3L )oublette Bisschops/Stienen ingeslagen in competitie O* O* Nieuw Hagenauwe hield open huis panning in tweede klasse >owlinguurtje te snijden lerste verrassingen een feit Avanti organiseert dorps-volleybaltoernooi )e Hakhorst' sterk op nationaal niveau vil van de Lagemaat verstevigt leidende ositie in de hoofdklasse Dmercompetitie SVL inmiddels van start: Uitslagen Ons Genoegen Sportdag De Vor Avondvierdaagse in Achterveld De Singels in de prijzen USDEN - De Leusdense jeu de boulesvereniging 'De Hak- rst* heeft een goede start gehad in de landelijk competitie, twee van de drie rondes staan de eerste twee triplettes van Hakhorst' bovenaan in de eerste klasse. Promotie naar de ofdklasse behoort beslist tot de mogelijkheden, het eerste deel van de eigen competitie is het merendeel van wedstrijden gespeeld. Een opvallende prestatie leverde het oblette Coen Bisschops/ Thieu Stienen, dat al zijn vijf wed- ijden won en al zeker is van een plaats in de hoogste klasse het tweede deel van de competitie. WOENSDAG 25 MEI 1988 ee teams van 'De Hakhorst' len mee in de eerste klasse de landelijk competitie. Na de ste speeldag bezette Hakhorst lenk en Bauke Bokhorst en Ru- ph de Groot) de elfde plaats, wijl Hakhorst 2 (Joost en Hans obs, Emile Eskenazi) zich ver- erde van de vierde plaats, ige week werd de tweede de gespeeld. Beide teams van Hakhorst' wonnen hun vijf npetitiewedstrijden, met als tug gevolg, dat De Hakhorst 2 bovenaan staat in de eerste sse, gevolgd door De Hakhorst !r moet nog één ronde van vijf dstrijden gespeeld worden, kamioen van de eerste klasse moveert automatisch naar de ifdklasse, op de ereklasse na hoogste afdeling van de Ne- landse jeu de boulesbond De inmers twee en dne spelen pro- tiewedstnjden. De kans is dus nsgroot aanwezig, dat 'De chorst' komend seizoen een fdklasser heeft. Ie tweede klasse doet het tri- tte Coen Bisschops, Kees Bok horst en Thieu Stienen het ook bij zonder goed. Na de eerste ronde stond men op een tiende plaats. In de tweede en voorlaatste ronde werden vier partijen gewonnen, waardoor dit triplette naar de vierde plaats opgeklommen is. Er zijn dus ook nog kleine promotie mogelijkheden voor dit team, dat onder de naam De Hakhorst 3 speelt. In de vierde klasse komt De Hak horst 4 (Roelof de Groot. Martin van Slingerland en Ruud Noom) uit. Na de eerste speeldag stond men met twee gewonnen partijen op een üende plaats. Op de tweede speeldag werden dne partijen gewonnen, zodat De Hak horst 4 opklom naar een achtste plaats. Het ziet er naar uit, dat dit team zich in deze klasse hand haaft. EIGEN COMPETITIE Met 23 doublettes is 'De Hakhorst' de eigen doublettecompeütie in gegaan. Er wordt gespeeld in vier poules. De vier winnaars, alsmede de twee beste nummers twee, gaan over naar de kampioens poule. Zeker van een plaats is al doublette Coen Bisschops/Thieu Süenen, dat in poule B ongeslagen bovenaan geëindigd is. In poule A spitste de strijd zich toe op de doublettes Mimo Sciortino- /Hanneke Noom en Emile Eskena zi /Max Jonkman. Mimo en Han- neke hebben een punt voor sprong. maar een