Haaien succesvol bij kringkampioenschappen ot O* 'De dingen die rond de tour gebeurden waren minstens zo leuk als de tour zelf Tikkie-terug' bij Roda'46 Weer volop spanning in de hoofdklasse bowlinguurtje Meisjes gevraagd voor voetbalteam Nfegenentwintig ereplaatsen: Drie jonge Leusdenaren deden mee aan rollerskate-happening in Parijs: Willy van de Lagemaat versterkt leidende positie in eerste klasse Resultaten LEOS-loterij Zomerreis KPO voert naar Brabant Aanrijding Kop-staart aanrijding Succes Amnesty Leusden LEUSDEN - De kringkampioenschappen zijn voor de Leus- dense Zwem- Poloclub De Haaien succesvol van start ge gaan. Toen zondagmiddag het water in het Sportfondsenbad te Amersfoort tot rust was gekomen, bleek de Leusdense equipe maar liefst 29 keer het erepodium te hebben betreden. Het einde van het seizoen nadert en dan worden traditioneel de kampioenschappen van de Kring Utrecht afgewerkt. Met het om vangrijke programma, dat over een aantal wedstrijddagen wordt uitge smeerd, werd er gezwommen in het 50 meter-bad te Amersfoort en zaterdag vormde het 50 meter-bas sin te Veenendaal het strijdtoneel van de Utrechtse kringkampioen schappen. De top van de Leusdense afvaar diging werd gevormd door Ches ter Marsman die zes medailles voor zich opeiste. Simone Sybrandy en [an Willem van Dijk, goed voor res pectievelijk ere-plaatsen en Sand ra van Wegen, die drie plakken mee naar huis nam. Marsman sloot het festijn af met drie eerste plaatsen, op de 100 en de 200 meter schoolslag en de 200 meter rugslag, maar moest op zijn specialiteit, de vlinderslag, op de 100 meter genoegen nemen met een tweede en op de 200 meter met een derde plaats. Tenslotte was er de 200 meter vrije slag waarop de Leusdense geweldenaar een der de plaats in de wacht wist te slepen. Sandra van Wegen keerde met louter eerste plaatsen huiswaarts. Zij kwam uit op de 400 meter vrije slag, de 200 meter wisselslag en de 100 meter rugslag. Vooral haar prestaties op die laatste afstand spreken tot de verbeelding, omdat de 1.24.6 tevens een verbetering Marieke Ruitenberg van haar persoonlijke record bete kende. Simone Sybrandy werd mgezet op de 50 meter vrije slag, een spectaculair nummer omdat, op volle snelheid, slechts een baan wordt afgelegd. Sybrandy eindig de met m de pnjzen maar bracht wel 29.1 op de klokken en dat bete kende een meuw clubrecord. Op de 100 meter vnje slag was er wel eremetaal voor haar weggelegd (derde) net als op de 200 meter wisselslag (tweede), de 100 meter rugslag (derde) en de 400 meter vnje slag waar een tijd van 4.52.1 goed bleek voor goud. PERSOONLIJKE RECORDS Ook Jan Willen van Dijk grossier de in eremetaal. Tot het fel begeer de goud kwam hij op geen enkele afstand, maar het werden wel dne verdienstelijke tweede en twee derde plaatsen. Vooral de 200 me ter vnje slag wist hij tot een succes vol nummer te maken. De 2.24.1 die hij op de klokken wist te brengen, was met alleen goed voor zilver, maar betekende tevens een ver betering van zijn persoonlijke re cord en dat mag, gezien het feit dat de kringkampioenschappen in een 50 meter bassm worden verzwom- men, een uitstekende prestatie worden genoemd. Soortgelijke prestaties werden geleverd door Leon van Doornik en Xandra Verschuur. De laatstge noemde kwam weliswaar zonder medailles thuis, maar bracht wel haar tijd op de 100 meter rugslag omlaag van 1.41.0 naar een ver dienstelijke 1.36.0. Leon zorgde voor nog meer op winding en wel door met 1.33.2 zijn tijd op de 100 meter vlinderslag met maar liefst 5 seconden te ver beteren. Eremetaal leverde die prestatie overigens niet op. Marieke Ruitenberg nam wel medailles mee