55 SB )irecteur De Bongerd de laan uitgestuurd Vethouders willen ombudsvrouw oor alle Leusdense vrouwen zijn londenkeuring ^%)TOL Show druk bezocht Overleg over COT op Leusderheide vandaag in 9e leusder krant8 TOYOTA egens 'onbekwaamheid of ongeschiktheid, anders dan wegens ziekten of gebreken' )rpsbreed Vrouwen Overleg stelde vragen aan vrouwelijke wethouders: Voorlichting rijkspolitie SERVA V0LV0 Reorganisatie Kunstuitleen Fietstocht KPO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Doorgereden na aanrijding Exhibitionist AUTO EEMHAVEN HOOFDREDAKTEUR Jur van Glnkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant VRIJDAG 27 MEI 1988 - 20e JAARGANG NO. 7 (van de redactie) 5DEN- De gemeenteraad heeft zich donderdag unaniem >ord verklaard met het ontslag van de directeur van basis- ol De Bongerd. De raad kon zich vinden in het voorstel van waarin wordt vastgesteld dat het betreffende school- d er blijk van heeft gegeven 'niet te voldoen aan de eisen, lan een directeursfunctie moeten worden gesteld'. Hoewel voord 'fraude' omzichtig uit de weg werd gegaan om aan te >n wat de achterliggende oorzaken van de problematiek ju, bleek uit de bevindingen van het onderzoeksrapport dat zijn minst sprake was van een chaos op het gebied van het icieel en administratief beheer van de school. constateerde het onderzoeks- ort ondermeer dat er een zeer achterstand was ontstaan in etaling van rekeningen, voor eren die aan de school waren ierd. Daarnaast verzuimde het ikken schoolhoofd, ondanks Laid aandringen en m overleg gemaakte afspraken, eventuele achterstallige nota's te overleggen. Bovendien onthield de man het be voegd gezag regelmatig van infor matie, ook nadat het bestaan van niet betaalde rekeningen was ge bleken. Door de betalingsachterstand werden diverse beschikbare bud getten in belangnjka mate over schreden. Ook bleef onduidelijk of alle geleverde goederen, die uit eindelijk door het bevoegd gezag zijn betaald, daadwerkelijk in de school zijn besteed. Bij het onder zoek stuitte men op een zeer on- doorzichtelijke en ontoegankelijke administratie over leveranties en bestellingen en bestedmg van geld van de school. Hoewel fraude kennelijk met kon worden aangetoond, kwam het college van B&W, zowel als de raad, tot de conclusie dat het be trokken schoolhoofd met langer op zijn positie gehandhaafd kon wor den. ,,Wij zijn daarom tot de con clusie gekomen dat de directeur in ernstige mate ongeschikt is geble ken voor zijn functie", aldus het raadsvoorstel. COoPERATIEF Overigens is er blijkbaar wel ge zocht naar wegen om de man el ders onder te brengen. „Wij heb ben getracht, alvorens te conclude ren dat om eerder vermelde rede nen ontslag moet worden verleend, een andere oplossing te creëren in de vorm van overplaatsing als groepsleerkracht in het openbaar onderwijs binnen Leusden en ver volgens buiten Leusden. Pogingen hiertoe hebben niet tot resultaat geleid", aldus het college. Ondui delijk bleef echter waarom die po gingen niet tot resultaat leidde. Wel stond vast dat de directeur zich tijdens het onderzoek, waarbij het college uiterst zorgvuldig te werk wilde op 9" ^operatief opstelde. Zo maakte hij tot twee maal toe, op het laatste moment, geen gebruik van de mogelijkheid zich te verweren tegen het voorge nomen besluit van B&W om het dienstverband te beeindigen, op data die door hem zelf waren voor gesteld. BERISPT Alrich Parson van de WD maakte zich tijdens de behandeling van het voorstel in de raad nogal kwaad over de naar zijn mening