I jTV Leusden zet contact met huisloze squashclub voort i LEUSDEN leusder krant sdenvergadermg geeft het groene licht om plannen voor samenwerking te concretiseren: v J leusden krant bokaal Achterveld Leusden Pastor Van Hattum weg uit onderwijs Langzaam iets beter LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mkindegetmde vj "DONDERDAG 7 JULI 1988 plaatselijk nieuws (Door Berry Kamphorst) IJSDEN- e leden van de lawn tennisvereniging Leusden )ben in een speciale ledenvergadering het bestuur van de tb hun fiat gegeven om plannen te ontwikkelen voor ver- ande samenwerking met het Squash Rackets Genootschap usden (SRGL). Met 48 stemmen vóór en 20 tegen werd een orstel daaromtrent aangenomen. 4)e samenwerking zal gestalte moeten krijgen in een over- kte accommodatie op het Valleipark, waarin naast tennisba- i ook squashbanen worden ondergebracht. LTV Leusden wil het Valleipark twee verharde banen overkappen. De ïashclub, die na een conflict met directie van de tennishal (ji De Groene Zoom sinds januari zonder accommodatie zit, cht onlangs aansluiting bij de plannen van de tennisclub. De leden van de Lawn Tennis Vereniging Leusden hebben hun bestuur na een hoofdelijke stemming het mandaat gegeven om verder te on derzoeken wat de mogelijkheden zijn om een samenwerkingsver band met de Leusdense squash club SRGL aan te gaan. Na de stem ming bleek dat 48 van de aanwezi ge leden vóór, en 20 leden tegen verdere oriëntatie op de plannen waren. Voorzitter Bert Eerden van de LTV Leusden opende de extra al gemene ledenvergadering, die wat verwarring, omdat het voor sommigen niet duidelijk was wat er deze avond moest worden beslist. Het ging dus enkel en alleen om het fiat van de leden aan het bestuur om de mogelijkheden van een sa menwerking met de SRGL verder te onderzoeken. In een volgende extra ledenvergadering zal er pas worden besloten aan welk plan er de voorkeur zal worden gegeven. De andere alternatieven die op tafel liggen zijn: 'e plannen van LTV Leusden en de squashclub om te komen tot een gecombineerde accommodatie hebben op paier al gestalte gekregen. )nder de grote daken gaan twee tennisbanen schuil, terwijl daarnaast ruimte is gereserveerd voor drie squashbanen. Aan de achterkant van complex is onder andere ruimte voor was- en kleedgelegenheden gereserveerd. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer to^ uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. was uitgeschreven omdat in de al gemene ledenvergadering was overeengekomen dat de leden in exceptionele gevallen door het be stuur zou worden geïnformeerd. En nu was er sprake van een buitenge woon geval. De LTV Leusden heeft namelijk al jaren het plan om de twee verharde banen op het Vallei park op te knappen en/of te over kappen. Tijdens het onderzoek naar de mogelijkheden daarvan kwam het bestuur van LTV Leus den in contact met het bestuur van de Squash Racket Genootschap Leusden (SRGL). Deze vereniging is na het vertrek uit de tennishal aan de Groene Zoom naarstig op zoek naar een eigen accoraodatie. Beide besturen hebben een ini tiatief ontplooid om te bezien wat de mogelijkheden zijn om tot on derlinge samenwerkinq te komen. Het bestuur van LTV Leusden kwam zodoende na drie bestaande mogelijkheden met een vierde al ternatief. Dit alternatief komt op het volgende neer: overkapping van de huidige twee 'harde' banen met daaraan vast dne squashbanen. Dit alternatief brengt nogal wat conse quenties met zich mee. Vandaar dat het bestuur in de extra leden vergadering de leden wilde infor meren en raadplegen over de be staande plannen en om mandaat te vragen om met alle betrokken in stanties verder te 'onderhandelen' over dit alternatief. VERWARRING Onder de leden heerste nogal winter te tennissen. De huurkosten die men anders heeft om in de win ter te kunnen spelen houdt men nu in eigen kas. Het mogelijke samen werkingsverband met de SRGL houdt ook in dat de exploitatiekos ten zullen worden gedeeld. De SRGL heeft al laten blijken dat in geval van