rienjarig bestaan Bankgiro-centrale op sportieve wijze luister bijgezet Journalisten op de fiets in de slag om N.K. Sikko vermeer schuift op naar vierde plaats Peter Smid en Simone Smits nieuwe jeugdkampioenen bij LTV Lookhorst foke Los kampioene van bowlinguurtje Ruim vierhonderd deelnemers aan grootse 'sterrenslag' In Achterveld op 29 juni Verrassingen bij strijd om jeugdtitels Twee jonge amazones uit Leusden naar nationale kampioenschappen Hockey/ voetbal wedstrijd Prijswinnaars E.K.- voetbalprij s vraag Uitslagen Ons Genoegen E. K. zweefvliegen: kompetitie met feest besloten DONDERDAG 23 JUNI 1988 LEUSDEN - Afgelopen zaterdag hebben ruim vierhonderd genodigden op sportieve wijze het tienjarig bestaan van de jeusdense vestiging van de Bankgirocentrale (BGC) gevierd, n dit tweede produktiecentrum van de BGC werken zo'n vier- ionderd medewerkers. Zij houden zich onder meer bezig met le verwerking van (jaarlijks meer dan 158 miljoen) gegaran- leerde cheques en (ongeveer evenveel) optisch leesbare ac- :eptgiroformulieren voor het Nederlandse bankwezen. Naast iet produktiecentrum dat, evenals het hoofdkantoor, in Am- iterdam is gevestigd. De hele dag konden de BGC-ers leelnemen aan uiteenlopende acti- nteiten als een sport- en spelcir- uit, een fietspuzzeltocht, tenrus- en quashwedstrijden en een groots ipgezette sterrenslag. 's Middags yas er voor de liefhebbers de gele- jenheid om de voetbalwedstrijd 'lederland-Ierland te volgen. Daar- ta werd de finale van de sterren- lag gespeeld. De dag werd afge- loten met een gezamenlijke bar- ecue. De Leusdense Harmonie Lisidu- na opende om half elf de jubileum dag. Onder de vrolijke klanken van de muzikanten trokken de deelne mers het terrein aan de Olmenlaan op. Daar werden sporters en toe schouwers welkom geheten door adjunctdirecteur B. H. M. Vriens. Vervolgens werd de leiding over gegeven aan de Sportief Holland, die verantwoordelijk was voor alle sportieve activiteiten. Nadat alle teams waren voorge steld was het tijd voor een geza menlijke warming-up voor zowel deelnemers als toeschouwers. Dat was het startsein voor de feestelij ke dag. Daarna konden de deelnemers een begin maken met het eerste onderdeel van de sterrenslag. In totaal streden veertien teams met elkaar om de hoogste plaatsen. Elk team moest een aantal onderdelen afwerken. Daarbij kon door elk team eenmalig een joker worden mgezet. De drie teams met de meeste punten moesten in de finale uitmaken wie de beker in ont vangst kon nemen. STERRENSLAG Tijdens de sterrenslag wissel den de kansen van de deelnemers per onderdeel. Wie bij het ene on derdeel goed uit de bus kwam. kon bij het volgende onderdeel als laat ste eindigen. Naarmate de dag vor derde werd het dan ook steeds spannender. Maar uiteindelijk plaatsten zich drie teams voor de laatste ronde. Ondertussen konden de andere medewerkers hun energie kwijt m De Inslag, waar tennis- en squash- banen waren geserveerd. Verder vyas er door de omgeving van Leus den een fietspuzzeltocht uitgezet en konden de andere deelnemers zich vermaken met allerhande spelletjes als de kop-van-jut, darts, jeu de boules, handboogschieten en ballen vangen. Rond drie uur 's middags trok ken de meeste deelnemers mas saal naar het bedrijfsrestaurant, Ruim vierhonderd genodigden vierden het tienjarig bestaan van de Leusdense vestiging