§B W Stichting Stad en Recreatie bezigt dreigende taal Forse straffen wegens verkeersovertredingen Gezelllige drukte op Dierenweidedag Valleischool Gewonde bij aanrijding "vandaag in Oe leusder kranl? College vraagt Raad medewerking voor Huis van de Sport: Krediet milieu beleidsplan Provincie minder intensief betrokken bij nieuwbouw winkels Fietsen-dieven gepakt Geen nieuwe nekkramp- gevallen SERVA V0LV0 v,hvVÏ Éjl 444 4 JL br Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUU HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV i* krant DINSDAG 28 JUNI 1988 - 20e JAARGANG NO. 16 (van de redaktie) LEUSDEN - Het College van B&W stelt de gemeenteraad voor, de principiële bereidheid uit te spreken tot het verlenen van planologische medewerking voor het realiseren van het Huis van de Sport. Dit als gevolg van de toezegging die het vorige college van B&W in een brief heeft gedaan. Dat betekent echter allerminst, dat een Huis van de Sport er ook komt. In de eerste plaats betrof de toezegging van het vorige college niet meer, dan dat men bereid was de gemeente raad voorstellen te doen. In de tweede plaats is tijdens een vergadering van de commissie voor openbare werken en ruim telijke ordening duidelijk geworden, dat alle raadsfracties ertegen zijn. Of, tenslotte, de ronduit dreigende taal die de Stichting Stad en Recreatie in daarop volgende briefwisseling bezigt, de leden van de gemeenteraad zich veel positiever zal doen op stellen dan recent het geval was, moet ook nog maar worden bezien. Het stokpaardje van voormalig wethouder Jan Wagenaar (WD) dreigt te sneuvelen. Tijdens een vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimte lijke ordening, eerder dit jaar, werd al duidelijk dat geen enkele raadsfractie een Huis van de Sport in Leusden als een haalbare zaak ziet. PLANOLOGISCH De voornaamste redenen daar voor waren, dat het nog te verdelen bedrijventerrein in Leusden aan merkelijk kleiner is, dan enkele jaren geleden nog mocht worden aangenomen. Bovendien zou de 'uitstralende' werking van een der gelijke voorziening niet geplaatst kunnen worden: er is gewoon geen ruimte voor. Daarnaast bestaat de indruk, dat het uitgeven van grond aan andersoortige bedrijven een aanzienlijk hoger aantal arbeids plaatsen binnen de Leusdense grenzen zal brengen. Dat zou ook meer in overeenstemming zijn met wat daarover als wenseüik wordt opgemerkt in het structuurplan voor Leusden. In die zm is op voorhand al dui delijk, dat één van de belangrijkste conclusies van de Stichting Stad en Recreatie niet door de gemeente raad gedeeld wordt. In een bnef van 8 januan van dit jaar schnjft de Stichting aan het college van B&W: 'De planologische situatie is niet gewijzigd: de bestuurlijke wel'. Tij dens de behandeling van het on derwerp in mei van dit jaar - overi gens de eerste keer dat een raads- comissie daartoe m de gelegen heid werd gesteld - bleek overdui delijk, dat de raadsleden het daar met mee eens zijn. GESCHIEDENIS Aan het verhaal van het Huis van de Sport is een lange geschiedenis verbonden. In de brief van 8 januan van de Stichting schrijft men: 'Van zelfsprekend is het uw college niet onbekend, dat oud-wethouder de heer J. Wagenaar, een betekenis volle mede-inspirator en support verlener in de kontakten met de provincie, voor onderhavig plan was. De wijziging van het college van B&W zou ongewild, door sub- jektieve overwegingen, verande ring in support kunnen brengen'. Waar men zich de vraag kan stellen, hoe objectief de positieve houding van het vonge college - dan wel wethouder Wagenaar - was, gaat dat allemaal voorbij aan de essentiële vraag, wat het be stuurlijke 'hoofd' van de gemeente, de raad, ervan vindt. Die is over vestiging van een Huis van de Sport in een tot kleine omvang teruggebrachte 'De Horst' nog nooit eerder aan het woord geweest, dan in mei van dit jaar in de al eerder genoemde commis sievergadering en bleek bij die gelegenheid m eenstemmige meerderheid tegen de komst van een Huis van de Sport. DREIGEND Het is daarom misschien niet on begrijpelijk, dat de Stichting in late re brieven - waarin met regelmaat een geheimzinnige 'Belegger' op