Spelers van Les Cailloux uit Zeist grote winaars op Hakhorst-toernooi Hup Holland, Hup Voetballers en hockeyers gezamenlijk in de slag Leusdens duo vierde van Nederland Bridgers 'De Deel' sluiten seizoen af Sikko Vermeer vijfde Leusdense favorieten spelen geen hoofdrol Wedstrijden De Singels E. K. -Zweefvliegen: ACHTERVELD- Niet al leen in Eindhoven, Am sterdam en Den Haag ver mochten de prestaties van het Nederlands elftal in West-Duitsland landgeno ten in vervoering te bren gen. Ook in Leusden en Achterveld ging men ken nelijk 'uit de bol'. Sommi gen raakten door de emo ties zelfs geïnspireerd tot artistieke uitspattingen. Greet Schouten-Verhoef uit Achterveld, bijvoor beeld, voelde de innerlij ke drang om de prestaties op de groene mat op rijm aan het papier toe te ver trouwen. In navolging van Freek de Jonge, stak me vrouw Schouten op de melodie van Hup Holland, Hup in enkele coupletten de loftrompet. Naar ver luidt, moet het lied luttele minuten na het eindsig naal van scheidsrechter Vautrot tot stand zijn ge komen. Wij vonden het in ieder geval aardig ge noeg, om het op deze plaats af te drukken. En vooruit, nu nog één keer, uit volle borst....AAN VALLEN!!!! Aan de trainers en spelers van Oranje t.g.v. EK88 in Duitsland Het E.K. begon voor Nederland direkt al met een strop De Russen gaven ons Oranje team met 1-0 klop. De tweede wedstrijd gaf Oranje Kingdom aan zijn broek. Van Basten die kwam schitterend met 'n hatrick uit de hoek. Toen Ierland ook van ons verloor, toen kregen we weer moed. Het Oranjeteam zat in de lift, dat deed ons toch zo goed. Refrein Hup Holland Hup, laat de leeuw niet in zijn hempie staan. Hup Holland Hup, trek het beessie geen pantoffels aan Hup Holland Hup, laat je uit het veld niet slaan. Want de leeuw op voetbalschoenen durft de hele wereld aan. Toen moest je tegen Duitsland, en o wee die speelden thuis We zaten met het zweet in onze handen bij de buis. je zette onze 'buren' '74 betaald. En hebt daar welverdiend en grandioos je gram gehaald. Heel Nederland stond op z'n kop. 't EK kon met meer stuk. 't Was eindelijk 'gerechtigheid', we straalden van geluk. Refrein Toen zat nog de finale tegen Rusland in het vat. Die hebben mooi met 2-0 aan hun witte broek gehad. Eerst Gulht met een kopbal en die kanjerde in het net. En na de rust Van Basten heeft de tweede goal gezet. Alom, I love Oranje en "bedankt voor dit seizoen"! O, Nederland, O Nederland, jij bent de kampioen! refrein Greet Schouten-Verhoef Hessenweg 315 Achterveld DINSDAG 28 JUNI 1988 LEUSDEN - Het tweede landelijke jeu de boules-toernooi van de Leusdense vereniging „De Hakhorst" is zondag een groot succes geworden. Ruim honderd boulers uit het hele land (56 doublettes), tot zelfs uit het Friese Harlingen toe, waren naar Leusden gekomen, waar op de „gelegenheids" banen van de gastvrije korfbalvereniging Antilopen werd gespeeld. De spe lers van de Zeister vereniging Les Cailloux waren met drie eerste plaatsen de grote winnaars. De wisselbeker was voor het Cailloux-duo van Eijkelenborg en vreeswijk. Wedstrijdcommissans Martin van Slingerland liep na het acht uur durende toernooi als een tevreden man rond. „Ik heb mets dan posi tieve reacties van de spelers en speelsters gehoord", zei hij, „de sfeer op en rond de banen was 'voortreffelijk." Iets wat door se- cretaris Roelof de Groot beaamd werd. In totaal moest de wedstrijd- commisie van De Hakhorst 161 wedstrijden verwerken. De prestaties van de Leusdende vereniging De Hakhorst zelf vielen wat tegen. Slechts twee van de veertien teams eindigden bij de beste drie, te weten Henk Kennedy en John Verhoef als derde in de C- groep en Paul Knuijt en Kees Bok horst als tweede in de D-groep. Ereplaatsen waren er ook nog voor Hans Jacobs en Ad Duister, vierde m de B-groep, en voor de dames Nettie Sikkema en Paulien van Olmen, vierde in de C-groep. In de ochtenduren werden de voorrondes afgewerkt. Toen al bleek, dat de vorm van de Hakhor- sters wat te wensen overliet. Slechts Rudolph de Groot en Joos Jacobs konden zich voor de A- groep plaatsen. Het doublette De Groot/Jacobs