van de Bankgiro-cen trale op sportieve wijze. waar de belangrijke voetbalwed strijd Ierland-Nederland kon wor den gevolgd. Na tachtig minuten voetbal gingen de handen in de lucht: Nederland had de halve fina le bereikt. Na de wedstrijd was alles klaar voor de beslissende finale. Drie teams namen het tegen elkaar op in een wedstrijd die zich afspeelde boven een grote waterbak. Met be hulp van speciale hoeden moesten de ploegen proberen zo veel mo gelijk ballen via een loopplank over het bassin heen te brengen. De toeschouwers maakten het hen extra moeilijk door hen met natte sponzen te bekogelen Menig deel nemer kwam dan ook zonder bal aan de overkant. Na de vele activiteiten togen rond zes uur zo'n vierhonderd gas ten zich naar het bedrijfrestaurant waar een barbecue klaarstond om de feestdag af te sluiten. Toen na afloop van de maaltijd de prijzen voor de verschillende onderdelen waren uitgereikt, kon de BGC te rugkijken op een sportief evene ment dat in alle opzichten geslaagd was. Wie kaatst. ACHTERVELD - Bijzondere wielerwedstrijden. Die worden ip woensdag 29 juni in Achterveld verreden. In het zo schitte- end gelegen plaatsje aan de rand van de Veluwe treedt name- ijk het puikje van de Nederlandse journalistiek aan voor een ijdrit alsmede een rit-in-lijn over 45 kilometer. De race tegen ie klok over 2500 meter is een aardigheidje. Als het peloton tan ongeveer honderd renners wordt weggeschoten is er even- »el geen plaats meer voor grappen en grollen. Dan gaat het namelijk om het open Nederlandse kampioenschap en is er een echte rood-wit-blauwe trui te verdienen. Daarbij blijft het echter met. Als het een beetje meezit, wordt m Achter veld ook nog een prominentenwedstrijd gehouden voor het personeel van Nederlandse en Belgische beroepswielerploegen, alsmede wat toeleve ranciers van materiaal en public relationsfunctionanssen als Hame Jansen (PDM) en Joop Zoetemelk (Superconfex). Op de dag zelf wanneer de ploegleiders met hun wagens en ander materiaal verschijnen, zal duidelijk worden waartoe de mogelijkheden reiken. In principe is de organisatie klaar om alle betrokkenen in staat te stellen zich nog eens ontspannen met het fietsen bezig te houden Het belangrijkste onderdeel van het programma is de rit-m-lijn voor verslaggevers. Deze wedstnjd wordt voor de derde keer gehouden. Twee keer is het tweelingdorp Nieuw Amsterdam/Veenoord (gemeente Em- men) het strijdtoneel geweest. De organisatie heeft echter voor Achter veld gekozen vanwege de centrale liggen. Bovendien is Achterveld bekend door de al jaren pnma georganiseerde Tour de Junior, zodat er eigenlijk niets kan misgaan. Het Nederlands kampioenschap leeft bij de journalisten. Tijdens de eerste twee edities kwamen aan de start tourverslaggevers als Guus van Holland (Volkskrant), Johan Woldendorp (Trouw), Guido de Vnes (NRC Handelsblad), Bennie Ceulen (Limburger), zelfs Tom Egbers (Studio Sport) en vele anderen. Het zal dit jaar niet anders zijn. De lijst van deelnemers wordt gekenmerkt door tal van grote namen. Niet alleen de sportredacties zijn door bekende scribenten vertegenwoordigd. Ook Hans Sleeuwerihoek van de NCRV televisie, om maar eens iemand te noemen, geeft acte de presence. Een vaste „klant" is eveneens Tour de France radioverslaggever Jorrit Jorntsma. Voor het eerst zal ook De Telegraaf met een ploeg