leu sder krant Gemengd Koor Leusden bood Lisidunahof voor elk wat wils w Bloedproef geweigerd: tweeduizend gulden boete -t LEUSDEN Firststep: bokaal Leusden Achterveld Bushalte vervallen 'Climb every mount' perfecte afsluiter: Riedro'svoorde eerste stapjes. Uit met de pret LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weekinclecjemeede- L DONDERDAG 2 JUNI 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN- Waar destijds Toonkunstkoor Treecksangh zijn aar zelende schreden zette op de moeizame weg naar een goed koor, verzorgde het Gemengd Koor Leusden reeds het vijfde optreden voor de bewoners van de Lisidunahof. Nadat Treecksangh zichzelf destijds, vormde zich uit een groot deel van de oude Treecksangh-zangers en zangeressen een nieuw koor in Leusden. Het Gemengd Koor Leusden mag zich verheugen in het bezit van een bekwaam dirigent. John van Hoek weet met zijn helde re en duidelijke directie het koor boven zichzelf uit te laten stijgen. Dooi Jaap Riewald. Het hoofd van de aktiviteiten- sector van de Lisidunahof, de heer Kees Broekema, heette koor en aanwezige bewoners die in groten getale waren gekomen waren, van harte welkom. Lady-speaker He- leen van Miltenburg kondigde ver volgens de eerste nummers van het concertprogramma aan. Een pro gramma dat rustig als karakteris tiek voor het Gemengd Koor Leus den mag worden omschreven. Een programma ook, dat elk wat wils bood: zowel de ouderen als de jon geren zullen zich er beslist in thuis hebben gevoeld. Het bestuur van Gemengd Koor Leusden hecht er grote waarde aan, dat er een samenspel ge creëerd wordt tussen uitvoerenden en toehoorders. Vandaar dat men in het programma op verschillende plaatsen bekende „meezingers' geplaatst had. Voor een recensie wordt dan natuurlijk het optreden moeilijker te beoordelen, omdat je immers met duidelijk kunt horen, waar de goede (c.q. de slechte) kanten van het koor zitten. Voor de beschouwmg over de prestaties van het koor richt ik me derhalve op die nummers die zelfstandig ten gehore werden gebracht. Van Felice Giarduu werden vóór de pauze gezongen „Viva tutte le Vezzose', van Kuxhaven „Der Va- gebund', van Mozart „Piu non si trovano', van Hassler „Cantate Do mino', van Fauré „Cantique de Jean Racme', van Mozart het bekende „Ave Verum' en van Kuxhaven „De Hanng'. Leeuwen die inviel voor de vaste begeleidster van Gemengd Koor Leusden, Claudien Bierens. Voor mijn gevoel had de pianist af en toe wat luider mogen spelen. Met name bij de piano-introductie op de „Cantique de Jean Racine' ech ter bleek dat Van Leeuwen een uitstekend pianist is. Wat de eigenlijke prestaties van het koor zélf betreft, moet opge merkt worden, dat de kwaliteit dui- Met belangstelling luisterden de aanwezigen naar het concert. VERSTAANBAARHEID Onmiddellijk viel één dmg op: het koor zingt met een ongekend goede verstaanbaarheid. Iets dat bijzonder is, zeker gezien het feit dat bij meerstemmige zang vaak mets of bijna mets verstaan kan worden. Dirigent John van Hoek droeg zeker aan dit succes bij door een uitgesproken rustgevende ma nier van dirigeren die toch gedeci deerd overkwam. Een directie die mets aan het toeval over liet. De begeleiding op de (elektroni sche) piano werd op ruim voldoen de manier verzorgd door Rem van delijk verbeterd is sinds de laatste keer dat ik een uitvoering heb mo gen meemaken. Een sterke kant van Gemengd Koor Leusden is on getwijfeld dat het in staat is met een groot gevoel voor dynamiek te zin gen. Een plezierige kant voor het koor zelf is, dat met name het aantal mannelijke leden gestaag toe neemt. Het koor is samengesteld uit ongeveer zestig vrouwen en twintig mannen. Tijdens het con cert kreeg ik meermalen de in druk, dat wat méér mannen de ge lederen zouden moeten verster ken. Of. wat natuurlijk oók mogelijk is: misschien zouden de vrouwen partijen iets meer ingetogen ge zongen moeten worden op die plaatsen, waar de heren wat in de muzikale verdrukking dreigen te komen. ZUIVERHEID Zuiverheid is één van de belang rijkste cntena om een zangoptre den aan te toetsen. Met name bij de vertolking van het (in het begm a capella uitgevoerde) „Cantate Do mino' zong het koor met een onge kend grote mate van zuiverheid, waar zéker ook de mannenpartijen een flink