Negende braderie van De Biezenkamp genoot zichtbaar van het goede weer LEUSDEN Vier weken voorwaardelijk voor Leusdenaar leusder krant bokaal Leusden Achterveld Ree aangereden leusder krant Wegens heling en inbraak: Vlieg- oefeningen Leusdenaren nog lang niet uitgekeken op fenomeen jaarmarkt LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 ftkx week in decerned# OMMEKEER LEOS-loterij DONDERDAG 30 JUNI 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 aar per etmaal te zien op kanaal 4 van het Lensdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leasden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit at ie-rub riek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 30 juni. 20.00 uur: Raadsvergadering, raadszaal, gemeentehuis. 20.00 uur: Opvoering musical leerlingen 't Ronde. Montessori school 't Ronde, Uilenhoeve. Vrijgag 1 juli. 19.45 uur: Muziekshow drum band 'Lisiduna' op 't Erf. 20.00 uur: Opvoering musical leerlingen De Wegwijzer, korfzaal, De Korf. 20.00 uur: Opvoering musical leerlingen 't Palet, basisschool 't Palet, Willem de Zwijgerlaan, Leus den-Zuid. Zaterdag 2 juli. 12.00 uur: Rommelmarkt De Hobbit, schoolplein De Hobbit, Groenhouten 20.00 uur Dans/contactavond voor alleenstaanden in De Mof, Leusden-Zuid. Maandag 4 juli. 19.00 uur: Opening feestweek basisschool De Holm met optocht m de wijk, basisschool De Holm Lingewijk 13. Zaterdag 2 juli 20.00 uur: Disco Show de Klaveet 10.30 uur: De Singels Dressuur- wedstrijden manege de Fliert Zondag 3 juli 20.00 uur: Disco de Klaveet LEUSDEN- Op de Doornseweg werd zaterdagnacht een overste kend ree het slachtoffer van het i snelverkeer Automobilist A R. uit Lichtenvoorde kon het dier niet ontwijken. Aan de auto ontstond zware schade. v Voor de familie De Kiuyffkon de braderie van De Biezenkamp niet meer stuk. Uit handen van de heer Aldenzee ontvingen zij een splinternieuwe fiets, de hoofdprijs m een wedstrijd, die door de Spar werd uitgeschreven. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN/UTRECHT - Met pijn in het hart heeft de Utrechtse politierech ter, mr. R. Meertens-Zee- man, dinsdag afgezien van een onvoorwaardelij ke vrijheidsstraf voor een 27-jarige, van heling en inbraak beschuldigde man uit Leusden. Zij ver oordeelde de Leusdenaar tot vier weken voorwaar delijk en achthonderd gul den boete. Als het aan officier van justi tie mr. M. Timmers had gele gen. dan was de Leusdenaar voor twee maanden achter de tralies verdwenen. Zij vond het „een slechte zaak" dat de man. na diverse justitiële waarschu wingen, in juli vorig jaar een zak met elf spijkerbroeken had aangenomen van de Amersfoortse broer van zijn vriendin, terwijl hij wist dat de kledingstukken waren gesto len. De bedoeling was ge weest om de broeken te ver kopen In dezelfde maand had de Leusdenaar ook nog een in braak op zijn naam geschre ven. Uit de snackbar aan de Zwarteweg, waar hij zelf regel matig een patatje ging eten, had hij een grote hoeveelheid sigaretten en shag gestolen. „Een beetje een rotstreek", aldus de politierechter, die twijfelde of zij verdachte de gevangenis in moest sturen. „Ik zit een beetje met je in m'n maag," zei zij. „Wij willen jon gens zoals jou er zolang moge lijk uithouden, want echt beter word je er ook met van." Juni zit er vandaag op. Al hoewel een totale balans nog moet worden opgemaakt lijkt het toch een bijzondere maand te zijn geworden. Net als in mei een geblokkeerde situatie, zodat depressies geen invloed op het weer bij ons konden krijgen. Daar door werd het een (kurk)dro- ge maand. Op zeer veel plaatsen werd de 20 mm niet gehaald. Ondanks de genoemde blokkade was het toch geen zomerse maand, dit in tegen stelling tot de vorige maand. Een omvangrijk hogedruk- gebied lag vrijwel de gehele maand stationair nabij de Britse Eilanden. De uitloper naar