X Computer opleidings project stuit op weerstand raadsleden Vernieuwde school officieel geopend Donderdag 16 juni aktiedagmet wereldrecordpoging autotrekken Forse straf voor Leusdenaar Recordopbrengst AVO-collecte Üe leusder krant SERVA V0LV0 Uitslagen balonnen- wedstrijd KEISTAD B.V. r|) •fr'fr'fr w V CL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden TTTTTl /VD, PvdA en Leusden'85 zien principiële bezwaren Wegens rijden onder invloed: Auto bekrast Don Bosco voert aktie voor Escolo Salesiana do trabalho: i krant DINSDAG 14 JUNI 1988 - 20e JAARGANG NO. 12 SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV (van de redactie) iEUSDEN- De gemeenteraad heeft erg veel moeite met een oorstel van het college van B&W om te komen tot een compu- eropleidingsproject voor de ambtenaren. Nadat donderdag- vond de leden van de raadscommissie ABZ him twijfels om rent het voorstel al uitten, tekende zich in de commissie FBB, /aarvan de leden gisteravond bijeenkwamen, opnieuw een neerderheid tegen het idee af. Met name PvdA, WD en ieusden'85 toonden zich zeer kritisch ten aanzien van het oorstel. Uit het voorstel blijkt dat het college 185.500,- wil steken in en dergelijk project. Daarmee beoogt men het personeel, op rrijwillige basis, meer 'computerminded' te maken. Het college erwacht dat van het project een positieve invloed uit zal gaan, net betrekking tot de automatisering van de werkzaamheden ip het gemeentehuis. Bij een geraamde deelname van 5 ambtenaren, een schatting die Dt stand kwam op basis van de esultaten van een enquête, be jaagt de totale investering 32.950,-. Daarvan worden 30 per- onal- en 45 homecomputers aan- leschaft. Van die investering teemt de gemeente 90.000,- voor laar rekening, hetgeen neerkomt p een bijdrage in de aanschaf van 1200,- per computer. Daarnaast nl de gemeente eenzelfde bedrag utgeven aan stimuleringspremies opleidingen. De ambtenaren uilen de resterende kosten zelf loeten opbrengen. Het plan stuitte inhoudelijk op forse weerstand. Roef Blauw van Leusden'85 vond het voorstel slecht onderbouwd. „De als zakelijk ge presenteerde informatie vind ik helemaal met zo zakelijk. In het voorstel wordt het kennelijk nood zakelijk geacht dat de medewer kers beter worden opgeleid. Ik vind het dan vreemd dat deelname aan het project op vrijwillige basis gebeurd. Dat lijkt me niet logisch". Bovendien vond de woordvoerder van Leusden'85 het geen goede zaak dat een deel van de opleidin gen naar de pnve-sfeer werden overgeheveld. „Als de gemeente vindt dat er meer aan opleidingen gedaan moet worden, moet de werkgever daar binnen de werk tijd ruimte voor maken". In de visie van L'85 zou het voorstel alleen ac ceptabel zijn, als de ambtenaren via een door de gemeente bedon gen kwantumkorting makkelijker aan een computer voor gebruik thuis zouden kunnen komen. Een van de weinige argumenten die de PvdA, bij monde van Jan Jacobs, vóór het voorstel zag was een aardige geste in de richting van de medewerkers. „Zuiver za kelijk gezien, denk ik echter dat we het niet moeten doen." 'VERBIJSTERD' De WD was 'verbijsterd' over het voorstel. Alrich Parson noemde i de investering van 180.000,- van i een 'gevoelsmatige ondoelmatig heid'. „Ik twijfel in het algemeen in ernstig aan de waarde en het ren dement van PC-privé-projecten en die twijfel wordt in dit voorstel allerminst weggenomen. Ik mis een goede onderbouwing. Ik zie wel de nood zaak van opleidingen in. Maar mijns insziens is er in dat kader, ook voor de aanschaf van hardwa re al ruimte in de begroting. Ik verwacht dat de computers thuis snel tot veredelde speelmachines zullen verworden" LEUSDEN - Vorige week woensdag werd de vernieuwde accomodate van de Internationale School voor