Zeven teams Leusden naar een hoger plan Sportdag Pon werd grandioos familiefestijn Voor vijftiende maal Dordogne-fietsenralty Tankwerkplaats schoot met scherp De Til steunde Oranje Woensdagavond 12e uitgave van Leusdense Wielerronde Tweemaal winst voor Loysder Hoek op provinciaal schoolkorfbalkampioenschap Eerste plaats voor Hester Broekhuizen Leusdenaar Ruud Bos nationaal golfkampioen Tour de Junior op zoek naar gastgezinnen Lookhorst 2 promoveert Zweefvlieger Sikko Vermeer naar Europese titelstrijd Geslaagd VW-Auditoernooi: DINSDAG 14 JUNI 1988 LETJSDEN - Het tweede zon dag-mixed team van LTV- Lockhorst, dat overtuigend kampioen werd in de vierde klasse, heeft zondag Almere 1 op eigen banen verslagen en promoveert daarmee naar de derde klasse. Alle enkelpartijen werden ge wonnen. Ingeborg Richel en Wico Plijnaar openden de wedstrijd met respectievelijk 7-6, 6-4 en 6-2, 6-1. Rob Stuiver en Anke den Boer ston den de tegenstanders maar een paar games toe. Stuiver won met 6- 3, 6-0 en Den Boer met 6-2, 6-4. Gelijktijdig werden de dames- dubbel en de herendubbel ge speeld. Met het winnen van de eer ste set in de damesdubbel werd de promotie een feit. De dames won nen met 6-1. 6-0 en de heren verlo ren met 4-6, 2-6. De beide mixed partijen worden met meer ge speeld. Die werden door Look horst gewonnen gegeven. Met het eerste team in de tweede klasse het tweede m de derde klas se. drie teams m de vierde klasse LEUSDEN- De Leusdense golfer Ruud Bos is zondag in Geesteren nationaal kam pioen bij de profs geworden. Een uitstekende laatste ronde bracht hem in de rangschik king voor de in Nederland werkzame Britten Allan Sad- din gton en Bryan Gee. Bos had voor de vier rondgangen langs de achttien holes 294 slagen nodig. Saddington ge bruikte eén poging meer en werd tweede. V^- wprd m Neder land ook een kampioenschap afge werkt voor dames die zich be roepsmatig met de golfsport bezig houden. Jolanda Loomans, oud-lid van de Geesterense golfclub en momenteel actief in Weert, was verreweg de steikste. Haar twee omlopen vergden 168 slagen, vijf minder dan Daphne Hillen. Uitslag NK-profs 1. Bos. 294 slagen, 2 Saddington, 295, 3. Gee, 296, 4. Saxton, 300, 5. Woof, 301, 6. Borst, 302. Vrouwen. 1. Loomans, 168, 2. Hille, 173, 3. Nieu- wenhuizen, 178, 4. Van Eekeren, 179. De Lockhorstkampioenen bij de dames, bestaande int het E-team op de dinsdag (KNLTBen het eerste, vierde en vijftiende team op de woensdag(ITA). De juniorenteams van Lookhorst, die zich onlangs tot kampioen lieten kronen, op de foto verenigd. Vooraan het mixed B-team op woensdag, links achter het eerste meisjesteam en rechts achter het mixed C-team, beiden op zaterdag. en twee teams m de vijfde klasse, heeft LTV-Lockhorst een even wichtige opbouw bereikt. Inmiddels zijn bij de dit jaar 25- jange Buirungparkbewoners de clubkampioenschappen enkel spelen semoren begonnen. Alle deelnemers zijn ingedeeld naar sterkte in drie categorieën en spe len twee of drie partijen zonder derde set m één poule. De eerste twee in de poule plaatsen zich m het schema en spelen deze week van twee gewonnen sets. De wedstrijdleiding onder aan voering van Jan Tijmensen heeft kans gezien - mede dank zij het droge weer - alle zes voor deze kampioenschappen beschikbare banen, permanent vol te boeken. LEUSDEN Het eerste mixed team van Leus den moest het m Rotterdam opne men tegen Schiebroek. Na de singles was de stand 3-1. Enk Cor- nelissen 6-4/6-3, Tom Lernstra 6- 2/6-2 en Chantal Mot 1-6/6-1/6-2 wonnen hun smgle, Annelies van Staveren verloor met 6-3/4-6/1-6. Na de dubbels, beiden gewon nen met 6-2/6-2, was de promotie naar de derde klasse een feit. Het eerste heren team speelde thuis met 3-3 gelijk tegen 't Gouwtje uit Midwond. Door winst in sets promoveert dat team naar de vier de klasse. Robert Brinkman en Martijn Plantinga wonnen hier hun singles terwijl Huub van Alphen en Onno Smit deze verloren Het dubbel Plantinga/Srrut zorgden hier voor 3-3. Het eerste zaterdag-mixed team