Scandinavië was te zwak om bij ons een warme oostelijke stroming op gang te brengen. Dat lukte wel in Scandinavië en op de Britse Eilanden. Wij werden da genlang geplaagd door uitge strekte wolkenvelden van de Noordzee doordat de stro ming te veel noord tot noord west bleef. Daardoor werd juni een zeer sombere maand met een groot tekort aan zon- uren. Deze combinatie tussen zeer droog en somber komt niet erg vaak voor. Vrijwel de gehele maand kwam de wind uit noordelijke streken. Het had dus allemaal zo mooi kunnen zijn. Een paar hon derd kilometer opschuiven van het hoog had een droge zonnige en vooral warme ju nimaand kunnen inhouden. Nu viel het ook wat de tempe ratuur betreft tegen. Er lijkt nu een ommekeer te komen in het weerbeeld. Volgens computerbereke ningen gaat zich een uitge strekte depressie nestelen tussen IJsland en Schotland. Als dit uitkomt (vanaf mor gen) dan raken wij eindelijk van de noordelijke stroming af. Deze wordt dan meer zuidwestelijk. De aanvoer van wolkenvelden van de Noordzee houdt op. Het wordt wel geleidelijk wissel valliger. Er kunnen gemak kelijk buien ontstaan, welke ook gepaard kunnen gaan met onweer. Op de verwachte weer kaart van vrijdag zien we ook een apart hogedrukcel- letje liggen boven Denemar ken en tegelijkertijd lage- druk ten zuiden van ons. Dat kan een mooie dag opleveren door een oostenwindje. De temperatuur zou dan wel eens tot 23 a 25 graden kun nen oplopen. Daarna wordt de invloed van de depressie boven de Britse Eilanden merkbaar. In het weekeinde wordt wisselvallig weer verwacht met een temperatuur van ten hoogste 19 a 20 graden. Ik realiseer mij wel dat deze ontwikkeling bij het opma ken van dit weerbericht nog erg onzeker was. De erva ring van de afgelopen weken leert ons niet al te zeer te vertrouwen op de lange ter mijn. Het dinsdag genoemde hogedrukgebied boven Noord-Scandinavie heeft zich wat teruggetrokken naar het zeegebied tussen Groenland en Noord-Noor- wegen. Opvallend warm is het nog steeds in Noord-Europa. Oslo noteerde maandagmiddag 32 graden evenals een station in Midden Zweden. Ook in Fin land is het flink warm. Het is een vergelijkbare situatie met de winter. Dan kan er ook wekenlang extreem kou de lucht opgeslagen liggen boven Scandinavië. Een ho gedrukgebied is dan nodig om die lucht over West-Euro pa te doen uitstromen. Het wachten is nu op het moment dat de warme lucht naar het zuiden oprukt. Het is wel een opmerkelijk feit dat de warmte nu uit het noorden komt. Veelal gebeurd dat met een zuidelijke stroming. Een teken dat het weerbeeld sterk afwijkt van het norma le. soort markten grif van de hand gaan, zowel als rasechte standwer kers hadden de steven richting Leusden gewend. In een oud-Hol landse gebakkraam, die geheel m stijl was mgericht, wezen alleen twee kanjers van stereo-luidspre kers erop dat het toch echt 1988 was. Trouwens, de uitbater van de kraam had er alles aan gedaan om zichzelf tot levende reclamezuil voor zijn overheerlijke, maar mod dervette handel te maken. Maar maken juist niet dat soort dingen een bardene zo leuk? Voor de familie De Kruyff kon de bradene in ieder geval met meer stuk. Mevrouw De touyff bleek een pnjsvraag van de Spar te hebben gewonnen enzij mocht om zeven uur een fiets ter waarde van 800,- ïn ontvangst nemen. En een ijsje gaat er altijd wel in. LEUSDEN- Ten gevolge van vlieg- feesten, die aanstaand weekeinde op de vliegbasis m Deelen zullen worden gehouden, zal er op de vliegbasis Soesterberg op zater dag 2 en zondag 3 juli ook gevlogen worden eerste prijs: magnetronoven, 1982 tweede prijs: scheerapparaat, 1671 derde prijs: radio/cassette recorder, 1255 vierde prijs: klokradio, 1858 vijfde prijs: koffiezetapparaat, 1485 zesde prijs: haarkrulapparaat, 1516 zevende prijs: walkman, 1895 achtste prijs: paraplu, 1389 negende prijs: rekenmachine, 1323 tiende prijs: horloge, 1795 Slechts aan een enkeling bleek de braderie niet besteed. Althans niet op het moment dat er nog boodschappen moesten worden gedaan.,, Wat een drukte. En ik moet alleen maar wat m huis halen", luidde het wat korzelige commen taar, waarna de man wegbeende en langzaam oploste m de menig te.. In ieder geval werkten de weer goden, in tegenstelling tot de twee voorgaande jaren, met overtuiging mee aan het welslagen van het eve nement. Daardoor konden de be zoekers van de bradene, moe van het geslenter, zich met een gerust hart nog even verplaatsen naar het belendende café De Swartesteegh, waar onder een zeiltje de plaatselij ke band Hammer Field haar openbare debuut maakte. Velen streken neer op het intieme terras, om onder het genot van een drank je nog even na te genieten van de zwoele zomeravond. Ik denk dat ik daar ook nog maar even ga kijken. Even 'sfeer" proeven! De draaimolen w*s bijzonder in trek. LEUSDEN- Op het moment dat deze woorden op het beeld scherm worden gezet, zijn een paar honderd meter verderop enige tientallen mensen druk in de weer de sporen uit te wissen van de negende braderie van de Biezenkamp. En blijkens de enorme belangstelling van het publiek, mag er wat Leusden betreft rustig een tiende komen ook. Honderden schuifelden vanaf woensdagmiddag twee uur langs de meer dan honderd twintig kramen om te kijken wat de middenstanders van het oudste winkelcentrum van Leusden dit jaar te bieden hadden. Het gemis van een extra trekpleister als de Ronde van Leusden, die traditioneel tegelijkertijd wordt gehouden, was nauwelijks voelbaar. Maar de organisatie lijkt wel het gelijk aan haar zijde te hebben gehad, toen men besloot de concurrentie met het E.K.-voetbal op de buis niet aan te gaan. Integendeel, men lijkt zelfs te hebben geprofiteerd van de uitbundige feeststemming, die Nederland kennelijk nog steeds in de ban houdt. In ieder geval schalde het ook vanavond nog menig maal over het plein, daartoe aangemoedigd door de trompettist van het wandelor kest Wilskracht ...AANVALLEN!!! Dat aanvallen gold voor een be langrijk deel de stands waar aller lei etenswaren en geestnjk vocht verkrijgbaar waren. Daartoe gesti muleerd door de perfecte weers omstandigheden (het was 's avonds zelfs aangenamer dan overdag), werd de inwendige mens goed be dacht. En ja, de Vietnamese loem piaatjes en de pittig gekruide shoarma vragen er natuurlijk om weggespoeld tc worden met een Belgisch biertje, danwel een oer- hollands tapje. De organisatie van de braderie had zich wederom uitgeput in po gingen voor 'elck wat wils' te bie den. Daar slaagde men in ieder geval ruimschoots in. De kinderen vermaakten zich uitstekend met clown Bennie, luchtballonnen van werkelijk enorme afmetingen, de draaimolen, de loterijen en het bal spel, waarmee de verzameling ka merplanten kon worden uitge breid. Maar ook het Rad van Avontuur, waar schitterende fruitmanden naar het publiek stonden te lonken, kon op de nodige belangstelling rekenen, evenals de overbuurman, waar met name de mannelijke jeugd de vaardigheden met hamer en spijker kon testen. Een folklo ristisch gebruik, naar het schijnt. Voor vader was er een stand met tweedehands audio-visuele appa raten, waar voor aantrekkelijke pnjzen een leuk toestelletje op de kop getikt kon worden. Zo werd er voor een zacht prijsje een kleuren- buis van een bekende gloeilam- penfabrikant uit het zuiden des lands te koop aangeboden 'met een LEUSDEN- Onlangs werd de achtste trekking van de LEOS-ju- bileumloterij verricht. Onder couvert maakte de Leusdense no taris Buters de volgende win naars bekend: klein foutje'. Ia. hij deed het niet! vermijdelijke handelaren in snuis- Maar er was veel meer. De on- terijen, die het met name op dit

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3