wedstrijd meer gespeeld. Deze doublettes moe ten nog tegen elkaar spelen, zodat de spanning er volop inblijft. Met een score van vijftig procent zitten de doublettes Henk Bok horst/Sieds Hoitinga en Peter van Olmen/Roelof de Groot nog op het vinkentouw. Coen Bisschops en Thieu Süenen zijn in poule B. met tien punten uit vijf wedstrijden, oppermachtig. Arie van der Bremer en Dirk van Dorp hebben hier de beste kan sen op een tweede plaats. Of ze genoeg punten behalen om ook in de kampioensgroep te komen, is de grote vraag. In poule C loopt men nog wat ach ter op het schema. Bauke Bokhorst en Paul Knuijt hebben pas tweè wedstrijden gespeeld en gewon nen. Ze staan daarbij net iets voor op de doublettes Tiny en Ruud Dam en Wim van der Laak/ Jan van de Mosselaar. Er wordt verder nog het een en ander verwacht van de doublettes Bep Jacobs en 'tireur' Cor Hooijer en Janny en Hans Vossebeld. De stnjd om de eerste plaats in poule D gaat tussen de doublettes Hans Manuel/Rob van der Werve en Rudolph de Groot/Marcel van Kampen. Doublette manuel staat één punt voor. maar is uitge speeld. Het doublette Rudolph de Groot/Marcel van Kampen kan bij winst op doublette Jphanneke Bokhorst/Erik Hoiünga de eerste plaats echter nog overnemen. Met de score van zes uit vier is het dou blette Manuel/Van der Werve overigerts bijna zeker van een plaats in de hoogste poule van de tweede competiüeronde TÊTE--TÊTE In de Tête-a-têtecompetitie heeft Rudolph de Groot de leiding ge nomen met een fraaie score van negen punten uit vijf wedstrijden. Mimo Sciorüno is voorlopig goede tweede. Deze competitie loopt het gehele seizoen door, diverse spelers moeten hun eerste wedstnjd nog spelen In de maandagavond-competitie, die gedurende de maand mei ge speeld wordt, heeft Mieke Bok horst na dne van de vier avonden de leiding genomen. Ze behaalde 75 van de maximaal te behalen 78 punten. Ook Ruud Dam (73) en Sieds Hoitinga (67) kwamen tot een fraaie score. Stand poule A: 1 Mimo Sciortino/Hanneke Noom 4-6 19 2 Emile Eskenazi/Max Jonkman 3-5 +14 3 Henk Bokhorst/Sieds Hoitinga 3-9 9 4 Peter van Olmen/Roelof de Groot 3-3+ 7 5 Pauline van Olmen'Netty Sikkema 4-2 -25 6 Pauline Bisschops/Hetty Stienen 3-1 -24 Stand poule B 1 Coen Bisschops/Thieu Stienen 5-10 +70 2 Ane v.d Bremer/Dirk van Dorp 4-5+7 3 Enc-Jan Noom/Lars van Ruitenbeek 5-5+4 4 Mieke en Kees Bokhorst 4-4+8 5 Wim Stevens/Hans van der Molen 5- 3 -32 6 Tiny de Boer/Joop Mei 5- 1 57 Stand poule C 1 Bauke Bokhorst/Paul Knuijt 2-4 20 2 Wim van der Laaken/Jan van de Mos selaar 3-4+10 3 Tiny en Ruud Dam 3-4 4 4 Bep Jacobs/Cor Hooijer 2-1 -2 5 Janny en Hans Vossebeld 2-1 - 8 6 Jan en Martijn Kuyk 2-0 -24 Stand poule D 1 Hans Manuel/Rob van der Werve 4-6 +33 2 Rudolph de Groot/Marcel van Kam pen 3-S 19 3 Martin van Slingerland/Ruud Noom 3-3+3 4 Joharmeke Bokhorst/Erik Hoitinga 2-2 -1 5. Jo van Riezen/Wim van den Berg 4-0 -54 Tussenstand Tëte-a-têtecompetitie 5-9 +43 6-7+7 4-4 6 4-4 -4 2-3 +24 5-3 -27 2-2 -3 2-1 -8 4-1 -41 1 Rudolph de Groot 2 Mimo Sciortini 3 Coen Bisschops 4 Peter van Olmen 5 Hanneke Noom 6 Martin van Slingerland 7 Ton Jacobs 8Tiny Dam 9 Jo van Riezen De top-tien maandagavondcompetitie 1 Mieke Bokhorst 75; 2 Ruud Dam 73. 