duikt van wie de naam blijkbaar zoveel ontzag inboezemt, dat het woord in verschillende brieven met regelmaat met een hoofdletter geschreven wordt - bepaald drei gende taal bezigt. In een brief van 13 juni van dit jaar aan het college schrijven de heren R. Timmler en L. de Vink namens de Stichting Stad en Re creatie onder meer: 'In het verleng de van hetgeen in de bijgesloten stukken wordt gesteld ..moge S&R (Stad en Recreatie) herhalen haa- Negende braderie De Biezenkamp groots opgezet Pag. 3 Het weer in Leusden: Zomers Noord-Europa Pag. 3 Sport: Boulers Les Cailloux uit Zeist grote winnaars op Hakhorsttoernooi Pag. 5 Sikko Vermeer vijfde van Europa bij zweefvliegkampioenschappen Pag. 5 Bridgers De Deel sluiten seizoen af Pag. 5 Leusdense jeu de boule-duo vierde van Nederland Pag. 5 Hulp Holland, Hup Pag. S Het sociaal/educatieve element staat voorop bij de jubilerende ponyclub „Nieuw Hagenauwe" Pag. 7 LEUSDEN- Het college van B&W stelt de raad voor een krediet be schikbaar te stellen van Q. 35.760,- ten behoeve van het opstellen van een milieubeleidsplan. Het milieu beleidsplan moet worden gezien als een uitvloeisel van de onlangs gepresenteerde informatienota milieu. Met name de uitvoering van het hinderwets-uitvoeringspro- gramma kreeg daarin extra de na druk, Het raadgevend ingenieursbu reau DHV is in de arm genomen om het milieubeleidsplan gestalte te geven. De kredietaanvraag zal in de raadsvergadering van 30 juru wor den behandeld. Wethouder Joost de Jongh (WD): officieus ter kennis van gemeente hernieuwd uitgesproken uitnodin- ging (tevens waarschuwing), dat het gewenst is het eerdere con structieve overleg en onderzoek omtrent de finale-haalbaarheid van het S&R-project te Leusden niet op oneigenlijke wijze af te breken, of zodanig door belastende openbare .naam belegger is noch officieel, noch gebracht...' behandeling, negatief te beinvloe- den, dat daardoor de kans op ver wezenlijking met de thans beken de belegger verloren zou gaan'. Een stukje verder in de bnef vervolg op pagina 5 AMERSFOORT - "Ik geloofde mijn ogen niet" verklaarde de officier wijzend op de foto's in een dossier, die de ravage lieten zien van een ongeluk in Voorthuizen. Op de strafzitting van 23 juni werd de automobilist die de ravage veroorzaakt had, ver weten dat hij "het verkeer in gevaar had gebracht." Een stan daardformulering, maar in dit geval wel zeer toepasselijk. Ver dachte had eerst een andere auto ingehaald met een snelheid van 120 km en was er vervolgens vlak voor gaan rijden, terwijl hij zijn snelheid tot 50 km minderde. Het gevolg was een aanrij ding, waarbij de auto's totaal vernield werden, maar de betrok ken personen als door een wonder er met schrammetjes afgeko men waren. "'Wat bezielde u?" wilde de kan tonrechter, Mr. van Schieveen, weten. Dat was wat verdachte zichzelf ook al twee jaar afvroeg. Zo lang was het ongeluk inmiddels al ge leden, want door een fout in de dagvaarding was die een paar keer nietig verklaard, wat het no dige oponthoud gegeven had. "Die auto wilde mij eerst niet laten passeren. Ik ben kennelijk driftig geworden en toen ik hem voorbij was, heb ik sterk afgeremd om hem aan de kant te krijgen en eens even de waarheid te zeggen. Het is voor mijzelf onbegrijpelijk en ik heb me te veel geschaamd om contact te zoeken met de an dere partij." "Hebt u meer last van dnft?" vroeg de kantonrechter met be zorgdheid. Nee, het was meer een kwestie geweest van spanningen vanwege een scheiding, die des tijds een rol speelden. De officier eiste 2 weken voor waardelijke hechtenis met een proeftijd van 2 jaar, met de toevoe ging dat, als de zaak binnen de normale tijd behandeld was, het wat hem betreft gewoon 2 weken onvoorwaardelijke gevangenis straf geworden was. Verder eiste hij 1000,- boete en een onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor 4 maanden. "Wat vindt u van deze straf?" wilde de kantonrechter weten. "Het is duidelijk dat ik gestraft moet worden. Als dit volgens uw richtlijnen is, dan leg ik me daar bij neer". De kantonrechter vond twee rede nen aanwezig om iets milder te oordelen. In de eerste plaats de lange tijd die verlopen