Kh Rijk wil op termijn A-28 van twee maal vier rijbanen Start toernee Lisiduna door heel Leusden SERVA VOLVO Ai Auto De Hobbit en de Groenhorst winnaars milieuprijsvraag ^vandaag in 0e leusder kranl? Aegon weet niets van Huis van de Sport BDU Bouwdorp Licht gewond bij aanrijding Boomtak plet auto Dronken op de weg Inbraak KEISTAD B.V. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden /andermeer ■Aansluiting van Leusden op A-28 wordt aangepast: Komende vrijdag op 't Erf: BB HOOFDREDAKTEUR Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV lensden krant DONDERDAG 30 JUNI 1988 - 20e JAARGANG NO. 17 Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 W AL 122 Fluorweg 45-51 - Amersfoort Tel. 033-15546 AL 12JAAR UW VERTROUWEN WAARD De werkzaamheden op Leusdens grondgebied voor de aansluitmg op de A-28 zijn momenteel zo ver afgerond, als mogehjk is. De aanpassmg van het plangebied, om de nieuwe ontwikkelingen in het plan mogehjk te maken, hebben betrekking op een klem stuk grond aan de noordzijde. De Dnftakkerweg wordt m de toekomst omgelegd, onder de op- en afrit door, zodat de huizen en bedrijven ten noorden van de aansluiting normaal met de auto bereikbaar blijven. (foto Hans Verhorst). LEUSDEN - De aansluiting, die Leusden krijgt op de A-28 wordt in vorm aangepast. Naar wethouder Joost de Jongh (WD) afgelopen dins dag meedeelde, wil het Rijk op termijn ter hoogte van Leusden een A-28 met twee maal vier rijbanen, in plaats van de huidige twee maal twee. De meerkosten die dit met zich meebrengt zijn voor rekening van het Rijk. De wijziging van de plannen voor de aanleg hoeven geen vertraging op te leveren voor de uitvoering van de plannen voor de aansluiting. De enige daadwerkelijke conse quentie is, dat het 'kunstwerk', zo als dat in vakkringen wordet ge noemd, het viaduct over de snel weg met de bijbehorende op- en afritten, groter wordt. Het Rijk heeft laten weten, de meer-kosten die die grotere over brugging met zich meebrengt, te zullen betalen. VERWACHTING De nieuwe ontwikkelingen heb ben direct te maken met de ver wachtingen, die men op Rijks-ru- veau heeft van de ontwikkeling in het verkeersaanbod. Die ontwik kelingen zouden kunnen leiden tot niet alleen een verbreding van de A-28 - tot twee maal vier banen - maar ook tot een aanpassing van het klaverenblad Hoevelaken. Dat is weliswaar nog met zeker, maar het is tegen die achtergrond, dat men op Rijksniveau besloten heeft, in elk geval rekening te wil len houden met de mogelijkheid Vandaar, dat de overbrugging over de A-28 op het punt, waar Leusden een eigen aansluiting krijgt, breder moet worden dan aanvankelijk werd aangenomen. VERSCHUIVING De toekomstig bredere rijksweg zal komen te liggen op Leusdens grondgebied. Het betekent echter maar een geringe verschuiving - ter breedte van twee rijbanen - in oostelijke richting. De omwonen den zijn inmiddels op de hoogte gesteld van deze ontwikkeling. Er heeft in het gemeentehuis van Leusden eerst een informatie avond plaatsgevonden. Die was met name gencht op de Wet Ge luidhinder. In het kader van die wetgeving moeten er namelijk nog verschillende procedures worden gevolgd Afgelopen dinsdagavond heeft er een officiële hoorzitting m het kader van de Wet Geluidhinder plaatsgevonden. Overigens liggen de plannen tot 24 juli bij de provin cie ter inzage. Verder is er nog een geringe aanpassmg van het plangebied noodzakelijk. Wethouder De Jongh verklaarde desgevraagd, dat het college van B&W dit middels een artikel-19-procedure denkt te rali- seren. TIJD Als alle procedures vlot verlo pen, is het de bedoelmg dat de eerste spade in april 1989 de grond mgaat. Men rekent voor het realise ren van de nieuwe aansluiting op een periode van zestien tot zeven tien maanden. Dat zou betekenen, dat Leusden