3 Dieds Hoitinga 57. 4 Rob van der Werve 59; 5. Tmy Dam 52; 6 Peter van Olmen 52; 7 Rudolph de Groot 49. 8 Bauke Bokhorst 48; 9. Jo van Riezen 47; 10. Sjoerd Wiegersma 46. LEUSDEN- Geholpen door het zeer fraaie weer, is de open dag van Nieuw Hagenauwe een groot succes geworden. Het pro gramma, dat de Leusdense ponyclub en rijvereniging in elkaar had gezet, mocht zich op tweede Pinksterdag in een grote publieke belangstelling verheugen. Daarnaast werd er ook nog tijd gevonden voor het afwerken van onderlinge wedstrijden. Claartje de Ridder en Josta van der Kolk bleken de sterksten op de onderdelen springen B en L. USDEN- In de hoofdklasse van de competities tijdens het wlinguurtje is Kryna Groeneveld, na afwezigheid van een ek, weer teruggekeerd in de top van het klassement. Door t 3-0 te winnen van Cinta Roos, klom Groeneveld naar de eede plaats in de rangschikking. De eerste plaats bleef vig in handen van Sylvia van der Kolk, die met dezelfde fers afrekende met Jan de Ridder. Margriet van Kalsbeek ef eveneens in kansrijke positie, door Rie de Ridder met 3-0 nsloos te laten. Ria van Bentem en Reinier de Jong deden ede zaken, door respectievelijk Rie Stet en Ingrid van de rk met lege handen huiswaarts te sturen (2-1 en 3-0). de eerste klasse kwam lijst- voerder Willy van de Lagemaat helemaal zonder kleerscheu- uit het treffen met Miep van ipen (2,5-0,5), maar zag de lei- de positie niet in gevaar ko- II Achtervolger Sue Jansen liep en Maja van de Berg namelijk er schade op: 2-1. Nummer drie Ie Wild werd zelfs keihard op nummer gezet door Agnes Kok: 0-3 verhes. Ah Bontje sloop daardoor dichter naar de top-dne. Zij versloeg Dynphie Stuart met 3-0. Marjan de Haan bleef ten koste van Ger du Pree volop meetellen: 3-0. in de tweede klasse lagen de krachtsverhoudingen erg dicht bij elkaar De nummers één en twee, Dora Paulen en Loes Nederpelt, bleven juist overemd tegen res pectievelijk Annie Biel en Christina Steinfort (2x 2-1). Reiny van Gils verloor terrein, door met dezelfde cijfers te verhezen van Jetty van Donselaar en werd daardoor ach terhaald door Paulen en Nederpelt. Nannie Doeland voegde zich bij het leidende drietal door met 2-1 te winnen van Gon Reus. Ida de Jong deelt na het onderlinge treffen de laatste plaats met Evert Zijlstra (2- 1). Beiden hoeven nog niet te wan hopen. Het verwschil met de rest van het veld bedraagt nog steeds niet meer dan één punt. In de derde klasse delen Mieke Morsink en Jo Min de eerste plaats met elf punten. Morsink versloeg Ria van Pluuren met 1-0, terwijl Jo Min Henny Holthuis achter zich hield met 2-1. Janny van Ravenhorst verloor terrein, na de duidelijke nederlaag tegen Maasje van de Braak: 0,5-2,5. Riek van Ooyen lijkt dankzij de 3-0 overwinning op An- nemiek van der Horst op de weg terug. In de vierde klasse achterhaalde Greet van der Wel lijstaanvoerder Annie Vennings in de onderlinge confrontatie. Van der Wel won met 2-1 en kwam daardoor op gelijke