was voor dat de zaak eindelijk behandeld werd en verder vond hij dat een feit met alleen naar de gevolgen beoordeeld mocht worden. Hij handhaafde de 2 weken voor waardelijke gevangenisstraf en 1000,- boete, maar liet verdachte nog wel zijn rijbewijs houden, door een voorwaardelijke intrek king op te leggen voor de duur van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. GEVOLGD Een automobilist had in Wouden berg te dicht op zijn voorganger gereden en vervolgens in Vee- nendaal een paar forse snelheids overtredingen gepleegd. "Ik ben vanaf Utrecht gevolgd. Als iemand iets fout doet, laat hem dan naar de kant gaan, maar blijf er met achter zitten om te zien of hij nog meer fouten maakt, zodat je die bij el kaar op kunt tellen," was de me ning van de verdachte. LEUSDEN- Vrijdagavond, om zes uur, raakte een automobi list gewond bij een aanrijding, toen hij, vermoedelijk met hoge snelheid, op de Vieweg uit de bocht vloog. De be stuurder, V. uit Amersfoort, moest worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Over de ware toedracht van het ongeluk tast de politie nog in het duis ter. Bij een aanrijding op het brug getje op de Lockhorsterweg ont stond vrijdagmorgen om negen uur slechts materiële schade. Bestuur der Van der W. uit Wijk bij Duur- LEUSDEN- Bij het zwembad Octo pus zijn donderdagavond om 19.45 (advertentie) Heel veel keukens van 2 topmerken in onze 2 showroom. J U moet werkelijk zelf eens komen kijken 2 uur drie jonge fietsendieven in de kraag gevat. De dieven werden bij het zwembad betrapt door H. uit Leusden, van wie eerder op de dag de fiets bij het zwembad werd weg genomen. Toen hij 's avonds gmg kijken of zijn fiets wellicht weer terug was, betrapte hij het drietal, dat juist bezig was de gestolen fiets weer vast te maken, op heterdaad. De daders, die allen uit Amers foort komen, waren respectievelijk 1 13, 13 en 14 jaar oud. stede verleende, die m de richting van Leusden reed, verleende auto mobilist van H. uit Leusden geen voorrang. Een botsing was daarna met meer te vermijden. Een aanrijding op het fietspad langs de Asschatterweg tussen een bromfietser en een voetganger hep zaterdag goed af. H. uit Leusden, die op een grasveldje liep te voet ballen, rende zonder uit te kijken het fietspad op. Bromfietser Van den H. uit Leersum kon de overste kende Leusdenaar niet meer ont wijken, waarna een botsing het ge volg was. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. (advertentie) Het volledige pakket in hout- en bouwmaterialen. Wij zijn er voor u. |het oudste vertrouwdste adres in de omgeving [jSfliftin den Brink JCjntrasq 3?6 Rhtutn 08385-19051 nabij JtlunibekeoNin Bouw- Keukencentrum LEUSDEN- In Leusden zijn het afgelopen weekeinde geen nieuwe gevallen van menin gitis (hersenvliesontsteking of nekkramp) geconstateerd. Daarmee lijkt de epidemie het hoogtepunt te zijn gepas seerd. Vrijdag werden er nog dne nieu we ziektegvallen in Leusden ge constateerd. Daarmee kwam het totaal aantal meningitispatiënten op 28. Toen werden een in Amers foort woonachtige onderwijzer aan een Leusdense basisschool en twee Leusdense basisscholieren met de verschijnselen van de ziek te m het ziekenhuis opgenomen. Het betrof hier hoogstwaar schijnlijk virale infecties, dat is, in tegenstelling tot de bacteriële vorm van nekkramp, een tamelijk onschuldige variant van de ziekte. In Hoogland is dit weekemde wel een merungitisgeval gemeld Het betrof hier een bactenële in fectie. Volgens de GGD-Eemland staat dat ziektegeval los van de epi demie die m Leusden uitbrak "De had haast. Het is met mijn ge woonte om zo te njden". Daar plaatste de kantonrechter een vraagteken bij, want er stonden wel degelijk twee eerdere snel heidsovertredingen in zijn dossier vermeld. Waarvan één zeer re cent uit 1987. De officier was niet te spreken over verdachte's optreden "Kle ven met een snelheid van 130 km en vervolgens met 95 km door de bebouwde kom betekent toch echt dat u zich van de regels wei nig aantrekt". Conform de eis werd hij in totaal tot 1015,-boete veroordeeld en kreeg hij boven dien een voorwaardelijke ontzeg ging voor 