I Negende braderie de Biezenkamp groots opgezet Rommelmarkt Haaien goed voor 6.000,- leusder krant: Jaarmarkt op woensdag 29 juni: Autoradio's gestolen leusder krant JokaaL Leusden Achterveld Zomers Noord-Europa LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Kaartmiddager bejaardensoos DINSDAG 28 JUNI 1988 plaatselijk nieuws De draaimolen... LEUSDEN- Voor de negende keer in successie wordt woensdag op winkelcentrum De Biezenkamp weer groots uitgepakt door de plaatselijke middenstand op de jaarlijkse braderie. Maar waar het evenement in voorgaande jaren onlosmakelijk ver bonden leek met de wielerronde van Leusden, zal de braderie dit jaar op eigen benen dienen te staan. De wielerronde werd namelijk al een week eerder gereden. De oorzaak daarvan is volgens woordvoerder Muns van de organisatie gelegen in het feit dat men de concurrentie met de voetbalwedstrijden in het kader van de Europese Kampioen schappen niet aandurfde.„De wielerronde kon echter niet meer verzet worden", aldus Muns. „Maar wij hebben toch gemeend de braderie en weekje uit te moeten stellen. Gezien de belang stelling vorige week voor de Ronde denk ik dat we daarin gelijk hebben gehad". Hoewel de organisatoren van de bradene een extra trekpleister als de Ronde van Leusden, die nor maal honderden uit hun huizen lokt, moet missen, lijkt de organisatie zich geen moment zorgen te hoe ven maken over publieke belang stelling. De braderie, die zich in de afgelopen acht jaar als een trekker van de eerste orde heeft ontwik keld, lijkt ook met het programma van dit jaar weer gescoord te heb ben. Het winkelende publiek kan zich bij ruim 120 kramen vergapen aan de meest uiteenlopende zaken, ter wijl ook de aankleding van het eve nement de volle aandacht kreeg. Bij de kmderen zal clown Benno ongetwijfeld goed doen. Benno zal in ieder geval zijn uiterste best doen de aandacht in de mddagu- ren op zich te vestigen. Daarnaast is er een poppenkast, waar elk uur een voorstelling zal worden gegeven. Vanaf 's middags 14.00 uur, als de bradene officieel van start gaat, tot 18.00 uur kunnen winkelende ouders hun kroost met een gerust hart aan de poppen- voorstellingen overlaten. Boven dien zal er op de Biezenkamp ten tijde van de braderie een draaimo len staan opgesteld. De ouderen zullen 's avonds vooral vermaakt worden met swin gende dixielandmuziek van het looporkest 'Wilskracht', dat zich tussen het winkelende publiek op zal houden. EXOTISCH TERRAS Maar ook de vaste bewoners van de Biezenkamp laten zich niet on betuigd als het gaat om de bradene 'aan te kleden' met bijzondere din gen. Herman van de Hengel bij voorbeeld zal voor de gelegenheid de ruimte in de buurt van de slijtenj omtoveren m een exotisch terras. Als het weer een beetje meewerkt, moeten de bezoekers zich com pleet op de Bahama's wanen. Slager Fred Timmer zal stunten met een reusachtige koekepan. In het enorme gevaarte, dat naar ver luidt een meter doorsnee meet (de I grootste koekepan van heel Ne- derland), zal gedurende de brade ne shoarmavlees bereid worden. Voor de groentezaak van Aalt van der Hoef staat een Rad van Avontuur opgesteld, waarbij Van der Hoef met scheutig zal zijn in het weggeven van pnjzen. De pnjzen, degenen die al langer de bradene I bezoeken zullen dat kunnen bea- men, zullen voor een belangnjk deel bestaan uit fruitmanden en wat j dies meer zij. Fotograaf Muns stelt een toren op, waarin een onbekend aantal filmcassettes is ondergebracht, j Aan de bezoeker de opdracht te raden hoeveel cassettes enn zitten. Degene die het juiste