Drukke open middag De Hohorst 'Tuinfeest' binnenshuis Leusdenaren geslaagd Alarmnummer ambulance wordt gewijzigd LEUSDEN. leusder krant Koude houdt bejaarden binnen leusder krant Leusden gegroeid Leusden Achterveld Donateurs collecte DWS Asfalterings- werkzaamheden Vermeer bezet vijfde plaats Weinig verandering LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weekindegemoerie/ DINSDAG 21 JUNI 1988 plaatselijk nieuws Na de renovatie voldeed het gebouw - mede gezien de ruimere huisvesting van de bewoonsters - pas echt aan het doel Velen maakte afgelopen zaterdagmiddag gebruik van de mogelijkheid om het geheel gerestaureerde De Hohorst nog eens van binnen te bekijken. En daar stond de koffie klaar Directeur Jan Weggemans met een aantal pupillen voor De Hohorst. LEUSDEN - Het was afgelopen zaterdagmiddag gezellig druk op De Hohorst. Leidmg en be woonsters van het internaat hadden besloten, een open middag te houden voor het Leusdense pubhek. Dit als dank voor de steun in de - he laas vergeefse - strijd tegen de voorgenomen sluitng van het meisjes-internaat. Velen maakten van de gele genheid gebruik om het on langs voor ruim een miljoen gulden gerestaureerde pand te bekijken. Velen ook, betuig den nogmaals van hun steun en - nu het doek gevallen is - hun spijt over het feit dat het huis uiteindelijk toch gesloten zal worden. Alhoewel er dus geen spra ke was van een echt feestelijke stemming, mocht men uit dce getoonde belangstelling op maken dat men m De Hohorst. tot de sluiting daadwerkelijk een feit is, in Leusden op een warm kloppend hart kan reke nen. LEUSDEN- Het traditionele tuinfeest van verzorgingshuis 't Hamersveld aan de Albert Buminggaarde moest dit jaar noodgedwongen binnenshuis gehouden worden. Omdat het zonnetje nog niet echt wil doorbreken, was het afgelopen woensdag te koud om de festiviteiten voor de bewoners in de tuin te houden. Maar geen nood, de grote zaal bleek met enig improvisatietalent groot genoeg om het feest alsnog doorgang te laten vinden. De organisatie had weer een aardig programma in elkaar gezet om de bewoners van het verzorgingshuis en de aanleunwoningen een zeer genoeglijke middag te laten beleven. (C)Oude(n) tijden herleefden door de aanwe zigheid van diverse ambachtsheden, die ondermeer hun bekwaamheden als kantklossers en poppenmaakster demontreerden. Daarnaast viel er Hindelooper schilderkunst en kunstig knipselwerk te bewonderen. Een draaiorgel en het Rad van Avontuur kleedden het feest verder aan. Eén van de hoogtepunten van de middag was echter ongetwijfeld het optreden dat mevrouw Abels met een groep kinderen verzorgde. Vol enthousiasme gaven de kinderen een demonstratie aerobic-dance en dat werd door de circa 130 aanwezigen hogelijk gewaardeerd. LEUSDEN- Vijftien Leus denaren hebben de afge lopen weken de schoolex amens aan het Amers- foortse Schothorst Colle ge met goed gevolg afge legd. De MAVO-afdeling leverde twaalf gediplo meerden af, terwijl twee Leusdenaren het HAVO- diploma behaalden. Eén Leusdenaar was goed voor het VWO-diploma. Paul Mosterd haalde het VWO diploma, terwijl Irene Heeroma en Mark Duinker het HAVO-diploma ontvingen. Het MAVO-diploma was weg gelegd voor Sharon de Boer, Marco Bosman, Patnck Dekker, Robert van T anderen, Marjolein Didench, Petra an Dongen, Eva van Doorn, Monique van den Ham, Yvonne Hey, Lonneke de Kruyff, Gaby Mul der en Simone van Schalkwijk. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34 90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-§40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- in verband met asfalte- ringswerkzaamheden zal de Ha- mersveldseweg, tussen de Leus- broekerweg en de spoorwegover gang op woensdagmorgen afge sloten zijn. De werkzaamheden worden van woensdag 22 juni tot en met vrijdag 24 juni worden uitge voerd. De Koedijkerweg oost, de Bas- voortseweg, de Kerkdijk, de Prin ses Irenelaan, de Koningin Beatrix- laan, de Willem de Zwijgerlaan en de Van Hardenbroeklaan worden eveneens woensdag 22 juiu onder handen genomen. Het fietspad langs de Hessen weg wordt donderdag 23 juni van meuw plaveisel voorzien. LEUSDEN- In de maand maan groeide de Leusdense bevolkmg met 34 personen. Daarmee kwam het totaal aantal inwoners op 27.109. Er werden in maan 46 kin deren geboren, terwijl er in dezelf de maand 14 mensen overleden Er vestigden zich 104 personen in de gemeente. Iets minder. 102 mensen om precies te zijn, venrok ken naar elders In april groeide Leusden verder Per 1 mei telde Leusden 27.130 in woners. De groei kwam voorna melijk tot stand door een geboor te-overschot van 19 personen. In totaal zagen 33 nieuwe Leusdena ren het levenslicht. Daarnaast ves tigden zich 73 mensen m Leusden, terwijl 71 mensen venrokken. Op 1 januan van dit jaar telde Leusden 27.001 inwoners LEUSDEN- De Leusdense zweef vlieger Sikko Vermeer bezet in het tussenklassement van de stan daardklasse van het Europees Kampioenschap, dat m het Finse Rayskala wordt gehouden, een vijf de plaats. De klassering van Ver meer kwam tot stand via een twin tigste plaats in de wedstrijd op za terdag en een achtste plaats op de zondag. LEUSDEN - Met ingang van komende vrijdag 24 juni om elf uur 's avonds krijgt de Centrale Post Ambulance vervoer Amersfoort (CPA) een nieuw telefoonnummer: (033) - 612345. Voor het oude nummer wordt een zes (6) ge plaatst. De CPA is een gemeen schappen) ke regeling, waar ook de gemeente Leusden deel van uit maakt. Men heeft het 'free-calT-systeem ingesteld. Dat betekent, dat iedereen bij ongevallen en onwel worden op de openba re weg de meldkamer CPA kan bellen voor hulpverle ning met een ambulance. door Jan Versteegt Het had zo mooi kunnen zijn! Een luchtdrukverdeling die geen depressies toegang verschaft naar West-Europa. Hogedruk van de Azoren tot boven Noord-Europa werkt namelijk blokkerend. Toch kwam er geen zon, maar in plaats daarvan uitgestrekte wolkenvelden. De oorzaak daarvan is dat de stroming bij voortduring noord tot noorwest is. De luchtaanvoer komt dus van de Noordzee. In deze tijd van het jaar komt er boven het relatief koude zee water veel bewolking voor. Die verhindert een onafge broken zonneschijn. Indien de kern van hogedruk iets meer naar het oosten zou op schuiven wordt het weer beeld snel beter. De bewol king verdwijnt dan door een meer noordoostelijke of oostelijke stroming. Er wordt dan drogere lucht aange voerd. De weerkaarten wa ren afgelopen dagen steeds maar weer hoopvol dat die ontwikkeling ook daadwer kelijk zou doorzetten. He laas, er veranderde niets of nauwelijks iets. Ondanks de bewolking valt er geen regen. De droog teperiode houdt dan ook on verminderd aan. In de Bilt is er tot nu toe slechts 9 mm regen gevallen. De normale hoeveelheid van de gehele maand bedraagt ca 70 mm. De landbouwers snakken naar water. Een geluk is evenwel dat bij de heersende droogte er niet al te veel zon neschijn is. Tegen en op de langste dag van het jaar staat de zon bijna 16 uren boven de horizon. Dan zou den vele gewassen verbran den en uw gazon ook, denk ik. Sproeien zal ook deze week nodig blijven. Er ver