Wijsbegeerte In Leusden geopend. Daarvoor kwam Commissaris van de Korungm jonkheer mr. Beelaerts van Blokland (rechts op de foto) naar Leusden. De school beoogt met de vernieuwde en uitgebreide accomodate ook commerciële mstanties die mogelijkheden en faciliteiten te bieden, die men tegenwoordig verlangt. LEUSDEN/UTRECHT - Met een, in zijn ogen, „veel en veel en veel te hoge straf' is een 37-jari- ge inwoner van Leusden dinsdag vanuit het Utrechtse Paleis van Justi tie huiswaarts gekeerd. Politierechter mr. R. Meertens-Zeeman had hem veroordeeld tot een boete van vijftienhonderd gulden, twee weken voor waardelijke gevangenis straf en een weekendont zegging van een nan jaar. Het feit waarvoor de Leus denaar zich moest verantwoor den, was al weer even gele den. In december 1986 was geconstateerd dat hij met ruim vier keer teveel alcohol in zijn bloed had gereden. Met een leenauto van een garage was hij destijds van de weg ge raakt. „Ik denk dat het alcoholge bruik daar met helemaal on schuldig aan is geweest", zei officier van justitie mr. H. Wij- brandts dinsdag Maar on danks het hoge promillage en het ongeval hield zij er reke ning mee dat volledige intrek king van het rijbewijs de man onherroepelijk zijn baan zou kosten. Daarbij overwoog de officier dat deze zaak een tijd lang in de la was blijven liggen door problemen op het politie bureau. De politierechter was het volkomen met haar eens. Meertens vonniste dan ook conform de eis. De Leusde naar, die had gehoopt er met een lichtere straf vanaf te ko men, ging mokkend naar huis. Maar met alleen inhoudelijk ge zien stuitte het voorstel op grote bezwaren. Ook de financiële as pecten deden de wenkbrauwen van de afgevaardigden flink fron sen. De bezwaren van het CDA spitsten zich toe op de stimule- nngsvergoeding In ruil voor de geïnvesteerde privé-tijd zouden de deelnemers, op basis van een ge schatte deelname van 75 belang stellenden. in totaal voor een be drag ter grootte van 54.000,- te gemoet gekomen worden. De WD sloot zich daarbij aan en constateerde dat de totale subsidie van de gemeente per 'object' wel erg groot zou worden. Immers, m het voorstel van het college wordt ook al voorzien in een bijdrage in de aanschaf van de computers van 1200,-, naast een bedrag van 500,- voor opleidingen per gebrui ker. STIMULERINGSBIJDRAGE Wethouder Vroon trachtte het voorstel alsnog acceptabel te ma ken voor de critici door voor te stellen de stimuleringsbijdrage aan het voorstel te onttrekken. Daar mee werd in ieder geval tegemoet gekomen aan de bezwaren van CDA en GPV/SGP, die zich het meest ontvankelijk voor het voor stel opstelden. Het bleek voor de tegenstanders echter nog geen aanleiding om de mening voorlo pig te herzien. „Nog afgezien van het feit of het dan voor de potentië le deelnemers nog wel interessant is, blijven de principiële bezwaren daarmee overeind", liet Alnch Par son in zijn reactie daarop weten. Waarmee het er naar uitziet dat het college het voorstel drastisch zal moeten aanpassen, om het als nog door de Raad te krijgen. De gemeenteraad zal zich eind deze maand definitief over het voorstel uitspreken. LEUSDEN- De AVO-collecte, die dit jaar voor de tiende keer werd gehouden, heeft in Leusden het recordbedrag van fl. 13.000,- opgebracht. Dat was ruim fl. 1500,- meer als vorig jaar. In 1987 was de opbrengst van de collecte, die door het gemeente- diaconaat rond de Marcuskerk wordt georganiseerd, in Leusden landelijk gezien goed voor een ne gende plaats De opbrengst van de collecte komt ten goede aan de invalide medemens. In de week van 16 tot en met 22 mei, toen de collecte werd gehou den, gingen ongeveer 220 collec tanten langs de deuren in 23 Leus- dense wijken. Mensen die onver hoopt