naar huis. Naast een fraaie tweede plaats op de 100 me ter rugslag, sleepte ze een derde plaats m de wacht op de 200 meter wisselslag. Op die laatste afstand was ze in een ongekend spannen de stnjd gewikkeld met Tamara van Gorkom. Beiden eindigden uit eindelijk in een tijd van 2.50.3 wat voor allebei een schitterend per soonlijk record betekende. De jury zag Tamara iets eerder aantikken zodat zij het zilver kreeg De overige Haaien-medailles kwamen terecht in de bagage van Peter Toes, Werner v.d. Berg, Ro gier Tolboom (derde en een per soonlijk record op de 100 meter vlinderslag), Rob van Wegen, Sas- kia Helsdingen, Marjolijn van Dijk, Rozemarijn Sybrandy en een esta fetteploeg op de 4x 100 meter wis selslag meisjes onder de 16 jaar Uitslagen: 4x100 meter vrije slag: Woerdman, Wierda v. Oyk en v. Wegen 4.19.2, v. Wegen, Toes, v.d Pijpekamp, Mars man 3.58.7. 100 meter vrije slag: Simone Buitelaar 1.20.3, Thijs Bokkers 1 32.0, Werner v.d. Alexandra Verschuur Berg 1.21.6, Marieke Ruitenberg 1.09.2, Saskia Helsdingen 1.08.1 (3e), Simone Sybrandy 1 05.1 (3). Marjolijn van Dijk 1.07.3 (3e). 100 meter rugslag: Maneke Ruiten berg 1.18.2 (2e), Danny Alewijn 1.26 6, Simone Sybrandy 1.14.9 (3e), Yolanda v Doornik 1.20.9, Alma Verhoeven 1 21.5, Marjolijn van Dijk 1.21.4, Annelieke Ja cobs 1.13.6, Rozemarijn Sybrandy 1.33.3, Sandra van Wegen 1.24.6 (le), Xandra Verschuur 1.36.0 200 meter wisselslag: 3.08.9 (le). Ro gier Tolboom 2.57.6, Maneke Ruiten berg 2.50.3 (3e), Tamara van Gorkom 2.50 3 (2e), Simone Sybrandy 2.38.7 (2e). Yolanda van DOorruk 2.52.5, Alma Ver hoeven 2.47.3, Marjolijn van Dijk 2.55.1, Annelieke Jaobs 2 52.3 100 meter schoolslag: Jam Willem van Dijk 1.26.9 (3e). Rob van Wegen 1.22.3, Peter Toes 1.16.8 (3e), Chester Mars man 1.14.9 (le), Thijs Bokkers 1.45.9, 'Rogier Tolboom 1.34.4. 400 meter vrije slag: Yolanda van Doornik 5.21.1, Simone Sybrandy 4.52.1 (le). Marjolijn van Dijk 5.15.4, Rozema rijn Sybrandy 6.22.4 (3e), Sandra van Wegen 6 08.1 (le). 200 meter vlinderslag: Jan Willem van Dijk 2.54.4, Chester Marsman 2.17.9. 4x100 meter wisselslag: Jacobs, v. Gorkom, van Dijk. Sybrandy 5.04.1, Sy brandy v. Gorkom, v. Dijk, v. Doornik 5 02.5 (2e). 100 meter vlinderslag: Loen van Doornik 1.33.2. Rogier Tolboom 1.20.5 (3e), Jan Willem van Dijk 1.14 8 (2e), Caspar Renkers 1.23.5, Rob van Wegen 1.08.5, Peter Toes 1.09.3, Chester Mars man 1.01.2 (3e). 200 meter rugslag: Jan Willen van Dijk 2.46.6 (3e), Rob van Wegen 2.35.9 (2e), Peter Toes 2.46.5, Chester Marsman 2.21.0. 200 meter schoolslag: Ruben Tolboom 3.09 4, Rob van Wegen 3.01.7, Tijwolt Wierda 3.09.5, Peter Toes 2.51.5, Ches ter Marsman 2.46.0. 50 meter vrije slag: Simone Sybrandy 29.1, Annelieke Jacobs 30 9. 200 meter vrije slag: Jan Willem van Dijk 2.24.1 (2e), Rob van Wegen 2.14.5, Chester Marsman 2.03.4 (3e) LEUSDEN/PARIJS Afgelopen zondag, 29 mei, deden drie jonge Leusdenaren mee aan „De marathon van Parijs voor rollerskates". Remko Abels (tien jaar, of liever nauw keuriger; elf min) zijn zus Misja (13 jaar) en haar vriendin Ellen van Putte (15), namen voor het eerst deel en raken over dit als fantastisch ervaren evenement voorlopig niet uitgepraat. Meer dan 25.000 deelnemers, uit vele landen tot uit de Verenigde Staten toe, reden afgelopen zondag door de straten van Parijs. Vanaf het startpunt, onder de Are de Triomph, dwars door Parijs naar het Bois de Boulogne. 