aantal weet te raden, gaat op een nieuwe fiets naar huis. Rotol omgeeft zijn bijdrage aan de bradene nog met de nodige geheimzinningheid. Maar het ge rucht gaat dat er een soort rommel markt zal worden mgencht, waar diverse tweedehands artikelen op het gebied van audio-visuele appa ratuur te koop wordt aangeboden, KLEURWEDSTRIJD Maar er is meer. Opticien Stots bijvoorbeeld houdt een grote kleurwedstrijd, waarmee onder meer negen walkmans te verdie nen zijn. Elk uur worden er nieuwe winnaars bekend gemaakt. Ook erg m trek is de wedstrijd 'Spij- kersslaan', een evenement met een folkloristisch tintje, dat door Wil Snapper van de Karweihoek zal worden georganiseerd Daarnaast zal café De Brouwerij naar buiten treden met buitenlands bier en het dartspel. Om het geheel te completeren, zullen ook een aan'^i standhouders aanwezig zijn die wat bijzondere dingen als komische T-shirts te koop aanbieden. Bovendien zijn er de nodige kramen waar de inwen dige mens ruimschoots aan zijn trekken zal kunnen komen. Verder is de plaatselijke EHBO aanwezig, die demonstraties zal verzorgen. De EHBO-ers hebben daarbij de hulp ingeroepen van de zogenaamde 'Lotus'-slachtoffers (mensen die zich erop hebben toe gelegd 'echte' slachtoffers te spe len). Evenals andere jaren wordt de sfeer in de buurt van de braderie ook dit jaar weer verhoogd door café De Swartesteegh, waar een Leusdense band haar opwachting ..en het Rad van Avontuur: ver trouwde gezichten op de bradene van de Biezenkamp zal komen maken. De formatie Hammer the Fields, een naam die overduidelijk aangeeft dat de wor tels m het oude Hamers veld liggen, zal, zeven man sterk, met muziek uit de jaren zestig het terras van het cafe in een swingende dansvloer omtoveren. Een extra trekpleister moet vol gens de organisatie het strooiblad zijn, dat elke Leusdenaar in de bus moet hebben gevonden. Op dit strooiblad staat een nummer, waar mee een kleurentelevisie gewon nen kan worden. De negende braderie van de Bie zenkamp gaat 's middags om 14.00 uur van start en duurt tot 's avonds 22.00 uur. In tegenstelling tot andere berichten, zullen de meeste winkels echter gewoon om 18.00 uur sluiten. Het optreden van Hammer the Fields bij café de Swartes teegh begint om 20.00 uur. De liefhebber kan daar tot 23.00 uur van de live-klanken genieten. Agenda Leusden/Achterveld LEUSDEN - Een dikke zesduizend gulden denkt de penning meester van de zwem- en poloclub De Haaien te kunnen over houden aan de rommelmarkt, die afgelopen zaterdag op het terrein naast De Korf werd gehouden. De opbrengst is dit jaar minder geweest dan in voorgaande jaren maar desondanks is men niet ontevreden over het resultaat. De markt werd voor de derde achtereenvolgende keer georgani seerd. Men trof het in die zin met al te best, omdat het met veel krachtsinspanning voorbereide evenement samenviel met de finale van het Europese voetbalkam pioenschap. Dat was er dan ook de oorzaak van, dat het bezoek zich vrijwel uitsluitend concentreerde in de ochtenduren en de belang stelling na het lunchuur steeds ster ker verminderde Een andere oorzaak van de lage re opbrengst - naar schatting is deze ongeveer een derde lager Han in de beide voorgaande jaren - meent men te moeten vinden in het feit, dat er m toenemende mate wildgroei is ontstaan in de zoge naamde straatverkoop van de jeugd, een zaak overigens waar voor beperkende maatregelen zijn te verwachten. Niettemm is al het werk van de leden van De Haaien toch niet zon der succes gebleven Het werd een gezellig, sfeervol gebeuren. Was