Lisiduna op toernee in Leusden LEUSDEN Ambtenaren krijgen toch hun computers 'De Heelkom' officieel geopend leusder krant okaaL, Leusden Achterveld leusder knnnts Geld voor nieuwbouw bij Impeesa Subsidie voor sport voor gehandicapten Subsidie voor LTV Lookhorst Rozendaal herstraat Achterveld gelukkig met nieuw gezondheidscentrum LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 (1)e% weeHncJegemeente/ Droogte ten einde DINSDAG 5 JULI 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Vereni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag 8c aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 5 juli. 20.00 uur: Feestweek De Holm, spellencircuit en feestavond, basis school De Holm, Lingewijk 13. 20.00 uur: Ledenvergadering LTV Leusden, clubhuis, Vallei sportpark. Woensdag 6 juli. 20.00 uur: Feestweek De Holm, reünie, baisschool De Holm, Linge wijk 13. Donderdag 7 juli 14.00 uur: Soos kaartnuddag bij de Klaveet Zaterdag 9 juli 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 10 juli 20.00 uur: Disco de Klaveet LEUSDEN - De Leusdense ambtenaren krijgen toch hun personal computer. Met een stemverhouding van zes te gen en elf voor (vier raadsle den waren afwezig) ging de gemeenteraad afgelopen als nog akkoord met het project. De bedoeling is, dat ambte naren middels die p.c. vol doende kennis opdoen van het werken met dergelijke appa ratuur. De gemeente betaalt twaalfhonderd gulden per computer. In totaal komt dat neer op een bedrag van f127.500,-. Daarvan denkt men f67.500,- 'terug te verdienen' door besparingen op opleidin gen van personeel. Tijdens de discussie bleken de fracties van de WD en de PvdA verdeeld te zijn. Het CDA, GPV/SGP en D66 waren voor, Leusden'85 stemde te gen. De door mij in het vooruit zicht gestelde mooie dag op vrijdag kwam een dag eer der. Een vergissing mijner zijds en niet van de compu termodellen, maar het was al snel afgelopen. Na een dag, waarbij de temperatuur bij mij in Ruurlo nog was opge lopen tot 27,3 graden, maak ten enkele flinke onweers buien een einde aan de warmte, maar ook aan een lange periode van droog weer. Was het eerste kwar taal van 1988 kletsnat, het tweede zal als kurkdroog de geschiedenis in gaan. Op sommige plaatsen in het zuidwesten van ons land viel slechts een paar millimeter neerslag. In Leusden viel de afgelo pen maand 17,1 mm en in het afgelopen kwartaal slechts 82, terwijl 176 mm normaal is. Op mijn station in Ruurlo ving ik 32,5 mm op en hieruit blijkt dat het oosten een stuk natter is geweest dan het westen en midden van ons land. Een meer gedetailleerd overzicht over het tweede kwartaal volgt donderdag. Er is vanaf eind vorige week een drastische omme keer in het weer opgetreden. Het zeer hardnekkige hoge- drukgebied boven de Britse Eilanden moest het veld rui men om een voor dit jaarge tijde erg diepe depressie. In het weekeinde was de druk in de kern teruggelopen tot 985 kpa. Deze depressie heeft er voor zorg gedragen dat de stroming boven West- Europa zuidwestelijk is ge worden. We zijn de vervelen de stroming van de Noordzee met uitgestrekte wolkenvel den kwijt. De zon krijgen we weer af en toe te zien, maar de stroming is erg onstabiel, zodat er van tijd tot tijd buien vallen. Doordat er in de bo venlucht vrij koude lucht wordt aangevoerd gaan de buien soms ook gepaard met hagel en onweer. Het genoemde lagedruk bij de Britse Eilanden lijkt vrij stationair te zijn en wandelt een beetje om haar eigen as. Zij kwam eind vorige week aan boven Ierland, trok tij dens het weekend naar Zuid Engeland om vervolgens weer naar boven te koersen richting Schotland. Het vasteland van West-Europa wordt dus (gelukkig) niet be zocht. De computerbereke ningen van het Duitse Offen bach voor de komende week lijken niet erg ongunstig. Tot en met woensdag blijft de in vloed van de depressie op het weer bij ons merkbaar. Het is dan wisselvallig weer met enkele buien en ook soms zon. Vanaf donderdag komt er geleidelijk meer hogedrukin- vloed van een zich weer ver sterkend hoog boven de Azo- ren. Dit breidt zich geleide lijk weer wat naar het noor den uit en gaat de toegang voor depressies opnieuw blokkeren, zo het lijkt. In de tweede weekhelft kan er dan geleidelijk wat meer zon ko men en neemt de buienacti viteit na woensdag af. De temperatuur blijft op een ge matigd niveau omdat de stro ming vooreerst nog westelijk zal zijn. Of dit een aanzet is naar een wat meer zomerse perio de valt op dit moment nog niet te zeggen. Nieuwe weer kaarten moeten dat deze week nog bevestigen. In Noorwegen is het nu wat minder zomers geworden na een zeer warme junimaand. In Oslo kwam het kwik maar liefst 14 maal boven 25 gra den. Op de luchthaven van Oslo was de gemiddelde ma ximumtemperatuur in juni 25 graden. Warm dus. In Parijs viel zaterdag op zondag veel regen. 