25.000 deelnemers in alle leeftijden, in het door de organi satoren uitgereikte t-shirt of in de meest fantastische kle dij. Een belevenis. tien kilometer per uur, want het ging niet om de snelheid Meer om wat er allemaal om je heen gebeurde." Een van de deelnemers die uit Amersfoort was meegekomen reed wel hard, volgens Remco. „Min stens vijf en dertig kilometer per uur." Het was de enige met helm, knie- en elleboog be schermers. Remko, Misja en Ellen droe gen die met: „We hebben ze Een echte marathon was het eigenlijk niet. De afstand be- droeq 15 kilometer, voor alle deelnemers. Vooral Misja en Ellen rijden wel langere afstan den „als training of bij ïndoor- wedstnjden". Binnen een uur na de start waren ze bij de eindbestemming. Ze hebben op hun gemak gereden. „Hand m hand om elkaar niet kwijt te raken." „Ongeveer tien tot vijf- door Marianne de Valck wel, maar we gebruiken ze nooit dat staat zo dom. Notabe- ne die ene die ze wel droeg, vloog in volle vaart uit de bocht, zijn beschermstukken verschoven, met als gevolg 37 hechtingen. Alle dne zijn ze, al jarenlang, lid van de Amersfoortse Rol lerskate Club. Ria Abels, de moeder van Remko en Misja, is mede-mitiatiefneemster en bestuurslid van de club. Als zodanig organiseerde zij de trip naar Panjs en ging zij als begeleidster mee in de volle bus. Ze had niet verwacht, wat er in Parijs te gebeuren stond. „Achter af heb ik spijt als ha ren op mijn hoofd, dat ik mijn rollerskates met heb meege nomen. Nu stond ik op een vluchtheuveltje bij de start om ze uit te zwaaien. Ik was ze direkt uit het zicht verloren. De menigte bleef maar voorbij trekken, in een eindeloze bonte, enthousiaste stoet." PRIJZEN Remko, Misja en Ellen be zoeken wel vaker wedstrijden in Nederland en nabije buiten land. Ze hebben heel wat pnj zen weggesleept (op de foto slechts een deel van wat Rem ko en Misja verwierven). Misja en Remko werden beide al eens clubkampioen. Remko eindigde eens als derde bij de Nationale Nederlandse disco wedstnjden en Ellen eindigde een volledige marathon van 42 kilometer in 1987 als eerste en emge, meisje. Ze zijn alle dne verfent rollerskaters. Oefenen wekelijks m sporihal de Kop pel in Amersfoort m het kunst en discorollen, samen met soms 200 andere enthousiaste lingen Maar zoiets als 25.000 mensen op rollerskates door Parijs, dat hadden ze nog nooit meegemaakt. Met het uitrijden van de tour was de pret nog met voorbij. De meeste deelnemers had den er nog geen genoeg van. Overal m Parijs waren mensen op hun rollerskates bezig. Snelheid, showrijden, acroba tische toeren, dansen. „Het leek wel of er meer rollerska ters in Panjs waren dan auto's." „Vooral op de op- en afritten van de metro ging het gaaf," volgens Remko, „hoewel het niet mocht." Wat opviel was de flitsende uitrusting van veel deelne mers. „Een soort blits gekleur de gymschoenen die je op een los onderstel kunt zetten Daar willen ze zeker hun eigen rol lerskates wel voor inruilen9 „O nee," die gekleurde wielen en schoenen zijn Remco. Ellen en Misja „veel te blits" Ze geven de voorkeur aan „de echte". Daarvan mag duidelijk zijn dat het geen exemplaren uit de plaatselijke speelgoedwinkel zijn. Ze hebben rollerskates met leren schoenen, hoog ge sloten voor de stevigheid „al helpt dat bij mij niet veel omdat ik liever met open schoen njdt," geeft Remko toe, ijzer onderstel en verwisselbare wielen. Zachte voor buiten, harde voor mooie gladde on dergrond. Zitten er toevallig verkeerde onder „dan ram melen de vullingen uit je kie zen," volgens de professionals. Ondanks de lange uren m de nacht, in de bus, zijn ze alle maal vast van plan volgend jaar weer te gaan. „De dingen die rondom de tour gebeurden waren minstens zo leuk als de tour zelf." Of ze dan ook als Maja de Bij, Superman, voor zien van een roze hart „I love Paris" of in luier gaan, houden ze nog even in beraad. De dne jeugdige