Wettelijke rente Cafe 'Hamersveld' opnieuw geopend Bal- en slagvaardigheidsdag: feestdag voor de jeugd Wel of niet f (te)i rech t? zakelijkheden nieuwe ===1111 net bedrijfsleven ',EUSDER KRANT Neusden Icnnnfc Nieuwe telefoon centrale Aanrijding Computeropleiding kost 180.000,- Aanpassing clubhuis LTV Leusden voor gehandicapten Vernieuwd conferentie oord IS W wordt geopend Geld voor alarminstallatie Geen 'zuiver koffie in gemeentehu Nieuwe bestrating in Biezenkan Doorgerede na aanrijding Aanrijding Subsidie voor sport voor gehandicapten Aanhangwagen gestolen Inbraak Larapinta Subsidie voor Impeesa NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. T 11 Verkeers controle Vernielingen Dirk Timmerman nieuwe uitbater: Aanrijding VERGROTEN? Lookhorst en LTV Leusden eindigen in de middenmoot: geboortekaartjes verlovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DINSDAG 7 JUNI 1988 plaatselijk nieuws 6 LEUSDEN - In het tennis-squashcentrum van Leusden werd afgelopen zaterdag voor de vierde keer een bal- en slagvaar digheidsdag gehouden. Het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond liet een record-aantal van 170 deelnemers in Leusden aantreden. Iedere deelnemende vereniging werd vertegenwoordigd door vier spelers of speelsters in de leef tijdsklasse van 8-13 jaar. De ach terliggende gedachte van dit eve nement is de tennissers in de dop op een speelse manier kenrns te laten maken met bepaalde facetten van het tennisspel. De jongste deelnemers werden hoofdzakelijk geconfronteerd met spelletjes die als basis de balvaar digheid hadden. De oudere deel nemers. die in veel gevallen al in wedstrijden het racket hanteren, kregen vooral spelletjes voorge schoteld die op de slagvaardigheid waren gericht. De deelnemers van de regionale verenigingen kwamen individueel op ieder onderdeel in actie. De resultaten van iedere speler werd opgeteld bij de resultaten van de overige dne clubvertegenwoordi gers. Aan de hand van deze resul taten kon aan het emde van de rit een winnende vereniging worden aangewezen. Voor de verenigingen die met de eerste vier plaatsen aan de haal gingen zit er nog een staartje aan deze bal- en slagvaardigheidsdag. Deze zullen namelijk uit mogen ko men op de landelijke bal- en slagvaardigheidsdag. De tennis- toppers van „morgen" zijn dus de deelnemers aan de wedstrijden van „vandaag". De organisatie, voor de laatste keer onder leidmg van Gerda Bou- man en Ron Fraayenhoven, heeft voor de vierde keer m successie laten zien dat een dergelijke hap pening moeiteloos in Leusden kan worden georganiseerd. Het orga nisatieteam en een tiental vrijwilli gers maakten deze dag voor de jeugdige deelnemers weer tot een ware feestdag. Vol overgave pro beerden de deelnemers hun on derdelen zo goed mogelijk af te werken, zodat er voor hun vereni ging misschien een ereplaats in het verschiet lag. Na het afwerken van het laatste onderdeel trokken de rekenaars van de organisatie zich terug om te bepalen wie er met de hoogste eer ging strijken. Intussen werden de deelnemers en hun be geleiders getracteerd op een prachtig snikje entertainment, na melijk het optreden van een clown. Na enig gegoochel met de uitsla gen kwam de vereniging Bosch en Duin als vierde uit de hoge hoed rollen. Ludenti uit Maam, vong jaar nog als tweede eindigend, moest nu genoegen nemen met de derde plaats. De tennisvereniging Eem- nes kwam, uit het ruim 40 team tellende veld, als tweede tevoor schijn. De meest bal- en slagvaardi ge spelers van deze dag bleken te komen uit Zeist. De vereniging SHOT gmg naar huis met een ver diende eerste plaats De