SB if Rommelmarkt De Hobbit brengt geld in 't laatje Huis van de Sport definitief van tafel Meerjaren Aktiviteitenplan unaniem aangenomen "vandaag in fle leusder krant BDU 1 JL hr Raad unaniem tegen komst 'multi-purpose'-project Hessenweg wordt verbeterd Hamertje Tik Inbraak 'M Gemeenteraad wil ook planning binnen jemeentehuis in plan opgenomen zien; Sr* Op jacht naar 'De Schat' SERVA V0LV0 Benoeming Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden WIE NU EVEN NAAR DE LEUSDER KAREL KRANT KIJKT SL - i HOOFDREDAKTEUR Jur van Glnkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3630 AA Leusden- Centrum Teletoon 033-941495 Uitgave BDU BV pkrant DINSDAG 5 JULI 1988 - 20e JAARGANG NO. 17 EUSDEN- Waar er normaal gesproken in 't weekeinde serene rust heerst op de schoolpleinen rond de eusdense basisscholen, vormde De Hobbit daarop afgelopen zaterdag duidelijk een uitzondering. Er was dan ok iets bijzonders aan de hand. Niet alleen werd er al een voorschotje genomen op het ten einde lopende chooljaar, met de traditionele fietspuzzellocht voor leerlingen en hun ouders, de gelegenheid werd ook te baat 'enomen om wat fondsen te verwerven, die het naderende lustrum van een financiële injectie moet voorzien, laartoe organiseerde het onderwijzend personeel van de basisschool een rommelmarkt en een loterij, die in Dtaal 1790 keiharde guldens m het laatje brachten. Geen onaanzienhjk bedrag, al vond adjunct-directeur Carla 'ortebein het ietwat aan de lage kant. „In ieder geval is het nog niet genoeg om de viering van het lustrum (De lobbit bestaat binnenkort 15 jaar) in september helemaal te bekostigen. Daarvoor denken we toch wel 3.000,- odig te hebben". Niettemin kon ook zij terugzien op een geslaagde dag. Met name de fietspuzzeltocht werd met 350 deelnemers rederom uitstekend bezocht. De hoofdprijs van de loterij kwam ook op precies de juiste plaats terecht. De heer Van de Beek, wiens fiets nlangs werd gestolen, bleek het winnende lotnummer in zijn bezit te hebben en kon daardoor zielsgelukkig op ■ennaoelmeuw karretje naar huis. (van de redactie) LEUSDEN- De leden van de gemeenteraad stemden in de raads vergadering, die donderdag werd gehouden, unaniem tegen een voorstel van B&W, waarin van de raadsleden gevraagd werd zich in principe uit te spreken over de aanvaardbaarheid van de komst van het Huis van de Sport in het gebied De Horst. Daarmee is een einde gekomen aan een acht jaar slepende zaak. De komst van het Huis van de Sport naar Leusden, een presti gieus plan, wordt vooral gezien als een stokpaardje van de toenmalige wethouder Jan Wagenaar. Het echtpaar Timmler van de Stichting Stad en Recreatie, dat het idee voor het volumi neuze 'multi-purpose'-project lanceerde, heeft wel aangekon digd de gemeente een schadeclaim voor te leggen, als de raad zich zou verzetten tegen een principe-beslissing vóór de komst van het Huis van de Sport naar het bedrijventerrein De Horst. Over de kwestie is veel te doen geweest, hoewel de raad zich in de acht jaar dat de zaak speelt, daar nog nimmer over uitsprak. Het meuwe college, dat negen maan den geleden aantrad, wilde duide lijkheid en vroeg van de raad of men bereid was planologische me dewerking te verlenen aan de rea lisering van een dergelijk project. Verder dan dat kon het college ook niet gaan, omdat concrete plannen nog steeds niet zijn gemaakt. De raad zag in de veranderde omstandigheden, ten opzichte van de tijd dat de plannen voor het eerst naar buiten kwamen, een be langrijke reden om niet akkoord te gaan met het voorstel. Een groot schalig project als het Huis van de Sport zou, zeker m de huidige si tuatie, teveel beslag leggen op de beperkte ruimte, die er in Leusden nog resteert. Bovendien vond de raad dat er op het gebied van de werkgele genheid meer rendement te halen zou zijn in De Horst, dan met de komst van het Huis van de Sport wordt aangenomen. ONVERMOGEN Voor de houding van de Stichting Stad en Recreatie hadden de raadsleden en het college geen goed woord over. Met name de dreigende taal die de stichting in de richting van het college uitte, waarin met schadeclaims werd ge zwaaid en de aansluiting van Leus den op de A-28 direct in verband werd gebracht met de komst van het Huis van de Sport, viel in slechte aarde. Men liet zich daardoor echter met beïnvloeden. Alle fracties wa ren onomwonden tegen de ambi tieuze plannen van de Stichting Stad en Recreatie. Eveneens toon den de meeste fracties zich content met het feit dat er eindelijk een beslissing is genomen