een samenwerking tus sen beide verenigingen er van deze vereniging een grote mate van samenwerkings-bereidheid te verwachten is. Ook zal de squash vereniging haar wil tonen om zich aan te passen aan de verenigings cultuur. Dit laatste is natuurlijk van belang omdat beide verenigingen hun eigen identiteit willen en moe ten houden. VOORWAARDEN Het bestuur het de leden weten dat er een aantal voorwaarden zijn waaraan voldaan moet worden om eventueel dit alternatief ten uitvoer te brengen. Zo vertelde penning meester Stoffel van Almkerk:' Wat het financiële gedeelte van dit al ternatief betreft hebben wij ons drie prioriteiten gesteld. Zo zal er een gemeentegarantie voor wat betreft de financiering moeten ko men. Ook zal een eventuele reali sering van dit plan geen enkele invloed mogen hebben op het hui dige contributieniveau en de hal die dan mogelijkerwijs komt zal geen buitengewone kosten voor ons mogen meebrengen. Wordt aan een van deze voorwaarden met voldaan, dan verdwijnt dit alterna tief alsnog van tafel.' Nadat alle leden een bevredi gend antwoord hadden gekregen op de op dat moment nog branden de vragen, werd er besloten om na een korte pauze hoofdelijk te stem men. De leden gaven dus hun voor of tegen omtrent de mogelijkheid voor het bestuur om met de SRGL verder te onderzoeken hoe een sa menwerking tussen beide vereni gingen er eventueel uit komt te zien. De aanwezige leden werden op afroep gevraagd hun stem mt te brengen. Na telling van de stem men bleek dat 48 leden hun fiat gaven aan het bestuur om het plan verder uit te werken. Voor twintig leden was deze extra leden vergadering, met slechts een infor matief karakter, al een reden om het plan een halt toe te roepen. De meerder heid van de leden gaf het bestuur dus het vertrouwen om het alternatief verder te ontwikkelen. In een late re extra ledenvergadering zal het bestuur komen met een definitieve omschrijving van dit alternatief. In die vergadering zal er pas een be slissing vallen of er een vervolg komt op dit alternatief. De leden kunnen dan ook hun stem uitbren gen op één van de drie andere mogelijkheden die het bestuur heeft onderzocht. De aanwezige voorzitter van de SRGL, Philip Verstraaten toonde zich zeer verheugd met de uitkomst van deze vergadering: 'Ik ben ver schrikkelijk blij dat de mogelijkheid tot een even tuele samenwerking met de LTV Leusden nog intact is gebleven. Wij zullen dan ook ons uiterste best doen om het ver kregen vertrouwen van de leden van de tennisvereniging niet te be schamen.' Achter de schermen zal er de komende weken door alle betrok ken partijen hard gewerkt worden om tot een voor alle partijen bevredigende oplossing te komen. Maar of de Squash Racket Genootschap Leus den nu definitief uit de zorgen is en een eigen accomodatie tegemoet kan zien, hangt nog van veel inter ne en externe factoren af. De leden van LTV Leusden waren één en al oor voor de plannen, die het bestuur ten aanzien van mogelijke samenwerking met de squashclub RSCL ontvouwde. - Opknappen van de twee harde banen. - De huidige twee 'harde'banen op ruimen en hiervoor in de plaats twee gravel banen aan laten leg gen. - Het overkappen van de huidige 'harde' banen. Bij het tweede alternatief valt aan te tekenen vermelden dat de aan leg van de gravelvelden door de gemeente op de zogenaamde prio riteitenlijst voor 1989 staat, maar dat de realise ring is verdaagd tot 1990. Kiest de vereniging voor deze mogelijk heid, dan zal de discussie over het belang van de aanleg van deze vel den weer van voor af aan moeten beginnen. Wordt de argumentatie dan weer door de gemeente aan vaard, dan komt het plan waar schijnlijk op de prioriteitenlijst van 1991 terecht. VOLLEDIG Voorzitter Bert Eerden en zijn mede bestuurders gaven de leden een zo volledig mogelijke uitleg over de plannen. Door de korte tijd tussen het contact dat werd gelegd met de SRGL en deze vergadering moest het bestuur begrijpelijker wijs het antwoord op diepgraven de organisatorische vragen schul dig