^uud Bos nationaal kampioen met ispiraties voor de wereldtop Grote belangstelling touwtrekwedstrijden Singels hielden gsteekwedstrijdi olfer uit Leusden spectaculair winnaar: Laatste slag bracht beslissing Van Feyenoord-junior tot golf-kampioen Nimmerdor succesvol DONDERDAG 16 JUNI 1988 de vierde dag wie de titel van natio naal pro-kampioen vong jaar, via een beslissende play off in Noord- wijk op naam gekomen van Cees Renders, zou kunnen overnemen. Na drie wedstrijden op Geysteren was de strijd nog volkomen open. De vierenvijftig holes van de laatste beslissende wedstrijddag: op een gedeelde eerste plaats startten Al lan Saddington van De Haar en John Woof en Ruud Bos, beiden van de Leusdense Hoge Kleij. Spanning heeft er geheerst van de eerste tot de laatste minuut, tij dens de slotdag van dit nationale proftoernooi. De drie kemphanen gaven elkaar van green tot green weinig toe. Daar kwam nog bij dat zich bij het trio voegden Brian Gee, de getalenteerde Britse pro van de nieuwe 36 holes-baan Rijk van Nijmegen en de al evenmin onbe kende Jonas Saxton van de golfclub De Haar. Dit uitermate sterke vijftal maakte er op de fairways van Lom- burg een zinderende apotheose van. ALLES-OF-NIETS Het leek er uiteindelijk op dat de titelstrijd een herhaling zou worden van de finale van vong jaar, toen een play off vanwege een gelijk aantal punten de beslissing moest gaan brengen. Allan Saddington sloot namelijk af op een totaal van 295 slagen. Ruud Bos ging in de slotfase op de achttiende finishen en leek vrijwel zeker in het gunstig ste geval te eindigen met dezelfde score van 295, toen hij in de buurt van de laatste vlag uit de semi- rough in de zandbunker sloeg en dan nog nota bene down hill. En wat gebeurt? Ruud Bos maakt een alles-of- niets-slag. Wat memand voor mo gelijk hield wordt werkelijkheid: Ruud scoort uit de bunker, blijft op 294 en mag zich professional-kam pioen van Nederland noemen. Eén sublieme slag en Ruud Bos is de beste beroepsgolfer van het land. Wat is dat voor een jongen, die 24-jarige golfprof, die zijn stu die er aan gaf om zich met alle risi co's van dien te werpen in het slan genkuilachtig circuit van de be- roepssport? Zijn moeder: „Ruud is met zijn 24 jaar de jongste van mijn vijf kinde ren, waarvan de oudste veertig is. Maar hij is altijd een jongen ge weest, die precies wist wat hij wil de. Dat was op school al zo, op het Atheneum en nu nog." FAMILIE Ruud Bos, onze nieuwe Leusden se nationale beroepsgolfer, werd geboren op 6 augustus 1963 en hij wordt dus binnenkort 25 jaar. Hij is dus een leeuw. Zijn moeder: „Ruud is altijd recht door zee en hij heeft altijd geweten wat hij wil de. Dat is nu eenmaal zijn karakter. Full-swing". Hij is nu nationaal kampioen ge worden en daarop ben ik best trots. Maar ik ben met minder trots op mijn andere kinderen. Ik zal ook altijd tegen Ruud blijven zeggen, dat hij met beide benen op de grond moet blijven staan." Was zij er bij toen Ruud kam pioen van Nederland werd? „Nee, dat kan ik niet opbrengen. Ik leef te erg mee. Op de beslissen de momenten kan ik er niet naar kijken." De moeder van onze nieuwe na tionale kampioen is blij met wat ze zelf noemt haar „hechte familie". Daartoe hoort ook haar schoon zoon Gemt Goor, die tot voor kort professional was bij de Hoge Kleij in Leusden, maar helaas om ge zondheidsredenen heeft moeten afhaken. LA MANGA En hoe nu verder met de uiter mate talentvolle Ruud Bos? Ruud: „Ik heb voor mezelf het gevoel dat het steeds beter gaat. Dat blijkt dus ook wel. Belangrijk is dat ik toer nooien ga spelen in het buitenland. In december ga ik weer naar La Manga, waar ik nu denk een goede kans te maken." (Foto: Hans Verhorst.) Aan de Costa del Sol worden elk jaar in december kwalificatiewed strijden gehouden, waar topgolfers de gelegenheid knjgen zich te kwalificeren voor de Europese Tour. In dat toernooi zijn zeer hoge geldprijzen te verdienen. Wie zich kwalificeert voor deze zogenaam de PGA European Tour mag zich rekenen tot de topgolfers van de wereld. Nog nooit heeft een Ne derlandse speler deze elite-top weten te bereiken. Vorig jaar heeft Ruud Bos een poging gewaagd in La Manga. Hij kwam toen net een paar slagen te kort. Maar nu, met een nationaal kampioenschap op zak; wie weet LEUSDEN - Toen de jonge Hilversummer Ruud Bos nog scholier was kwam hij al uit in het nationale golfjeugdteam. Hij was trouwens een echt sportjongetje. Tot zijn twaalfde woonde hij in Rotterdam, waar hij werd geboren. Ruud ging voetballen bij de voetbalclub LMO (Linker Maas Oever) en stapte vervolgens over naar Feyenoord, waar hij nog sa men met Mario Been heeft ge speeld m het E-elftal. Ruud sloot zijn middelbare schoolopleiding af op het athe neum in Hilversum en ging stu deren aan de Technische Ho geschool in Twente. Hij schreef m voor de studierich ting bedrijfseconomie en ging vervolgens voorspoedig van start. Na zijn propaedeuse kreeg hij min of meer onver wacht een aanbieding van zijn oude golfleraar en mentor John Woof, die als head-pro, hoofd vein het team van leraren van de golfclub De Hoge Kleij in Leusden was aangesteld, om deel uit te maken van dat team. De TH-student wikte en woog en besloot de uitnodi ging van John Woof te accep teren. Hij werd zo jong als hij was op 22-jarige leeftijd golfle raar. Maar na korte tijd koos hij voor een nog duidelijker lijn m de beroepssport van het golf en: het spelen als beroeps speler in de grootste toernooi en van de wereld. In de wereld van Steve Bal- lesteros, Bemhard Langer, Greg Norman en Tom Watson, om maar eens een handjevol wereldsterren te noemen. De titel van de beste beroepsspe ler in Nederland lijkt in ieder geval een belangrijke stap in de goede richting. heidswedstnjden georganiseerd, zowel voor de ruiters als voor het pubhek. Bij de behendigheidswed strijden voor het pubhek moest men per fiets over een wip wap rijden, hierna zig zaggend rond hindernissen, vervolgens te voet appels uit een bak water héllen, zak lopen, en pijltjes gooien, hierna weer per fiets naar de finish. De ruiters moesten te paard zig zag rond tonnen, een rondje rond een ton en dan spnngen met een bel waarna gefinished moest wor den. Ook hier was een aantal prijzen beschikbaar gesteld. De prijswin naars bij het pubhek werden le Antoine Schimmel; 2e Sandra Tol boom en 3e Lia Kerkhof. Bij de paarden was het Angehque Gerrit sen die met de eer ging strijken. Maandagavond werden de on derlinge wedstnjden gehouden. De behaalde punten bij deze on derlinge wedstnjden tellen dan mee voor het club kampioenschap. LEUSDEN - De ruiters, ponyrui- ters en menners van de landelijke rijvereniging en ponyclub „Nim merdor" zijn weer op pad geweest en kwamen succesvol terug. In Wijk bij Duurstede behaalde me vrouw A. Hamoen-v.d. Vlier met Barola een eerste prijs met 123 punten. In Groenekan mochten ook de M/Z pony's in de ring verschijnen. Martine Kempkes behaalde twee- Tijdens deze wedstnjden werd al leen de dressuur gereden. Het be trof de B en L dressuur. De leiding was deze avond in handen van Evelien de Greef, instructnce bij de pony's. De deelnemers werden gejureerd door Bert van Nijhuis. Deze had geen gemakkelijke taak. Na afloop werden de prijswinnaars bekend gemaakt door Jos van Dijk. De prijswinnaars waren. Paarden. 1. Jacqueline de Vette met 123 punten. 2. Angehque Gerritsen met 116 punten. 3. Ben van Middelaar met 114 pun ten. 4. Lia Kerkhof met 113 punten. Pony's. 1. Jolanda Boersen met 126 punten. 2. Wilma Werntsen met 109 pun ten. 3. Marloes Meulman met 107 pun ten. 4. Vanessa Voltman met 106 pun ten. maal een derde pnjs in een klas siek Z en Z jachtparcours. Ook Marlies v.d. Pol reed zich in de winstpunten. In het klassiek M-par- cours was zij foutloos. Mevrouw Hamoen-v.d. Vhert werd ook hier eerste met 131 punten in de LE dressuur. Joan Kempkes met haar paard Wunderbêir reed in Blancum voor treffelijk, ze behaalde het reserve kampioenschap. In Rijssen, waar enkele menners van start gingen, behaalde A. Schimmel met zijn Vos 130 punten in dressuur wat hem twee winst punten opleverde. LEUSDEN- Op het terrein naast sporthal De Korf werden vorig weekeinde de traditionele touwtrekwedstnjden van de PJCU gehouden. Daarvoor bestond ook dit jaar weer veel belangstelling. Enige tientallen teams uit de wijde omgeving namen deel aan de sportieve krachtmetmg, die in alle opzichten een voortreffelijk en succesvol verloop had. Het schitterende clubgebouw van golfclub De Hoge Kley vanuit het decor waartegen nationaal kampioen Ruud bos een slag demonstreert. door Gerard Trebert De leerling heeft de leraar ver slagen. Dat kon eigenlijk met uit blijven, want in de afgelopen jaren werd steeds duidelijker, dat Ruud Bos buitengewoon grote techni sche talenten in huis had. De grote krachtmeting tussen de professio nals had vorige week plaats op de banen in het Limburgse Geysteren en niet in het Overijsselse dorp Geesteren, zoals sommige kranten meenden te moeten melden. Die wedstrijd, in Limburg dus, om het jaarlijks nationaal kam pioenschap voor golfprofessionals, dat