hoogte met haar nvale. Uitslagen en standen Bowling Uurtje Hoofdklasse Silvia v/d Kolk - Jan de Ridder 3-0 Kryna Groeneveld - Cinta Roos 3-0 Margnet v Kalsbeek - Rie de Ridder 3-0 Riav Benthum - Rie Stet 2-1 Renier de Jong - Ingrid Blerk 3-0 1 Silvia v/d Kolk 15 2. Kryna Groeneveld 11 3. Margnet v Kalsbeek 11 Hoogste Game: Ria v Bentum 194 Eerste klasse Willy v/d Lagemaat - Miep v Kampen 2Vz-l/2 Sue Jansen-Maja v/d Berg 2-1 Jo de Wild - Agnes Kok 0-3 Ali Bontje - Dymphie Stuhrt 3-0 Marjan de Haan-Ger du Pree 3-0 1. Willy v/d Lagemaat 2. Suejansen 3. Jo de Wild Hoogste Game: Ah Bontje 14 13»/2 11 150 Tweede klasse Dora Paulen - Aiuue Biel 2-1 Loes Nederpelt - Christina Steinfort 2-1 Reiny v.Gils-Jetty v Donselaar 1-2 Nannie Doeland - Gon de Reus 2-1 Evert Zijlstra-Ida de Jong 1-2 1. Dora Paulen 10 2. Loes Nederpelt 10 3. Reiny v.Gils 10 4. Nanrue Doeland 10 5. AnrueBiel 9 6. Jetty v Donselaar 9 Hoogste game: Loes Nederpelt 181 Derde klasse Mieke Morsink - Ria v. Pluuren 1 -0 Jo Min-Henny Holthuis 2-1 Janny v Ravenhorst - Maasje v/d Braak Vz-2xh Riek v Oyen - Annemiek v/d Horst 3-0 Trynie Winkel - Annie Holsbeeke 2-1 1. Mieke Morsink 11 2. JoMin 11 3. Janny v Ravenhorst 9Va Hoogste Game: Mieke Morsink 146 Vierde klasse Gre v/d Wel - Annie Verungs 2-1 Sjefv. Oyen- Lenie Graaf 1-2 Sjaan Eggerts - Annie v Bentun 3-0 Dinie Kunst - Bert Bosman 0-0 Betsy Mentink - Nanda v Oort 0-1 Vi 1. Gre v/d Wel 13 2. Annie Verungs 13 3. Sjef v. Oyen 10 Hoogste Game: Sjefv Oyen 171 Vijfde klasse 1. Joke Los 10 2. Neel Wanner 9 3. Netty Zwanenburg 5 4. Netty Bosman 5 5. Anrue v. Emmenk 2 6. Gre v. Balen 0 Hoogste Game: Netty Zwanenburg 109 Instructrice Ans Schweigman gaf de aanwezigen een indruk van wat er op het gebied van de voltige mogelijk is na intensieve oeferun- gen met leerlingen in een aantal lessen. Zelfs de klemsten bleken het edele onderdeel van de ruiter sport al aardig te beheersen Een tiental leden van de vereni ging gaf een demonstratie carous- sel-njden. Zij heten zien dat ge coördineerd njden en figuren uit zetten een aparte plaats innemen. Het patrouillespnngen vormde één van de spectaculairste onder delen van het programma. Vier le den van Nieuw Hagenauwe gaven een fraai staaltje coordmatie en spnngtechniek ten beste. De demonstratie-dressuurles voor beginners gaf de aanwezigen een goede indruk van de manier waarop Nieuw Hagenauwe het pe dagogisch aspect benaderd. Een van de hoogtepunten van de dag was de demonstratie dames zadelrijden. die Suzanne Kamp horst verzorgde op een prachtig Fnes paard. Zij maakte het verle den weer zichtbaar. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN In het Pinksterweekeinde hield de verenigmg de tweede uit een sene onderlinge spnngwedstnj- den. De ruiters kwamen in actie op de onderdelen B en L-Spnngen. Winnares m de eerste categorie werd Claartje de Ridder, die Da nielle Buhrman en Zamira Baart- scheer achter zich het. In groep L eindigden Josta van der Kolk en Arabella Voskuilen ex-aequo op de eerste plaats. Voor Carola Keddeman was de derde plaats gereserveerd. Op tweede