beide voorgaande keren het motto van de rommelmarkt ,,Help de Haaien uit de brand", deze keer luidde de slogan „Help de Haaien weer in het water". LEUSDEN- In de nacht van woens dag op donderdag zijn aan de Marterhoeve, Kwartelhoeve en Be verhoeve drie autoradio's gestolen Twee daarvan vertegenwoordigen een waarde van respectievelijk f. vervolg van pagina 1 wordt de toon zo mogelijk nog for ser als men schrijft: 'Zoals in het slot van de antwoordnotitie op de nota van B&W wordt opgemerkt zou S& R het op prijs stellen dat uw college bevordert, middels daartoe aan de Raad te bieden voorstellen, dat als nog een meerderheid van de Raad zicfr zal willen uitspreken voor continuatie van het 'tot nu toe nog niet formeel afgebroken 'overleg tussen gemeente/S&R, ter intro ductie van de belegger, onder voorwaarden dat die belegger kan rekenen op een positief klimaat tot project- en grondpnjsoverleg, en niet slechts pro forma, ter voorko ming van anders aanwezige scha declaims, daartoe zou worden uit genodigd'. 'VERRAAD' De bewindvoerders van de Stichting schromen zelfs niet, het woord 'verraad' te noemen. Ze schnjven - nog altijd in die brief van 13 juni '88 - verder: 'Het afraden tot verdere deelneming aan de Raad, en een dienovereenkomstige be slissing door de Raad, zou zeer ze ker - in historisch perspectief - 'ver raad' jegens eerdere intenties en Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar 34.90 per half jaar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. geloofwaardigheid betekenen. Naast het zichzelf verantwoordelijk maken voor de daaruit voort vloeiende consequenties, die ten onrechte op het mveau van de com missie in haar vergadering van 11 mei jongstleden (tenzij wellicht in de geheime voorvergadering) niet aan de orde zijn gekomen: en ook evenmin in de nota van B&W'. DUIDELIJKHEID 'S&R ontkomt er niet aan, nu eer der een negatieve afwikkeling van zaken dreigt, dan een positieve af handeling, om mede de aspecten van schadegevolgen te accentue ren. Het zou in-opportuun zijn, om daarmede ter wille van positief re sultaat te 'dreigen'. 'Dat laatste is verre van de be doeling van S&R; maar zij ontkomt met aan de noodzaak van duidelijk heid. alwaar dit in de nota en de presentatie aan de Raadscommis sie vanwege de gemeente, ont breekt'. A-28 Daar laten de woordvoerders van de Sticht mg het niet bij. Tijdens de voorgeschiedenis deponeerde de Stichtmg de naam van de 'Beleg ger', bij de Utrechtse gedeputeer de C. van Oosten. De reden waar om, werd ook tijdens de commis sievergadering in mei niet duide- lijk. Wel werd beweerd, dat men de Leusdense wethouder Joost de Jongh enkele malen niet zou heb ben kunnen bereiken, maar het is een ongebruikelijke handeling. Verschillende commissieleden maakten zich nogal kwaad over die gang van zaken. Harm Offerems (GPV/SGP) merkte onder meer op, dat men van een gemeenteraad niet kon verwachten, tot een posi tief besluit te kunnen komen als men niet over verdere informatie beschikt, met name ook op het ge bied van de financiering. Wethouder De Jongh noemde die handelwijze van de Stichting dan ook een politieke blunder. In een bnef over die kwestie aan de gedeputeerde, eveneens geda teerd op 13 juni van dit jaar, schrij ven de woordvoerders van de Stichting Stad en Recreatie dat er een belang 'van niet gennge mate' is van een Huis van de Sport in relatie tot een eigen aansluiting voor Leusden op de A-28. Waar in de betreffende bnef de medewerkmg van de provincie aan de orde is, stellen beide be windvoerders van de Stichting: 