aanwezig zijn. Zo zullen o.m. de sportredacteuren Dijkstra en Schaap meerijden. De verslaggevers komen van hemde en ver. Ruim twintig kranten zetten zelfs een ploeg van drie renners in teneinde mee te dingen m het ploegenklassement. LEUSDEN - Van 4 tot en met 19 jüni werden op de banen van LTV Leusden de jeugdclubkampioenschappen enkelspel gehouden. Er was een record-deelname van bijna 200 speelsters en spelers tussen de 6 en 17 jaar. Voor de allerjongsten was er weer het vorig jaar voor het eerst ingevoerde mini-tennis, wat nog steeds een groot succes is. Ingedeeld was er m poules - naar leeftijd en speelsterkte zodat ie dereen minstens 2 of 3 keer kon spelen. De poulewinnaars gmgen door in het schema en probeerden zo een plaats te bemachtigen in de finale. De weekenden en de tussenlig gende twee weken na schooltijd werd er gestreden onder goede weersomstandigheden. Verrassin gen bleven niet uit. Bij de jongens in de hoogste leeftijdscategorie was de titel va cant en moest er fel gestreden wor den. De finale werd uiteindelijk ge wonnen door Peter Smid, die Onno Smit de baas bleef met 6-3 en 6-2. Bij de meisjes werd met zoals verwacht Chantal Mot kampioene, maar de 11-jange, dit seizoen sterk opgekomen Simone Smits. Zij ver sloeg Chantal m een 2Vz durende wedstrijd in drie sets: 7-6, 6-7 en 6- 4. Met de prijsuitreiking kwam een eind aan een gezellig kampioen schap voor en dit jaar mede geor ganiseerd door de jeugd. Uitslagen: Mini's: Doede Bardok - Lukas Visser 21-9 Meisjes t/m 9: Leonie v. Heel - Maartje Jansma, 5-7, 6-2, 6-4. Jongens t/m 9: Edwin v. Breemen - Erwin de Vnes, 6-3, 5-7, 7-6. Jongens t/m 12: Manjn Flinterman - Arjen Woordes, 6-1, 6-1. Meisjes B t/m 12: Lisanne v. Hoorn - Sandra v. Uffelen, 6-0, 6-0. Meisjes A t/m 12: Kim de Vries - Renske de Bruin, 6-3, 6-2. Jongens B t/m 15: Willem C. v.d. Brugge - Jeroen Morsmk, 6-1, 6-2 Jongens A t/m 15: Melvm Engel- bert - Oscar Swagerman, 6-1, 7-5 Meisjes B t/m 15: Freeke Heyman - Cynthia Witsen, 6-4, 6-2. Meisjes A t/m 15: Desirée v. Uffe len - Nair Valkenhoef, 6-2, 3-6, 6-2. Jongens B t/m 17: Edwin de Rijke - Willem J Louwerse, 7-5, 6-4. Jongens A t/m 17: Peter Smid - Onno Smit, 6-3, 6-2. Meisjes A t/m 17: Simone Smits - Chantal Mot, 7-6, 5-7, 6-4. LEUSDEN - In het Bowlinguurtje van de dinsdag- en donder dagmiddagen zijn de beslissingen gevallen. Algemeen kam pioene is geworden Joke Los met Reinier de Jong en Krijna Groeneveld respectievelijk op de tweede en derde plaats. Het seizoen werd woensdag af- kampioen, maar wel met de hoog gesloten, waarbij de kampioenen ste pinful werden Ingrid van Bleek bekend werden. Geen periode- (hoofdklasse), Agnes Kok (le klas se), Rie de Ridder (2e klasse), Maasje van de Braak (3e klasse), Betsy Mentmk (4e klasse) en Gré van Balen (5e klasse). De diverse periodekampioenen speelden een onderlinge competi tie over twee games, waarbij Joke Los zich de sterkste toonde en zich thans algemeen titelhoudster mag noemen van het bowhnguurtje De laatste avond werd afgeslo ten met een grandioos bowling- feest. De nieuwe competitie start in de eerste week van september. Men rekent ook dan weer op een groot aantal enthousiaste deelnemers. LEUSDEN - Zaterdag 2 juli zullen in Kootwijk de natio nale kampioenschappen in de dressuurklasse L worden 'erreden. In het selectieteam van het district Oost