'Het is een kwestie van durven en dat vonden we allebei' leu ssfl er k ran Ks zakelijkheden nieuwe a=auit net bedrijfsleven Zestig jaar getrouwd Opleiding proces operator bij SBBO LIESHOUT LSi LEUSDEN Leusdense architecten Kreikamp en Schippers bij opening van hun nieuwe bedrijfspand: Verkeers controle Achterveld leusder krant bokaal Leusden Achterveld Stabiel zomerweer LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 ftkx weekin de G/emeedy Inbraak in personenauto DONDERDAG 16 JUNI 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Herman Kreikamp en Cees Schippers zijn twee Leusdense architecten, die elkaar min of meer bij toeval heb ben gevonden en er daarna niet zolang over hoefden na te den ken om hun energie, kennis en kwaliteiten te bundelen. Dat leidde begin van dit jaar tot de oprichting van een architecten bureau met de naam Architra. Een bureau dat reeds nu, op basis van de bestaande en te verwachten aktiviteiten, als uiter mate veelbelovend mag worden gekwalificeerd. Twee architecten, bouwkundige ontwerpers vanuit twee verschil lende disciplines maar samen met één duidelijk doel; via hun Archi tra tot een sluitende vorm van sa menwerking te geraken. De basis daartoe lijkt breed genoeg, dus fundamenteel toereikend. Herman Kreikamp begon zijn car rière als zelfstandig architect in 1981 in een periode, toen de bouwmarkt behoorlijk aan het in storten was. Een situatie dus, die op dat moment weinig perspectief bood voor wie voor zichzelf wilde beginnen. Maar Kreikamp be schikte over voldoende zelfver trouwen: met zijn kennis en erva ring meende hij het te moeten wa gen. Hij klom dus achter zijn tekentafel en ontwierp diverse typen ge schakelde woningen. Het voor de Leusdenaren meest aanspre kende type werd de zogenaamde "Rustica-woning", een karakte ristiek huis, passend in zowel een landelijke als een stedelijke om geving. Kreikamp had voor ogen met dit huis een harmonieuze woonstijl te combineren met een bijdrage aan de vorming van een compleet woonhuis. Met andere woorden: een woning, warin het ook qua omgeving goed wonen en leven is. EIGEN KRACHT Met de Rustica-woning wilde de Leusdense architect bewijzen, dat het m een korte bouwtijd mogelijk moest zijn een combinatie te ma ken van traditionele en systeem bouw. Elke woning kreeg een ei gen kap; de herkenbaarheid en De Leusdense architecten Kreikamp (links) en Schippers betrokken een nieuw bedrijfspand, dat vonge week geopend werd. de eigen identiteit dienden daar mee te worden gewaarborgd. Herman Kreikamp kreeg het ge lijk aan zijn zijde toen hij, ondanks de benarde bouwsituatie in die dagen, de al eerder gemelde in storting van de markt in het begin van de tachtiger jaren alleen en op eigen kracht tegen de stroom op zwom. Zijn "Rustica" werd een on gekend succes. Het woningtype sprak aan. Kreikamp: "Vooral bij de dames. Maar misschien ook weer niet zó erg merkwaardig, want het ont werp van het huis spreekt de vrou wen erg aan. Bovendien spreken vrouwen toch een belangrijk woordje mee als het gaat om de aankoop van een woning en dat is LEUSDEN- Een diamanten echtpaar. Zestig jaar bij elkaar in voor- en tegenspoed. Het bhj ft iets unieks. Dinsdag was het precies zestig jaar geleden dat het echtpaar Van den Ham-De Krui) ff elkaar het ja-woord gaf. Op 14 juni 1928 werd in Leusden hethuwehjk tussen de nu 87-jarige Lambertus van den Ham en de drie jaar jongere Ahda de Kruijff gesloten. Het heugehjke feit was voor loco-burgemeester Evelien Blom aanleiding om het feestvierende echtpaar op de Treekerweg te bezoeken en persoonhjk te feliciteren. Op de foto is te zien dat loco-burgemeester Blom de heer Van den Ham, smid in ruste, een present overhandigd. ACHTERVELD- Bij een ver keerscontrole, die dinsdag morgen tussen half acht en half tien op de Hessenweg in Achterveld werd gehouden, zijn twee bromfietsen uit het verkeer genomen voor nader onderzoek. Zeven bromfiet sers werden bekeurd, omdat ze op opgevoerde