Onderhoudskosten Rustoord dreigen uit de hand te lopen Veel gepeuter op de peuterkermis lEiisdep krant JokaaL, Commissie Welzijn over MAP: Noodlokalen De Heerd verplaatst W WV-uitkering voor gehuwde vrouwen Blijhof vierde feest: Brandje bij Waterloo leusder krunt Voor vakantiehuis van Lisidunahof Leusden Achterveld Doorgereden na aanrijding Homo/lesbisch emanciaptie- beleid Boosdoener LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Beveiligings installatie Vals tientje DINSDAG 14 JUNI 1988 plaatselijk nieuws ONBUDSVROUW (van onze medewerkster) LEUSDEN - Voor de eerste maal besprak de commissie Welzijn en Huisvesting afgelopen maandag de plannen zoals opgenomen in het Meerjarig Acitviteiten Plan (MAP) van de gemeente. Uit deze bespreking bleek onder andere, dat de voormalige crossbaan voorlopig nog niet zal worden heringe richt. tIn overleg met de sportstichting zal een overweging ge maakt worden van de wensen, met een afweging van wat daar ooit geweest is." Harm Offereins (GPV/SGP) wees er daarbij op, dat „het crossterrein er ooit eens plotseling op vreemde wijze was gekomen ten koste van een stuk vrij toegankelijk recrea tiepark." dit voorgestelde bedrag liever ver hoogd tot een structurele post van ƒ25.000,-. Dat met de motivatie: „met 15.000 - doe je zo weinig. We hebben nooit iets aan de zoge- In het MAP is een post van jaar lijks 15.000- structurele (jaarlijks terugkerende) subsidie voor beel dende kunst in Leusden opgeno men. Lily van Amerom (VVD) zag naamde 1% regelmg gedaan (1% van de bouwkosten beschikbaar voor kunst) en „Ik schroef een be drag nu liever op en later eventueel terug dan straks een tekort te moe ten vaststellen." De ovenge commissieleden wa ren het met de achterstand in Leus den op het gebied van de beelden de kunst eens, maar wilden eerst inzicht in de mogelijkheden, voor dat men zich op de hoogte van het bedrag vast wilde leggen. Wet houder Evelien Blom (CDA) be sloot daarop deze post opnieuw op te voeren bij de volgende MAP bespreking in oktober, na overleg met Kunstkwartier Leusden en na de discussie over het kunstbeleid, die voor september op het pro gramma staat. BEGRAAFPLAATS Volgens het MAP vraagt de be graafplaats Rustoord, vong jaar door de gemeente voor 60.000,- overgenomen van de gemeente Amersfoort aan onderhoudskosten jaarlijks 110.000,-. Waarop Ep Oostra (D66) tevreden kon uitroe pen. „Daar heb ik jullie toch na drukkelijk voor gewaarschuwd." De commissie financiën zal in haar komende vergadering uitsluitsel geven. DE KORF De geluidswerende bouwkundi g-re, alrtiuiloiloTi rite» rtnliiiHcni'Dr last rondom de huidige entree van De Korf zou moeten verminderen, zijn als „onvoldoende prioriteit" voorlopig op de lange baan ge schoven. Dit tot ergenis van Roef Blauw (Leusden'85), omdat volgens hem de omwonenden van De Korf nog steeds hmder ondervinden. Volgens voorstel zou de ingang van De Korf verplaatst moeten worden. Wethouder Blom lichtte toe dat nog geen bouwkundig plan, met bijbe horende financiële begroting be schikbaar is. Volgens Roef Blauw „zou dat plan er best eens heel snel kunnen zijn" waarop Evelien Blom antwoordde: „Dan komt het ter be spreking in het overleg in het na jaar". Aan het emde van de vergade ring deed Wil van der Kar (CDA) naar aanleiding van een door deze krant opgetekende opmerkmg een voorstel van wethouder Blom tij dens het dorpsbreed vrouwen overleg dat zijn „onbudsvrouw" wilde zijn. Om de toch al drukke werk zaamheden van de wethouder te verlichten stelde zij voor een bur- gerraad m te stellen, bestaande uit „wijze burgers". Deze zou tot taak moeten knjgen, mogelijke proble men die leven onder de Leusdense bevolking te inventariseren en zo mogelijk, bijvoorbeeld door door verwijzing. te helpen oplossen. Wethouder Blom ging hier met op m. Zij