisca Groeneveld met 223 pins en bij de heren Martin Kroeze met 236 pins. Ook m de tweede klasse is bij zonder veel strijd geleverd. Als nummer één is geëindigd het team van „Double Wood" met een pun- tenaantal van 130,5, als tweede „Aannemersbedrijf v. d. Poll" met 119,5 en als derde het team „Pauli ne" met een puntenaantal van 110,5. De hoogste game bij de dames was m deze klasse voor Cinta van Dieme met 210 pins en bij de heren was Jan Toxopeus met 235 pms. In de derde klasse heeft de nek-aan- nek-race tussen het team van „Groeneveld" en „Dutch 200" zich tot het einde van de competitie voortgezet. „Groeneveld" bleek uiteindelijk toch aan het langste eind te trekken en werd eerste met 131 punten, op de voet gevolgd door „Dutch 200" met 130 punten. Derde werd „Autorijschool v. d. Wetering" met 110 punten. De hoogste game bij de dames was voor Ria Steeneken, 242 pins en bij de heren voor Floor Groeneveld met 230 pins. Voor het nieuwe seizoen, dat gaat starten begin september 1988, kunnen zich nog nieuwe leden op geven. Ook complete teams kun nen een plek knjgen binnen de bowlingsbond „De Korf' Leusden. LEUSDEN - De pony club en rijvereniging „Nieuw Hagenauwe" or ganiseert op Tweede Pinksterdag een open dag. Alle onderdelen van het paardrijden zullen worden gedemonstreerd, zoals de voltige, het da meszadelrijden, een ca- roussel met twaalf paar den en patrouillesprin- gen. Van kwart over dne af be staat de gelegenheid tot vrij njden voor jong en oud. In de ochtenduren van tien uur tot half een worden spnngwed- strijden in de klasse B en L gehouden. Afgelopen zondag vond de tweede onderlinge wedstrijd plaats, die meetelt voor het clubkampioenschap 1988. Er namen 42 jongens en meisjes deel. De resultaten waren als volgt: B-groen: 1. Lydia Rey en Mar- got Sprenger 125 p.; 2. Corine Groeneveld, Barbara Olthof en Pascalle Groote 123 p.; 3. Alice Peters 122 p. B-dxessuur: 1. Michelle Ste vens 121 p.; 2. Miranda de Jong 119 p.; 3. Gemma v. Bokhorst en Laurien Bouw 118 p. L-l -dressuur: 1. Martine Buhr- man 126 p.; 2. Jeroen v. Gaal en Miranda v. Peursen 118 p.; 3. Louise Keddeman 118 p. L-2-dressuur: 1 Claartje de Ridder 118 p.; 2. Anouk Joosten 117 p.; 3. Carola Keddeman 114 P- BMW 520 i: pure klasse MERSFOORT - In de paar nden na het verschijnen van nieuwe 5-serie scoort BMW een hoog. De wagen is een 3-0 itje. Hij lijkt veel op grote >r, de 7-serie, maar zet je ze elkaar, dan blijken er grote 3-8 schillen, waarvan uiteraard ipactheid en hanteerbaarheid meest opvallen. Door de keus een hele rits (potente) moto kan de veeleisende zaken- i en/of de verwende privérij- veel rijgenoegen beleven, dat raard de nodige florijnen 3t. He modellen uit de BMW 5- e beschikken over zescilin- benzine- en turbodieselmoto- met de modernste elektroni- e inspuitsystemen. Importeur BMW Nederland B.V. stelde als testauto de 535i voor. Dat idee vond evenwel geen instemming en het werd de „voordeligste" versie, de 520i. De nieuwe 5-serie bezit een cou- pé-achtige lijn. Hij is 10 cm langer, 5 cm breder en 3 cm lager dan zijn voorganger. De wielbasis nam zelfs met 14 cm toe. Uit de 5-serie ver dwenen de 518i, de ETR en de „ge wone" diesel. Binnen niet al te lan ge tijd voegt BMW nog een super scheurijzer, de M5 een 3.6 liter ma chine goed voor 286 pk aan het programma toe. Bij alle benzine motoren gaan de uitlaatgassen via een geregelde 3-weg katalysator naar buiten. Standaard rust BMW de wagens met een vijfversnel lingsbak uit. Tegen meerprijs van 3.930,- plaatst