Avondfietsvierdaagse trok 600 deelnemers leusilen km—iC Rommelmarkt LHV Contactdag geestelijk gehandicapten geslaagd I LEUSDEN Minder deelnemers aan Avondvierdaagse Kleedruimte voor Lookhorst leusder krant Tegemoetkoming voor lesgeld nu aanvragen okaaL Weer overdag bepalend voor opkomst: Leusden Achterveld Thema-avonc LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Zomers herstel ft)ex weekindecjemmte/ DINSDAG 7 JUNI 1988 plaatselijk nieuws door Marianne de Valck LEUSDEN - Als de gemeenteraad akkoord gaat, krijgt de tennisver eniging Lookhorst een meuwe kleed- en wasgelegenheid. Daar mee is een maximaal bedrag van f320.000,- gemoeid. De noodzakelijke paalfundering betaalt de vereniging dan zelf. Bo vendien neemt ze genoegen met 1 enkele afwijkingen van adviezen i over soortgelijke accomodaties, j van de Nederlandse Sport Federa tie en de Koninklijke Nederlandse Tennis Bond. Ook een hoogspanningskabel zal moeten worden verlegd. De kosten daarvan neemt de gemeen te voor haar rekening. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34.90 per half jaar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Vijftien juni is de uiterste datum voor het aanvragen Tegemoetko ming Studiekosten als men het lesgeld wil laten verrekenen met de ver goeding van het lesgeld. Voor leerlingen van zesüen jaar of ouder aan dagscholen van voortgezet onderwijs moet sinds vorig cursusjaar lesgeld worden betaald Het lesgeld kan echter geheel of gedeeltelijk worden vergoed. Hiervoor gelden twee rege lingen. Er is een regeling voor leerlingen van zestien en ze ventien jaar (Tegemoetko ming Studiekosten) en er is een regeling voor leerlingen die achttien jaar of ouder zijn Via de Tegemoetkoming Stu diekosten is een vergoeding mogelijk voor boeken, reis kosten en voor het lesgeld. De hoogte van de vergoeding is afhankelijk van het belast baar inkomen van de ouders. Ook wordt er rekening ge houden met het aantal kin- dem dat ten laste komt van ouders. Om de vergoeding recht streeks te laten verrekenen met het lesgeld moet de ver goeding vóór 15 jum worden aangevraagd. Het aanmel dingsformulier Tegemoetko ming Studiekosten voor zes tien- en zeventien-jangen is te verkrijgen op de scholen. ACHTTIEN Leerlingen die op 1 juli 1988 achttien jaar of ouder zijn en die nog geen aanvraag voor Studiefinanciering 18+ heb ben ingediend, moeten dit zo spoedig mogelijk doen. Brochures met aanvraagfor mulieren zijn verkrijgbaar op school. LEUSDEN- De Leusder Hand balvereniging (LHV) houdt zaterdag 18 juni op de par keerplaats bij sporthal De Korf de jaarlijkse rommel markt en kan daarvoor nog spullen gebruiken. De vereni ging roept iedereen die nog bruikbare spullen overheeft op die aan de vereniging af te staan. Aanstaande zaterdag, tussen 11.00 uur en 13.00 uur, kunnen bruikbare zaken wor den afgegeven bij de familie Schut aan de Treekerweg 7 in Leusden. In overleg is inleve ring op andere dan genoemde tijdstippen ook mogelijk. Er Kan teieiomsch een afpraak gemaakt worden. De familie Schut is bereikbaar onder nummer 941160. Degenen die wel spullen overhebben, maar niet in staat zijn dit zelf te komen brengen, kunnen zich in ver binding stellen met Marga Rademakers, telefoon 943727. In overleg kunnen de spullen worden afgehaald. De opbrengst van de rom melmarkt zal dit jaar onder meer ten goede komen aan de organisatie van de festivitei ten rond het 25-jarig bestaan van de vereniging, in septem ber. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabella-ant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! ACHTERVELD - Het bestuur van de vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicap ten organiseerde vorige week een contactdag. De betref fende vereniging is voor de regio Amersfoort, waaronder ressorteren Amersfoort, Leus den, Achterveld, Barneveld en Soest. De georganiseerde gezinsdag is een groot succes geworden. De opzet van deze contactdag was, om ouders en hun geestelijk gehandicapte kinderen nader met elkaar kennis te laten maken. Er waren 90 deelnemers. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan het Dolfinarium in Har derwijk. Na aankomst werd er eerst een wandeling rond het Dol finarium gemaakt waarna er van koffie met gebak en broodjes werd genoten. Vervolgens wer den de shows buiten bezichtigd en daarna de grote Dolfijnenshow Zowel de ouders als de kinderen genoten hiervan. Hierna vertrok men naar Achter veld waar de bijeenkomst in de Moespot werd voortgezet. Dit werd vooral voor de kinderen een geweldig feest. Na een- apentief werd er in een leuke sfeer een barbecue gebruikt. Dit werd op geluisterd door de muziekver eniging D.W.S. uit Achterveld. Zij speelde mooie, aangepaste mu ziek. Door de kinderen werd er lekker gegeten en ook volop ge danst Tot grote vreugde mochten ze de uniformjasjes en de petten van de muzikanten dragen. Ook mocht één van de kinderen de bekkens bespelen, wat gebeurde, alsof hij dat al jaren deed. Tijdens het eetfestijn konden ook de ouders nader met elkaar ken nismaken, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Zij bespraken een aantal problemen, waar men met de opvoeding van de kinderen mee te maken had. Door deze contactdag zijn de ouders nader tot elkaar gekomen en kon uit de reacties worden opgemaakt dat een dergelijke contactdag zeker voor herhaling vatbaar was. Na afloop werd dank gebracht aan de organisatoren, de twee perso nen die de barbecue hadden ver zorgd en aan de leden van de mu ziekvereniging. Na een schitterende mei maand (daarover aan het einde nog iets meer), is de eerste week van juni, wissel vallig verlopen. Een matige start van de eerste zomer maand. Dit is overigens niet abnormaal. Het komt vaker voor dat na een warme perio de in mei een temperatuurin- zinking optreedt. Boven het warme land ontwikkelt zich dan een depressie en samen met hoge druk boven het nog relatief koude oceaanwater ontstaat een noordwestelijke stroming van koele en onsta biele lucht. Dit verschijnsel staat bekend als de „Europe se moesson" en treedt vaak op begin juni. Het afgelopen weekeinde moesten we talrijke buien verwerken, sommige gingen gepaard met onweer en ha gel. Dit slechte weer hadden we te danken aan een de pressie die zich erg traag verplaatste van Schotland naar Zuidwest Scandinavië. Achter dit systeem werd vooral in de bovenlucht erg koude lucht aangevoerd. Op 15UU meier was hei zondag slechts 0 graden. Zoals ik vorige week al schreef is het in deze fase van de zomer erg belangrijk hoe lang de inzinking duurt. Zoals het er nu naar uitziet waarschijnlijk kort. In het weekeinde ontwikkelde zich een hogedrukgebied boven Zuidwest Europa. Het was af komstig van de Azoren. Het breidde zich langzaam uit in de richting van de Britse Ei landen. Tegelijkertijd kwam bij IJsland een depressie aan. Het kan zijn dat deze van daag een front dichtbij ons land heeft gebracht, dat de voorste begrenzing is van iets warmere lucht. Er kan dan ook enige regen zijn geval len, maar erg grote hoeveel heden zullen dat niet zijn ge weest. De verdere ontwik kelingen zijn gunstig. De meest verre computerkaar- ten, die mij zondag bereikten toonden aan dat het hoge drukgebied het regiem gaat overnemen deze week. Ook in de hogere luchtlagen is het zeer goed ontwikkeld en zo ontstaat er op het oostelijk deel van de Atlantische oce aan opnieuw een blokkade. De westelijke circulatie is dus slechts tijdelijk doorge broken, zo het lijkt. Dat kan voor de zomer goe de perspectieven opleveren. In de tweede weekhelft kan de temperatuur geleidelijk oplopen richting 23 a 25 gra den. Met de zon erbij en geen regen mogen we rustig van een zomers weerbeeld spre ken. Kort samengevat: het weer ziet er voor de vakan tiegangers in deze week goed uit. Nog even terug naar de historische meimaand. Mei 1988 was één van de drie warmste meimaanden van deze eeuw. Alleen mei 1917 en 1947 waren warmer. De gemiddelde maandtempera- tuur over mei bedroeg dit jaar circa 14,4 graden tegen 12,1 normaal. De zon scheen ook meer dan normaal n.l. 215 uren (204 normaal). Zoals al eerder gemeld was de hoe veelheid regen per regio erg verschillend. Zo viel in Gro ningen (Eelde) slechts 20 mm tegen plaatselijk meer dan 100 mm in Brabant. De lente van 1988 was zacht. De lan delijke gemiddelde etmaal- temperatuur bedroeg 9,3 gra den tegen 8,2 normaal. De eerste zomerse dag in De Bilt viel op 13 mei (vorig jaar pas eind juni). Conclusie: na een extreem zachte winter nu ook een zachte lente. Nu maar afwachten wat de zo mer ons biedt. Dinsdag 7 juni. 20.00 uur: Vergadering raads commissie openbare werken en I ruimtelijke ordening, commissie- kamer, gemeentehuis. Woensdag 8 juni. 12.30 uur: Officiële opening ver nieuwde conferentie-oord Interna tionale School voor Wijsbegeerte door commissaris van de Konin- ging Beelaerts van Blokland, Dode- I weg 8. Woensdag 8 juni 9.00 uur: hand- werkhobbyclub, de Moespot Donderdag 9 juni 13.30 uur: be- jaardensoos. Ons Gebouw Zaterdag 11 juni 20.00 uur: Disco show de Klaveet. 