emd 1990 over de zo gewenste eigen aansluiting op de rijksweg kan beschikken. Pas drie tot vijf jaar later zou er dan sprake zijn van de daadwer kelijke verbreding van de Rijks weg. LEUSDEN- Het bouwdorp. een tra ditioneel jeugdevenement in Leus den, wordt dit jaar van 15 tot 20 augustus gehouden. Het evene ment staat dit jaar in het teken van het circus. Tijdens het bouwdorp worden activiteiten georganiseerd als knutselen, grimeren, acroba tiek, spelletjes in het Lockhorster- bos, zwemmen in Octopus, toneel voorstellingen en een kindermarkt Hoogtepunt van het evenement is ongetwijfeld de rituele verbran- LEUSDEN - Woensdagochtend om acht uur vond op de Groene Zoom een aanrijding plaats. Automobi liste M.B. (44) uit Zeist reed over de Groene Zoom m de nchting van de Randweg. Het Leusdense meisje V de V reed op haar fiets door het rode licht. Een botsing was het ge volg. Daarbij raakte de fietstser licht gewond. Zowel de auto als de fiets werden beschadigd. ding van het bij de bouwmarkt ge bruikte materialen. Aan het bouwdorp kan iedereen m de leeftijd van zes tot twaalf jaar deelnemen. De kosten bedragen fl. 10,-. De kaarten zijn m de voorver koop te bestellen op het gemeente huis bij jeugdwerker Roy Robbe- mond, telefoon 941247, tst. 217. LEUSDEN - De Amersfoortse automobilist G.W. had afgelo pen maandag het geluk van zijn leven. Hij reed met zijn auto over de Ooievaarshor- sterweg, toen er plotseling, ge heel spontaan, een grote boomtak van een eikeboom naar beneden viel. De tak viel grotendeels op het deel van de auto, waar de passagier zit; naast de bestuur dersplaats. Daar zat gelukkig niemand, want dat deel van de auto werd letterlijk geplet. De auto bleek total loss en de be stuurder bleef ongedeerd LEUSDEN - Op dinsdag 28 juni vergezelgde Max Milieu, de grote mascotte voor een schoon milieu in Leusden, wethouder Corri Verduin van onderwijs en milieuzaken, en een aantal vertegenwoordigers van het Comité Milieuzorg Leusden, op haar tocht langs zeven basisscholen in Leusden. Corri Verduin reikte op deze scholen de door haarzelf ingestelde milieuprijs uit. SPECIALE PRIJS De eerste prijs werd door de Groenhorst en de Hobbit gewon nen, die ex-aequo op de eerste plaats beslag legden. De Groen horst, volgens hel juryrapport op gesteld door CML, omdat ze crea tief en diep op de problematiek waren ingegaan. Daarbij had de door de basisschool in leven ge roepen „Janus Prullebak" een cen trale rol gespeeld. Over de resultaten van het dne weken durende milieuproject op de Hobbit, merkte het juryrapport op, dat vooral de zelfwerkzaam heid van de kinderen hier te prijzen viel. Beide schoolhoofden beloof den de wethouder de ontvangen pnjs, ieder 250,-, in overeenstem ming met de besproken onder werp (het milieu) te zullen beste den en spraken de hoop uit dat het bezig zijn met het milieu voor de kinderen geen eenmalige zaak is geweest. De ovenge vijf scholen krijgen dne natuurboeken en, net als de prijswinnaars, een Buddleja Davi- dii. (vlinderstruik). Deze laatste als voorbereiding op één van de nieu we projecten waarmee het CML volgend jaar op scholen het milieu aan de orde wil stellen Een pro ject, waarbij vlinders een belangnj- ke rol zullen spelen. Een speciale prijs, groot 150,— werd uitgereikt door het bedrijf Spitman b.v., „het bednjf van de vuilniswagens en vuilverwerking in- en om Leusden" Bij het bedrijf zijn veel van de meedmgende scholen informatie komen vragen. Het bedrijf heeft enthousiast mee gewerkt aan het project en de extra pnjs toegekend aan basisschool „de Vallei" Het idee om op deze wijze scho len tot het zich bezighouden met milieuzaken te bewegen, sprak ze ven scholen m Leusden aan. In het juryrapport staat te lezen, dat de jury wat teleurgesteld is over het gennge aantal