Pinksterdag, onder een stralend zonnetje, hield Nieuw Hagenauwe een open dag. JSDEN - Bij de schaakver- jing Leusden is de winter- ipetitie weer ten einde. De akers houden zich dus nu er bezig met de iets minder ieuze zomercompetitie. Af- open donderdag was de ste ronde. De speciale in- ing zorgde ervoor dat de 'kste spelers elkaar niet teen tegen konden komen, ar dat de krachtsverschil- ook niet echt heel groot ren. ilotstand van de wintercompe- werd in tweeën gesphtst De imer 1 van de bovenste helft :1de tegen de nummer 1 van onderste helft, de nummers e speelden tegen elkaar enzo- n De favonet speelde steeds zwart. Zoals wel te verwach- viel overheerste de uitslag 0-1 le resultaten. Alleen dat Wis- van Staal won was een kleine assing. Dat eerste-team-speler ten onder ging tegen Van Da- was geen kleine, maar een I grote verrassing der waren alle uitslagen zoals 'acht mocht worden- enburg - Huis in 't Veld 0-1 eld-v Santen 0-1 amp - Snijders 0-1 len-Vos 1-0 tendaal - Uneken 0-1 J de Jager jr. 0-1 '1- Kerkhof 0-1 Willigenburg - Zijlstra 0-1 Andnessen - Roelofs 0-1 G Wisman-Else hot 0-1 Quelle - Flohr 0-1 A. Wisman - Staal 1-0 Schoutsen - v. Dokkum 0-1 Visser - Gemts 0-1 v.d Pol - Boemaars 0-1 VIJF MINUTEN Aanstaande vnjdag (27 mei) is weer het jaarlijkse 5-minuten snel- schaaktoernooi van de schaakver eniging Leusden. Net als vong jaar wordt het toernooi gespeeld m de kelder onder het gemeentehuis De aanvang is om 19.00 uur. Onder de deelnemers zullen zich dit jaar weer vele plaatselijke en regionale favoneten bevinden, maar net als andere jaren doen er ook weer genoeg huisschakers mee. De krachtsverschillen zijn met zo bezwaarlijk, want door de herindelingen speelt iedereen steeds tegen tegenstanders van ongeveer gelijkwaardig niveau Het toernooi kent een jarenlange traditie van gezelligheid en sporti viteit. Daaraan draagt zeker bij dat iedereen met een prijs in natura naar huis gaat. Ooit heeft men het weieens om forse geldprijzen ge speeld, maar het gevolg was dat ook zgn 'broodschakers' meede den, zodat er met het mes op tafel werd gespeeld. Als men mee wil doen aan dit toer nooi dan kan men zich nog telefo nisch aanmelden bij Joop van San ten, tel. 941332. Het inschrijfgeld is vier gulden (voor junioren twee gulden). ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door 12 leden deelgenomen. Het lukte ditmaal weer niet om 90 en meer punten te behalen. Eerste werd J.E. van Hamersveld met 88 pun ten. De ovenge uitslagen waren: Aantal punten 2. A. van Daatselaar 87 2 B Voskuilen 87 4 G. Tolboom 86 5 A Vlug 85 5. J. van Nimwegen 85 7 H v.d. Heuvel 84 8 J Voskuilen 8. G. van Hamersveld 10. Arnold Vlug 11 W Voskuilen Jz 12 W vd Kletersteeg 79 77 76 Bij de jumoren waren vier deelnemers die elkaar m de onderlinge wedstnjd bekampten. Hier waren de uitslagen: 1 M. de Vaal 70 2. R v.d Wetering 62 3. J. van Dijk 57 4 F v.d Wetering 32 Bij de dames namen negen leden aan de onderlmge schietwedstrijd deel. De uitslagen waren 1 Nel Tijmensen 86 1 Anneke Oudshoom 86 3. Annelies Huurdeman 83 4 Ria Vos 82 5. JeannetVos 81 