voorbarige conclusies die m de pers met betrekking tot het ontslag van de directeur werden getrok ken. „Uit het dossier blijkt onvol doende dat er sprake zou zijn van fraude, laat staan van fraude m ern stige mate", was zijn commentaar. Toch was ook zijn fractie de me ning toegedaan dat het school hoofd met langer m zijn functie te handhaven was. Als belangrijkste argument voerde de WD-woord- voerder daarvoor aan dat de man meermalen schriftelijk berispt zou zijn geweest, zonder dat dat tot re sultaat leidde. Ben Stoelinga concludeerde na mens Leusden '85 dat de situatie te lang heeft kunnen voortduren. „Het vorige college heeft ons met inge licht, dit college wel. Daardoor is de zaak in een stroomversnelling geraakt", het Stoelinga weten. Hij maakte daarbij de aantekening dat er uit deze zaak lering getrokken zou moeten worden. Stoelinga vond dat het personeelsbeleid naar de scholen meer aandacht verdien de. „En niet alleen via circulaires en brochures, maar ook in de per soonlijke sfeer", aldus Stoelinga. Actie Achterveld voor Achterveld moet vakantie gehandicapte Achtervelders mogelijk maken Pag. 3 Toeristische tips op de Leusder Kabelkrant Pag. 3 Het weer in Leusden: licht wisselvallig Pag. 3 Sport: De Haaien breidt team van p^Iotramers uit Pag. 4 Drukke Pinksterdagen voor Nimmerdor Pag. 4 Jos van Berkel: „Fietsen door de tropen blijft heerlijk" Pag. 5 Lisiduna op toernee in Leusden: „De muziekvereniging doet ook nog iets anders dan voor een optocht uitlopen" Pag. 5 Natuurwandeling op het landgoed Oldenaller tussen Nijkerk en Putten Pag. 6 LEUSDEN- Bij een aanrijding op de parkeerplaats bij de brug over het Valleikanaal op de Asschatterweg raakte woensdagmiddag een auto zwaar beschadigd aan het rechter portier. Aan de hand van laksporen kon worden vastgesteld dat een andere automobilist voor de aanrij ding verantwoordelijk moet wor den gehouden. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er aanwijzingen, die tot het opsporen van de schuldige kunnen leiden. IUSDEN - Op woensdagavond vond in 't Vooronder 't Dorps- d Vrouwen Overleg plaats. Bij deze gelegenheid polsen de rwelijkc leden van politiek partijen de vrouwen van Leus die hier komen, over allerlei zaken. Afgelopen woensdag jen de bezoekende vrouwen de gelegenheid vragen af te n op de twee vrouwelijke wethouders, Corry Verduin (On- rijs, Sociale Zaken, milieu) en Evelien Blom (Sport, Cultuur, reatie). Daarnaast is Evelien Blom loco-burgemeester. inleiding gaven beide wet- ruim. Volgens milieudeskundigen ers een overzicht van hun vier maal zo groot als de natuur kan verdragen. Later op de avond wees ze op „het echt schandalige" feit dat het hele buitengebied, inclusief industrieterrein de Paardemaat, geen riolering heeft, „ledereen loost daar alles recht de sloot m". ifeuilles, de wijze waarop zij benaderen en de plannen die in momenteel spelen. Essentie bij voor Corrie Verduin bleek Sociale Zaken: „Ik denk dat n een tamelijk luxe gemeente susden extra triest is als je van ijstand moet leven." Ze wees bij op het feminiseren van de iede, omdat 90% van de men- iie van een minimumuitkering en zien uit te komen, vrouw is. >EM Haar emancipatorisch werken in deze gemeente kwam tot uiting doordat „50% van het gemeentebe stuur nu uit vrouwen bestaat". De vrouwelijke wethouders beaam den dat zij de gemeentepolitiek een wat „mensvriendelijker" ge zicht wensen te geven. Beiden be treurden het, dat binnen het ge meentehuis geen vrouwen in be leidsfuncties te vinden zijn. Corrie Verduin wees