verklaarde nooit de be doeling te hebben gehad om een ombudsvrouw te willen worden, in de betekems van onafhankelijke instantie tussen alle partijen in „Dan zou ik mijn werk als wethou der niet kunnen doen." „Ik bedoel de, net als volgens mij mevrouw Verduin bedoelde, dat we open staan voor alle problemen, aan spreekbaar zijn voor iedereen, vrouwen en nadrukkelijk ook man nen." Een zucht van opluchting rees op. vooral uit de mannelijke com missieleden. LEUSDEN - De gemeente is van plan de noodlokalen van de basisschool 'De Heerd' te verplaatsen. De noodlokalen aan de zuidzijde van de Co- hensteeg moeten worden ver wijderd, omdat de termijn dat ze daar gehandhaafd mogen blijven bijna verstreken is. Bovendien is de bouwkundige staat erg slecht. Van de noodzaak tot vervanging door nieuwe lokalen maken wij gebruik om deze lokalen dich terbij De Heerd te plaatsen op het trapveld aan de westzijde van de school. Veel problemen van onderwijs kundige aard, die ten gevolge van de gTote afstand tussen hoofdge bouw en noodlokalen ontstonden, zijn daarmee opgelost. Door de nieuwe noodlokalen zo ver moge lijk op de zuidkant van het trap veld te plaatsen blijft een groot deel ervan voor sport en spel be schikbaar. Woensdag 15 juni om 20.00 uur wordt er in de kelder van het ge meentehuis een informatieavond gehouden. Vele wegen, zo luidt het gezegde, leiden naai Rome. Bij Blijhof was het afgelopen zaterdag anders. Daar waren de wegen in plaats van met goede voornemens, met hindernissen geplaveid. ..en overigens was het ook een kleurrijke gebeurtenis. LEUSDEN- Vrouwen die vóór 23 december 1984 werkloos werden en gehuwd waren zonder kostwinner te zijn en LEUSDEN - Op zaterdag morgen 11 jum jl. was het groot feest voor ruim drie honderd peuters in Leus den. De peutergroepen van Blijhof 1-2-3 hielden kermis op het terrein van Blijhof 1. De peuters van deze groepen kwamen met hun vader en moeder, broertjes en zusjes, deelnemen aan taalf aktivitei- ten. Van deze mogelijkheid werd druk gebruik gemaakt. Ondanks de kou was het druk en gezellig. Douwe Jan Draayer liet zijn draaimolen, compleet met opgezette aap, het ene na het andere wijsje spelen. Twee clowns dansten daarbij, volgens kleine oog getuigen, 'fantastisch'. Het was voor de tweede maal dat de jaarlijkse kermis, waar mee de peuterspeelzalen Blij hof het jaar feestelijk afsluiten, gezamenlijk werd georgani seerd. Ruim vijfenveertig vrij willigers waren nodig om de aktiviteiten voor te bereiden en te begeleiden. Dit jaar stond de kermis in het teken van de clowns. De peuters vonden in de grabbelton alle maal een clownsneus Deze werd door opvallend veel vaders opgezet. Ondanks de kou, ging de video nauwelijks aan. Het buttonmaken, be schuitversieren, strik maken, ballen gooien, grabbelen en geschminkt worden, bleef leuker. Vooral de laatstgenoemde ak- tiviteit werd met zorg bedre ven door de 'schminkmevrou- wen', zodat afgelopen zater dag veel mooie kinderen in Leusden rondliepen. LEUSDEN- De brandweer moest woensdagavond rond negen uur uitrukken om een brand óp kamp Waterloo te bestrijden. Toen de brandweer op de plaats des on- heils arriveerde, bleek een aantal planken, die tegen een houten ba rak stonden, vlam te hebben gevat In de barak lagen zuurstof- en gas flessen, waardoor de situatie niet geheel van gevaar ontbloot was. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. LEUSDEN- Op de Arnhemseweg, ter hoogte van de Vie weg. vloog woensdagavond rond elf uur een automobilist met zijn voertuig uit de bocht. De wagen kwam tegen een tuinafscheiding tot stilstand. De zwaar beschadigde auto, een don kerkleurige BMW, vervolgde zijn weg in de nchtmg van Amersfoort. Eventuele getuigen van het on geluk worden opgeroepen zich bij de politie te melden. geen beroep meer konden doen op een WW-uitkering, kunnen alsnog aanspraak ma ken op een WWV-uitkering. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34.90 per half |aar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Tot 23 december 1984 had een gehuwde vrouw alleen recht op een uitkering m het kader van de Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV), als zij tevens kostwinner was. Voor mannen gold deze be paling niet. Vanaf 23 december 1984 werd daann verandering ge bracht. Toen konden ook vrouwen die geen kostwinner waren op een WWV-uitkenng aanspraak maken. Dat golfd echter alleen voor die vrouwen die na 23 december 1984 werkloos waren geworden of geen uitkering in het kader van de Werkloosheidswet (WW-uitke- ring) meer kregen. Voor degenen die voor die datum werkloos wer den, bleef de oude regeling van kracht. nei t,uropese noi van justitie be schikte onlangs dat het uitsluiten van gehuwde, voor 23 december 1984 werkloos geworden vrouwen, bij de toepassing van de WWV niet juist was. De regenng legde zich bij deze uitspraak neer. Dat betekent voor deze categone vrouwen, dat men alsnog aanspraak kan maken op een WWV-uitkenng. Bij de aan vragen zullen door de uitkerende instanties de gebruikelijke uitke- nngsvoorwaarden worden gehan teerd. Degenen die denken voor een uitkering in aanmerking te komen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling Sociale Zaken m het gemeentehuis. De af deling is telefonisch bereikbaa- onder nummer 941247, toestel 257. LEUSDEN - Bij de opening van het nieuwe kantoorpand van Architra aan de Kastanje laan hebben de architecten Kreikamp en Schippers dege nen, die daartoe werden uit genodigd verzocht indien men ervoor mocht voelen, ca deaus of bloemen aan te bie den, de daartoe bestemde gelden ter beschikking te stellen van de stichting Vrien den van Lisidunahof. Deze Stichting heeft zich ten doel gesteld een vakantiehuis te bouwen in de onmiddel lijke nabijheid van het ver pleeghuis en dat liefst op niet al te lange termijn. Architra had voor dit sympathieke ini tiatief een rekemng geopend bij de Rabo Bank alhier, no. 38 59.02.700. Tijdens de opemng van het meuwe Architrakantoor werd aan wethouder De Jongh sym bolisch reeds een "open che que" ten behoeve van het va kantiehuis voor Lisidunahof aangeboden. Ter gelegener tijd zal De Jongh namens de beide architecten het uitein delijke bedrag overhandigen aan de Vrienden van Lisiduna hof. De rekemng bij de Rabo Bank staat overigens nog open Elk bedrag, groot of klein, zal in dankbaarheid worden aan vaard, want voor de bouw van het vakantiehuis is nog altijd veel geld nodig. UTRECHT- Ambtenaren van de orovincie Utrecht gaan praten met een aantal organisaties over de voorbereiding van een advies over een provinciaal beleid voor de emancipatie van homo's en les- biënnes. Het college van GS over weegt in 1990 Provinciale Staten te vragen een bedrag voor homo-/les- bisch emancipatiebeleid uit te door Jan Verst eegt Wat een stralende week had moeten worden, werd een sombere, kille en in som mige gebieden ook een erg natte week. De weervoor- spellers hebben een slechte periode achter de rug. De kaarten waren iedere dag optimistisch voor de volgen de, maar de natuur koos een ander menu. Er is natuurlijk een stroom van kritiek over ons heen gekomen. Dit alles heeft betrekking op de voor bije week. Hoe kon het nu allemaal zo mis gaan? De grote boosdoener werd vrij onverwacht een eerst on schuldig geachte depressie boven de Alpen. Hij koos po sitie boven Polen en bleef lange tijd stationair. Hij liet een 1000 km lange en 500 km brede bewolkingsband vrijwel stil liggen. De bewol king kon niet verdwijnen om dat een zogenaamd warm plafond als een soort deksel fungeerde op de vochtige luchtmassa's in de onderste luchtlagen. Dit verschijnsel