'wee Hakhorst-teams aar de hoofdklasse Schoemaker en Scherpenzeel clubkampioenen van Lookhorst Tjailing van de Bosch krijgt achttien auto's in beweging HAARLEM CUP De Hakhorst organiseert Jeu de Boulestoernooi eugd van Roda'46 in augustus tiaar internationaal toernooi Successen voor Leusdense boulers: 5uzzelrit füVÏBC Strijd om 'Haarlem Cup 1988' Poging voor wereldrecord gelukt: Clubgebouw langlaufers L DINSDAG 21 JUNI 1988 LEUSDEN - De Leusdense jeu de boulesvereniging De Hak- orst is op nationaal niveau bijzonder succesvol. Twee teams ijn uit de eerste klasse gepromoveerd naar de hoofdklasse, op e ereklasse na de hoogste afdeling van de Nederlandse jeu de oulesbond. In de eerste klasse, zone B, werd »t team van De Hakhorst 2 kam- oen. Dit team, bestaande uit Hans i Joost Jacobs en Emile Eskenazi, erd met twaalf overwinningen uit lertien wedstrijden winnaar m ize klasse. Op de tweede plaats, met eén /erwinrung minder, eindigde De akhorst 1. Henk en Bauke Bok- >rst en Rudolph de Groot waren :hter succesvol bij het spelen van romotiewedstrijden, zodat ook dit am naar de hoofdklasse promo- jert. In de tweede klasse werd De akhorst 3 zesde met acht gewon en wedstrijden van de vijftien, n Bisschops, Thieu Stienen en es Bokhorst spelen dus ook vol- md seizoen weer in deze klasse. De Hakhorst 4, Ruud Noom, van Slingerland en Roelof de ;oot, legde in de vierde klasse slag op de vijfde plaats. De Leus enaren wonnen eveneens acht an de vijftien duels. HERINDELING LEUSDEN - Madeion Schoemaker en Arthur Scherpenzeel ijn afgelopen weekend de clubkampioenen 1988 geworden bij TV Lockhorst. In de doublettecompetitie van De Hakhorst is de eerste ronde afgelopen. Er volgt nu een herin deling, waarbij de zes beste teams elkaar in de kampioensgroep tref fen. In poule A konden Mimo Sciorti- no en Hanneke Noom hun leidende positie met behouden. Ze werden gepasseerd door Emile Eskenazi/ Max Jonkman en door Peter van Olmen/Roelof de Groot. De over winning ging tenslotte naar het duo Eskenazi/Jonkman, dat acht punten uit vijf duels behaalde. De score van Peter van Olmen en Roelof de Groot, zeven uit vijf, was zo goed, dat ook dit team zich verzekerde van een plaats m de kampioens groep. In poule B waren Coen Bisschops en Thieu Stienen met tien punten uit vijf duels oppermachtig. Op de tweede plaats eindigden Mieke en Kees Bokhorst met zes punten, net te weinig om ook tot de kampioens groep door te dringen. In poule C bleken Bauke Bok horst en Paul Knuijt met negen punten duidelijk te sterk voor de concurrentie. Tiny en Ruud Dam kwamen niet verder dan een twee de plaats met zes punten, waardoor zij net naast de kampioenspoule grepen. Het spannendst was ongetwij feld de D-poule, waar drie dou blettes elkaar weinig toegaven. Omdat m één der laatste wedstrij den Rudolph de Groot/Marcel van Kampen met verder kwam dan een gelijkspel tegen Johanneke Bok horst/Enk Hoitinga eindigden deze teams op de tweede en derde plaats achter de „lachende der den" Hans Manuel en Rob van der Werve. Met doublette Manuel/Van der Werve gaat echter ook doublette De Groot/Van Kampen door naar de kampioenspoule. Beide duo's scoorden zes punten uit acht wed strijden. De eindstanden Poule A 1Emile Eskenazi/Max Jonkman 5- 8 39 2. Peter van Olmen/Roelof de Groot 5- 7+46 3. Mimo Sciortino/Hanneke Noom 5- 7+12 4. Henk Bokhorst/Sieds Hoitinga 5- 5 +2 5. Pauline van Olmeri/Netty Sikkema 5- 2-37 - Pauline BisschopsTletty Stienen 5-1- 62 Poule B 1 Coen Bisschops/Thieu Stienen 5- 10+70 2. Mieke Bokhorst/Kees Bokhorst 5- 6+17 3. Erik-Jan NoonVLars van Ruitenbeek 5-5 +4 4. Anev.d. Bremer/Dirk v. Dorp 5-5- - 2 5 Wim Stevens/Hans