over het plan. Ep Oostra (D66) betreurde het dat het in de achterliggende perio de rummer tot een echte discussie was gekomen, omdat concrete plannen ontbraken. „Het vorige college bleef steken in vage, fraaie mededelingen. Dit voorstel biedt meer concrete handvaten om over de zaak een mening te vormen. En op grond van de voorliggende fei ten, concludeer ik dat ik tegen dit voorstel moet stemmen." Alrich Parson (WD) vond m de veranderde omstandigheden aan leiding het voorstel van het college te verwerpen. „In het licht van de huidige situatie is het ruimtebeslag van het Huis van de Sport in De Horst te groot. Bovendien denk ik dat de Stichting Stad en Recreatie geboden kansen heeft laten liggen. De veelheid van woorden die de stichting m de correspondentie met de gemeente produceerde, is omgekeerd evenredig aan het ver mogen om na zoveel jaren met iets concreets op de proppen te ko men. Dat op zich ontslaat ons al van de noodzaak om dit plan inhoude lijk te beoordelen: er is immers geen plan". 'LUCHTKASTEEL' Ook Harm Offereins (GPV/SGP) toonde zich gelukkig met het feit dat er eindelijk een voorstel lag. „Maar de onduidelijkheid over de plannen zijn ook voor mij aanlei ding om 'nee' te zeggen. Jan Konijnenbelt (CDA) had naast het bezwaar van het royale grondbeslag ook zijn twijfels over de financiële haalbaarheid van het plan. Hij zei te vrezen voor een debacle als met het Onéntal Pala ce, het ambitieuze project, dat on langs m Breukelen schipbreuk leed. Zijn conclusie luidde dan ook: 'nee'. De PvdA gaf in gelijksoortige bewoordingen uiting aan de ge mengde gevoelens waarmee het plan van die zijde werd bekeken. Gert de Weerdt gaf aan „Nooit voor de realisering van dit luchtkasteel te zijn geweest". Maar ondanks de eensgezind heid ten aanzien van het voorstel, viel er ook kritiek te beluisteren op de houding van B&W, en met name op de wijze waarop men het voor stel presenteerde. Het college vroeg daarin een bereidheids verklaring van de raad, om plano logisch medewerking te willen verlenen aan de komst van het Huis van de Sport. Leusden'85 verweet het college gebrek aan politieke moed, omdat de positieve houding die het college m het voorstel aan nam slechts een formele opstelling betrof en niet het feitelijke stand punt van het college verwoordde. „Politiek is keuzes maken en niet keuzes laten maken", liet Ben Stoe- linga weten. Wethouder De Jongh was het daar niet mee eens. Uit het oog punt van zorgvuldig bestuur von den wij het noodzakelijk het voor stel in deze vorm te gieten. Er zijn door het vorige college verwach tingen gewekt en voor de continuï teit in het besluitvormingsproces meenden wij dit voorstel op deze manier te moeten behandelen". De stichting Stad en Recreatie overweegt naar aanleiding van ne gatieve besluit van de raad een schadeclaim bij het college in te dienen. Op voorhand lijkt dat ech ter weinig kans van slagen te heb ben. „De Heelkom" officieel geopend Pag. 3 Lisiduna op toernee in Leusden Pag. 3 Ambtenaren krijgen toch him computers Pag. 3 Het weer in Leusden: droogte ten einde Pag. 3 „Achterveld voor Achterveld" goed voor 25 mille netto Pag. 4 PvdA vindt programma van eisen voor uitbreiding Hamershof te hoog gegrepen Pag. 5 Mininatuurtje: Gele Morgenster Pag. 5 Met Aat Daale op de pedalen: In een wijde boog om Amersfoort Pag.6 Pag. 6 Pag. 7 De Holm jubileert Sport: Boulesmarathon werd groot succes Regen spelbreker op finaledag clubtitelstrijd LTV Leusden Pag. 7 Leerlingental muziekschool neemt nog steeds toe Pag. 7 Rubriek: Wel of niet (te)recht Pag. 7 LEUSDEN - De Hessenweg zal een verbetering ondergaan ten bedra ge van zeven ton. De gemeente raad besloot daar afgelopen woensdag toe. Weliswaar is de weg in 1986 nog gedeeltelijk opge knapt, maar onderzoek heeft uitge wezen dat de weg in zijn geheel een beperkte levensduur heeft. Vandaar, dat over de hele weg een verstevigingslaag moet worden aangebracht Gezien de huidige staat van de weg is het noodzakelijk, de werk zaamheden op korte termijn uit te voeren. Dat moet met name, om risico van vors tinwerking uit te sluiten. LEUSDEN - Speel-o-Theek 'Ha mertje Tik' heeft vakantie van 9 juli tot 24 augustus. Vlak voor die tijd is het nog mo gelijk om speelgoed in te leveren en wel op 6 juli vein 14.00-16.00 uur en op 8 juli tussen 9.30 en 11.30 uur. Op 24 augustus gaan de deuren weer open. Overigens zullen de openingstij den van de speel-o-theek met in gang van die datum veranderen. Voortaan is men op vrijdag open van 9.00 tot 11.00 uur. Dat is een