81 mm. Een uit de hand gelopen onweersbui denk ik. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per iaar, 34.90 per half jdhr. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De gemeenteraad heeft mgestemd met een subsidie van f 10.000,- voor de Stichting Impeesa Amersfoort. Het geld is bestemd voor de bouw van een meuw groepshuis voor de leden van de scoutinggroep. Eerder al mocht de Leusdense groep Manitoba voor hetzelfde doel een dergelijk be drag van de gemeente Leusden ontvangen. Het gaat bij Imnpeesa om een doelgroep van jongeren tussen de zes en achttien jaar oud. Het totale aantal leden is gemiddeld tussen de 55 en 60, waarvan dertig uit Leusden. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden stemde woensdagavond in met een subsidie van f2305,- voor de Federatie Aangepast Sporten Eemland. In die federatie zijn on langs alle activiteiten inzake sport voor gehandicapten onderge bracht. Er wordt rekening gehou den met een groei van het subsidie bedrag tot f4.000,-. Ook de aanpassing van het club gebouw en éen teruusaccomodatie voor rolstoeltennis van LTV Leus den komt m het kader van dit be leid voor subsidie m aanmerking. Het gaat daarbij om flO.000,-. LEUSDEN - De LTV Lookhorst krijgt een subsidie van maximaal f320.000,- voor de bouw van rueuwe kleed- en wasaccomodatie. De ge meenteraad ging daar woensdag avond mee akkoord. Speciale aandacht werd nog ge vraagd voor het verleggen van een kabelleiding. Die moet worden verlegd. Gevraagd werd, er reke ning mee te houden dat binnenkort ook de Leusder Handbalvereni ging (LHV) gaat bouwen. Met de werkzaamheden die nu voor Look horst worden uitgevoerd, zou men die kabelleiding ook vast moeten verwijderen van het bouwperceel, waar LHV straks haar kleedacco- modatie bouwt. i LEUSDEN - De doorgaande route in de wijk Rozendaal wordt herstraat. De kosten daarvan wordenge- raamd op f730.000,-. De gemeente raad stemde afgelopen woensdag met dit voorstel van B&W in. Het gaat om de doorgaande rou te, waar forse spoorvorming is op getreden. Bij regenval ontstaan er forse en diepe plassen. Omdat zo wel het gemotoriseerd als lang zaam verkeer van dezelfde weg gebruik maken, is sprake van een uitermate oncomfortabele situatie. Zowel bewoners als de Groen- stichting hebben daar op gewezen. B&W vonden bovendien, dat ver betering nodig is vanuit oogpunt van verkeersveiligheid. ACHTERVELD - Donderdagmiddag werd het gezondheids centrum De Heelkom in Achterveld officieel door de Leusden se wethouder Evelien Blom geopend. De voorzitster van de Stichting Eerstelijns Samenwerkingsverband Achterveld (SESA) Greet Wessels verwelkomde alle aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde zij de wethouder Evelien Blom. „Er is smds augustus 1985 door &lle betrokkenen enorm veel werk verzet, om uiteindelijk tot dit resul taat te komen. Ik bedoel zeker niet alleen de totstandkoming van dit gebouw, maar de hele opzet van een eerstelijns samenwerkingsver band. De huisartsen groeiden uit hun „praktijk"-jasje en er moest tiaar andere huisvesting worden omgezien. Het was voor de hand liggend, dat dit in de buurt of liever nog naast het kruisgebouw gereali seerd kon worden," liet mevrouw Wessels m haar openingswoord weten. „De verschillende werkers in de gezondheidszorg kwamen hierdoor dichter bij elkaar en on derling overleg zou gemakkelijker* en sneller plaats kunnen vinden." De stichting SESA werd in het leven geroepen in verband met een stimuleringsregeling van het ministerie van WVC. Om voor de subsidie in aanmerking te kunnen komen, moest aan een aantal voor in waarden zijn voldaan. Er moest bij voorbeeld een rechtspersoon zijn die