overleefde echter de eerste ronde m het emdtoemooi niet en moest zich tevreden stellen met een zeer bescheiden plaats in het troosttoernooi. Met zes teams was de B-groep beter bezet: Peter van Olmen/Roe lof de Groot, Henk en Bauke Bok horst, Ad Duister/Hans Jacobs, Ton Jacobs/Hans Manuel, Roelof de Groot jrySieds Hoitinga en Martin van Slingerland/Ruud Noom. Vier van deze teams gingen in de eind ronde door naar de tweede ronde, Duister Jacobs, Van Olmen/De Groot, Henk en Bauke Bokhorst en van Slingerland/Noom. Slechts het duo Ad Duister en Hans Jacob kon die ronde winnend doorkomen. Een plaats bij de laatste vier was bereikt. Door twee kleine nederla gen (4-13 en 12-13), werd het ten slotte een eervolle vierde plaats. C-GROEP In de C-groep kwam De Hak horst in de middaguren met vijf doublettes uit. Ruud en Tiny Dam, Jo van Riezen/Vasterman en Coen Bisschops/Thieu Stienen kwamen met door de eerste ronde van het emdtoemooi heen. Henk Kenne dy/John Verhoef en de dames Net tie Sikkema/Paulien van Olmen de den het beter. Beide duo's bereik ten zelfs de halve finales, die echter LEUSDEN - De bridge competitie van het seizoen 1987-1988 is afge rond. In totaal hebben in dit eerste jaar van de bridgeclub 'De Deel' drie competitieronden plaatsge vonden op een A- en een B-lijn. De eerste twee ronden werden res pectievelijk afgesloten met een kerst- en een paasdrive. Het aantal leden bedraagt nu 56, die weke lijks in de deel van Groot-Krak- horst op woensdagavond brid gen. De ene week wordt competi tie gespeeld, de andere week is er een vnje speelavond. Gedurende de zomermaanden bestaat de mogelijkheid voor niet- leden tegen een geringe vergoe ding in een soort individuele com petitie mee te spelen. Na de zo mer kunnen nieuwe leden ge plaatst worden. Inlichtingen en aanmeldingen kunnen worden gedaan bij mevrouw H.F. van Wijk, tel: 033-948805 op woensdag: tussen 13.00-15.00 uur, dan wel bij mevrouw A van Maurik tel' 033- 941720 Maar liefst 161 wedstrijden werden afgewerkt. Niettemin verliep de organisatie voortreffelijk. LEUSDEN - De eindbalans van twaalf dagen Europese kampioenschappen zweef vliegen heeft aangetoond, dat de Leusdenaar Sitzke Ver meer de beste Nederlander is geworden in het eindklasse ment. Naarmate de strijd vorderde bleek dat Vermeer steeds meer in vorm raakte. In de Finse plaats Rayskala, waar de kampioen schappen werden gehouden, werd de Pool Janus Trzeciak kampioen; Sikko Vermeer vloog naar de vijfde plaats. Eindklassementen Standaardklasse: 1. Trzeciak (Pol) 2. Lopitaux (Fra) 3. Aboulin(Fra) 5. Vermeer (Ned) Vijftien meter-klasse: 1. Lherm(Fra) 2. Navas(Fra) 3 Centka(Pol 9. Paré (Ned) 10. Schuit (Ned) 18. Blankenzee (Ned) Open klasse: 1. Holighaus (WDL) 2. Andersen (Den) 3. Schroder (Fra) 6. Kurstjens (Ned) 8725 pnt 8474 pnt 8430 pnt 8239 pnt 8581 pnt 8358 pnt 8340 nnt 7772 pnt 7575 pnt 6823 pnt 8826 pnt 8808 pnt 8621 pnt 7947 pnt LEUSDEN De gecombineerde voetbal-hockeydag op iruuatief van sportzaal Groenhouten aan de Meent begint langzamerhand een jaarlijks terugkerend evenement te worden. De wedstrijden werden afgelopen weekend voor de vierde keer georganiseerd op het kunstgrasveld van de MHC Leusden en ook nu is hel weer een gezellig en sportief gebeuren geworden. De voetbalwedstrijden eindigden in een 1-1 gelijkspel Bij het hockeyen gaf de routine uitemdehjk de door- slag. de hockeyers trokken met 3-0 aan het langste eind. Het samenzijn werd afgesloten met een sfeervolle barbecue. Het trainingsveld van korfbalvereniging Antilopen vormde het decor voor het landelijke toernooi, dat georgani seerd werd door jeu de boulesclub De Hakhorst. Er kwamen 112 deelnemers, afkomstig uit alle delen van het land, tegen elkaar in het strijdperk. om de derde plaats: Kremer/Poel - Bnnks/Bnriks 13-2. Eindstand: 1 Van Eijkelenborg/Vrees- wijk (Les Cailloyx; 2 Nap/Luidinga (Woerden); 3 Kremer/Poel (Mazijk/ Boulaere), 4. Bnnks/Bnnks (Gooiers). B-groep: Halve finales: Houg/Otter - Duister/Ja cobs 13-4; Van Dijkhuizen/Vree - Jan- sen/Kessel 13-12. finale: Houg/Otter - Dijkhuizen/Vree 13-0. om de derde plaats: Kessel/Jansen - Duister/Jacobs 13-12 Eindstand: 1 Houg/Otter (Les Cail loux): 2 Dijkhuizen/Vree (Randen broek), 3. Kessel/Jansen (Gooiers); 4. Jacobs Duister (Hakhorst. C-groep: Halve finales: Kaai/Kaal - Kennedy/ Verhoef 13-11; Bosch/Los - Sikkema/ Van Olmen 13-11 finale: Bosch/Los - Kaal/Kaal 13-5. om de derde plaats: Kennedy/Verhoef - Sikkema/van Olmen 13-6 Eindstand: 1 Bosch/Los (Les Cailloux); 2. Kaal/Kaal ('t Zwijntje), 3. Kennedy/ Verhoef (hakhorst; 4. Sikkema/Van Ol men (Hakhorst) D-groep: Halve finales: Knuijt/Bokhorst - Mor ren/Dijkhuizen 13-12; Shirone/Alkema - Kessel/Jansen 13-6. finale: Shirone/Alkema - Knuijt/Bok horst 13-10. om de derde plaats: Morren/Dijkhui zen - Kesseljansen 13-8. Eindstand: Shirone/Alkema (Gems hoorn), 2. Knuijt/Bokhorst (Hakhorst); 3. Morren/Dijkhuizen (Randenbroek); 4 Kessel/Jansen (Gooiers). Eindstand troostronde: 1 Schuler/Star- renburg ('t Gein/Six Prez, 2. Macleod/ Schuier ('t Gein; 3. Sjoer (Les Cailloux;4 Louwers/Kremer (Mazijk). Uitslagen: A-groep: Halve finales: Nap/Luidinga - Bnnks/ Brinks 13-1; Van Eijkelenborg/Vrees- wijk - Kremer/Poel 13-4. Finale: Van Eijkelenborg/Vreeswijk - Nap Luidinga 13-8. LEUSDEN - Bauke Bok horst en Rudolph de Groot van de Leusdense jeu de boulesclub 'De Hakhorst' hebben een schitterend resultaat behaald in het nationale Boule d'Or-cir- cuit. Het Leusdense duo, samen met Ed Bosch van Les Cailloux uit Zeist, legde beslag op de vierde plaats. Het Boule d'Or-toemooi is het bekendste toernooi van Ne derland, waaraan alle topspe- lers van ons land deelnemen. De eerste drie teams mogen uitkomen in de strijd om de Noordzee Bokaal, die begin i^li in België wordt gehouden. Er werd begonnen in een groot aantal landelijke toer nooien, waarin alleen de sterksten door mochten gaan. Uiteindelijk bleven de zestien sterkste triplettes uit ons land over voor de finale. Afgelo pen weekend kwamen deze triplettes in actie, het Leus dense duo kwam, samen met Ed Bosch, bij de beste vier tri plettes van Nederland, ofte wel de beste twaalf jeu de boulers van ons land. Een plaats bij de eerste drie, riddiben is ook een vak. ACHTERVELD - De lande lijke rijvereniging en Pony Club de Singels houdt zater dag een A-wedstrijd. De aan vang is om 10.30 uur op het terrein de Fliert tegenover Kerstens sportpark. De toe gang is die dag gratis. Er zal dressuur worden verreden in de B klasse. Hieraan zullen 19 ruiters deelnemen die door een deskundige jury onder leiding van de heer Bouwman beoor deeld zullen worden. Een A-wedstrijd is een wedstrijd voor ruiters die nog geen officiële wedstrijd rijden en dus met bij de federatieve wedstrijden uitko men. De Singels hebben voor za terdag een aantal verenigingen uit de omgeving uitgenodigd voor deze gelegenheid De dag zal onder leiding van de paradecommandant volgens tradi- Bauke Bokhorst, die onlangs met zijn team promoveerde naar de hoofd- tie worden afgesloten. klasse, gooide ook bij de Boule d'Ór hoge ogen. met winnend konden worden afge sloten. De Hakhorst-doublettes moesten daarna tegen elkaar strij den om de derde plaats. Het werd misschien niet de mooiste partij van de dag, maar wel onbetwist de gezelligste. Het duo Henk Kennedy en John Verhoef was tenslotte met 13-6 de sterkste en legde daarmee beslag op de derde plaats en een fraaie beker. In de D-groep was De Hakhorst vertegenwoordigd door Johanne- ke Bokhorst/Erik Hoitmga en Paul Knuijt/Keek Bokhorst. Eerstge noemde duo was snel uit de strijd. Paul Knuijt en Kees Bokhorst haal den als emge Hakhorst-doublette een finale. Daarin werd echter met 13-10 verloren, zodat dit Leusdense koppel beslag legde op de tweede plaats. In het troosttoernooi kwamen Jo van Riezen/V asterman nog bij de laatste zes, maar daarna, met de ereprijzen binnen bereik, sneuvel de dit sympathieke duo. Het kampioensteam van De Hak horst, dat onlangs promotie naar de hoofdklasse afdwong met van lmks naar rechts: Joost Jacobs, Emüe Eskenazi, Hans Jacobs. die ons land m buitenlandse wedstrijden mogen vertegen woordigen, zat er echter net met in.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5