BMW een vierver- snelhngs automatische transmissie. Dat de nieuwe 5-serie een typi sche BMW is, zie je behalve aan de verschroomde nieren in de grille direct aan de fraaie koets van de jongste aanwinst, die een forse geïntegreerde spoiler en een ruim bemeten kofferbak bezit, met een slechts drie centimeter hoge drem pel. Een Cw-waarde al naar gelang de uitvoering vanèrend van 0.30 tot 0.32 is met uniek, maar wel gunstig. De BMW-ingenieurs wilden de Cw-waarde met drukken ten koste van het comfort. Zoals gezegd, bij zonder fraai ogend dus. De strakke afgeronde vormgeving met iets oplopende taillelijn valt op tussen het vele eenheidsvoer dat tegen woordig het wegbeeld beheerst. Strips op de tot aan de wielen doorlopende bumpers en op de flanken voorkomen kleine bescha digingen. In de specifieke BMW grille bevinden zich de grote dub bele koplampen. Vóór en achter zijn de richtingaanwijzers tevens van opzij zichtbaar. Rond de knap gestyleerde licht metalen velgen (meerprijs dik vier mille!) liggen 195/65 HR 15 sloffen. Tja, en dan de cabine, die is kort en krachtig gezegd: volmaakt. In het overzichtelijke asymetnsch ge welfde dashboard prijken twee grote ronde klokken, waarvan één dient als gecombineerde snel- heidsmeter/kilometerdagteller en nummer twee als toerenteller. Om de klokken heen legio waarschu wingslampjes, met daaronder een functioneel servicewaarschu wingssysteem, dat aangeeft als de wagen een servicebeurt nodig heeft. De frequentie daarvan hangt uiteraard nauw samen met de rij stijl. Verder noteren we getmt glas rondom, naar alle kanten verstel baarheid van de voorstoelen, m hoogte verstelbaar stuur, ver- bruiksmeter, middenarmsteun achter, klokje, afsluitbaar verlicht kastje, legio aflegruimte met on dermeer portierbakken, antenne in de achterruit, rechter buitenspie gel uiteraard net als de linker van binnenuit elektrisch te bedienen, centrale deurvergrendeling en dnepuntsgordel vóór en achter. Aan deze opsomming ontbreekt gerust wel het één en ander. Stelt de klant meer eisen, dan voldoet BMW daar onmiddellijk aan, maar de geldbuidel dient wel flink open te worden getrokken. Airconditio ning kost bijvoorbeeld 10.045,- en dan praten we nog met eens over een anti-blokkeersysteem van de remmen (meerprijs 4.934,-). Een systeem dat op een dergelijke auto (eigenlijk op elke vierwieler) standaard thuis hoort. In het relatief vrij ruime vooron der van de testwagen staatde be kende zescilindermachine met een cilinderinhoud van 1990 cm3. Dat blok levert 95 kW, ofwel 129 ouder wetse peka's. Het maximum kop pel bedraagt 164 Nm (16.7 mkg) bij 4300 tpm. Een toerenmotor derhal ve, wat ook tijden de testritten dui delijk blijkt. Voor de juiste voeding staat een Bosch Motronic brand- stofinjectiesysteem borg. Ook de ontsteking geschiedt elektronisch. Rondom bezit de BMW onafhanke lijke wielophanging gecombineerd met schroefveren. Zowel vóór als achter komt daar nog een stabilisator bij. Schijfrem men rondom, uiteraard bekrach tigd staan borg voor een perfecte vertraging van de leeg 1415 kg we gende massa. Er zijn 3.5 omwente lingen van het bekrachtigde stuur wiel nodig om van uiterst links naar uiterst rechts te komen. RIJDEN De wekelijkse verzorging van de autotest op deze pagma brengt een zeer gevarieerd rij patroon met zich mee. Dan is het een lilliputter, dan weer een pittige rakker of een fraaie topper Het verveelt nog steeds niet. Noch het njden met een onderkruipertje, noch dat met een dure limousine. Maar een BMW ontmoet