andert namelijk zo goed als niets. De hogedrukgordel handhaaft zich, maar veran derd nauwelijks van plaats. Daardoor blijft er een mees tentijds noordelijke stro ming, waarin wolkenvelden een zomers weerbeeld in de weg blijven staan. Toch is er in de loop van de week een lichte verbetering mogelijk. Ten eerste is de aangevoerde bewolking niet al te dik. Met name in de mid dag kan de zon er dan af en toe doorkomen. Het tempera- tuurniveau valt wat tegen. Meer dan twintig graden zit er vooreerst niet in. Het tweede lichtpuntje is de mogelijke ontwikkeling van een apart hogedrukcel- letje boven de Britse eilan den. De noordwestelijke stro ming verzwakt dan en kan de zon er wat meer bijkomen. Als dat bewaarheid wordt. kan het meteen zomerser worden met hogere tempera turen. Dit alles is nog erg on zeker. Zeker is al wel dat de depressies ook deze week geen vuist kunnen maken. Ze zijn wel actief boven IJsland en Noord-Scandinavie. Daar is er veel wind en regen. Het Euroweerbeeld ziet er als volgt uit: Scandinavië heeft goed zomers weer met temperaturen boven de twin tig graden, met name in de zuidelijke streken. Denemar ken en Noord Duitsland heb ben dezelfde problemen als wij: van tijd tot tijd wolken velden en af en toe zon. Vrij koel. De Britse eilanden pro fiteren van de nabijheid van de hogedrukgordel. Het is daar redelijk tot goed zomer weer, de streek in ogen schouw nemend. Spanje en Portugal blijven kwetsbaar door af en toe be zoek van een depressie. Mallorca is zonniger en war mer, evenals Italië. Wissel vallig is het in Oost-Europa door een stationaire depres sie. Het is daar koel en er valt af en toe regen. Op de Balkan is het licht wisselvallig, maar redelijk zomerweer. Griekenland en de eilan den daarbij horend zijn warm tot zeer warm. Lokaal wordt het daar boven 30 graden. In het algemeen is het Euro- weer niet slecht dus. Het is weer de tijd van het jaar waarin de uitslag van de schoolexamens met spanning wordt afgewacht, danwel zojuist bekend is geworden. Onze fotograaf Hans Verhorst had er zon flauw vermoeden van dat er op de Waverwijk, waar hij deze plaat schoot, ook weieens iemand de tas in de wilgen kon hangen'. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit at ie-rubrie k. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 21 juni. 20.00 uur: Vergadering commis sie verkeer en Planadviesgroep, commissiekamer, gemeentehuis. Woensdag 22 juni 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub de Moespot. Donderdag 23 juni 13.30 uur: Be- jaardensoos Ons Gebouw Zaterdag 25 juni 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 26 juni 20.00 uur: Disco de Klaveet ACHTERVELD - De muziek vereniging Door Wilskracht Sterk is een groeiende en bloeiende vereniging. De laat ste jaren is het ledental flink toegenomen. Tengevolge hiervan is er een tekort aan goede muziekinstrumenten en passende uniformen ontstaan. Dit wil men zo spoedig mogelijk verhelpen, maar financieel kan de vereniging dit niet alleen, daarbij is ook de hulp van de bevolking nodig. Vandaag, morgen en donderdag zal de muziekvereniging in Ach terveld een serenade brengen in de vorm van een rondgang. Tijdens deze rondgang zal één van de vrijwilligers bij de bewo ners aan huis komen om het dona- teursgeld op te halen. Degenen die nog geen donateur zijn, maar dit wel willen worden kunnen zich dan aanmelden Is men niet thuis dan kan de bij drage gestort worden op girore kening 3361580 t.n.v. Door Wils kracht Sterk te Achterveld

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3