6. An Voskuilen 79 7. Ine Kok 76 8. Bep Smal 71 9 Tiny Tolboom 65 ACHTERVELD - De perso neelsvereniging van de firma de Vor organiseert zaterdag op het Kerstensportpark een sportdag. De aanvang is om 10.00 uur en de prijsuitreiking zal plaatsvinden om ongeveer 16.30 uur. Er zal een volleybal-toumooi en een voetbal-toumooi plaatsvin den Aan het volleybaltoumooi ne men 8 teams deel en aan het voet baltoernooi 12 teams. Deelnemers zijn landelijke dealers-bedrijven voor de landbouw. ACHTERVELD - Sportver eniging Avanti, sectie Volley bal organiseert zondag een dorpsvolleybal-tournooi. Dit zal worden gehouden in de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. van 10.00 - 16.00 uur. Aan dit toumooi kan worden mee gedaan door teams samengesteld uit buren, familieleden, en colle ga's Mede dank zij de huis-aan- huis bezorgde folders en posters opgehangen in winkels hebben zich momenteel 14 teams aange meld Ieder team bestaat uit mini maal zeven personen. Er zal op twee velden in de sport zaal gespeeld worden. Daar men bij de secüe volleybal aanvulling nodig heeft bij de senioren en ook met voldoende jeugdleden heeft, hoopt men door het houden van dit toumooi de mensen enthou siast te maken voor het volleybal en zo leden voor deze sport te winnen. Tijdens het toumooi zal er in de ontmoetingsruimte een video ver toond worden van het eerste team van Avanti en het Nederlandse Volleybal team. De organisatoren hopen, dat het een gezellige dag zal worden en dat zich tevens nieuwe volleyballers zullen aan melden. Inlichtingen betreffende het toumooi en volleybal zijn ver krijgbaar tel. 03425- 1551. ACHTERVELD - Het Achterveldse vierdaag- secomité organiseert op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni weer een avondvier daagse. Het is voor de 11e maal dat men deze vierdaagse houdt. Er kan deelgenomen aan de 5 - 10 en 15 km. Dit zowel door groepen als enkelingen. Ook kan worden deelgenomen aan avondwandelingen in dien men de andere afstan den en de vier avonden niet zal kunnen lopen. Voor deel name aan avondtochten wordt een aparte herinnering uitgereikt De startplaats is in de Moes pot en de starttijden zijn elke avond tussen 18.00 en 18 30 uur. Het défilé op donderdag avond zal van start gaan om 20.00 uur. Aan dit défilé zal ook de muziekvereniging D.W.S. de medewerking ver lenen. Inschrijven voor deelname is vrijdagavond 27 mei in de Re- genboogschool aan de Jan van Axkelweg 10. tussen 19.30 en 21.00 uur ACHTERVELD - Op Tweede Pink sterdag namen enkele leden van de Pony Club van de Singels deel aan het Concours Hippique te Hoogland. Wil ma Wemsen met haar pony Focsie viel in de prij zen Zij behaalde 126 punten in de B-dressuur hetgeen haar tevens een winstpunt opleverde. Zij be- haalde de tweede pnjs in haar nng. Ook de leden van de Landelijke Ruitervereruging De Singels na men deel aan het Pinkstercon cours te Bunnik. Ben van Midde laar met zijn paard Peggy legde een foutloos B parcours af. Hij viel echter buiten de pnjzen. ,Kijk mam, met losse handjes'

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7