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. "Schandalig Geen woorden voor. Daarvan ga ik in hoger beroep", was het commentaar van ver dachte. WAPEN Een jongen uit Amersfoort had in een souvenirwinkeltje in Spanje een wapen gekocht om thuis aan de muur te hangen. Het betrof een zogenaamd wurgstokje en dat valt in ons land onder het Besluit On gewenste Handwapenen. Het wurgstokje kreeg een plekje bo ven de open haard en zou daar nog steeds gehangen hebben als niet toevallig de politie het daar ontdekt had. j Bezig met een arrestatie stonden er 's morgens in alle vroegte zes agenten op de stoep, in de veron derstelling dat de gezochte - een goede bekende van bovenge- noemde jongen - bij hem thuis aangetroffen zou worden Wat overdonderd door deze politie- overmacht liet hij ze binnen. Daar troffen ze de bewuste persoon niet aan. Wel het wapen. Jurispru dentie leert dat, als een agent rechtmatig binnentreedt, hij ook gerechtigd is om een proces-ver- baal op te maken vanwege ever tuele verboden zaken die hij a? treft. Dat gebeurde in dit geval dan ook en leverde een boete van /-75,-op en verbeurdverklaring van het ge wraakte stokje LEUSDEN - Gedeputeerde Staten gaan plannen voor vestiging of uit breiding van winkels minder ge detailleerd beoordelen. Wel blijft het bestuurscollege vestiging van winkelbedrijven buiten de be bouwde kom zeer kritisch bekij ken. Tot op heden moest bij de plen- nen voor nieuwbouw of uitbreiding van winkels een gedetailleerd dis tributie-planologisch onderzoek worden overlegd De wet op de ruimtelijke ordening is op dat punt echter versoepeld, zodat GS dat met langer nodig vinden. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Atnsletilamscweg 7 lel 033-630154 Tegels of plavuizen. 2 Wi/ hebben de vaklui zelf in 2 huis om ze voor u te plaatsen 2 dus alles in een hand. 2 het oudste vertrouwdste adres in de omgeving [EZl] Van den Brink jCiBttntj 32* Rhentn 08345-19051 nikij Jolianjnektnhurs Bouw- Keukencentrum LEUSDEN - De 'dieren weidedag', georganiseerd door en rond de basis school de Vallei, ver oorzaakte op vrijdagmid dag rond de school een ge zellige drukte. Op het grote schoolplein stonden tientallen kraampjes, een groot luchtkussen en een heus podium. In de kraampjes werd van al les te koop aangeboden Boe ken, speelgoed, sieraden, bloemstukken, appels, pop corn, schapewol. kalenders, pannekoeken, en nog veel meer. Op het podium draai den een Rad van Avontuur en play-backshows Daarnaast bestond de mogelijkheid te gen een kleine vergoeding paard te rijden, leerkrachten te bekogelen met natte spon sen, computertekeningen te maken, of een gokje te wagen bij verschillende raad-spelle tjes. Deze aktiviteiten dienden al lemaal genoeg geld op te le veren om ook het komende jaar de dieren, behorend bij de basisschool de Vallei, te voederen en te verzorgen. De school heeft schapen, geiten, kippen en konijnen. De drukte was gezellig, de ammo groot en het aangebo dene aantrekkelijk. Verwacht werd dat in ieder geval de dieren van de Valleischool het komend jaar geen last zul len hebben van onderwijsbe- zuinigingen SCHAPEN Om half vier, vrijdagmiddag, werden onder grote belang stelling ae twee schapen van de Valleischool, geschoren. De Valleischool bezit twee schapen van een nogal bijzon der ras, voorkomend op Got land, een eiland in de Oost zee. De schapen zijn in plaats van 'wollig' 'harig', waardoor 'de wol' wat moeilijker te ver werken is, maar dan wel een bijzonder effect geeft. Aangezien de in het wild le vende schapen op Gotland enige bekendheid verwier ven door de verhalen van Nils Holgerson, zijn het mannetje en het vrouwtje op de Vallei school genoemd naar twee hoofdpersonen uit dit boek: 'Maarten' en 'Donsje'. Agra riër in ruste J. Reemster be zorgde als hoogtepunt van de dag op de Valleischool, ge holpen door zoon Remy, Maarten en Donsje de 'coupe natunste' (advertentie) \0 im4140. mei' itabelK13^' KONIJNTJE IN DE WETERING STICHTING BEZIGT DREIGENDE TAAL: Ta la la ra" "et oudste vertrouwdste adres in de omgeving lattin den Brink Ctteuq 3» RAtni# 08345-15051 nabij JoluruntUnhois Bouw- Keukencentrum

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1