zullen twee meisjes van de ponyclub en rijvereniging „Nieuw Hagenauwe" uitkomen, namelijk Carola Keddeman en Claartje de Ridder. In de regionale voorwedstnjden '*erd onderlinge strijd geleverd door tientallen deelnemers in het district Oost van de Nederlandse Pony Club. Uiteindelijk werd voor de nationale titelstrijd in Kootwijk een team van acht amazones sa mengesteld, waarvan de beide meisjes uit Leusden deel uitmaken. Nieuw Hagenauwe heeft na drie jaar trainen en deelnemen aan wedstrijden van de NPC een sterke ploeg van vijf amazones kunnen samenstellen, die regelmatig in de pnjzen vallen. Alle hoop is thans gevestigd op het eventueel beha len van een nationale titel. LEUSDEN- Aanstaande zondag wordt op het Valleipark, op het kunstgrasveld van de Mixed Hoc key Club Leusden, voor de vierde keer in successie een gecombi neerde voetbal/hockeywedstrijd gehouden. Het idee voor de wed stnjd werd een aantal jaren gele den geboren onder het genot van een biertje aan de bar van De Meent. De wedstnjd tussen een afvaar diging van de MHCL en een team van De Meent omvat een halfuur hockey en een halfuur voetbal. De wedstnjd begmt om 13.00 uur en na afloop zal er een barbeque worden gehouden Tijdens de regionale dressuur- wedstnjd L bij de Treekerruiters werd de eerste plaats veroverd door Sandra van Zoeren met 128 punten. LEUSDEN- Voetbalver eniging Roda'46 hield on langs onder de jeugdleden een voetbalprijsvraag waarbij de uitslagen van het Nederlands elftal in de voorronde van het Euro pees Kampioenschap ge raden moest worden. Ju lian Gerlagh, De Warande 20 in Driebergen, bleek uiteindelijk het dichtst bij de waarheid te zitten. Hij voorspelde twee uitsla gen goed. Goede tweede werd Jan Dirk Hoogendoorn, Bene- dictijnenhove 65 in Leus den. De derde plaats werd een prooi voor Gijs- bert van Langenveld. De prijswinnaars kun nen respectievelijk reke nen op een E.K.-trainings- pak, een E.K.-wedstrijds- hirt en een E.K.- T-shirt. De prijzen werden be schikbaar gesteld door sporthuis Pim Berghui zen. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd G. K. op de buitenbaan te Scherpenzeel waren 20 leden van Ons Genoegen deel Het was J. van Rossum, die eerste werd met 94 punten. De ovenge uitslagen waren: LEUSDEN - Op de zevende dag van de strijd om de we reldtitel zweefvliegen in het Finse Rayskala is Leusdenaar Sikko Vermeer weer een nlaats ooqeschoven. Nadat hij een dag tevoren nog de vijfde plaats bezette heeft hij thans beslag kunnen leggen op de vierde positie in het klasse ment alsmede in de stan daardcategorie. De wereldtitelstrijd duurt nog tot en met 26 juni, zodat er voor de Leusdenaar nog mo gelijkheden bestaan verder op te klimmen in het klasse ment. aantal punten 2. H. J. Vein Ruitenbeek 93 3. A. van Daatselaar 92 4. J. Voorburg 89 4. W.Luttikhuizen 89 6. J. E. van Hamersveld 88 7. G. van Hamersveld 86 8. G. Tolboom 82 9. L. Schwagermann 79 10. M.de Vaal 78 11. A. Vlug 77 12. W Voskuilen Rz. 74 13. G. Schimmel 71 13 A Does 71 13. G. Daatselaar 71 16 J. van Hamersveld 70 17. M Comelissen 69 18. W. v.d. Kletersteeg 68 19. L. v.d. Ven 68 20. van Dijk 31 {et handboogschieten bleek één van de moeilijkste onderdelen Alle opgekropte frustraties en teleurstellingen konden naar believen worden afgereageerd op de Kop van Jut.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5