fondsen kan verwerven en be heren. Nauw overleg tussen de huis artsen, fysio-therapeuten, wijkver- wijk-ziekenverzorgers, i w.o. wit ei tijde-' }l par-. :hten, maatschappelijke werkers, en bejaardenverzorgers en diëtis ten, was en is m Achterveld mets meuws. Dit kan nu gebeuren bin nen een stichting en onder één dak. INITIATIEF „Dit is ook goed voor de bewo ners van Achterveld en omgeving want welzijn, waar het om gaat is een optimale zorgverlening aan de be volking," aldus mevrouw Wessels. De patienten-belangenvereni- ging wordt ook bij het overleg be trokken en neemt initiatieven tot activiteiten naar de bevolking toe. Er zullen voorlichtingsavonden ge houden worden, er is een biblio theek ingericht, er worden nieuws brieven verspreid, en er is een in formatieboekje over de Heelkom samen gesteld, dat huis aan huis zal worden bezorgd. Het eerste exem plaar daarvan werd donderdag aan Evelien Blom onverhandigd. Vervolgens werd het woord ge voerd door de wethouder Blom. In haar toespraak zei de wethouder dat de gezondheidszorg haar na aan het hart ligt. „In Achterveld is nu gerealiseerd waar veel ge meenten jaloers op zullen zijn. Evelien Blom:„Er zullen veel gemeenten jaloers zijn op wat er hier in Achterveld gerealiseerd is." „De gezondheidszorg in Achter veld kent een lange traditie. Die begon reeds met de stichting van Huize St. Joseph. De zusters hielden zich met verpleging bezig. In 1929 werd het eerste wit-gele kruisge bouw gerealiseerd. Dit gebouw staat er nog; er is nu een peuter speelzaal in gevestigd. In 1934 kwam de eerste huisarts in Achterveld. Voorheen was men aangewezen op de huisartsen in Hamersveld. Het gezondheids centrum is volgens de wethouder uniek. „Voor Achterveld is het een historische dag. Mogelijk dat de hulpverlening in dit centrum in de toekomst uit kan groeien tot 24 uur Onder het toeziend oog van vele belangstellenden, onthuld wethouder Evehen Blom tijdens de officiële opening De Heelkom een emaille plaquette van J. van de Valk. per dag. Namens het gemeentebe stuur heel veel succes." De huisarts Schaeffner zei heel blij te zijn met dit gemeenschappe lijke gebouw. „Er is heel wat afge praat, waarbij ook de privacy bij de samenwerking gegarandeerd kon worden. Samenvattend conclu deerde de huisarts dat het een heel mooi gebouw was geworden. „De mensen die er werken moeten nu zorgen voor een kwalitatief even goede gezondheidszorg." KUNSTWERK De voorzitter van de regionale kruisvereniging Leusden Achter veld de heer R. Huisman was ook heel blij met het gebouw. „Het is van groot belang voor onze leden, en alle eerstelijns medewerkers. Hetgeen hier nu staat in de vrucht van goede samenwerking en me dewerking van vele instanties. Er zijn veel veranderingen in de ge zondheidszorg op komst. Door dit gebouw is veel te realiseren. Sa menwerken moet geleerd worden, maar hier gaat dit de goede kant op." Hierna werd wethouder Blom verzocht naar buiten te gaan met alle aanwezigen waar dan de offi ciële openingshandeling verricht zou worden. Na het doorknippen van een lint kwam een aan de muur bevestigd emaille kunstwerk te voorschijn, vervaardigd door de kunstenaar J. van de Valk. Het kunstwerk beeld de kom van het dorp uit en de hand van de mens die om hulp vraagt. Na de openingshandeling was er voor iedereen gelegenheid het ge bouw te bezichtigen. Tot slot werd medegedeeld dat elke maand in de Heelkom een nieuwe expositie van schilderijen wordt gehouden, die door iedereen bezocht kan wor den. LEUSDEN- In het kader van haar tachtigjarig bestaan, dat in septem ber groots gevierd gaat worden, houdt muziekvereniging Lisiduna in Leusden een aantal optredens in de openlucht. De 'toernee' werd vrijdag gestart met een optreden op 't Erf, dat rond de klok van acht uur begon. De optredens van Lisiduna, die zullen bestaan uit een concert- en een showgedeelte, zijn bedoeld om de vereniging m het jubileum jaar aan nieuwe leden en donateurs te helpen. Binnenkort zal Lisiduna een actie op de basisscholen orga niseren, om onder de baisscholie- ren nieuwe leden te recruteren. Tijdens de start van de Lisidu- na-toernee zullen de wijken Akker hoeve, Zwanenburg en De Hamers- hof worden aangedaan.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3