aandeel in hadden. Het moeilijk te zingen „Cantique de Jean Racine' en het „Ave Verum' werden met een bevredigende zui verheid ten gehore gebracht, ter wijl bijvoorbeeld de uitvoering van „Der Vagebund' te wensen over liet, waar het de zuiverheid betreft. Jammer was bovendien dat de te norsolo bij het laatste stuk gezon gen werd door de voltallige tenor sectie: de eerste keer met wat on gelijkheden, de tweede maal bijna als één stem. Hoewel het mannenkoorge deelte duidelijk in de minderheid is ten opzichte van het vrouwenge deelte, mag gesteld worden dat er van een goede prestatie gespro ken kan worden m het mannen- zanggedeelte. Hoewel niet altijd even trefzeker, werd het echte mannengeluid toch duidelijk waar genomen. ARRANGEMENTEN Na de koffiepauze werd een aantal arrangementen van John van Hoek ten gehore gebracht, te we ten: „Nobody knows', „My Lord what a Morning' en „Gimme that old time Religion'. Het koor kwam bij de vertolking van deze bewer kingen sterk tevoorschijn. Met waardigheid en élan werden deze nummers goed vertolkt, het koor een jeugdige uitstraling gevend. Vera Agter begeleidde op haar dwarsfluit het Gemengd Koor Leus den bij zijn uitvoering van „Laudate Dominum' van Mozart. Vera Agter De avond van het CDA vrouwenberaad trok veel belangstelling GEMEENTE v. .ik1° lw. y LEUSDEN BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Leusden maken ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens bekend dat zij besloten heb ben de Kuperssingel bij de kruising met de Hamersveldseweg af te sluiten voor alle ver keer behalve (brom)fietsers en voetgangers door middel van het aanbrengen van een ver hoging met een lantaarnpaal en het plaatsen van borden volgens model 59 uit hoofdstuk 1 van bijlage II van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens, zoals aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening C 073101001. blad 1 en 2 Deze maatregel is getroffen in het belang van de verkeersveiligheid op de Kuperssingel. Dit besluit ligt met de bijbehorende tekening voor een ieder op werkdagen van 08.30 uur - 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Be stuurszaken, 't Erf 1. kamer 12. Iedere belanghebbe kan beroep instellen tegen deze maatregel binnen 30 dagen na dagteke ning van deze bekendmaking. Het beroep schrift dient aan H M. de Koningin gericht te worden, maar te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Achter St. Pieter 200, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht Leusden, 2 juni 1988 Burgemeester en wethouders van Leusden, de secretaris, Drs. P. van Elteren de burgemeester, Mr. A. Panis PERESTROJKA Na een lange, informele pauze, kregen de aanwezigen de gele genheid vragen te stellen. De meeste vragen betroffen de ,,in be weging zijnde politiek" m de Sov- let-Unie Elise Boot had wat betreft de ontwikkelingen rond de men senrechten in Rusland al gezegd: (advertence) Vlotte stappers voor kleine peuters Een schoentje niet rood, wit en blauw Vanaff79 95' maal 21 cn 22. daarna stiiging per maatgroep „niemand had kunnen bevroeden dat de Helsinki-accoorden in 1975 het begm zouden zijn van zulke grote veranderingen. De accoor- den hebben gewerkt als een breek ijzer. Zij geven nog steeds aanlei ding tot internationale conferenties waarbij experts uit 35 landen bij elkaar komen m Wenen. De groot ste kracht in Wenen is dat de EG spreekt met éen stem. Overigens zijn veel zaken zoals afgesproken tijdens deze conferenties eveneens toegepast bij de tot stand kommg van de IMF-accoorden. Bijvoor beeld het internationaal controle mechanisme" Een van de aanwezigen vroeg zich af waarom met de Sovjet-Unie wel allerlei afspraken gemaakt worden, ondanks minstens 31 mil joen doden door onderdrukking en een mensonwaardig regime, ter wijl dit met mogelijk blijkt met Zuid-Afrika. Het antwoord was de bereidheid tot praten door beide partijen en de bereidheid tot het sluiten van compromis". „Je kunt niet het allerhoogste eisen. Je moet een weg vinden om in contact te blijven. In de politiek maak je vuile handen". „Het grote bewegen" in de Rus sische samenleving de perestrojka van vandaag is volgens haar het gevolg van de bezielende inspira tie van Gorbatsjov. „Hij moet wel. De economische situatie in zijn land