11.00 uur: Ringsteekwedstrijden de Singles, de Fliert Zondag 12 juni 20.00 uur: Disco de Klaveet Zondag 13 juni 18.30 uur: Onder linge wedstrijden de Singels, de Fliert. ACHTERVELD- De Patiënten Be langen Vereniging Leusden orga niseert in samenwerking met het ziekenfonds Amersfoort en Om streken en SESA een thema-avond over de eigen bijdrage voor zie kenfondsverzekerden. De heer Id- zerda en mevrouw De Mots. mede werkers van het ziekenfonds, zul len proberen duidelijkheid te scheppen omtrent ondermeer het 'specialistengeeltje'. De avond wordt in De Heelkom aan de Walter van Amersfoort- straat 36 m Achterveld op dinsdag 14 juni gehouden. De aanvang is 20.00 uur. De toegang is gratis. LEUSDEN - De door de Trim- en Tourclub Leusden georgani seerde avond-fietsvierdaagse trok dit jaar weer ongeveer 600 deelnemers. Voor de zesde maal werden nieuwe routes uitge zet van vijftien en dertig kilometer. 'Onofficieel' waren er rou tes van zestig kilometer, speciaal voor de tourfanaten. maar nog lang niet op hun laatste... WEER Het aantal deelnemers wordt, vol gens voorzitter Ronald van der Sluis, vooral bepaald door het weer „Is het weer overdag slecht, dan is er 's avonds een slechte op komst. Ondanks het redelijke weer afgelopen week, in de avonduren zagen daardoor men sen van deelname af. Overdag re gende het af en toe. LEEFTIJDEN De meeste deelnemers waren tus sen de 35 en 70 jaar oud. Daarna komt de groep tussen de vijf en dertien jaar. De leeftijdsgroep tus sen dertien en dertig is bijna niet in de avondvierdaagse vertegen woordigd. De jongste deelnemer dit jaar was vier maanden oud (op z'n eigen fiets? red.), de oudste was we derom de heer Keikamp, negen tig jaar jong Tijdens de vijf avonden deden zich geen noemenswaardige inci denten voor. De mevrouw die na het beëindigen van de tocht, op weg naar huis viel kreeg vrijdag avond van de organisatie als pech vogel toch haar medaille uitge reikt. De avondfietsvierdaagse trok 600 deelnemers. De avondvierdaagse was op vijf avonden te rijden. „Omdat altijd wel een avond gevuld wordt door andere aktiviteiten" volgens de voorzitter van TT Leusden, de heer Ronald van der Sluis. Mede daardoor kende het evenement ook dit jaar weinig uitvallers. Slechts 7% van de starters bleek I niet in aanmerking te komen voor de na vier avonden te verkrijgen medaille. ACHTERVELD - De plaatse lijke avondvierdaagsecom missie organiseerde voor de 11e maal de avondvierdaagse. De avondvierdaagse-organi- satie is aangesloten bij de Wandel Kring Utrecht - 't Gooi en Omstreken. Het recordaan tal deelnemers van vorig jaar 850 werd ditmaal niet ge haald. Er waren ditmaal 805 deelnemers. Buiten dit aantal deelnemers lie pen nog 25 personen een avond- tocht. Er kon worden deelgenoemen aan de 5. 10 en 15 km. Niet alleen werd deelgenoemen door veel in- dividuelen maar ook door een groot aantal groepen. Hieronder waren de drie Achterveldse basis scholen en zeven scholen uit Leus den. Er was ditmaal weer een aantal mooie routes uigezet in de omge ving. Met uitzondering van de maandagavond werkte het weer goed mee. De laatste avond werd afgesloten met een défilé waaraan werd meegewerkt door de mu ziekverenigingen DWS uit Achter veld en Lisiduna uit Leusden. Het défilé werd afgenomen door de plaatselijke organisatie-commis sie, de heer Van Tol, afgevaar digde bestuur K.N.B L.O., de heer Kamer, secretaris Hoofdbestuur Landelijke Bond, Commissie van aanbeveling E.M. Blom-de Groot, Wethouder en Welzijn en Huis vesting, L.A.M. Koch, huisarts en K. Dooijewaard, Rayoncomman dant Rijkspolitie Achterveld. Na afloop werd dank gebracht aan de leden van de plaatselijke EHBO die zich alle avonden belangeloos beschikbaar hadden gesteld en die ditmaal weinig blaren hadden behoeven te prikken. ROUTES De vijf routes waren op maandag over de Vlasakkers, nchting Soest; dinsdag, langs Amersfoort naar Hooglanderveen; woensdag rich ting Achterveld-Zwartebroek; donderdag, door de Treek en over de Leusderheide en vrijdag langs het Valleikanaal naar Lam- balgen. Volgens Alie van Houten en Leen van de Boom, twee deelneem- sters, waren het „prachtroutes", „heerlijk om te fietsen" met dank aan de organisatie die zelfs na een lekke band voor een vervangende viets had gezorgd.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3