v d. Molen 5-3-32 6. Tmy de Boer/Joop Mei 5-1-57 Poule C 1Bauke Bokhorst/Paul Knuijt 5-9+70 2. Tiny Dam/Ruud Dam 5-6 -2 3.Janny Vossebeld/Hans Vossebeld 5- 5 +5 4. Wim v. d Laak en/Jan v d Mosselaar 5-5 -7 5Bep Jacobs/Cor Hooijer 5-3-28 6 Jan en Martijn Kuyk 5-2-38 Poule D 1. Hans Manuel/Robv d Werve 4- 6+33 2. Rudolph de Kampen 3 Johanneke Hoitinga 4. Martin van Noom Groot/Marcel v. 4-6+12 Bokhorst/Erik 4-5+22 Slingerland/Ruud 4-3-13 5 JovanRiezen/Wimv. d. Berg 4-0-54 De competite wordt op 21 juni hervat en wordt op 26 september afgesloten. De meuwe indeling is als volgt: Kampioenspoule: Emile Eskenazi/ Max Jonkman; Coen Bisschops/Thieu Stienen; Bauke Bokhorst/Paul Knuijt; Hans Manuel/Rob van der Werve, Peter van Olmen/Roelof de Groot; Rudolph de Groot/Marcel van Kampen Poule B: Mieke Bokhorst/Kees Bok horst; Tmy Dam/Ruud Dam; Mimo Sciortino/Hanneke Noom; Enk-Jan Noom/Lars van Ruitenbeek; Janny Vos sebeld/Hans Vossebeld; Johanneke Bokhorst/Erik Hoitinga. Poule C: Henk Bokhorst/Sieds Hoitin ga; Ane v. d. Bremer/Dirk van Dorp; Wim van der La aken/Jan van de Mos selaar; Martin van Slingerland/Ruud Noom; Wim Stevens/Hans van der Mo len; Bep Jacobs/Cor Hooijer. Poule D: Jo van Reizen/Wim van den Berg; Jan Kuijk/Martijn Kuijk; Joop Mei/ Tmy de Boer, Pauline van Olmen/Netty Sikkema; Pauline Bisschops/Hetty Stie nen. Bij de dames in de A-categone ereikte Madeion Schoemaker de nale door in de halve finale met 6- 6-2 van Gre Hoksbergen te win- en. In de andere halve finale won ïrgit Schoemaker met klein ver- chil de eerste set 6-4 van Ingeborg lichel, waarna de weerstand in de veede set werd gebroken 6-0. Hoewel Birgit Schoemaker in de nale goed presteerde wist zus ladeion toch de partij met 7-5, 6-4 aar zich toe te trekken. Bij de heren hadden zich in de jorronden geplaatst: Hans Bos oom, Arthur Scherpenzeel, Wie- bo Plijwaar en Frank Visser. Hans Bosboom kon met verder deelne men, omdat hij plotseling door de KNLTB werd opgeroepen om in Noorwegemons land te vertegen woordigen. Een vertekend beeld van de sterkte van de spelers was hiervan het gevolg. In de bovenste helft van het schema met zestien spelers be reikt Remon van Beek de finale door twee walk-overs en een ge wonnen partij tegen Willem du Pon 4-6, 7-5, 6-1. Arthur Scherpenzeel won in de halve finale van Wiebo Plijwaar 6-2, 6-1. In de finale stond Arthur Scher penzeel Remon van Beek slechts twee games toe: 6-2, 6-0. VOORRONDEN Aan de clubkampioenschap- pen-semoren-enkel van 9-19 juni werd door 142 leden deelgeno men. Zij waren naar sterkte en leef tijd in gedeeld in de vier catego rieën A t/m D. Voordat een plaats bereikt werd in het schema, speelde iedereen drie wedstnjden bestaand uit twee sets, m een poule van vier. Deze voorronden alleen al betekenden voor de organisatie 170 wedstrij den. De wedstrijdleiding, onder aan voering van Jan Tijmensen kan te rugzien op een geslaagd clubkam pioenschap. De volgende activi teiten bij de Burg. Buiningparkbe- woners is de Nacht van Lockhorst op 24 juni en de junioren clubkam pioenschappen-enkel van 22 juni-3 juli. Uitslagen finalepartijen in de ca tegorieën B t/m D B-heren: Rob Dijkstra - Eric Wes- sel 6-1, 6-4 B-dames: Ans Gouw - Muis Groe- newegen 6-4, 6-4 C-heren: Cees de Wijs - Johan Koethot 6-2, 6-0 C-dames: Elly Pronk - M. Vinke D-heren: Jan Michiel de Haan - Eim de Haan 6-1, 6-3 D-dames: Carla van Apeldoorn - Pia Holleman 6-3, 6-3 CHTERVELD - De AMBC Achterveld organiseerde af- elopen zondag de vakantie- it. De rit werd uitgezet door e familie De Boer uit Amers- oort. Aan de rit namen 30 per- onen deel. 