brommers reden, terwijl twee anderen op de bon gingen omdat ze zonder helm reden. Een lekke uitlaat ontsnapte al evenmin aan de aandacht van de controlerende politie, en een bromfietser die op de rijbaan reed in plaats van op het fietspad mocht I ook met op enige clementie reke nen. j Hoewel de controle, die werd uitgevoerd door de Achterveldse politie, in samenwerking met de verkeersgroep, met name gericht was op bromfietsers en hun voer tuig, werden en passant ook drie automobilisten op de bon geslin gerd. Een automobilist reed rond zonder kentekenbewijs op de aan hangwagen, een ander droeg zijn J autogordel niet. Onder de derde j auto zaten twee gladde banden. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De SBBO Mid den-Nederland zal met in gang van september 1988 be ginnen met de opleiding me chanisch proces operator bin nen het kader van het leerlin genwezen. Deze opleiding is volkomen nieuw voor onze regio en be doeld voor werknemers in produktiebedrijven die te ma ken hebben met een steeds toenemende automatisering. Zowel bij vnjwel alle leerlingwe zen opleidingen het geval is, wordt ook hier het duale pnncipe toege past. Dat wil zeggen 4 dagen werken en 1 dag aanvullend en ondersteunend theoretisch onder wijs. Dit laatste nu wordt verzorgd door de SBBO Midden-Nederland en wel op de dependance in Amersfoort aan de Nijverheidsweg 130. Gelet op de bedrijfsbezetting is er in overleg met een aantal bedrij ven gekozen voor de vnjdag als lesdag. Dit zal in de toekomst, wan neer er meerdere groepen les krij gen worden gespreid over meer dere dagen. Waarbij dan ook in hoge mate rekening kan worden gehouden met eventueel contmu diensten. Voor wat betreft de begeleiding binnen de bedrijven kan er een leerovereenkomst worden afge sloten onder toezicht van het lan delijk orgaan voor vakopleiding in de procestechniek (VAPRO). De betrokken bedrijven ontvangen dan per deelnemer een subsidie waarmee opleidingskosten kun nen worden bestreden. Voor nadere informatie wensen kan men contact opnemen met de SBBO Midden-Nederland, Claren- burg 1 te Leusden, tel. 033-947900 of rechtstreeks met de dependan ce. tel.: 033-620554. (advertentie) KOMPLETE WONINGINRICHTING Hamersveldseweg 22 - Leusden - Tel 033-941331 Eén van de weinigen uit de omgeving. 'EHS ook vrij logisch. Zij kozen dus in de meeste gevallen voor mijn ont werp. Zo heb ik vaak de strijd kun nen winnen". HALF-LEUSDENAAR Ons land telt op het ogenblik rond de honderdtwintig Rustica-wonin- gen, verdeeld over vijftien ge meenten. De meesten daarvan zijn gebouwd in Leusden, ongeveer vijfentwintig De eerste woning werd geplaatst in de Pachter. Architect Herman Kreikamp werd geboren op de grens van Leusden en Amersfoort. Hij voelt zich m deze contreien dan ook als een vis in het water. "Ik ben half-Leusde- naar en half-Amersfoorter. Mijn geboortehuis stond even voorbij het viaduct aan de Heiligenber- gerweg, waar nu een kinderboer derij is gevestigd". REPUTATIE van dit jaar is uees ^cruppers, een man ook met grote ervanng en een gevestigde reputatie in de bouwwereld. Meer dan acht jaar is hij in Leusden direkteur geweest van de Nederlandse vestiging van Myresjö, een Zweeds bednjf in houtskeletbouw. Toen het con cern in 1985 een eigen fabriek in gevelelementen opstartte in het Noordhollandse Schagen leek voor Schippers het tijdstip aange broken om zich langzamerhand los te maken en op eigen benen te gaan staan. "En dan blijkt ook het bouwwe- reldje klem", aldus de Leusde- naar. "Ik nam op dat moment alle risico's van de wereld, gaf een zeer goede baan met een ruim sa laris en tal van emolumenten op om vrij man te kunnen zijn. En dan komt in diezelfde periode uit dat zelfde Zweden de aanbieding van een ander groot bedrijf m hout skeletbouw, de LB Hus. Dat LB staat voor de direkteur/eigenaar, Lennaart Bengtson Ik kon dus de direktie gaan voeren over LB Hus Nederland. Dit bedrijf is dan nu binnen Architra de schakel tussen het