Meer dan honderd journalisten in de slag om het nationaal kampioenschap op de weg J eugdkampioenen bij LTV Leusden Wielerstnjd in de 'lommerrijke poort der Veluwe' Driekamp Impala Uitslagen Ons Genoegen Unieke boules- marathon bij 'De Hakhorst' Aan deze boules-marathon ne men acht triplettes (teams van dne spelers) deel. Er moeten steeds twee spelers van ieder team op de baan staan. In totaal moet ieder team twintig wedstrijden van veer tig minuten spelen. In de late avonduren moeten de complete tn- plettes nog twee finalewedstrijden van vijftig minuten afwerken. Daar na voigt de prijsuitreiking van het ludieke evenement. LEUSDEN - Komende zaterdag organiseert gymnastiekver eniging Impala voor de zeven de maal een driekamp ritmi sche gymnastiek. De wedstrijd begint om één uur 's middags met intuinen in De Meent. De prijsuitreiking is om 18.30 uur. Deelnemende verenigingen zijn naast Impala, Excelsior uit Nijkerk en de Gymnastiekver eniging Bilthoven. Alle drie de verenigingen hebben de wis selbeker tot nu toe twee maal gewonnen. De kansen voor Impala wor den laag geacht: men heeft een praktisch meuwe ploeg en de voorbereiding was niet opti maal. 9. G. Schimmel 80 10. G. Tolboom 79 11. M. Cornelissen 76 12. W v.d. Kletersteeg 75 13. G. Daatselaar 61 14. Arnoud Vlug 60 15. R. van Daatselaar 58 Joop Zoetemelk opgesloten m de kopgroep van de prominenten. (Door Gerard Trebert) ACHTERVELD- „Dit is langzamerhand een geweldige happe ning geworden. Hier in Achterveld hebben we te maken met een fantastische medewerking van de mensen van de Tour de Junior en de politie. Het staat voor mij dan ook vast dat we hier volgend jaar terugkomen". Peter van Putten, zelf oud-journalist en organisator van het dit jaar voor de derde keer gehouden open Nederlands kam pioenschap voor journalisten, is enthousiast over het voortref felijk verlopen evenement, dat woensdagmiddag onder de best denkbare omstandigheden werd verreden en waarvoor meer dan honderd vertegenwoordigers van dag- en weekbladen, alsmede diverse sportperiodieken, aan de start kwamen. «Joost van den Vondel wist het destijds al en heeft het dan ook geschreven: Achterveld is de lom merrijke poort der Veluwe". Mi- crofonist Ton Rademaker, die bij geen enkel wielerevenement m de regio ontbreekt en ook nu weer de onvermoeibare speaker bij deze titelstrijd voor de journalisten, sprak de tekst bij herhaling uit en vertolkte daarmee tegelijkertijd de gevoelens van allen, die bij de or ganisatie van deze officiéle, onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie verreden titelstrijd waren betrokken. Achterveld heeft het deze woensdagmiddag helemaal ge maakt bij de wielerofficials en - journalisten. Bert Schaap (De Tele graaf):,,Een prachtig parcours en een uitstekende ambiance". Ruurd Dobbelaar (Wielerrevue):,, Veel mooier en gezelliger dan dat kale Drentse landschap, waar we vorig jaar reden". Herman Krott, voor malig coach van de vermaarde Amstel-amateurploeg:„Ja, dit is het helemaal. Een prima organisatie en een uitstekend parcours". NIEUWE FORMULE Twee jaar geleden is het natio naal kampioenschap voor journa listen voor het eerst verreden. Pe ter van Putten:,,Ik heb het eigenlijk als een soort van grap opgezet en ik kreeg een handjevol oud-colle ga's mee. Maar het is nu een serieu ze zaak geworden. Ik ben dan ook genoodzaakt om voor volgend jaar een andere formule te gaan hante ren". Van Putten zou deze middag het gelijk aan zijn zijde krijgen. Vol gens het reglement waren startge rechtigd verslaggevers en -geef sters, bureauredacteuren en -trices en fotografen met een vast dienst verband, alsmede degenen, die van hun journalistieke activiteiten hun hoofdberoep hebben ge maakt. Welnu, aan de start kwa men 108 mannen en vrouwen, zo wel van de schrijvende als de foto graferende pers, als uit de omroep. Aan de strijd om de nationale wielertitel ging een tijdnt vooraf, waaraan ongeveer een kwart van het totale rennersveld deelnam. Kampioen in deze categorie tijdrij- ders werd Joop Atsma van het Nieuwsblad van het Noorden, ge volgd door Weert Schenk van de Gemeenschappelijke Pers Dienst en Pieter van der Ploeg van Veroni ca Sport. TEMPORIJDER Het 'grote' werk begon rond de Jopie, nog altijd mateloos populair. De winnaars van de tijdrit met op het hoogste schavot Joop Atsma, geflankeerd door Weert Schenk (2) en Pieter van der Ploeg (3). Een heuse tijdrit maakte deel uit van het nationaal kampioenschap wielrennen voor sportjournalisten. werd diens collega van het Nieuwsblad van het Noorden John Gjaltema. KLIMTIJDRIT Organisator Peter van Putten na afloop:„Er