promoveert naar de eerste klasse door een 4-1 overwinning op Mij drecht. Betty Klave en Paul Slijpen wonnen hun smgles en Ferry van Uffelen en Marga Slijper de mixed, waarna de promotie een feit was. Ook het Dames-A-team promo veert naar de dinsdag tweede klas se door 2-2 te spelen tegen Biltho- ven. Gesien Benner won hier de smgle en de dames-dubbel Corry van Loenen/Martha Heneweer zorgde voor de promotie. De ovenge teams promoveren automatisch: Leusden 35+ naar de eerste klasse, Leusden 35+ (He ren), naar de eerste klasse en He ren B naar de derde klasse. LTV LEUSDEN Schiebroek 4 - Leusden 1 1-7 Heren 1 - 't Gouwtje 1 3-3 Mijdrecht B - Leusden A 1-4 Oudegein A - Meisj es B 7-1 Eemnes A - Jongens A 5-3 Bilthoven D - Dames A 2-2 Vechtlust D - Dames C 3-1 Dames D - Bijvanck D 2-2 LEUSDEN- Leusdenaar Sikko Ver meer (26) maakt deel uit van de nederlandse zweefvliegploeg, die in Finland aan de Europese kam pioenschappen deelneemt. De kampioenschappen, die gehouden worden van 12 tot en met 25 juni, vinden plaats in Rayskala in Fin land. De 39-jange Daan Paré uit Biltho ven heeft van de Nederlanders echter de beste vooruitzichten op een goed resultaat. Hij werd ditr jaar Nederlands kampioen en ver dedigt zijn Europese titel. Naast Sikko Vermeer en Daan Paré maken ook Onno Blankenzee (38) uit Amstelveen, Gerrit Kurst- jens (44) uit Grubbenvorst en Geor ge Schuit (38) uit Alphen aan de Rijn deel uit van de Nederlandse af vaardiging. ACHTERVELD - Van 18 t/m 23 juli vindt voor de 31e maal het Internatio naal Jeugd wielerfestijn de Tour de Junior plaats. Hieraan zullen weer zo'n 100 rennertjes en renster- tjes deelnemen. Om dit te kunnen verwezenlij ken is het van belang dat de organisatie de meesten hier van onderdak kan bieden bij gastgezinnen De huisvestingscommissie verzoekt degenen die gene gen zijn een rennertje of ren- stertje onderdak te verlenen dit te melden bij Hans Ver steeg, W. van Amersfoort- straat 10, tel. 03425-2118 Als blijk van waardering wordt de gastgezinnen in die week een waardbon van 35,- aangeboden. De orga nisatie hoopt weer op de zelfde spontane medewer king te kunnen rekenen als voorgaande jaren. LEUSDEN - Op het moment dat het Europse voetbalkampioen schap in Duitsland vrijdagavond op het punt van beginnen stond, liep hij Pon Voorwaarts de vierde editie van het VW- Auditoernooi ten einde. Dat de gemiddelde voetbalfanaat als het even kan zoveel mogelijk van zijn sport wü meebeleven, viel tijdens de slotavond in de personeelsruimte van Pon te merken. Aan het begin van de avond konden de aanwezigen op de vingers van twee handen geteld worden. Pas toen Koning Voetbal van de buis verdwenen was liep de zaal vol. Het feest barstte direkt in alle hevigheid los. Organisator Peter Bos, die het uit reiken van de prijzen voor zijn re kening nam, had in de loop van de avond de grootste moeite voor het houden van een korte toespraak en het uitwisselen van de fraaie bokalen aan de aanvoerders van de ploegen De stemming zat er namelijk zo goed in dat hij on danks de hulp van een microfoon de kans kreeg om zich boven de feestliederen te verheffen. De zil vervloot en de olés galmden door het Pon-complex. Wat de deelne mende bedrijfsteams betreft, tien weken lang was er door de heren en één dame - de gemeente Leus den had het emancipatiebeleid van wethouder Verduin in eigen gelederen al ten uitvoer gebracht - op het scherpst van de snede ge vochten om de troon van beker houder Pon en de tweevoudig winnaar, de Tankwerkplaats over te kegelen. Meer dan wankelen werd het voor de gedoodverfde favorieten toch niet. want wat de andere formaties ook aan manschappen in de strijd wierpen het maakte allemaal wei nig uit. De Tankwerkplaats en de gastheren van Pon maakten van meet af aan de dienst uit. Zelfs de conditioneel sterke ploeg van de politie Leusden kreeg geen vat op het zware geschut van de 'Tank' Ook de aanvankelijke prima uit de i startblokken geschoten elf van de Amersfoortse Courant moest in de slotfase