Zweedse moederbedrijf en de Nederlandse dochter. RISICO'S Deze en andere aktiviteiten beho ren tot de portefeuille van Cees Schippers, die over zijn samen werking met Kreikamp alleen maar positieve resultaten heeft te melden, zoals overigens ook om gekeerd het geval is Schippers: "We hadden het alle bei eigenlijk nooit verwacht toen we begonnen met ons bureau. We hebben nu een zeer omvangrijke orderportefeuille op het gebied van het ontwerpen van woning complexen, kantoren, bedrijfsge bouwen en winkelpanden. We werken ook met lokaal of regio naal, maar hebben opdrachten uit het hele land. Natuurlijk hebben we in de loop der jaren een grote relatiekring opgebouwd. Maar als je dan samen een bednjf begint blijkt dat je samen ook m staat bent veel meer risico's te aanvaar den dan wanneer je er alleen voor staat." "Er ontstaat een overlegsituatie en dan ben je van weerszijden eer der geneigd een opdracht voor een groot projekt te aanvaarden of af te wijzen. Dat is waarschijnlijk het geheim van het succes in de beginfase van deze samenwer king". OPEN HUIS Confrère sinds de eerste januan Kreikamp en Schippers, samen ontvingen zij glunderend aan de vooravond van het afgelopen weekend in hun fraaie nieuwe kantoorpand - "We hebben het in veel gevallen met onze eigen han den ingericht, want daarvoor zijn we tenslotte architecten" - aan de Kastanjelaan een aantal relaties, vertegenwoordigers van gemeen tebestuurders, aannemers en pro- jektonwikkelaars. Hei werd een genoeglijk, infor meel soort van open huis, waarbij wethouder Joost de Jongh - "Waarom stond mijn naam met juist gespeld op de uitnodi ging...?" - toch nog een min of meer officiële daad stelde door bij de ingang van het gebouw een naambord van het bedrijf te ont hullen. Tevoren schetste de wethouder in amusante bewoordingen de voor delen van het samengaan van de beide, bij de gemeente reeds ja renlang bekende en goed aange schreven architecten. De Jongh sprak over een succesvolle "twee- eiige eenling", waarvan de hui dige en toekomstige opdrachtge vers m de verzekering verkeren in goede handen te zijn. "Het samen gaan heeft een zelfversterkend ef fect en blijkt te leiden tot een enorme uitbarsting m positieve zin. Bij de nabije toekomstige ont wikkeling van het bedrijfsterrein in het Ruige Veld zal het architec- j tenbureau Architectra ook ten op- I zichte van de gemeente een be langrijke rol kunnen spelen" meende de wethouder. ZEVENENTWINTIG In zijn dankwoord maakte Cees Schippers mede namens collega Herman Kreikamp ruet zonder trots gewag van het feit, dat het jonge bureau nog geen half jaar na zijn start op dit moment niet min der dan 27 projekten op de teken tafels heeft staan. Negen daarvan zijn nu al in een stadium van uit voering. achttien andere worden op het ogenblik voorbereid. In het laatste geval betreft het woning complexen, winkels/annex woon huizen, kantoorpanden en show rooms. En dan gaat het om bouw- projekten overal in den lande, tot in de Hoekse waard toe. "Het gaat ons dus goed, beter dan we eigenlijk hadden kunnen dro men", aldus Schippers. Positieve geluiden, klaarblijkelijk bij de start van een jong bednjf, waar men nsico's heeft genomen, maar waar bewezen is dat het belang rijk kan zijn op het juiste moment de juiste beslissing te nemen. Nuchtere Kreikamp daarover "Het is een kwestie van durven. Dat vonden wij allebei" door Jan Versteegt. Na een periode van ruim twee weken wisselvallig weer heeft de zomer zich hersteld. Een zeer krachtig hogedrukgebied strekt zich uit van de Azoren tot hoog in het noorden. Zij blokkeert de pressie uitspattingen rich ting West-Europa. Deze zijn gedwongen, om het hoge drukgebied heen naar noor delijke streken af te buigen. Het hogedrukgebied veran dert slechts weinig van plaats. Het heeft een aantal kernen, waarvan die boven Schotland de voor ons be langrijkste is op dit moment. Het heeft een uitloper naar de zuidelijke noordzee. Eveneens vrijwel statio nair is een