erop dat in een on langs gestarte sollicitatieprocedu re nadrukkelijk aan vrouwen is ge vraagd eveneens te solliciteren. Dit heeft tot positieve reakties geleidt, hetgeen met hoeft te betekenen, haar overzicht van de milieu- lematiek wees ze er fijntjes op ondanks de onmiskenbare problemen op dit gebied, igs in de krant een wat verte- beeld werd gegeven. „Het is to dat Leusdense grond extra lild is. Het is zo dat door de mstructuur de bodem hier wat er verdraagt. We blijven hier sn de normen zoals minister ze aangeeft. Die normen zijn LEUSDEN- De Rijkspolitie Leusden verzorgt maandag 30 mei een voorlichtingsavond, onder het mono 'Hoe beveilig ik mijn woning tijdens de vakantie De thema avond zal worden opgeluisterd met een film, waann wordt gedemon streerd waar een inbreker op let, voordat hij zijn snode plannen ten uitvoer legt. De avond, die in de Korfzaal wordt gehouden, begint om 20.00 dat ook inderdaad een vrouw be noemd gaat worden. NOTA'S Evelien Blom lichtte toe waar haar werk uit bestaat betreffende het te subsidiëren deel van de sport, de mtentie meer kunst in Leusden te brengen, aandacht te besteden aan recreatie en tourisme door een nota. Net als een over ouderenbeleid en over het jeugd- en jongerenwerk. Ze presenteerde haar plannen, binnenkort dne peuterspeelzalen te vernieuwen (Blijhof 2 naar nieuw lokaal bij de dependance van de Holm; Pinkeltje naar twee nieuwe lokalen bij 't Claeverblad). Ze me moreerde de uitbreidingsplannen van de muziekschool, en de biblio theek en vertelde iets meer over haar overige portefeuilles. Zij be nadrukte, mede namens Corrie Verduin, graag en van harte op te willen treden als ombudsvrouw voor alle vrouwen in Leusden. Na een pauze kwamen de vra gen over alle portefeuilles, zoals „Komt er een VW?". Evelien Blom: „We werken aan de gedachte." Ook een zwemabonnement kwam ter sprake. Evelien Blom: „Het college heeft gemeend in goed samenspel met de zwembad- direktie het huidige systeem an derhalf jaar te proberen. Daarna komt een evaluatie". Klachten over lawaaierige brom mers en motoren bleken bij vele bezoekers te leven. Geredeneerd werd, dat blijven melden zin heeft en dat de gemeente Leusden Rijks politie heeft. „Hetgeen betekent dat de gemeente rondom politieza ken geen eigen beleid kan voe ren". Het gifspuiten in de plantsoenen kwam ter sprake In haar inleiding was Come Verduin als verant woordelijke wethouder daar al uit gebreid op ingegaan. Het nu ge bruikte gif wordt in 1990 verboden, een minder giftige alternatief is moeilijk te vinden en geen gif bete kent binnen de korste keren ka potte bestratingen. „De komende tijd gaan we intensief kijken hoe ze het in andere gemeenten doen". LEUSDEN- In de directe omgeving van Don Bosco aan de Dodeweg is een aantal keer een exhibitionist gesignaleerd. De verdachte is ongeveer veertig a vijfenveertig jaar oud, loopt licht voorovergebo gen en ging (bijna) geheel m het wit gekleed. iDEN- In boerderij Groot horst aan de Bolderikhof it zaterdag 28 mei een keuring van Bemer Sennenhonden gehou den. De Zwitserse keurmeester Wildhaber zal aanwezig zijn om het karakter van de op St-Bernhards gelijkende honden te keuren. Daarnaast zullen de honden ook fysiek onder de loep genomen worden. De keuring, waarvoor elke eige naar van een Berner Sennenhond is uitgenodigd, begint om 9.30 uur en duurt tot 17.00 uur. LEUSDEN - Gedeputeerde Sta ten willen over de begrenzing van het militaire Compagnies Oefen Terrein (COT) op de Leusderheide overleg plegen met de betrokken gemeente