zijn dus allen die zich beroeps matig met het lesgeven in de golf- sport bezighouden, heeft een bui tengewoon spectaculair en sensa tioneel verloop gehad. Meer dan ooit in de afgelopen jaren het geval is aeweest. De aanloop tot het toernooi vormde een tweetal voorronden, waarvan de laatste werd gespeeld op de baan van de Hoge Kleij in Leusden. Aan deze wedstrijd, die onder grote belangstelling m april werd gehouden, werd deelgeno men door 67 professionals, waar van zich uiteindelijk met meer dan 35 konden kwalificeren voor de eindstrijd van vonge week in Geysteren. Tot de laatsten behoor den de beide Hoge Kleijers John Woof en Ruud Bos, zodat Leusden met twee topgolfers aan de finale konden deelnemen. De strijd op de greens van de fraaie Limburgse golfcourse Geys teren werd een vierdaagse met een uitzonderlijk spannend verloop. De grote vraag bleef tot het einde van tiet deze schitterende, spectaculaire laatste slag waann de bal uit een werd Ruud Bos nationaal kampioen bij de golf-professionals (foto Eric oor iedereen haast onmogelijke situatie recht in de hole werd geslagen, Blom). LEUSDEN - Zelden is in de vaderlandse sportgeschiedenis n nationaal kampioenschap zo sensationeel en spectaculair eindigd als de strijd om de titel voor de golfprofessionals in afgelopen week op de banen van het Limburgse Geysteren. iar, uitgerekend op de allerlaatste dag en op de allerlaatste httiende hole bovendien, werd na vier enerverende dagen de ijd beslist in het voordeel van de 24-jarige Ruud Bos, tot voor >rt leraar, maar nog steeds lid van de Leusdense golfclub De >ge Kleij. onderbouwde artikelen in de inter nationale golfpenodieken. Hij heeft het van het begin af goed gezien in de jonge Bos. Hij is opgetreden als diens mentor, als een man, die hem heeft geleid en begeleid. Woof is ook degene geweest, die Ruud Bos tot de belangrijke beslissing heeft gebracht om een wetenschappelij ke studie te verruilen voor een toch min of meer dubieuze carrière in de beroepssport. Inde meidagen van 1986 trad Ruud Bos toe tot het team van golf- leraren bij de Hoge Kleij in Leus den. Hij zei in een gesprek in die dagen: „De club in Leusden wordt de bezitter van een van de mooiste en meest ideale banen van ons land. De prachtige ligging, de mag nifieke natuurlijke omgeving en de constructie van de sproei-installa- tie, dat alles zal leiden tot de beste mogelijkheden voor het bedrijven van de golfsport". Later in dat gesprek: „Ik vind het ook zo belangrijk dat ik een goede relatie heb met John Woof, die mij naar Leusden heeft gehaald. Ik heb van mijn jeugd af, dat wil zeggen tijdens de jaren van mijn middelba re schoolopleiding in Hilversum, met John opgetrokken. Ik heb met hem samen getraind in de bossen en gegolfd. Hij wéis mijn leraar en mentor. Dat is hij m feite nog." luud Bos is in de kringen van de onale golfsport, die van dag tot op indrukwekkende wijze >ei in populariteit, de grote ont- dong van vandaag en de belofte morgen. Hij heeft dat thans trduidelijk bewezen. Maar hij s het eigenlijk al toen hij twee jaar leden toetrad tot het team van oepsleraren van de nog jonge fclub in Leusden. loofd van dat team was twee r geleden de begaafde en geta- teerde Engelse professionëil in Woof, een man met internatio- bekendheid en ervaring. Woofle nde de jonge, uitermate talent- De Hilversummer Ruud Bos al en van nabij en voorspelde hem tn al een grote toekomst als be- epsspeler m de golfsport. John oof in die dagen op een trai- igsdag: „Let eens op die Ruud. heeft een voortreffelijke tech- maar ook optimale concen- en een geweldig doorzet- Hij gaat het heel brengen". Woof is een kenner, een die sublieme demonstraties en zijn technische kennis en uitdraagt via deskundig Het werd een hele spannende wedstrijd. Na afloop bleken de winnaars te zijn bij de paarden: le Lia Kerkhof, die tevens de wisselbeker won; 2e, met een gelij ke stand, Jacqueline de Vette en Ben van Middelaar en een derde gedeelde plaats Willy van Pluuren ACHTERVELD - Zaterdag hield de Rij vereniging en Pony- ^efdl^on^ w«den winnaar: le de Singels nngsteekwedstrnden, voor zowel paard- als Marloes Meulman, die tevens de De deelnemers moesten wel rijden zonder de wisselbeker won; 2e Monique Ou- Er moest driemaal een rondje worden gereden, dejans. vijf ringen gestoken moesten worden. Tevens waren er behendig- &JSS van de deelneemsters aan de ringsteekwedstnjd, geconcentreerd bezig. Maar een lachje kon er voor onze nog wel van af.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9