deelnemers. Uit dit rapport blijkt ook dat bij de beoor deling vooral gelet is op de aan dacht voor milieuzaken m de eigen woonomgeving en wat kinderen zelf kunnen bijdragen aan een schoner milieu. Negende braderie van de Biezenkamp Pagina 3 Het weer m Leusden: Ommekeer. Pagina 3 Achtervelder Ed de Vaal was nauw betrokken bij de restauratie van vijf Utrechtse binnenstadskerken: „De essentie van mijn werk is met te snel toegeven dat iets verloren is gegaan". Pagina 5. Succesvol muziekconcours DWS. Pagina 5 Mirunatuurtje: Kraailook. Pagina 7 Sport: Meer dan honderd journalisten in de slag om nationaal kampioenschap op de weg m Achterveld. Pagina 9 LEUSDEN - De mogelijkheid, dat het verzekeringsconcern Aegon de 'Belegger' is, zoals de Stichting Stad en Recreatie die in haar cor respondentie met de gemeente Leusden heeft opgevoerd in de verwikkelingen rond het Huis van de Sport, wordt door het con cern ten stelligste ontkend. 'Er is bij ons niets over een Huis van de Sport bekend', aldus een woordvoerster van het verzeke ringsbedrijf in Den Haag. Ook hebben er geen contacten be staan tussen Aegon en de Stich ting Stad en recreatie. 'Daar heb ben we nooit contact mee gehad', aldus diezelfde woordvoerster. De discussie over het Huis van de Sport in de Leusdense ge meenteraad vindt vanavond plaats. ONGEGROND Overigens zei wethouder Joost de Jongh (WD) desgevraagd, dat de stelling van de Stichting Stad en Recreatie in haar brief aan gedeputeerde Van Oosten, dat er een direct verband bestond tus sen de komst van het Huis van de Sport en de eigen aansluiting van Leusden op de A-28, volslagen ongegrond was. 'Als dat Huis van de Sport er niet komt, heeft dat geen gevolgen voor de aanslui ting en evenmin voor de financie ring', aldus de wethouder. LEUSDEN - Muziek vereniging Lisiduna start komende vrijdag 1 juli op de Hamershof met een toernee door Leusden in het kader van haar 80-ja- rig bestaan. Tijdens zijn Leusdense toernee houdt Lisiduna ook een aktie voor nieuwe leden en do nateurs. Hiervoor is een duidelijke folder gemaakt, die huis aan huis wordt bezorgd m de wijk waar Lisiduna optreed. In de promotie-folder zit een stencil waarin de bewoners kunnen vinden waar en op welk tijd stip Lisiduna optreedt. Als start voor deze unieke toernee is gekozen voor de wijken Akkerhoeve, Zwanen- bura én Hamérshof. Het pro- LEUSDEN- In de nacht van vrijdag op zaterdag, om één uur, hield de politie bij een routme-controle op de Amhemseweg een Duitse auto mobilist staande, die kennelijk te diep m het glaasje gekeken had. Na het afnemen van de blaasproef, bleek er aanleiding de man een bloedtest te laten ondergaan. De bestuurder bleek bovendien rond te rijden zonder rijbewijs Max Milieu Lep dmsdag 28 juni, samen met wethouder Com Verduw, de zeven scholen af. die deelnamen aan de milieuprijsvraag. Verder in de wagen enkele juryleden van het Comité Milieuzorg Leusden (advertentie) (advertentie) KONIJNTJE IN DE WETERING AANSLUITING LEUSDEN gramma is samengesteld uit een concert en een showge deelte en begint om 19.45 uur op 't Erf. Lisiduna weet de aktie te vens gesteund door de plaat selijke middenstand, de regio nale radio en door middel van een geluidswagen door de betreffende wijken. LEUSDEN- Bij een inbraak in een womng aan Koolzaadland werd in de nacht van maandag op dmsdag een foto-camera ontvreemd. De dader(s) forceerden een schuifpui aan de achterzijde om binnen te komen. Lisiduna doet een beroep op de Leusdenaren, 80 jaar mu ziek m Leusden door Lisiduna te steunen en naar de Hamers hof te kunnen of naar één van de andere optredens in de wij ken. Ook meuwe leden en do nateurs zijn welkom. (advertentie) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 2 x 4 A28".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1