is van dien aard dat hij economi sche lastenverlichtmg moet berei ken door verlichting op de post bewapening en economische ver anderingen". „Het gevaar komt voor hem uit het oosten. Hij heeft de rugdekking van het westen nodig, economisch en technisch". Elise Boot refereerde ook aan de onmogelijkheid het gesloten Sov jet-systeem nog langer te laten voortbestaan „Straks is via de sa telliettelevisie immers alles te ont vangen. overal". In haar beschrij ving van haar ervaringen bij het laatste bezoek aan Sovje't-Uftie had ze al verhaald over het enthousias me van de jeugd, de intelligentie en de kleine ondernemers, enerzijds en de doorwerking van het oude systeem „waarin iedereen, ieder een controleert" anderzijds AFSLUITING Voorzitster van het CDA Vrou wenberaad in Leusden, Elise An dnessen, besloot de avond met het aan Elise Boot aanbieden van een pot Leusde Spul. Zij sprak daarna de hoop uit dat deze avond had bijgedragen tot de werving van meer CDA-vrouwen die bereid zijn mee te denken met de politiek. „Het is niet de bedoelmg dat ze direkt in een commissie zitting ne men. Wel dat zij informeel hun stem laten horen". Een volgende „open bare" avond, met een spreker zal vermoedelijk dit najaar in Achter veld worden gehouden. Het Gemengd Koor Leusden bracht in Lisidunahof een goede prestatie beheerste het instrument voortref felijk en bleek te beschikken over zeer veel adem, waardoor lange passages zonder extra ademhalin gen gespeeld konden worden. De zuiverheid was goed m kombinatie met een niet té overdreven vibrato. Met name, toen na een koorpas sage de dwarsfluitiste verder ging, viel op, dat de zuiverheid van het koor met helemaal goed was. Van het componistenduo van de Beatles, John Lennon en Paul McCartney, werd „Let it be' gezon gen, resulterend in een grappige, alleszins voldoening gevende ver tolking. Een uitstekende stemgelijkheid en een zeer gedisciplineerd koor vielen op bij het zingen van het overbekende „Deep River', dat met behoorlijke zuiverheid gezon gen werd Een schitterend optreden werd Climb every Mount' uit de Sound of Music. Heerlijk was het hier te mogen constateren, dat Gemengd Koor Leusden eveneens over een gezond fortissimo beschikt. Met name kwamen hier de mannen partijen erg sterk naar voren. Een perfect slotnummer, dat demon streerde, dat het koor over een mooi timbre beschikt, uitstekend verstaanbaar is en een volle stemklank heeft. De heer Rank bedankte namens de Lisidunahofbewoners de koor leden en hun dirigent en piano. Volgens de heer Rank was het op treden van Gemengd Koor Leus den het beste dat hij meegemaakt had in de Lisidunahof. Speciale bloemenhulde was er voor Gemt van de Meent: de baszanger van het Gemengd Koor Leusden is eveneens vrijwilliger op de Lisidu nahof. LEUSDEN/UTRECHT - Wegens het weigeren van de bloed proef, precies een jaar geleden, veroordeelde de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsenfeld, een 39-jarige Leusdenaar woensdag tot tweeduizend gulden boete en een voorwaardelij ke rij-ontzegging van negen maanden. Met een boete van 750 gulden en een drie maanden kortere voorwaardelijke ontzeg ging voor hetzelfde feit kwam zijn echtgenote er iets beter vanaf. In zijn vonnis hield de politie rechter „ernstig rekening met de nodige irritatie over en weer". De contacten tussen de politie en het echtpaar op de bewuste avond wa ren bepaald met soepel verlopen. Op de Heiligenbergerweg was me neer gecontroleerd op alcoholge bruik. Omdat de blaastest niet luk te, moest hij mee naar het bureau. Zijn vrouw zou intussen de auto naar huis rijden, hoewel ook zij te kennen had gegeven „iets" ge dronken te hebben. Bijna thuis werd ook zij aangehouden en moest ook zij mee naar het bureau om de bloedproef te ondergaan. De irritaties over de gang van za ken waren toen al hoog opgelopen en het emd van het liedje was dat 1 beide echtelieden weigerden zich bloed af te laten nemen. „Wiens schuld dat is, wil ik even in het midden laten," zei officier van justitie mr. J. van Hout. Voor haar stond echter wel vast dat de bloed proef ten onrechte was geweigerd. „Op zo'n moment zijn de conse quenties natuurlijk voor u," aldus Van Hout. Maar net als de politierechter, hield ook zij rekening met de om standigheden