is in deze koers buiten gewoon hard geknokt. Er werd soms gereden met snelheden van meer dan vijftig kilometer per uur. Dat betekent dan ook dat er op grond van de KNWU-reglementen met het oog op de veiligheid regel matig renners uit de strijd moesten worden genomen. En dat gold voor ongeveer de helft van het aantal deelnemers. Ik overweeg dan ook om er volgend jaar een A- en een B-koers van te maken. Daarnaast zit ik te denken aan een klimtijdrit bij Austerlitz, dat ook sinds twee jaar is opgenomen m het programma van de Tour de Junior, 's Morgens zo'n tijdrit bij Austerlitz en 's middags naar Achterveld. De titelstrijd voor journalisten werd afgesloten met een race voor prominenten. Onder hen meldde zich Joop Zoetemelk aan de start, die speciaal voor het evenement elfhonderd kilometer had afgelegd om van zijn huis in Frankrijk naar Achterveld te komen. Joop:,,Ik had het er graag voor over. Tenslotte hebben de journalisten altijd zoveel voor mij gedaan, mag ik dan ook iets terug doen?" Joop Zoetemelk vocht voor wat hij waard was, maar moest het toch afleggen tegen Piet Rentmeester in een meer dan spannende nek- aan-nek-race. Toch hoefde hij niet met lege handen terug op zijn lange thuisreis: met een beker, een boe ket hollandse bloemen en drie kus sen van de lieftallige, 21 jarige ron- de-miss Sophia de Boer uit Nieuw- Milligen nam de vroegere wieier- koning afscheid van Achterveld, de 'lommerrijke poort van de Velu we', om met een andere prominen te landgenoot te spreken. sing, die met helemaal recht doet aan de verrichtingen van de jeugd van Leusden. Dat hopen we van daag recht te zetten. Vandaar hier bij de beeltenissen van twee van de kampioenen, die bij Leusden als zodanig gekroond werden. Doede Bardok, die in de finale Lukas Vis- ser bij de mim's de baas bleef, en Simone Smits, winnares bij de meisjes A, ontvangen uit hand van wedstrijdleider mevrouw Cornelis sen de kampioensbeker. LEUSDEN - Op de jeu de boulesbanen van „De Hak horst" wordt het zaterdag 2 juli een drukke, maar onge twijfeld ook gezellige dag. De Leusdense jeu de boulesver- eniging „De Hakhorst" houdt dan een unieke boules-mara thon, die liefst zeventien uur duurt, 's Morgens om zeven uur worden de eerste boules al gegooid, de laatste, beslis sende partij eindigt zaterdag avond om twaalf uur. De 24 deelnemers, moeten ze- I ventien uur op het „bouledróme" blijven. Er wordt een „tentenkamp" neergezet, waar de niet-spelende boulers gelegenheid hebben om i uit te rusten. Of om gesterkt te wor den door de ongetwijfeld enthou siaste supporters. Er wordt tussen de middag slechts even gepauzeerd voor een gezamenlijke lunch, 's Avonds is er een algemene barbecue, waaraan de spelers slechts een uur lang mo gen deelnemen. Daarna moet er I weer gespeeld worden. Peter Evelein werd de meuwe titelhouder bij het NK voor journalisten. Hij bleef in de sprint Joop Atsma (links) en John Gjaltema voor. klok van half dne, toen het start schot viel voor een race van twaalf ronden van 3750 meter, een totale lengte van 45 kilometer. Lange tijd zag het er naar uit dat deze' wed strijd zou worden beslist door Ruurd Dobbelaar, die het als jour nalist van Wielerrevue aan zijn stand verplicht achtte om m deze koers geschiedenis te schrijven. Ruurd:„Ik ging te vroeg weg en heb bijna tot de voorlaatste ronde een voorsprong gehad. Maar ik heb het uiteindelijk toch moeten opgeven. Ik ben een temporijder en daarom ben ik in het peloton niets waard". Dat is dan ook gebleken. Meer dan zeven ronden heeft Dobbelaar alleen op kop gereden, voor hij door het peloton werd opgeslokt. Het peloton - dat was een groep van ongeveer twintig jagende ach tervolgers. Voor Dobbelaar res teerde in de laatste en beslissende ronde het aantrekken van de spnnt voor collega en teamgenoot Peter Evelem. In de sprint bleef hij de titelhouder Joop Atsma voor. Derde LEUSDEN In onze editie van vorige week donderdag werd abu sievelijk de indruk gewekt, dat de LTV Lookhorst twee jeugdkam pioenschappen hield. Boven een verslag, dat verhaalde van de gana van zaken bij de jeugd van LTV Leusden, kwam een verkeerde kop terecht. Een storende vergis- ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd Geweer Kali ber, die werd gehouden op de bui tenbaan te Scherpenzeel namen 15 leden van Ons Genoegen deel. Het was P. Smink, die met 95 punten eerste werd. De ovenge uitslagen waren: 2. G. van Hamersveld 91 3. H.J. van Ruitenbeek 89 4. J. vanRossum 88 5. J. E. van Hamersveld 87 5. A. van Daatselaar 87 7. L. van Hamersveld 86 8. A.Viug 84

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9