'oor het uitreiken van de prijzen werd eerst de uitslag van de puz zel, geplaatst in het clubblad, be kend gemaakt. Het te vormen woord was Zomervakantie. Er was een groot aantal goede inzendin gen Na loting bleek de winnaar G. van Veldhuizen uit Scher penzeel te zijn, die aan de eerst volgende rit gratis deel kan ne men. Ook werd Erik Verschoor nog even in het zonnetje gezet. Deze Scherpenzeelse jongeman had per bromfiets aan de rit deelgeno men. Als beloning hiervoor kreeg hij een extra prijs. De winnaars van deze middag wa ren Sportklasse 1. J. Bebingh, Woudenberg met 90 str.pnt. 2. J. Slomp, Hoornaar met 182 str.pnt. 3. G. Vink, Bameveld met 211 str.pnt. De poedelprijs was voor Jan de Boer uit Putten met 350 str.pnt. Tourklasse LEUSDEN - Van 11 tot en met 14 lagustus wordt in Haarlem weer len groot internationaal voetbal- venement gehouden. Jeugdelf- illen uit de gehele wereld strij- en dan om de 'Haarlem-Cup toda'46 doet weer mee aan dit groot- Ie voetbalfcstijn in West-Europa, let vijf elftallen slaat Roda in Haar- :m zijn tenten op. Bi jna 80 spelers en egeleiders zorgen ervoor, dat Ioda'46 de grootste deelemer van uilen Haarlem is. k deelnemers komen uit alle delen an de wereld. Zo zullen er voetbal- loegen zijn uit Canada, Amerika, inland. Zweden, Denemarken, i'est-Duitsland, België, Italië, Frank- jk en wellicht ook uit een of meer fnkaanse landen. Het programma voor de deelnemende Roda-clftallen D-l, C-l. C-2, BI en Al wordt medio juli bekend. Alle deelnemers krijgen persoonlijk bc- 1. A. Zwaap, Spakenburg met 153 str.pnt. 2. A. Luys, Leusden met 253 str.pnt. 3. W. Bergmeester, Amersfoort met 285 str.pnt. 4. G. van Veldhuizen, Scher penzeel met 285 str.pnt. 5. J.A. v.d. Berg, Putten met 293 str.pnt. De poedelprijs was voor E. Ver schoor, Scherpenzeel met 463 str.pnt. richt van de Roda-organisatie, die in handen is van Cccs Lcyenaar (tel 944686) en Bart Keus (tel. 946133) Van de organisatie van de 'Haarlem- Cup 1988' is voorts vernomen dat op de organisatiefag in de avonduren het toernooi officieel geopend zal worden door de burgemeester van Haarlem. Daarna zal in het stadion van Haar lem de voetbalwedstrijd tussen Haar lem en de Londense eerste divisieclub Queens Park Rangers plaatsvinden Alle deelnemers aan de Haarlem-Cup zullen aanwezig zijn bij deze wed strijd. Na afloop van de wedstrijd zal een enorm vuurwerk de opening van het Haarlem-Cuptoernooi 1988 nog meer luister bijzetten. 1 _t> fjr' Na de nodige inspanning volgde succes. j LEUSDEN -Sterke man Tjalling van de Bosch kreeg het afgelo pen donderdag voor elkaar: achttien auto's bracht hij in zijn eentje in beweging. Dat gebeurde op de Dodeweg in Leusden. De geslaagde poging maakte onderdeel uit van een feestpro- Tjalhng van de Bosch was spe ciaal voor de recordpoging uit En geland overgekomen. Een Amers- foortse autodealer had voor de po ging twintig wagens ter beschik- kinbg gesteld. Ze stonden, achter elkaar en aan elkaar vastgemaakt, op de Dodeweg opgesteld. Om te kunnen constateren dat ook de achterste auto's in bewging kwa men, had men op de banden een streep aangebracht. Na emge rek- en strekoefenin gen wierp Van de Bosch zich in het trektuig. Op handen en voeten be gon hij uit alle macht te trekken. Achtereenvolgens bracht hij zo de auto's in beweging. Later deelde hij mee, dat het wat was tegengeval len, omdat de Dodeweg ter plaatse iets opliep; iets waar hij geen reke ning mee had gehouden. De eerste poging verliep dan ook niet hele maal naar tevredenheid. De tweede pogmg, waarbij Van de Bosch het trektuig anders be vestigd had, was meer succesvol. Hij bracht achttien auto's in bewe ging, een gewicht van meer dan elf ton. De nylon sleepkabel