lijdzaam toezien hoe beide koplopers weer met de hoogste eer gingen strijken. En nadat de onderlinge confrontatie tussen beide kemphanen op een puntendelmg was uitgelopen en Pon zich daarna tweemaal in de kracht van een tegenstander ver slikte was het voor de heren van de Tankwerkplaats een koud kunstje om hun triologie bij het uit stekend georganiseerde VW-Au- ditoumooi te voltooien EINDSTAND 1 Tankwerkplaats 2 Pon Voorwaarts 1 3 Amersfoortse Courant 4 Pon VoorWaarts 2 5 Gemeente Leusden 6 Politie Leusden 7 Bank Giro 8 Cirkel BV 9DH.V, 8-15 23- 5 8-12 20-13 8-10 23-20 8- 9 15-13 8- 8 15-13 8- 6 13-21 8- S 14-24 8- 4 14-22 8- 3 15-21 LEUSDEN - Voor de vijf tiende keer werd afgelopen zaterdag de Dordogne fiet- senralleye verreden. Deze ralley, georganiseerd voor en door bewoners van de Dor dogne, kreeg dit jaar de be schikking over een heuse wisselbeker. Zilversmid Paul Dirkswager maakte ter gelegenheid van dit derde lustrum een trofee met in scriptie, waarin de Euroworungen met een fiets te herkennen waren. Dankzij een „bijzonder ingewik kelde puntenberekening" mocht de familie Iedema, het team be staand uit Kommer van Tngt, Klaas Iedema, Greet van de Hoorn en Marion Broeders, de wisselbeker een jaar lang gaan koesteren. Aan de fietsenralley deden ongeveer vijftig Dordogne-bewo- ners mee. De teams werden sa mengesteld uit bewoners van ver schillende gezinnen. Dit in tegen stelling tot voorgaande jaren. De uitgezette tocht was af te lezen aan de hand van foto's. Onderweg moest een aantal opdrachten speels worden uitgevoerd. De rou te voerde langs het Valleikanaal, via de Treek terug naar de Dordog ne. Daar stonden de thuisblijvers op het versierde plein te wachten met pannekoeken en ijs. LEUSDEN - De inmiddels traditionele sportdag van Pon's Auto mobielhandel aan de Zuiderinslag was afgelopen zaterdag voor zowel jong en oud weer een grandioze happening. Onder gun stige omstandigheden gingen op het sportveld de deelnemers in de slag om de felbegeerde wisseltrofee. Hoewel deze spor tieve bedrijfsontmoeting een week later plaatsvond dan oor spronkelijk de bedoeling was, waardoor een aantal teams he laas moest afzien van deelname, kon de personeelsvereniging, die zoals gewoonlijk borg stond voor een vlekkeloze organisa tie, een nieuw record van maar liefst 21 ploegen in de boeken bijschrijven. "In principe hadden we 31 teams op de deelnemerslijst staan", liet PV-voorzitter Harry Doornbos we ten. "Maar omdat we genoodzaakt waren om het evenement een week uit te stellen - vanwege de weersomstandigheden zijn we met de opkomst van ruim twintig ploegen meer dan tevreden." Ook de nieuwe opzet van de jaar lijkse strijd viel in goede aarde. Werd er tijdens vroegere sportda gen een lange pauze ingelast, nu werden de spelletjes m een tijds bestek van vier uur achter elkaar afgewerkt, waarna op het binnen terrein van Pon een barbecue plaats had. Voordat het 's middags zover was, werd er op het tot strijdtoneel om gebouwde voetbalveld keihard om de punten geknokt. Want dat de punten duur waren, werd bij het opmaken van de balans wel duidelijk. Slechts vier punten ver schil was er tussen de uiteinde lijke winnaar, de Techniek en de formatie van AcePon. Nummer drie, de Losplaats, kwam zes pun ten te kort om met de hoogste eer te strijken. De onderdelen doel- schieten, korfbal, zakgooien, hoc key en pingpong moesten secuur worden afgewerkt om in de race om de topposities een woordje mee te spreken. Dat het op het juiste moment gebruiken van de joker ook van doorslaggevende betekenis was, werd tidens de wedstrijd wel duidelijk. Bij onder delen als 'Octopus', evenwichts- balk en parapluploppenslaan speelde de factor geluk een be langrijke rol. maar dat maakte het allemaal nog leuker en leverde tenslotte de volgende eindstand op: 1. Techniek 190; 2 Acepon 186, 3. Losplaats 184; 4 V A.W. 162; 5. M P W. 1 157, 6. M P H. 151; 7. Hef- boys 138; 8 Buitendienst 137; 9. Importeurswerkplaats 126; 10 Acepon 1 117; 11. Administratie 118; 12 K Sector 116, 13. Verkoop 112; 14. MAN 1 106; 15. MAN 11 98. 