toch de collectebus aan hun deur voorbij hebben zien gaan, kunnen een eventuele bijdrage aan de AVO-collecte alsnog leveren. De bijdragen kunnen gestort wor den op bankrekening 65.26.56.498 (NMB, Hamershof), onder vermel ding van AVO-collecte. De opbrengst per wijk was als volgt (tussen haakjes de opbrengst van vo rig jaar): Alandsbeek 673,70(661.50) Eurowoningen 1054.75 948,-) De Wetenng 575,80 482,70) Rozer.qaarde en Hamerveldseweg 747,10 786,90) Groenhouten 1280,75 958,20) Horsten en Hamersveldseweg 884,50 (856,60) Noordwijk 310,40 321,05) Akkerhoeve en Hamershof 474,70 414.75) Onderhoudskosten Rustoord dreigen uit de hand te lopen Pag. 3 Veel gepeuter op de peuterkermis bij de Blijhof Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Spectaculair slot prima jazz-seizoen Pag. 5 Gevarieerd stookwerk m't Claeverenblad Pag. 5 Figuratief werk van FietSiewers bij Amro-bank Pag. 5 „Jazz" m De Hamershof Pag. 5 Mininatuurtje: De Koekoek (slot) Pag. 5 Sport: Zeven teams tennisclub Leusder naar hoger niveau Pag. 6 Leusdenaar Ruud Bos nationaal kampioen Pag. 6 Zweefvlieger Sikko Vermeer naar Europa titelstrijd Pag. 6 Sportdag Pon werd grandioos familiefestijn Pag. 6 De Til steunde Oranje Pag. 6 Tankwerkplaats schoot met scherp Pag. 6 Eerste plaats voor zwemster Hester Broekhuizen Pag. 6 Met Aat Daale op de pedalen: De Gilde-route richting Soest Pag. 7 Bosveld Langenbeek Muruuckhove Zwanenburg Claeverenblad Wildenburg 't Ruige Veld Leusden-Zuid 323,10 (7 294,10) 539,90 513,70) 472,80 413,-) 203,50 243,63) 712,15 717,60) 501.40 487.10) 88,05 -,-) 1084,95(/ 971,75) Leusden-Zuid buiten 687,65 499,-) Asschat buiten Achterveld Sioutenburg Bednjvenetc. Rente bank 411,25 407,15) 1179.85(/ 709.-) 589,40 515.20) 375,35(/ 282.80) 7 18.54 LEUSDEN- Naar eerst nu bekend is geworden, werd m de nacht van vrijdag op zaterdag een personen auto, die op de Walstro gepar keerd stond, door onbekenden be schadigd. Met een scherp voor werp werden diepe krassen in de lak getrokken. LEUSDEN- Van de ruim vier honderd ballonnen die aan sluitend aan de aubade op Ko ninginnedag in het kader van een wedstrijd werden opgela ten, zijn er maar 18 terugge vonden, waarvan een aantal in de directe omgeving van Leusden. De ballon die de grootste afstand aflegde, werd in de provincie Fries land teruggevonden. De Oranjevereniging Leusden, die de wedstrijd organiseerde, heeft voor de zeven ballonnen die de grootste afstand aflegde, een pnjs beschikbaar gesteld. De win nende nummers zijn: 319, 286, 154, 272, 150, 60 en 70. De prijs winnaars kunnen hun deelnemers kaart met het corresponderende nummer inleveren bij mevrouw Verschuur, Eikenlaan 15, 3925 VG m Scherpenzeel (telefoon: 03497- 3536). De prijzen zullen daama zo spoedig mogelijk worden thuisbe zorgd. LEUSDEN - Op donderdagavond 16 juni aanstaande, 's avonds om 19 uur 30 vindt op het terrein van de Don Boscoschool aan de Dodeweg in Leusden, een bijzonder spektakel plaats. De heer Tjaling van de Bos, volgens Don Boscoschool direkteur Gerard Stevens een van de sterkste mannen van Nederland en goede vriend van "brutus" Geoff Capes, zal dan gaan proberen in zijn eentje twintig personenauto's tegelijk voort te trekken. Wan neer dit lukt, betekent dat een wereldrecord en zal de prestatie aldus opgenomen worden in het Guinness Book of Records. Het is de bedoeling dat het pu bliek in groten getale deze poging komt bekijken, om vervolgens door te stromen naar de tientallen aktiviteiten op het terrein van de Don Boscoschool. Door middel van allerlei fancy-fairachtige mo gelijkheden wil de Don Bosco school in Leusden geld inzamelen voor een Don Boscoschool in Be- lem, Brazilië STERFDAG Dit jaar honderd jaar geleden overleed Don Bosco, de iniüator van