half uur eerder dan nu het geval is. LEUSDEN - In het Gezinsvervan gend Tehuis aan de Stijgbeugel blijkt in de nacht van vorige week maandag op dinsdag ingebroken te zijn. De daders zijn waarschijn lijk binnengekomen via een niet-af- gesloten buitendeur. Er werden een video-recorder en een deco- deringskastje voor de televisie ont vreemd. (advertentie) Kent binnen 10 minuten het laatste lokale nieuws en weet wat er allemaal op de agenda staat voor vandaag en morgen. De Leusder Kabel Krant: het snelste dagblad ran Leusden! (van de redaktie) ■EUSDEN - De Leusdense gemeenteraad is woensdagavond naniem akkoord gegaan met het Meerjaren Aktiviteitenplan. a dat plan wordt over langere periode aangegeven, wat de emeente op verschillende beleidsterreinen gaat ondernemen. )ok nieuw beleid wordt in dat plan aangekondigd en via een ysteem van categorieën ingedeeld naar de mate van prioriteit. Er bestond nog wel enige kritiek p het MAP. In de eerste plaats taan er teveel 'pro memorie-pos- ïn' in. Dat wil zeggen, dat er geen nanciële raming is opgenomen bij erschillende plannen en voorne- lens. Die kntiek werd door alle /oordvoerders van alle frakties in Ie raad gedeeld. Daarnaast bestond er kritiek op iet feit, dat een kostenraming van ilannen, die de gemeentelijke nnbtenaren zelf ontwikkelen, ont- ireekt. Die kritiek richtte zich niet dleen op het feit, dat daardoor geen inzicht bestaat m de werk- j zaamheden, die op een bepaald moment binnen de ambtelijke dienst worden uitgevoerd. Ook het feit, dat de gemeenteraad op die wijze nauwelijks een afgewogen besluit kan nemen, inzake de ont wikkeling van een beleidsplan, speelde mee. Immers, zo betoog den onder meer Harm Offereins (GPV/SGP) en Alrich Parson (WD), het is zeer wel mogelijk dat de gemeenteraad vindt, dat alleen al het ontwikkelen van een plan voor enig nieuw beleid te duur is, nog voordat men zich over de uit voering van een dergelijk plan uit kan spreken. OPBOUW Wethouder Bram Vroon van fi nanciën (CDA) onderschreef die kntiek grotendeels. Tijdens de verdere opbouw van het nieuwe systeem zal er aandacht aan de kritiek worden besteed. Burgemeester A. Panis vulde de beantwoording van de wethouder aan, door op drie punten te wijzen, die momenteel spelen, 'in de eerste plaats zitten we midden in de ver andering van de ambtelkijke orga nisatie. Dat kost veel tijd, voor overleg. En dat willen we ook zo. In de tweede plaats is er momenteel geen spake van een optimale pro- duktie, omdat er binnen de organi satie nogal wat onzekerheid be staat, wat begrijpelijk is. En in de derde plaats hebben we te maken met een grote achterstand in ae ontwikkeling van plannen en no ta's', aldus de burgemeester. SPEEL-O-THEEK In het definitieve Meerjaren Ak tiviteitenplan zijn overigens enkele aanpassingen opgenomen. Zo is de subsidie voor de Speel-o-theek castgesteld op vijfduizend gulden, en is er ook sprake van aanpassing van wegen ten behoeve van gehan dicapten. Tijdens de behandeling van het plan bleek verder, dat m het najaar een milieubeleidsplan te verwach ten is. Ook de veelgevraagde on- derhoudsnota's, een aangepast verkeerscirculatieplan en de loka- tie van de nieuwe brandweergara ge. Bovendien komt dan de evalua tie van het Fonds Bovenwijkse Voorzieningen aan de orde. i - Eén van de dia's uit het werkstuk „De Schat". LEUSDEN- Op het bureau van de Leusder Krant is een werkstuk afgegeven dat kennelijk ver keerd bezorgd is en waarvan de herkomst niet te achterhalen valt. Het betreft een draaiboek voor een beeldverhaal, uitge voerd met dia's. De auteur van het stuk is ene Harm Douma, uit klas AW-3B die het stuk de titel 'De Schat' mee gaf. Het is niet ondenkbaar dat het werkstuk bedoeld is als inzending voor een wedstrijd die door een speelgoedfirma is uitgeschreven. Nadere informatie ontbreekt. De auteur van het stuk, of degenen die meer informatie hierover kunnen geven, kunnen zich in verbinding stellen met de redactie van de Leusder Krant, telefoon 941495. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 LEUSDEN- In de raadsvergade ring, die donderdag werd gehou den, zijn de wethouders Evelien Blom en Joost de Jongh benoemd tot ambtenaren van de burgerlijke stand. De wethouders zijn nu op grond van een artikel in de ge meentewet gerechtigd huwelijken te sluiten. Burgemeester Panis is door de r^ad aangewezen als lid van het algemeen bestuur van het gasbe drijf Centraal Nederland. Op dit moment is mr. Panis voorzitter van het GCN.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1