altiid weer een zwak gemoed. Zo'n Zuid-Duits produkt geeft echt een kick. Vier wielen, een snik hoogwaardig staal en een forse krachtbron, zou je denken. Jawel, maar wel een geweldig fijn njdend stuk blik. Dat geldt zeker voor het testobject en dan praten we nog niet eens over de 525i en 535i. Overigens uitvoeringen die het superego van een enkeling mis schien goed doen, maar die op de Nederlandse wegen veel te rap zijn. Keung 120 km/u lukt eenvou dig met. Nee hoor, de 520i blijkt qua prestaties, geluid, comfort en verbruik een uitstekende keus. Hij ligt als een dijk op de weg en biedt alle prettige eigenschappen van een sportieveling anno 1988. Instappen zowel vóór als achter lukt probleemloos. De soliditeit van het interieur straalt je toe. Zowel vóór als achter beschikken de in zittenden over ruim voldoende hoofd- en beenruimte. De zespitter start vlot. Het blijkt uitzonderlijk stil vanuit het vooron der. En wat je tijdens accelereren en hoge snelheden hoort, is de voor liefhebbers bijzonder fijne zespit- terronk. Windgeluiden dringen pas ooven lou knvu naar binnen door en dan nog verre van hinder lijk. Het lekker korte uit de console stekende pookje bedient de vijf- bak kort, makkelijk en direct. De koppeling gnjpt soepel aan en vraagt slechts geringe pedaal kracht. Voor de besturing niets dan lof: licht en exact, waarbij de toerenaf- hankelijke bekrachtiging een kra nig handje helpt. Zelfs bij snelhe den van 180 km/u en meer blijft het wegcontact prima bewaard. Onef fenheden in het wegdek en zijwind hebben iets invloed op de koers, wat een kleine tegenvaller is. Nor maal gesproken beschikt de wa gen over een bijna neutraal stuur- karakter. Gaat het extreem hard door de bochten en laat je gas los, dan wil de achterkant iets uitbre ken, wat makkelijk op te vangen is met het gaspedaal. Door het vele glaswerk rondom ruim zicht. Nog aangevuld door de twee buitenspiegels. Vanuit de dubbele koplampen komt een ge weldige bundel licht. Het algehele comfort staat op een hoog, bijna eenzaam niveau. Weinig klassege noten evenaren de BMW 520i. In principe is de 520i de luilak van de 5-serie. Logisch als je be denkt dat de „slechts" 129 pk zo'n dikke 1400 kg moet voortbewegen. Om vlot op te schieten, moet de zaak hoog in de toeren gehouden worden. PRIJZEN Het testmodel kost standaard ƒ61.500,-. Met alle toeters eij bel len komt hij op ƒ71.670,-. De 525i moet 75.000 - opbrengen, de 530i 88.800,-, de 535i 102.600,- en de 524 turbodiesel 69.000,-. BMW 520i Renault 25 TESTRAPPORT Cilinders/inhoud cm Max. vermogen kW(pk)tpm Max. koppel Nm(mkg)tpm Topsnelheid km/uur Acceleratie 0-100 knVu/sec. Gem. verbruik ltr/100 km (volgens fabr.) Gem. verbruik test Tankinhoud Aktieradius Gewicht leeg Max. trekgewicht (geremd) Lengte cm. Bandenmaat Aandrijving Brandstof Geschikt voor loodvrij Prijs Afleveringskosten Storing testwagen: loslaten van voorruitlijst. Ford Scorpio Mercedes 200 BMW 520» Renault 25 Ford Scorpio Mercedes 200 V6 Inj. 2.4i Ghia 6/1990 6'2849 6/2394 4/1997 95(129)6000 110(150)5500 96(130)5800 80(109)5200 164(16.7)4300 219(22.3)2500 193(19.7)3000 170(17.3)2500 194 208 195 187 10.2 100 9.9 12.6 11 13.3 10.1 9.4 11.6 80 72 70 70 688 540 693 742 1415 1318 1295 1260 1400 1600 1600 1500 472 465 467 474 195/65 HR 15 195/60 HR 15 18570 HR 14 185/65 HR 15 achter voor achter achter normaal Eurosuper Eurosuper super ja ja ja nee 61.500- ƒ61 500.- 51.978,- 61 945.- ƒ468.- 820,- geen vaste ƒ500.-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9