'In dit verband heeft S&R de gemeente Leusden gewaarschuwd, dat wel eens de provinciale ondersteuning van de aansluiting op de A-28 op nieuw ter discussie - of in het licht van andere voorwaarden - kan ko men te staan, als Leusden oneigen lijk van de niet-geringe mede-moti vatie van deze verkeersaansluiting, door afstand van S&R-project, af haakt'. GEHEIM Vervolgens doen de bewind voerders van de Stichting nog eens een beroep op de gedeputeerde, om toch vooral de naam van de 'Belegger' geheim te houden. Op merkelijk daarbij is, dat in Leusden al enige tijd hardnekkig de naam van het verzekeringsconcern Ae- gon circuleert, als zijnde die 'gehei me Belegger'. Het Haagse kantoor van Aegon, waaronder de afdeling beleggingen ressorteert, reageer de desgevraagd tot het ter perse gaan van deze krant ontkennend noch bevestigend op onze vragen inzake de betrokkenheid van het concern bij de plannen voor het Huis van de Sport. 'CURIEUS' De brieven van de Stichtmg leve- ren, alles bijeen genomen, nogal forse taal. Wethouder De Jongh noemt de gevoerde correspon dentie van de zijde van de Stichtmg Stad en Recreatie 'hele aparte, cu rieuze bneven. die men gestuurd heeft'. 'We hebben, zoals was afgespro ken, alle correspondentie over de kwestie aan de gemeenteraad ter kennis gebracht. En die moet zich er verder maar over uitspreken'. Ook de wethouder heeft geen ken nis genomen van het antwoord op de intrigerende vraag, wie nu toch die gemteresseerde belegger is. 'Die is noch officieel, noch offi cieus, ter kennis van de gemeente gebracht', aldus Joost de Jongh. Over de aard van het voorstel van het college aan de Raad: de vraag om een positieve beoorde ling zei de wethouder; 'De ge meente wil ruimtelijk meewerken. Als college voelen we ons gebon den aan de eerdere toezeggingen van het vonge college, om die vraag aan de gemeenteraad voor te leggen. Er is dus nu een Stichting, die om medewerking vraagt Het is dus nu aan de gemeenteraad, om een besluit te nemen'. door Jan Versteegt Het blijft sukkelen met de zomer in Nederland. Bij voortduring staan we bloot aan uitgestrekte wolkenvel den afkomstig van de Noord zee. Depressies kunnen ons weliswaar niet bereiken, maar de invloed van het honkvaste hogedrukgebied op de oceaan reikt slechts tot de Britse eilanden. Daar is het mooi zomerweer. In Schotland werd het de afge lopen week zelfs meer dan 25 graden. Een kleine „hitte golf' aldaar. Doordat depressies op af stand blijven valt er nauwe lijks neerslag. Soms is de be wolking zo dik dat er een paar spatjes motregen val len. Juni zal daardoor een zeer droge en zeer sombere maand gaan worden, vrees ik. In de Bilt nog maar 10 mm neerslag, maar nog droger is het in Zeeland, met nog maar 5 mm op sommige plaatsen. Het noorden en oosten is nat ter. Schitterend weer is het in Scandinavië. Een hogedruk gebied boven het noorden zorgt daar al dagenlang voor droog en zonnig weer. Grote delen van dit gebied maken een van de warmste zomers mee van de laatste 25 jaar. Vooral in het zuiden van Noorwegen is de tempera tuur herhaaldelijk boven de 25 graden. In Oslo zijn tot dusver al 12 zomerse dagen geregistreerd. Ook in Fin land en Rusland is de zomer volledig terug. Ook Moskou heeft al meer dan 10 zomerse dagen deze zomer. Rampzalige berichten be reiken ons vanaf de andere kant van de oceaan. In het midden-westen van de Ver enigde Staten heerst een af schuwelijke droogte en bij zonder heet weer. Het wordt er dagelijks bijna 40 graden en al maanden valt er geen neerslag van betekenis. Er heersen