plaatselij ke verenigingen, Lockhorst en LTV Leusden moesten met een plaats in de middenmoot genoegen nemen. Terwijl de deelnemers het ten nis- en squashcentrum verlieten, maakten de organisatie en de tallo ze andere vrijwilligers de balans op en kwamen tot de conclusie dat het evenement zowel in sportief als in organisatorisch opzicht aan alle verwachtingen heeft voldaan. Q Mr. H. G. Punt. Degeen die een geldsom van een ander te vorderen heeft, moet als die ander niet betaalt, deze ander sommeren tot betaling vóór een bepaal de datum. Als die ander op die datum niet betaald heeft, kan een beroep op de wettelijke rente worden gedaan. Hiervoor is vereist dat in de som matie tevens vermeld wordt dat met ingang van de bepaalde da tum, de wettelijke rente geclaimd wordt. Deze wettelijke rente be draagt thans 8%Dus als u betaling vordert en wettelijke rente claimt per 1 mei 1988 en de ander betaalt niet, heeft u vanaf 1 mei 1988 recht op 8% rente per jaar over het gevorderde bedrag. Als er daarna geprocedeerd moet worden over uw vordering en u krijgt uiteinde lijk van de rechter gelijk, kan ge zien de lange tijd welke sommige procedures vergen, het rentebe drag fiks oplopen. Onlangs het de president van de arrondissementsrechtbank te Roermond zich uit over een interes sant juridisch geschil dat ik graag onder uw aandacht wil brengen. Het volgende was het geval. Een werkgever werd door de kanton rechter en later door de rechtbank (in 1987) veroordeeld om aan een ex-werknemer over gedurende anderhalf jaar (periode vallend in 1980-1982) achterstallig loon, als mede vakantiegeld en vakantieda gen te betalen een en ander te ver hogen met de vertragingsrente en de wettelijke rente over de gehele vordering vanaf de dag waarop de vordering werd ingesteld (in 1981) tot de dag der algehele voldoening. De vertragingsrente is een druk middel om werkgevers er toe te dwingen op tijd salans te betalen. Wordt met correct op tijd het sala ris betaald, dan heeft de werkne mer recht op een verhoging welke de vertragingsrente wordt ge noemd. Totaal moest aan de werknemer bruto ƒ35.985,- betaald worden. Omdat werkgevers op grond van de wet inhoudingsplichtigen zijn voor de loonbelasting en de sociale verzekeringspremies werd aan de werknemer een nettobedrag van 20.215,- uitbetaald. In het aan de president voorgelegde geschil betrof de vraag of de wettelijke rente over de brutosom of over het nettobedrag moest worden bere kend. De werkgever stelde zich op het standpunt dat de wettelijke rente slechts berekend behoefde te wor den over het netto-loonbedrag. De werknemer stelde zich op het standpunt dat de wettelijke rente berekend moest worden over het bruto-loonbedrag. De werkgever' stelde dat de wettelijke rente be doeld is om vertragingsschade te vergoeden. Omdat de werkgever op grond van de wet verplicht is tot inhoudin gen afdracht van loonbelasting en premies is het met redelijk dat de werknemer rente zou incasseren over een bedrag waarop hij geen recht heeft. De vertraging zou het later uit betalen van het nettobedrag be treffen en dus moet de wettelijke rente over het nettobedrag bere kend worden. De werknemer stelde zich op het standpunt dat hij recht heeft op het brutobedrag en dat de wettelijke inhoudingen slechts als voorhef fing van zijn eigen verplichting geldt. Zijn vordering behelst het brutobedrag; de wettelijke rente dient daarover berekend te wor den. De president overwoog dat: „Al is de werkgever wettelijk verplicht tot inhouding van loonbelasting en sociale premies en tot afdracht van deze inhoudingen, dan betekent dit met dat de werkgever