die avond. Toch had de officier graag iets hogere straf- 1 fen gezien, dan de rechter opleg de, met name voor de man. Tegen hem eiste zij een weekendontzeg ging van negen maanden. door Jan Versteeg! Het is afgelopen met de zo merpret. Storingen bereiken ons aan de lopende band en geeft het weer een wissel vallig beeld. Een spoedige te rugkeer van de zomerwarm te lijkt niet waarschijnlijk. Daarover zo meer. Laten we eerst terugblik ken op de historische maand, die nu achter ons ligt. Maar liefst 18 dagen lukte het om buiten in het zonnetje te zit ten. Zowel de hemelvaarts dag als de beide Pinksterda gen leverden uitstekend weer op. Het kwam zes maal tot een temperatuur van 25 graden of meer (zomerse da gen) en op sommige plaat sten kwam het zelfs tot een tropische dag (30 graden of meer). Daarnaast werd de voorbije bloeimaand geken merkt door weinig neerslag, althans gemiddeld. De neer slag viel voornamelijk in de vorm van buiten. Depressies lew amen er niet aan te pas. Het weer werd voornamelijk beheerst door hogedrukge- bieden boven Noord-Europa en vormden een blokkade. Al met al een mooie maand, de mooiste sedert 1976. Mei 1988 werd warmer dan in 1976 en kwam dicht bij het warmteniveau in 1947. Conclusie: mei 1988 zeer warm en droog. Op dit moment maken we een inzinking mee. Al dagen lang ligt er een depressie ten westen van Ierland. De druk is ook laag boven Skandina- vie. Tegelijkertijd is de lucht druk hoog boven Zuid-Euro pa. Het gevolg is een koele zuidwestelijke luchtstro ming boven West-Europa. Storingen kunnen vrij ge makkelijk tot ons land door dringen. Ze leveren van tijd tot tijd buien op, die soms flink actief zijn. De tempera tuur wordt niet veel hoger dan een graad of 16 a 17. Nor maal voor deze tijd van het jaar is een waarde rond de 20 graden. Inzinkingen zoals deze geven vlak voor de start van de zomermaand juni te denken. Het zal niet de eerste keer zijn dat een flitsende start in mei op deze manier ontaard in een wisselvallige en koele zomer. Het moet worden gezegd, dat ook de zomer van 1976 een inzin king kende begin juni. Het echte herstel kwam pas rond de langste dag. De westelijke circulatie werd weer aan banden gelegd. Het kan dus „vriezen en dooien" ofwel, afwachten maar. Zuid-Europa is weer in een feeststemming. Na een paar weken van wisselvallig weer, met name in Spanje en Portugal, overheerst daar nu het warme en droge weer. Het is ook nog steeds warm boven Midden- en Oost-Eu ropa. De beelden uit Moskou de afgelopen dagen bevesti gen dat. Het komende weekeinde krijgen we waarschijnlijk te maken met licht wisselvallig weer, met af en toe buien. Toch zal er soms ook zon zijn. De Duitse weerdienst ziet de temperatuur in het weekein de weer oplopen naar 21 a 27 graden. Het is reden alert te zijn. Immers, de afgelopen tijd scoorden zij veelal goed. Het overzicht in cijfers. mei 1988 (Ruurlo) 1976 (De Bilt) 1947 normaal Gem. max. temp. 20,9 19,0 20,7 17,0 Gem. min. temp. 8,7 7,0 9,9 7,4 Neerslag 42,7 mm 25 56 56 Zomerse dagen 6 5 7 1 Tropische dagen 1 1 0 0 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 2 juni. 18.00 uur: Avondfietsvierdaagse, start vierde dag, kantine Roda'46, Bur gemeester Buiningpark. Vrijdag 3 juni. 18.00 uur: Avondfietsvierdaagse, start slotetappe, kantine Roda'46, Burge- I meester Buiningpark. Zaterdag 4 juni. 20.00 uur: Dans-contactavond voor alleenstaanden in De Mof, m.m.v. Calledonian Combo, De Mof, Leusden-Zuid. Maandag 6 juni. 20.00 uur: Vergadering raads commissie Welzijn en Huisvesting, commissiekamer gemeentehuis. Donderdag 2 juni 13.30 uur: be- jaardensoos. Ons Gebouw 18.00 uur: start avondvierdaagse, De Moespot Zaterdag 4 juni 20.00 uur: dans avond. café Buitenlust 20.00 uur: Disco Show, De Kla- veet Zondag 5 juni 20.00 uur: Disco, De Klaveet Vrijdag 3 juni 19.30 uur: Kinder disco de Moespot. Zaterdag 4 juni 20.30 uur: Disco de Moespot. Zondag 5 juni 12.00 uur: Dag Ach terveld voor Achterveld, terrein St. Joseph. LEUSDEN- Ten gevolge van de meuwe dienstregeling van de VAD. is vanaf zondag 29 mei de bushalte ter hoogte van de Weder ik aan de kant van Alandsbeek- oost vervallen. De halte aan de an dere zijde van de weg blijft ge handhaafd.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3