noemt men een inversie. In de bovenlucht was warme lucht vanuit Rusland met een zwakke oostelijke boven- stroming aangevoerd. „Bo venin" was het dus warmer dan beneden. Normaal is dat andersom. De lucht krijgt bij een warm plafond kans om naar boven toe op te lossen. Neem daarbij het vrijwel ont breken van wind beneden en je zit lange tijd opgescheept met bewolking. Iedere dag werd verwacht dat het hogedrukgebied bo ven de oceaan het regiem zou overnemen en drogere lucht, die boven Scandinavië aanwezig was, de vochtige lucht zou verdrijven. Dit luk te echter pas in de nacht van zaterdag op zondag. De wind nam flink toe en draaide daarbij van het noorden naar het noordoosten tot oosten. Door de droogte van de lucht en de windstilte voelde het ondanks de zonneschijin vrij fris aan. We hebben dus ein delijk het weer waar we een week op hebben moeten wachten. De prognoses van deze week waren zondag opnieuw rooskleurig. Een viijwel sta tionair hogedrukgebied tus sen Schotland en Scandina vië en tegelijkertijd lage druk boven Spanje en Portu gal moeten een droge noord oostelijke stroming boven ons land geven. Omdat de aangevoerde lucht van oor sprong vrij fris is, zal het waarschijnlijk niet uitlopen op een klein hittegolfje. Dan moet de stroming meer zuid oostelijk worden, met name in de bovenlucht. Vanaf donderdag vertoont het lagedrukgebied de nei ging wat naar het noorden op te dringen en dein zou de kans op een regen of onweersbui kunnen toenemen. Erg zeker is deze ontwikkeling nog niet. Opvallend is dat de ho- gedrukgordel ook zeer sterk ontwikkeld is in de hogere luchtlagen. Op de weerkaar ten, welke 500 hpa niveau aangeven (5 km hoogte), is het hogedrukgebied goed zichtbaar. Dat betekent dat het systeem blokkerend blijft werken. Depressies komen er dus voorlopig niet aan te pas. Dus toch een goede zo mer? De zomerprognose van de Vrije Universiteit van Berlijn houdt rekening met een war me zomer. Op grond van een aantal ontwikkelingen in voorafgaande maanden (o.a. april) wordt een warme aan pak voorzien. Mijn mening hierover? De huidige ont wikkeling met name de blok kade op de oceaan in relatie met een warme mei doet de kans op iets moois deze zo mer belangrijk toenemen. Immers het slechte weer van de afgelopen twee weken was niet echt het gevolg van een doorkomen van de ge vreesde watercirculatie. Maar het blijft riskant der gelijke voorspellingen te doen. Vorige week heeft ons geleerd dat de natuur grillig blijft. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 14 juni. 20.00 uur: Vergadering raads commissie OW/RO, commissieka mer gemeentehuis. Woensdag 15 juni 20.00 uur: Infrormatie-avond over noodlokalen basisschool De Heerd, kelder van het gemeente huis. Dinsdag 14 juni 20.00 uur: Infor matieavond de Heelkom. Woensdag 15 juni 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moes pot. Donderdag 16 juni 13.30 uur: Be- jaardensoos Ons Gebouw. Zaterdag 18 juni 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 19 juni 13.30 uur: A.M.B.C. Puzzelrit, start Hotel de Roskam. 20.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 20 juni 19.30 uur: Schnjfavond Amnesty LEUSDEN- Het gemeentebestuur van Leusden gaat fl. 9.500,- investe ren m een nieuwe beveiligingsm- stallatie op het gemeentehuis. De oude installatie gaf de afgelopen maanden veelvuldig loos alarm. De problemen waren vooral terug te voeren op het medegebruik van het gemeentehuis, en met name de kelder, door anderen. De commissie ABZ, die gister avond bijeen kwam, had geen be zwaar. LEUSDEN- In een horecagelegen heid in Leusden is dit weekeinde een vals tientje aangeboden. Voor zover bekend was dit de eerste keer dat er in Leusden een derge lijke vervalsing werd geconsta teerd.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3