16 Expeditie 88; 17. Timmerman 83; 18 Pon Dealer 82; 19 Conti 77; 20. Service 74; 21Accessoires 63. LEUSDEN - De woensdag staat naast het voetbal in Duitsland, in het teken van de twaalfde Ronde van Leusden. In de vroege avond komen enige honderden renners op de Hamersveldseweg aan de start. Het parcours voert via de Zwarteweg - Prunuslaan - Berkenlaan - Prinsenhoflaan - Hohorstlaan - Lisiduna- laan terug naar de Hamers veldseweg. De route dient au tovrij te zijn van kwart voor zes tot half tien. De start van de liefhebbers en veteranen is om half zeven. Er wordt evenals de voor gaande edities van het tradi tionele wielerevenement weer grote publieke belang stelling verwacht. In ieder ge val staat vast dat de weersom standigheden deze zomer avond zullen bijdragen tot een succesvol wielerfestijn. LEUSDEN - Zaterdag vond op het terrein van korfbalvereni ging Thor te Harmeien het jaarlijkse provinciale schoolkorfbal kampioenschap plaats. Loysder Hoek, winnaar van het Antilo- penschoolkorfbaltournooi was gerechtigd om Leusden te ver tegenwoordigen. Hertgers voorbereid op net tour- nooi. Daartoe werd enige malen nog m de zaal getraind en enige wedstrijden op het veld tegen An- Het team van Loysder Hoek heeft zich onder de bezielende leiding van Antilopen-speelster Marijke LEUSDEN- Jongerencentrum De Til werd afgelopen zondag omgetoverd tot de Leusdense Kuip. Eruge tientallen Oranjesupporters verzamelden zich aldaar om gezamenlijk de wedstrijd Nederland - Rusland op twee extra grote beeldschermen te volgen Compleet met spandoeken en alle attributen die een echte fan in een heus stadion bij zich pleegt te hebben, werden de Oranjehemden vanaf de Hamersveldseweg hartstochtehjk aangemoedigd. Vergeefs, zoals we nu weten. Ondanks het feit Nederland imponeerde met technisch goed verzorgd voetbal, hadden de Russen aan een enkele kans genoeg om het vaderlandse optimisme flmk te drukken. Als we de fotograaf mogen geloven, blijven de Leusdenaren m de Til echter rotsvast vertrouwen in de goede afloop. Nederland, the new champions. Als dat eens waar mocht zijn. tüopen-kombinaties gespeeld. De resultaten gaven aanleiding tot ■*rug optimisme. Loysder Hoek zat in een poule met scholen uit Voorthuizen, Ame- rongen en Harmeien. Leusden be gon tegen Voorthuizen, dat met 6 echte korfballers in de gelederen aantrad Loysder Hoek begon met de sterkste aanval in de verdedigmg om na vakwisseling toe te slaan. Maar de vakwisseling kwam niet omdat men pas na 2 doelpunten zou wisselen. Leusden was daarvan niet op de hoogte. Eén foutje was voldoende om Voorthuizen op 1-0 te laten komen. Daar vakwissel achterwege bleef, kwam Loysder Hoek niet tot scoren en bleef het dus 1-0. De volgende tegenstander was Harmeien. Taktisch nu anders ge start, kwam Leusden, ondanks ge- lijkopgaande strijd, toch op 2-0. Na de wissel ging Leusden door tot 3-0, waarna de eer voor Harme ien toch nog gered werd, 3-1. In de laatste poulewedstrijd kwam Amerongen als tegenstan der in het veld. Na een enerveren de strijd won het team uit Leusden met 5-4. Ondanks het goede visitekaartje van Loysder Hoek werd de school uit Voorthuizen poulewinnaar en ging naar de finalewedstrijden, waarin ze zouden sneuvelen. De eindstrijd tussen Lexmond (Vianen) en Nunspeet. Via 2-0 winst ging Lexmond met de beker naar huis. LEUSDEN - In aansluiting op ons vorig bericht inzake de kringkampioenschappen zwemmen in Amersfoort en Veenendaal kan nog worden gemeld, dat ook Hester Broek huizen uit Leusden voor een ereplaats in aanmerking kwam. Speedo-finales in het Sportfond- senbad in Amersfoort Hester, uitkomende voor AZ PC en geboren in 1978, zwom de hon derd meter schoolslag in een tijd van 1.37.4 en dat bleek goed voor een eerste plaats. Zij zal tevens uit komen op de schoolslag tijdens de nationale kampioenschappen eind van deze maand in de Hester Broekhuizen.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6