Leusdenaren die in Parijs op hun rollerskates deelnamen aan de 'tour'. LEUSDEN - De spanning is weer geheel en al terug in de hoofdklasse van het bowlinguurtje. Vorige week leek de positie van Sylvia van der Kolk nog onaantastbaar, maar daarin is verandering gekomen door de verrassende 3-0 nederlaag, die zij leed tegen Ingrid van Berk, die als underdog startte tegen de nummer één van het klassement. Krijna Groeneveld greep de gelegenheid aan om haar rivale tot op een punt te naderen. Cinta Roos blijft op de derde plaats goed volgen. In de eerste plaats heeft Willy van de Lagemaat haar leidende po sitie weten te versterken als gevolg van de nederlaag van Sue Jansen. Ook Jo de Wild verloor en daar door nam Maja v. d. Berg via een overwinning op Ali Bontje de derde plaats over. Marjan de Haan heeft door haar zege tegen Sue Jansen haar kansen weten te behouden. Reiny van Gils heeft de leidmg genomen in de tweede klasse, waar vorige week nog vier dames met tien punten de eerste plaats deelden. Jetty van Donselaar maakte een verrassende opmars en maakt nu aanspraak op de twee de plaats. Loes Nederpelt is thans derde, ondanks haar nederlaag te gen Evert Zijlstra. Spanning aan de top van de der de klasse, waar Mieke Morsink en Jo Min op gelijke hoogte blijven. Henny Holthuis is goede derde ten koste van Janny van Ravenhorst. Annemieke Horst blijft door een overwinning tegen Maasje van de Braak in de running. In de vierde klasse heeft Anrue Veniungs afstand kunnen nemen van Gré van der Wel, die kansloos was tegen Sjaan Eggens. Sjef van Oyen won van Bert Bosman en be houdt de derde positie. Geen wijzigingen in de vijfde klasse, waar Joke Los en Neel Wan ner zich handhaafden in de toppo sities. Netty Zwanenburg kwam dichterbij door een 3-0 overwin ning tegen Annie van Emmenk. Ook Netty Bosman blijft in de buurt van het leidersduo. Uitslagen en standen: Hoofdïdasse: Silvia v.d. Kolk-Ingrid v. Bleek 0-3 Krijna Groeneveld - Jan de Ridder 3-0 Cinta Roos - Rie Stet 3-0 Margriet Kalsbeek - Ria Bentum Renier de Jong - Rie de Ridder 1. Silvia v. d. Kolk 2. Krijna Groeneveld 3. Cinta Roos le Klasse: Willy v. d. Lagemaat - Ger du Pree Sue Jansen - Marjan de Haan Maja v. d. Berg - Ali Bontje Jo de Wild - Dymphie Stuart Agnes Kok - Miep v. Kampen 1. Willy v. d. Lagemaat 2. Sue Jansen 3. Maja v.d. Berg J 2e Klasse: Remyv Gils - Nannie Doeland 3-0 Jetty v Domselaar - Christina Steinfort 3-0 Loes Nederpelt - Evert Zijlstra 1-2 Dora Paulen-Ida de Jong 0-3 Annie Biel - Gon Reus 1-2 1-2 3-0 15 14 12 2-1 1-2 2-1 1-2 3-0 16 13% 13 1 Remyv. Gils 13 2 Jetty v. Domselaar 12 3. Loes Nederpelt 11 3e Klasse: Mieke Morsink - Henny Holthuis 0-3 Jo Min-Janny v Ravenhorst 3-0 Annemiek Horst - Maasje v. d. Braak 3-0 Annie Holsbeeke - Ria v Pluunen 3-0 Riek v. Oyen-Trynie Winkel 3-0 1 Mieke Morsink 1601-14 2. JoMin 1548-14 3 Henny Holthuis 1290-11 4e Klasse: Anrue Vennings-Dime Kunst 1-0 Gré v.d. Wel -Sjaan Eggens 0-3 Sjef v Oyen - Bert Bosman 2-0 Lenie Graaf - Nanda v. Oort 1-2 Anrue v. Bentum -Betsy Mentink 1-0 1. Anrue Vennings 1394-14 2. Gré v d Wel 1678-13 3. Sjef v. Oyen 1377-12 5e Klasse: Joke Los - Bep Hassink 0-0 Neel Wanner-Gré v Balen 0-3 Netty Zwanenburg - Annie v. Emmerik 3-0 Netty Bosman - Eigen Gem 3-0 1. Joke Los 1407-10 2. Neel Wanner 1485- 9 3. Netty Zwanenburg 925- 8 LEUSDEN- Onlangs werd de zevende trekking ver richt van de grote LEOS- jubileumloterij. De Leus dense notaris maakte on der couvert de volgende resultaten bekend: le prijs, kleuren-t.v. 1102 2e prijs, friteuse 1178 3e prijs, draagbare ste reo-combinatie 1481 4e prijs, klokradio 1330 5e prijs, koffiezetapparaat 1123 6e