waarmee Van de Bosch het trektuig aan de eerste auto had bevestigd, bleek haast doormidden te zijn getrok ken. gramma van de Don Boscoschool ter gelegenheid van de hon derdste sterfdag van Don Bosco. Het record (officieel stond het op veertien auto's) wordt opgenomen in het Guinness Book of Records. Daartoe waren officiële waarnemers aanwezig. Voor wie twijfelde aan de haalbaarheid van de wereldrecordpoging, deed de imposante gestalte van de 'Sterke Man van Friesland' al veel twijfel wegnemen. LEUSDEN - De Leusdense Jeu de Boulesclub „De Hakhorst" houdt zondag aanstaande voor de tweede maal een landelijk toernooi. Deelnemers uit heel Nederland strijden die dag om de Hakhorstwisselbeker. Deze wisselbeker is verleden jaar ge wonnen door een team van de zustervereniging „Randen broek" uit Amersfoort. Ook dit jaar is het een zoge naamd doublettentoernooi, waarbij de deelnemende teams eerst een voorronde van dne wedstnjden spelen. Afhankelijk van de in deze voononde behaalde resultaten, wordt men daarna mgedeeld m een A, B, C of D-poule. In deze poules gaat men verder middels een afvalsysteem. Het team dat de eerste wedstnjd in zijn poule verliest, kan nog meedoen aan een afzonderlijk Troosttoer- nooi. Voor de nummers 1 t/m 4 in elke poule zijn fraaie sportprijzen be schikbaar en voor de eerste vier teams in het troost-toernooi prijzen in natura. De loemooicommissie, die over ruime ervaring beschikt, staat borg voor een hoogstaande wedstrijd dag. Gezien het grote aantal deelne mers is het met mogelijk te spelen op de eigen banen bij „De Hak horst" Men wijkt opmeuw uit naar het Burgemeester Buining-sport- park. Een prima bespeelbaar gra- velterrein wordt door de korfbal vereniging Antilopen beschikbaar gesteld. Vanzelfsprekend vergt een der gelijk groot en landelijk toernooi erg veel inspanning en vooral kos ten. De organisatie van dit tweede landelijk toernooi is mede mogelijk geworden door de ondersteuning van de plaatselijke middenstand. Voor belangstellenden is dit een pnma gelegenheid nader met de jeu de boules-sport kennis te ma ken. Ieder is van harte welkom. Het toernooi begint om 10.30 uur. De finale wordt tegen 17.00 uur ver wacht. Roda-ploegen worden dit jaar on- frgebracht in grote tenten, die wor- en geplaatst op het terrein van de oetbalvereniging DCO in Haaflem. ^organisatie van de 'Haarlem-Cup' teft Roda de garantie gegeven dat de tar en het comfort in dit 'Roda- j amp' alle voorgaande Haarlem-Cup «Inamcs zal overtreffen WOUDENBERG - De lang- laufclub Woudenberg waar van tal van Leusdenaren lid zijn, beleefde dezer dagen on der grote belangstelling, de plaatsing van haar clubge bouw op het terrein van het Henschotermeer te Wouden berg. Dit alles ging in samen werking met het rekreatie- schap. De plaatsing van het gebouw op deze plek is voor de langlaufclub erg belangrijk in verband met de trainingen op dit terrein. De leden van de langlaufclub hebben veel vrije tijd besteed om het gebouw op te knappen. De burgemeester van Woudenberg, de heer H. Har rewijn, was zeer onder de indruk van de enorme inzet van de leden van de langlaufclub, onder leiding van de heer Jan Kramer en de op zichters van het rekreatieschap en van waterstaat, de heren Offer mans en Groenesteyn. Dit centrum is voor het gehele gewest Midden- Nederland van groot belang voor wat betreft rekreatie én voor de langlaufspori. Als alles volgens plan verloopt bij de afwerking van het gebouw zal medio september het geheel geopend kunnen wor den. Hel gebouw van de Langlaufclub Woudenberg wordt, m delen, geplaatst bij het Henschotermeer

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7