met het ge hele loon aan de werknemer ver schuldigd is geworden. De ver plichting tot inhouding en afdracht vloeit voort uit het door de werkge ver aan de werknemer verschul digd zijn van het brutoloon". De president overwoog ook dat de redelijkheid met gebiedt dat de werknemer verstoken blijft van een gedeelte van die rente alleen omdat de werkgever verplicht is van het loon een gedeelte wegens verschuldigde loonbelasting en premies in te houden. Ook deze inhouding is evenals de betaling van het loon vertraagd uitgevoerd De president concludeerde dat de rente over het bruto-bedrag verschuldigd is. Een aardige uitspraak die volle dig in de lijn ligt van de uitspraak van het Gerechtshof te 's-Graven- hage uit 1979. Ook het Gerechtshof was van oordeel dat het bruto-be drag als grondslag voor de wettelij ke rente geldt. LEUSDEN - Het college vanm B&W stelt voor, 68.500,- uit te geven voor een meuwe tele fooninstallatie in het gemeen tehuis De huidige installatie is afgeschreven. Technisch acht men het met verantwoord, de bestaande in stallatie te handhaven. Met de nieuwe installatie kan boven dien beter service aan het pu bliek gestalte krijgen. Met name de wachttijden zouden kunnen worden bekort. Ook de gemeentewerf zal op de centrale worden aange sloten. LEUSDEN - Op de Doornseweg vond donderdagochtend om streeks negen uur een aanrijding plaats. Automobilist P.R. uit Doorn remde voor de stoplichten. Zijn plaatsgenoot J.W., die achter hem reed, merkte dat te laat op en bot ste achterop zijn voorganger. De schade bleef beperkt tot beide au to's. LEUSDEN - Om het personeel meer 'computer-minded' te maken wil het college van B&W num 180.000 gulden uitgeven aan een computer opleidingsproject. Voor dat geld draagt de gemeente bij ji de kos ten van computers voor perso- Daar staat tegenover, dat perso- j neel van de gemeente dat hieraan deelneemt, geen cursussen hoeft te volgen m diensttijd. Dat levert vol gens het college weer een bespa ring op van ongeveer 67.000 gul den. LEUSDEN - Het college van B&W wil ruim elfduizend gulden be schikbaar stellen om het clubge bouw van de tennisvereniging Leusden toegankelijk te maken voor gehandicapten. De vereni ging organiseert sinds 1986 activi teiten voor rolstoeltennissers. De totale kosten van de aanpassing hf18.000,-. De Wn»rtïn« Nationaal Fonds Sport Gehandi capten draagt f8.000,- bij. De medewerking van het colle ge vloeit mede voort uit afspraken die zijn gemaakt m de Federatie Aangepast Sporten Eemland. Rol stoeltennissers zullen daar worden doorverwezen naar de LTV Leus den. LEUSDEN - Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht jonkheer P. Beelaerts van Blokland opent woensdag 8 juni het ver nieuwde conferentieoord van de Internationale School voor Wijsbe geerte in Leusden. De school organiseert sinds de op richting m 1916 cursussen en confe renties op wijsgeng en weten schappelijk gebied. Het afgelopen jaar is de accomo- datie grondig vernieuwd en uitge breid. Daarmee wil men ook acti viteiten van commerciële organi saties een passend onderkomen bieden. LEUSDEN - Het college van B&W stelt voor, 9.500,- te besteden aan het verbeteren van de alarminstal latie in het gemeentehuis. De afge lopen maanden gzf de huidige in stallatie meerdere malen vals alarm. Oorzaak is, dat een aantal ruimten m het gemeentehuis buiten kantooruren bereikbaar is vanuit de kelder van het gemeentehuis. Dat kan niet anders, omdat die ruimten als vluchtweg moeten die nen voor het verhuurde deel van de kelder. Ook de lift heeft daardoor veel overlast veroorzaakt. Er zal nu een aantal technische