de orde der Salesianen. Zijn levenswerk was het oprichten van vakopleidingen voor, in eerste in stantie, jongens. Zowel in het njke Europa als in bijvoorbeeld de AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 arme delen van Zuid-Amerika ble ven zijn volgelingen. Salesianen genoemd, zijn werkwijzen en idealen trouw. Ter gelegenheid van de herden king van de honderdste sterfdag voeren veel Don Boscoscholen in rijkere landen aktie voor Don Bos coscholen in armere omstandig heden. De Don Boscoschool in Leusden, gevestigd op het terrein van de belangrijkste gemeen schap in Nederland van de Sale sianen, heeft gekozen voor de Don Boscoschool in Belem in Bra zilië Deze Braziliaanse school geeft eten. vakonderwijs en in veel ge vallen ook onderdak aan jongens die anders als zoveel lotgenoten (advertenties) als zwervers en straatventertjes zouden opgroeien Met de op brengst van de aktie hopen de or ganisatoren de Escola Salesiana do trabalho in Brazilië in staat te stellen, nog meer zwervertjes en straatventertjes vakonderwijs en zonodig eten en onderdak te kun nen geven. De betreffende school in Brazilië vervult een bredere functie dan men zich hier bij het begrip school kan voorstellen. De school telt nu al ruim elfhon derd leerlingen, waarvan 120 kin deren helemaal intern omdat zij behoren tot de totaal verlaten jeugd 280 kinderen half intern, omdat ze wel thuis slapen maar van de school voor verder levens onderhoud afhankelijk zijn en rond de achthonderd leerlingen uit de omringende krottenwijken. De jongens en ook de nabijgele gen 600 meisjes in de nabijgele gen zusterschool leren zelf de kost te verdienen na een opleiding tot bijvoorbeeld bankwerker, tim merman, automonteur, elektricien of elektronica-informatica deskun dige PROGRAMMA Het programma van de Don Bosco school bestaat uit twee gedeelten. Overdag vinden allerlei sport- en spelaktiviteiten plaats, waarvoor publiek van harte welkom is Leer lingen van de Don Boscoschool Leusden zullen revanche-wedstrij den spelen tegen de leerlingen van een Don Bosco school uit Et- ten-Leur. Enige weken geleden werden soortgelijke wedstrijden in Etten-Leur gehouden. De sport en speldag kent competities waar uit bijvoorbeeld "de taaiste man van Don Bosco" en "de hoogste man/vrouw van Don Bosco" te voorschijn moet komen. De eerste dient de wedstrijd paalhangen te winnen, de tweede de wedstrijd paal klimmen. Om 16.00 uur zal, naar verwachting, mevrouw Eve lien Blom. wethouder en tevens loco-burgemeester van de ge meente Leusden, de pnjzen ko men uitreiken. 's Avonds volgt de wereldrecord poging met 20 Citroen AX perso nenauto's, gevolgd door de an dere speelse aktiviteiten, met de bekende onderdelen zoals play back shows, imitatie wedstrijden. rad van Avontuur, hometrairungs- competities, schiettent, kruis- boogschieten, stokken vangen, elektrogaas, enzovoorts. Bijzondere medewerking is toege zegd door de Muziek- en show band Oranje uit Amersfoort. De herdershondenvereniging de Speurder uit Leusden komt een demonstratie geven. Bovendien zal een aantal dapperen, dan wel ongelukkigen, in een schandblok vastgeklemd, bekogeld worden met natte sponsen. Alles voor het goede doel. Zoekt u stenen, cement of 5 PVC materiaal? Ook dit t w leveren wij u en tegen concurrerende prijzen. wrojwn ut vurmouwosTc «mes m ot owatwM lÊlilan den Brink Bouw 8 Keukencentrum HTTOWOSTl Dl VCRTROUWDSTt ADWIS M 01 OMOIVma [Öjwan den Brink ^tr*'PcW- MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Onze saniboetiek laat u veel complete badkamers zien Werkelijk een lust voor het oog. [Bjiidn den Brink KONIJNTJE IN DE WETERING COMPUTERPROJECT STUIT OP WEERSTAND .„Kongesloten".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1