lagedrukgebied boven Spanje en Portugal. Het zorgt in die streken, evenals in Zuid-Frankrijk en een deel van het Alpenge bied voor wisselvallig weer met van tijd tot tijd regen en onweersbuien. Geen ideale vakantie omstandigheden al daar. Wij komen er dus beter vanaf met goed weer voor vroege vakantiegangers welke het dicht bij huis heb ben gezocht. Ondanks het wisselvallige weer van de afgelopen perio de is er in Leusden betrek kelijk weinig regen gevallen, zaker in vergelijking met het oosten en noorden van het land. Daar heeft men vorige week lange tijd dichtbij de scheidingslijn tussen de war me en koude lucht gezeten. Ook bij mij in Ruurlo viel re latief veel water. Door de zeer sterke noordoosten wind van zondag is het dro gingsproces weer op gang gekomen. Binnenkort zullen vele gazons weer besproeid moeten worden, immers in mei en april was het gort droog. De verdere ontwik kelingen zijn positief dacht ik. Tot en met het weekeinde blijft het hogedrukgebied in- takt. De depressie boven Zuidwest-Europa komt wel geleidelijk wat naar het noorden, maar de stroming blijft voornamelijk noordoost tot oost. Dat houdt de tempe ratuur, ook in de bovenlucht, vrij hoog zodat de onweers kansen relatief klein blijven. In het weekeinde is een lo kale regen- of onweersbui mogelijk, maar deze warmte onweders zullen naar alle waarschijnlijkheid de zo merpret niet bederven. Ook een verre blik op de oceaan geeft hogedruk te zien. De zomer lijkt dus stevig in het zadel te zitten. De computermodellen van het Duitse Offenbach geven voor het weekeinde een ho gedrukgebied boven de Oostzee. Tegelijkertijd ge ven ze lagedruk aan boven Midden-Europa. Tussen bei de druksystemen zou zich dan wel eens een oostelijke stroming kunnen inzetten, die warme lucht gaat aan voeren. Eens kijken of de Duitsers (weer) gelijk krij gen. Het vorige week zo warme Rusland is flink afgekoeld. Een depressie heeft daar een noordelijke stroming inge zet. In Leningrad bijvoor beeld werd het begin deze week niet warmer dan 10 a 12 graden, terwijl het vorige week nog bijna 30 graden was. Ook Ierland en Schot land profiteren volop van het zomerse weer. Met name in Ierland is het zonnig en warm en dinsdag wezen de thermometers in het westen van Ierland bijna 25 graden aan. Misschien dan toch een goede zomer in West-Europa. Indien de huidige ontwikke ling zich voortzet tot na de langste dag, dan lijkt de kans op iets „ouderwets" groot. Op vakantie gaan naar zuidelij ke streken is dan niet aan te bevelen. Immers, bij een oostelijke circulatie zoals nu ligt er meestentijds een lage drukgebied boven Zuid-Eu ropa, met wisselvallige ge volgen. Voor de reisbureau's is het te hopen dat de bakens tijdig verzet worden, voor de Nederlandse horeca niet. Zo is het altijd spannend op het weergebied. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve r eni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 16 juni. 19.00 uur: Lezing over zeehon- dencreche Pieterburen, Basis school De Vallei, Asschatterweg 36 c. 19.30 uur: Wereldrecordpoging autotrekken door Tjaling van de Bos, Don Bosco, Dodeweg. Zaterdag 18 juni 09.00 uur: Rommelmarkt LHV, parkeerterrein naast de Korf. 20.00 uur: Dans/contactavond voor alleenstaanden m.m.v. The Carona's, De Mof, Leusden-Zuid. Maandag 20 juni. 20.00 uur: Vergadering commis sie CAI. commissiekamer ge meentehuis. Zaterdag 18 juni 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 19 juni 13.30 uur: A.M.B.C. Puzzelnt, start Hotel de Roskam. 11.30 uur: Fruhschoppen in d'Ouwe Peerdestal m.m.v. de Hin- terfelder Musikanten. 20.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 20 juni 19.30 uur: Schrijfavond Amnesty. LEUSDEN- Uit een personenauto, die op de parkeerplaats bij de be graafplaats De Rusthof geparkeerd stond, is woensdag tussen 12.45 urn en 13.15 uur een bruine tas met inhoud weggenomen. De dief sloeg een ruit m om de auto binnen

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3