wijzigingen worden aangebracht. LEUSDEN - In de comrrussieverc denng voor algemene bestuursz ken komt aanstaande donderdag juru, een verzoek van de SOS-v, reldhandel ter sprake. Die orgai satie heeft het college van B& gevraagd, om m het gemeentehi 'zuivere' koffie te schenken. Het college heeft besloten c met te doen. Omdat ook is g vraagd, de kwestie in commissi verband aan de orde te stelle gebeurt dat volgende week. LEUSDEN - Momenteel wordt bestrating in een deel van wink centrum De Biezenkamp v nieuwd De werkzaamheden zuil van maandag 6 tot vnjdag 10 ji duren. De nieuwe bestratmg wordt a; gelegd aan de westelijke kant v het winkelcentrum, bij de Ral bank en bij de Spar. LEUSDEN - Op de parkeerpla bij de Pauwenhoeve en de Kwart hoeve werd een geparkeerde ai beschadigd. De dader is na de a« njding doorgereden. Leusden A.O. deed hier afgelopen dond dagh aangifte van bij de politie. De aanrijding moet in de na< van vorige week zaterdag op z< dag plaats hebben gevonden, geraamde schade aan de auto O. bedraagt duizend gulden. LEUSDEN - Donderdagochu vroeg, om half zes, vond een aar ding plaats op de hoek van de D takkerweg en de Ursulineweg. 1 vrouw D. uit Hoevelaken reed de Ursulineweg de Driftakker.1 op, zonder voorrang te geven automobilisat M. uit Amersfoi Materiële schade was het gevo LEUSDEN - De gemeente Leusden zal, als de Raad ermee instemt, een structurele subsidie gaan verlenen aan de Federatie Aangepast Spor ten Eemland. Voor dit jaar wordt dat begroot op f2.305,-. Naar ver wachting zal de latente behoefte ertoe leiden, dat de gemeente Leusden uiteindelijk op jaarbasis een bedrag van f4.000,- aan subsi die zal gaan verstrekken. De subsidieregeling, waann Leusden met 7 andere gemeenten deelneemt, zal in 1991 op haar functie worden beoordeeld. LEUSDEN - Leusdenaar W. van K. deed bij de politie aangifte van diefstal van een aanhangwagen. De wagen stond geparkeerd achter een bedrijf aan de Hamersveldse- weg in Leusden. Het gaat om een aanhangwagen van het merh Wema, type 1800. De waarde ervan bedraagt veertien honderd gulden. LEUSDEN - In een woning aan de Kuperssingel is afgelopen donder dag ingebroken. Leusdenaar M.W. deed uacu acuigme van Dij üe poli tie. Een raam en een deur aan de achterzijde van de woning werden geforceerd. Er wordt een damestas met in houd vermist. Wat die inhoud om vat kon de politie niet meedelen. 'Larapinta' van Amanda Sayle is een typisch verhaal, dat zich leent voor een televi sie-serie in de stijl van 'Terug keer naar Eden' en 'De Doornvogels'. Het speelt zich af op hetzelfde kontinent, Au stralië en biedt alle ingrediën ten, die van een TV-serie een wereldwijd succes kunnen maken. De televisie-serie is dan ook in middels geproduceerd met Linda Evans in de hoofdrol van de jonge vrouw Kate, die vanuit de Verenig de Staten na een mislukt huwelijk met haar twee tieners naar Austra lië vertrekt om daar met haar nieu we Australische vriend, Tom, een nieuw leven te beginnen. Bij aan komst blijkt Tom echter bij een ongeluk om het leven te zijn geko men en staat Kate er met haar kin deren alleen voor en krijgt boven dien nog de zorg van Tom's kinde ren. Dat het allemaal niet zo soepel verloopt als Kate oorspronkelijk in gedachten had, zal duidelijk zijn. De TV-sene zal in het najaar door de TROS worden uitgezonden. In totaal kochten twintig landen de serie. LEUSDEN - De gemeenteraad n deze maand besluiten over voorstel van B&W om de Sticht Impeesa Amersfoort een subs, van flO.000,- te geven. Dat bed is bestemd voor een nieuw te b wen groepshuis voor de scout! groep. Het aantal Leusdense leder ongeveer dertig, aldus het collt in het voorstel. Bovendien kr een andere scouting-groep, M toba, enige tijd geleden ook bedrag, voor hetzelfde doel. Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u terecht voor: en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. ,v.«i ?1| Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon: 033-941495. mgelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op zaterdag). wsmmwtmtiMmi LEUSDEN- Bij een verkeerscon trole, die de politie afgelopen don derdag hield, is drie keer proces verbaal opgemaakt wegens te hard rijden. Twee automobilisten wer den bekeurd, omdat ze de autogor del niet droegen. Daarnaast trof de politie vier op- j gevoerde bromfietsen aan. Drie I bromfietsers kregen een boete omdat ze geen helm droegen. LEUSDEN - Woensdag werd bij de politie aangifte gedaan van vernie lingen bij het schoolgebouw van De Klimrakker aan de Zonnedauw- hof. Er werd schade toegebracht aan dakplaten, rekken van de fiet senstalling en een regenpijp. De financiële schade is bij de politie niet bekend. De vernielingen zijn in het week end aangericht. LEUSDEN- Op de kruising van Arnhemseweg en de Prinses M J grietlaan raakte een bromfiet licht gewond bij een aanrijding gewonde bromfietser, D.L. Leusden, verleende B.N.A.P Soest, die eveneens per bromfifei op de Arnhemsweg reed, g( ii voorrang. D.L. werd naar het ziekenhj, afgevoerd. LEUSDEN - Café "Hamersveld" op het adres Zwart eweg S is vorige week donderdag weer opnieuw opengegaan voor het publiek. Alleen de zeer trouwe bezoeker van deze horecagele genheid heeft gemerkt dat zijn stamkroegje een paar dagen dicht is geweest. door Frits van Breda De reden voor de kortstondige sluiting was gelegen in het feit dat de eigenaar van het pand zijn be- dnjf heeft verpacht aan de Wou denberger Dirk Timmerman. De heer Timmerman heeft een paar dagen nodig gehad om het bedrijf een opknapbeurt te geven. Het café werd vier jaar geleden gestart in wat eens een woonhuis was. De woonbestemming had het pand ovengens al lang verloren. Toen Piet Bosman het pand van de gemeente kocht had het lange tijd dienst gedaan als dependence van het oude gemeentehuis Al hoewel het café vanaf de opening vier jaar geleden al de naam mee kreeg van café "Hamersveld' werd de gelegenheid beter be kend als café "Jet en Piet". Tot voor kort kon men in het café alleen terecht voor een pilsje of een andere vloeibare versnape ring De meuwe ondernemer wil daar echter verandering in bren gen De keuken heeft een op- gehad en is uitgebreid. De gast kan nu voortaan ook een klein hapje bestellen in het café. Dirk Timmerman gaat het café sa men met zijn vrouw Liesbeth voortzetten. De nodige horeca-er- vanng heeft de heer Timmerman opgedaan in een bekend Wou- denbergs café "Karaf". Donderdag hielden Dirk Timmer man en zijn vrouw "open huis" in "hun" meuwe zaak voor vrienden, bekenden en trouwe bezoekers van het café. Wijzigingen in het in terieur zijn niet aangebracht. Wel heeft alles een verfje gehad en is de vloedbedekking vernieuwd. Buiten is een meuwe bestrating aan gebracht waardoor er sprake is van een buitenterras Het café "Hamersveld" zal op maandag, woensdag en donder dag open zijn van 15.00 uur tot s nacht 1 uur Dinsdag blijft het café voor het publiek gesloten. Vrij dags en zaterdags kan men van 13 00 uur tot de volgende morgen 02 00 uur terecht Op zondag gaat het café ook om 13.00 uur open, men sluit dan echter één uur eer- (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bi] de Een snelle fotokopieer service tegen redell/ke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6