blijven. Ondanks de krappe tijd van veertien dagen kwam het be stuur toch met een aantal zeer goed beargumenteerde voordelen van een mogelijke samenwerking op de proppen. Zo biedt een eigen hal de leden de mogelijkheid ook in de door Jan Versteegt Juni is in Nederland een zeer droge, maar erg sombe re maand geworden. Op som mige plaatsen viel slechts enkele millimeters regen. Door hardnekkige wolken velden van de Noordzee kwam de zon er nauwelijks aan te pas. De stroming was 90% noordwest tot noord (passaatachtig). In De Bilt werd slechts 1 zomerse dag genoteerd en wel op de 30e, evenals in Leusden. Hier volgt het cijferoverzicht. Juni 1988 Leusden Ruurlo Min. temp. 11.7 11.2 Max. temp. 19.8 20.4 Gem. temp. 14.6 15.9 Neerslag 17.1 32.5 Zomerse dagen 1 2 Juni is wat de temperatuur betreft vrij normaal verlo pen. Het oosten blijkt iets warmer te zijn geweest dan het midden. Nu weer terug naar de realiteit. De regenregisters werden begin deze week weer eens flink open getrok ken. In een vrij smalle strook, die liep van Zuid-Holland via het midden van het land noordoostwaarts viel veel re gen. In Hem, een plaatsje in Noord-Holland viel in korte tijd maar liefst 35 mm water. De oorzaak was een storing, welke uitdiepte tot een klei ne depressie. Opvallend was de sterke toename van de wind. In De venter en in Ruurlo werden stormachtige uitschieters genoteerd. Hierbij viel nau welijks neerslag. De stro ming is door een hardnekki ge depressie boven de Britse Eilanden zuidelijk tot zuid westelijk. Hierdoor zijn de temperaturen niet al te slecht. Maandag werd het bij mij nog 23 graden aan de Normaal 10.3 20.1 15.2 68 voorzijde van een felle buienlijn. Morgen hebben we ook nog te maken met de de pressie, welke geleidelijk op valt en naar het noorden wegtrekt. Het blijft dan ook vooreerst vrij wisselvallig met enkele buien, maar ook af en toe zon. Het hogedrukgebied bo ven de Azoren gaat weer wat belangstelling krijgen voor West-Europa. Volgens com puterberekeningen zou het in het weekeinde geleidelijk meer vat krijgen op het weer bij ons zonder dat er direct sprake is van een overgang naar een meer zomers weer beeld. Het centrum blijft (op nieuw) te veel op afstand, waardoor de stroming voor lopig nog westelijk blijft. De temperatuur schommelt rond de 20 graden. Wel kan er ge leidelijk wat meer zon komen en wordt de buienkans wat kleiner. De depressie boven de Britse Eilanden zorgde voor een aanvoer van vrij koude lucht in de bovenlucht. Deze werd vrij zuidwaarts afge voerd, waardoor er boven Spanje geregeld storingen konden ontstaan. Het weer is daar dan ook niet al te best. Tegenovergesteld voerde de depressie zeer warme lucht uit Afrika richting Grieken land en Turkije. Daar loopt de temperatuur op tot bijna 40 graden, een hittegolf dus. Nog steeds is het warm in Finland, waar men een topzo- mer beleeft. In de Balkanlan- den is het warm, maar er vallen soms zware onweers buien. Op Mallorca is het goed vakantieweer met zon. Voor het eerst sinds lange tijd was afgelopen maandag IJsland te zien op satellietfo to's. Het was er droog en zon nig, maar met 11 graden wel fris. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Zaterdag 9 juli 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 10 juli 20.00 uur: Disco de Klaveet Vrijdag 8 juli 19.45 uur: Optreden Lisiduna, ju bileumtoernee, basisschool 't Palet Leusden-Zuid. AMERSFOORT/LEUSDEN Vanmiddag, donderdag, neem' pastor J.H.A. van Hattum uit Ach terveld officieel afscheid van he' onderwijs. Ruim tien jaar lang if hij docent catechese geweest aai het Eemland College in Amers foort. Pastor Van Hattum maakt op 57 jarige leeftijd gebruik van de DOP de Doorstroming Onderwijs Perso neel. Daarom is er vanmiddag var 14.00 tot 17.30 uur een afscheidsre ceptie bij het Eemland College, ge bouw Ter Eem, Daam Fockema laan, Amersfoort. Pastor Van Hat turn blijft lid van het pastoraal tean Leusden-Achterveld en als zoda nig werkzaam m Achterveld.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3