herhaaldelijk stof stormen, vergelijkbaar met het rampjaar 1934. Kerken zitten stampvol om te bidden om water. Ook in het oosten van de Verenigde Staten warmte. New York vorige week 36 graden en in Chicago werd het maar liefst 38 graden, een waarde welke voor ons land nog steeds als absoluut maxi mum geldt. Dat werd geregi streerd (38,6) in augustus 1944 in Warnsveld. Zulke temperaturen zijn voor ons voorlopig niet weg gelegd. Erg veel verandering komt er de eerste weekhelft niet. Het hogedrukgebied op de oceaan blijft op haar post (en gaat dus niet door naar Scandinavië) en dus blijven we in een noord tot noord oostelijke stroming. Tegelij kertijd dringt een depressie vanaf het zuidoosten iets in ons richting op. Dat geeft een wat wisselvallig weerbeeld met kans op enkele buien. Soms kan ook de zon even doorbreken. Het wordt dus (wederom) geen stralende week zoals zaterdag was voorgeschoteld. Aandacht blijft vragen een krachtig hogedrukgebied boven Noord-Scandinavie. Ik wees daar vorige week reeds op. Volgens de lange termijn verwachtingen van het Duit se Offenbach gaat dit hoog in de tweede weekhelft zich wat uitbreiden in zuidelijke richting. Op zaterdag ver wacht men een kleine kern van hogedruk boven de Noordzee. Tegelijkertijd een complex lagedrukgebied bo ven de Britse Eilanden. Daar achter verder op de oceaan opnieuw een krachtig hoge drukgebied. Deze ontwikke ling zou dan kunnen leiden tot wat warmer weer in de tweede weekhelft naar het weekeinde toe. Grote voor zichtigheid is echter gebo den. Immers het weer 24 uur vooruit levert op dit moment al grote problemen op. We wachten af en donderdag weer ik meer. Tenslotte nog de vakan tielanden: Scandinavië en Oost-Europa: Aanhoudend zomers. Britse Eilanden: Redelijk zo merweer. Middellandse Zeegebied: Licht wisselvallig, maar warm; soms onweersbuien. 600,- en f 750,-. De waarde van de derde radio is onbekend gebleven. Bij de inbraken, die waarschijn lijk door dezelfde dader(s) werden gepleegd, sloeg men een ruitje in om de auto's binnen te komen. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Woensdag 29 juni 20.00 uur: Extra raadsvergade ring over Meerjaren Activiteiten Programma (MAP), raadszaal, ge meentehuis. Woensdag 29 juni 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moes pot 14.00 uur: Wielerwedstrijden start Jan van Arkelweg Donderdag 30 juni 16.15 uur: Of ficiële opening de Heelkom 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw Zaterdag 2 juli 20.00 uur: Disco Show de Klaveet 10.30 uur: De Singels Dressuur- wedstnjden manege de Fliert Zondag 3 juli 20.00 uur: Disco de Klaveet ACHTERVELD - In verband met de vakantieüjd zullen er in de maanden juli en augustus geen bejaardensoosmiddagen plaats vinden. Teneinde de mensen van de be jaardensoos toch hun kaartnuddag te laten behouden hebben ook nu een aantal neringdoenden de koppen bij elkaar gestoken en zal er weer een aantal kaartmiddagen worden georganiseerd. De kaartmiddagen die alleen toe gankelijk zijn voor soos-leden worden aangeboden (door en in) op 7 juli de Klaveet. 14 juli gebroe ders De Vor, 28 juli café Buitenlust, 4 augustus hotel de Roskam, 11 au gustus kela Piet van Heugten en 18 augustus cafetaria de Berken. De kaartmiddagen vinden dan plaats in de daarvoor bestemde ruimten van genoemde bedrijven. De aanvang is om 14.00 uur. Dege nen die problemen hebben met vervoer kunnen contact opnemen met mevrouw Pronk, tel. 2313. Men wordt dan gehaald en ook weer thuis gebracht

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3