prijs, hairbrush 1815 7e prijs, walkman 1501 8e prijs, paraplu 1847 9e prijs, rekenmachine 1390 10e prijs, horloge 1369 LEUSDEN - Het dames voetbal blijkt nog altijd een onbekend verschijn sel in het Burgemeester Buiningpark. Toch wor den er van tijd tot tijd door het „zwakke" geslacht po gingen ondernomen om daarin eindelijk eens ver andering te brengen. Dat is ook nu weer het geval. Drie jeugdige dames doen een beroep op leeftijdsge noten van 15 tot en met 17 jaar om zich te melden met het doel te komen tot het formeren van een da mesafdeling van de voet balvereniging Roda '46. Wie belangstelling heeft kan zich in verbinding stellen met Sandra van Duinkerken (tel. 943368), Ilona Brouwer (tel. 942587) of Liesbeth de Leeuw (tel. 943439). ACHTERVELD - Dinsdag 7 juni organiseert de K.P.O. het jaarlijkse zomerreis je. Dit jaar gaat het richting Brabant. Na een koffie-stop voert de tocht naar Den Bosch, waar de St. Jan bezichtigd zal wor den. Deze 14e-eeuwse Bisschopskerk is geheel gerestaureerd. Een VW-hostes zal er alles over vertel len. Hierna zal de lunch worden gebruikt. Vervolgens wordt de rit voortgezet naar Biezenmortel waar een boerderij staat, genaamd 'De Kaarde bol'. Tijdens een excursie van Vh a 2 uur kan men hier alles te weten komen over het schaap en het ver werken van de wol, zoals dit van oudsher gebeurde. Hier is te zien wat wol is en wat er mee gedaan kan worden, zoals breien, haken en knopen Dit alles onder één dak. Tijdens de thuisreis zal een dinei worden gebruikt Vertrek om 8.30 uur vanaf het Groot Achterveldplein en thuis komst ongeveer 20.00 uur. Zowel leden als niet-leden kunnen aan dit reisje deelnemen. Kosten voor leden/ 59,-, niet-leden/ 65,-. Op geven voor deelname bij Bep Vos kuilen, Kon. Julianaweg 28, Ach terveld. Liefst zo spoedig moge lijk. LEUSDEN- Op het fietspad langs de Heiligenbergerweg raakten dinsdagmiddag een bromfietser en een tietser oetrokken bij een aan rijding De 17-jange bestuurder van de bromfiets, N.v.O., wilde drie naast elkaar fietsende meisjes in halen. Op het moment dat Van O met zijn inhaalmanoeuvre bezig was, week de 14-jange M.J.K. uit, waarna een aanrijding met meer te vermijden was. Afgezien van knie letsel bij de duopassagier van Van O., de 16-jange J.A.L., bleef de schade beperkt tot materiéle za ken. LEUSDEN- Traditiegetrouw werd het voetbalseizoen bij voetbalvereniging Roda'46 zondag afgesloten met een veteranentoemooi, dat de welluidende naam 'tikkie-terug' meekreeg. Bij uitzondering kwamen op deze gezelhge voetbaldag ook dames binnen de lijnen. Dat vroUjkheid troef was en de spelregels met altijd even serieus werden toegepast, blijkt overduidelijk uit deze foto. Zaterdag werd voorlopig voor de laatste keer gestreden om de De Gansbokaal tussen de selectieteams, die Roda respectievehjk in de zaterdag en de zondagcompetitie vertegenwoordigen. De strijd eindigde onbeshst: 0- LEUSDEN- Op de kruising Heili- genbergerweg/Burgemeester de avond rond zes uur vier auto's be trokken bij een kop-staart botsing. De voorste bestuurder remde af voor verkeer dat voor hem reed en dat werd door drie achter hem rij dende automobilisten kennelijk te laat opgemerkt. Er ontstond slechts mafpriple schade. LEUSDEN- De afdeling Leusden van Amnesty International werd deze week in kennis gesteld van het feit dat één van de gewetensge vangenen, waar de groep zich sterk voor heeft gemaakt, is vnjge- laten. In Ethiopië werd mevrouw Zuriashworq Gebre - Igziabeher, familielid van de voormalige keizer Haile Selassi, is vrijgelaten. Me vrouw Zuriashworq zat zonder vorm van proces vast.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7