besturen. Ook verschillende provinciale commissies zul len worden geraadpleegd. Dat moet gebeuren, voordat GS de staatssecretaris van de fensie laten weten, welke lo- katie de voorkeur van het college heeft. Al sinds 1985 praten provincie en gemeenten in een projektgroep over het COT op de Leusderheide. Er is nu sprake van twee modellen. Volgens het eerste wordt het oe fenterrein met ongeveer 150 hecta re m zuidelijke richting uitgebreid. Het gebied m het noordoosten van het huidige oefenterrein, dat na tuurwetenschappelijk van grote waarde is, zou defensie dan ontrui men. In het tweede model blijven de grenzen van het oefenterrein ongewijzigd. NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 GS neigen tot een voorkeur voor het eerste model. Voorwaarde is dan wel, dat verdere uitbreiding naar het zuiden m de toekomst achterwege blijft. Ook in de werkgroep tekent zich een meerderheid voor het eerste model af. De staatsecretaris wil graag voor 15 juni weten, welke voorkeur de leden van de werk groep hebben. GS kunnen daar niet aan voldoen, omdat het overleg met de gemeenten meer tijd vergt, aldus een persbericht van de pro vincie. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerbamseweg 7 lel 033-630154 M.i.v. 1 juni 88 'S MAANDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN Hamersveldseweg 6a Telefoon 033-943381 De kinderopvang m Leusden blijft een particulier initiatief waar van de noodzaak door het college wordt ingezien. „We zitten dus nog te wachten op een initiatiefnemer die na-schoolse opvang wil rege len". Aan het einde van de avond be dacht Evelien Blom creatief nog een oplossing voor het vervoers probleem voor ouderen van Leus den Zuid naar Leusden. Hetgeen de Leusdense vrouwen aan hun wethouders vroegen, be trof wellicht geen hete hangijzers. Zij kregen de gelegenheid en maakten daar gebruik van. Getuige de reakties een stimulans om het wel en wee binnen het Leusdense gemeentehuis met extra aandacht te volgen. Wie achteraf vragen kreeg werd uitgenodigd om op het vrijdagmorgen-spreekuur van bei de wethouders te komen. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten vinden een reorganisatie van de kunstuitleen noodzakelijk. Men wil daartoe een aparte stichting 'Stichts Centrum voor Beeldende Kunst' in het leven roepen GS vinden, dat de uitleen van kunst aan het pubhek geconcen treerd moet worden in vijf plaatsen in de provincie. Dat zijn Veenen- daal, Zeist, Nieuwegein, Woerden en Amersfoort. Momenteel zijn er nog 21 uitleenpunten. Het Amers- foortse leencentrum functioneert zelfstandig, maar wordt uit oogpunt van spreiding bij de reorganisatie plannen betrokken. LEUSDEN- De afdeling Leusden van de Katholieke Plattelandsorga nisatie (KPO) houdt op dinsdag 31 mei een fietstocht. De tocht voert vanaf De Kom naar Eemnes, alwaar leden van de plaatselijke KPO-af- deling de Leusdenaren zullen ont vangen en met de omgeving kennis laten maken. Ook een bezoek aan kasteel Groeneveld in Baarn staat op het programma. De tocht, die ruim vijftig kilome ter lang is, begint om 9.00 uur. LEUSDEN- Vorige week hield Radio Dneènhuizen in de Korf een grootse show van allerlei zaken, op het gebied van audio-visualia en andere gemechaniseerde huishoudelijke artikelen. Zo werden de bezoekers, die de Korf in groten getale wisten te vinden, onder andere vergast op demonstraties met magnetronovens. De show duurde van maandag tot en met donderdag. KONIJNTJE IN DE WETERING Bom-vrouwen?.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1