tonnig feest met veel regen LEUSDEN I leusder krant Slachtofferhulp loekt helpers Vrienden van de Lisidunahof royaal bedacht met schenking Braderie tijdens tourweek Jokaal )e Holm vierde vijf dagen lang tienjarig bestaan i- Dronken bromfietser leusder krant Aanrijding Touwtrekken Achterveld Achterveld y Spelmiddag De Til Magie Frank in Jazz Center Deelname van onder meer Achterveldse winkeliers en verenigingen Wisselvallig en koel LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 wweekinclegemm DINSDAG 12 JULI 1988 plaatselijk nieuws USDEN - Het feest waar- e de protestants christe- basisschool De Holm ar tienjarig bestaan vierde, ïrde de hele laatste week >r de schoolvakantie. Het s leuk, regenachtig met >ge momenten. Daardoor spannend, soms chao- bh. andagavond, na de optocht irbij iedereen verkleed was als Walt Disney-figuur, werden lonnen opgelaten. Tussen twee ënbuien door. Het idee van di- (eur Hans van Dijk om "zijn ipjes' tezamen met de kleu- op te roepen, had een onver- :hte uitwerking. Na zijn '1-2-3' ^ten alle kleuters hun ballonnen Wgtijdig los, zodat zij een voor tong kregen. De regenbuien en harde wind deden voor een *rt, maar intens leven voor de llonnen vrezen. Groot was de rrassing toen dinsdagmogen al, •n melding uit Dokkum binnen- iram. Aan het einde van de week bleken twaalf ontvangst kaartjes teruggestuurd. De verste kwam uit de omgeving van de Lauwers- zee. De grote groene ballonnen die voorzien van de tekst 10 jaar de Holm de hele week boven de school zouden moeten hangen, hielden het minder lang uit. De eerste begaf het na een uurtjeDe tweede overleefde de reddings poging uit de struiken de vol gende dag niet. Dinsdag zouden de jongste leer lingen een spelcircuit volgen, grotendeels buiten op het school plein en het gras achter de de pendance. Het was die dag koud en regenachtig. Het programma werd omgegooid, geïmprovi seerd en gekozen werd voor al ternatieven. De chaos en ondui delijkheid werd daardoor wel groter, de animo kon door spon tane invallen alleen maar stijgen. Bij geen, of weinig, regen volg den de oudere leerlingen het spelcircuit. Een aantal activitei ten gebeurde binnen zoals volks dansen en vooral de topper van de week: het Duckfietsen: Fiet sen op rijwielen waarbij de as uit het midden zit. De jongste leerlin gen kregen een alternatief pro gramma met veel film, spelletjes en vooral muziek. SLOTA VOND OUDERS Dinsdagavond was de slotavond voor ouders, belangstellenden en (oud-)collega's. Ruim tweehon derd mensen maakten gebruik van deze gelegenheid om de school met haar tienjarig bestaan te feliciteren. Naast veel lovende woorden en een aantal originele geschenken, gaven de teamleden hun satirische visie op schoolorga nisatie (óverleggen-óverleggen), lieve kinderen (met zenuwtics) en bezorgde ouders. Uit de reacties bleek een grote mate van her-en- erkenning, volgens de nala- chende directeur Hans van Dijk. Woensdag, was de dag van de opvoering van de musical door groep 8 van de leerlingen. De musical genaamd ,,De verkie zing" werd deze week drie maal opgevoerd. Dat was zwaar en vaak, volgens de leerlingen, maar het maakte het drie maanden lang oefenen tenminste goed. De musi cal gaf openingen om veel over het schoolleven op de Holm te zeggen. Daar werd door de leer lingen dankbaar gebruik van ge maakt. Om 12.00 uur woensdag, begon mogelijk het spannendste van de feestweek van De Holm, waarmee het tienjarig bestaan van de school werd herdacht, werd ingeluid door \ddel van een feestehjke optocht in de wijk rond de school. hele week: de trekking van de ruim 1300 verkochte lotjes, waar voor vele aanrekkelijke prijzen beschikbaar waren, zoals elektri sche wekkers, cadeaubonnen voor een snackbar, speelgoedbe ren, madonna-stickers, ballen, vliegers, walkmen en als hoofd prijs een prachtige kinderfiets. Uitgerekend de hoofdprijs kwam terecht bij juf Jeanet, tot grote te leurstelling van de kinderen die ,,oprueuw-opnieuw" scandeer den. Dat gebeurde De ruim twee honderd prijzen en prijsjes wer den eerlijk verdeeld. Op woens- I dagavond zagen zestig oud-leer- lingen elkaar en zichzelf terug op de video-opnamen van de afgelo pen tien jaar. Op donderdag was het eindelijk- mooi weer, op een stortbui 's mor gens na. Alle uitgestelde pro gramma-onderdelen werden, met I de deelnemers gekleed in regen pakken, afgewerkt. Opvallend was dat de jongens die niet snel tot verkleden te bewegen zijn, nu tot het laatst in "Zware Jongens-" kledij, inclusief zwarte petten op het gezicht, bleven rondlopen. De kleding van prinsesjes leende zich niet voor bootje varen, sporten en rollebollen. De kleintjes noemden deze dag vooral de popcorn, de poffertjes, het ijsje en het drinken. De groten genoten van de afslui tende schildpadrace op „duck fietsen" tussen team en achtst- ejaars. Door het enthousiast gebruik van de megafoon kon tot in de verre omtrek de hele dag meegeleefd worden. AFSLUITING Op vrijdag 8 juli vond 's morgens de afsluiting plaats. De teamleden verzorgden een programma in „het eigen theater", compleet met toneelstuk. Dagobert Duck werd belaagd door de zware jongens. De kleuters riepen vol spanning dat Dagobert Duck moest wakker worden. De ouderejaars nepen vooral „stil nou". Opmeuw een hoogtepunt. Afgesloten werd met een door het team gemaakte afscheidslied, waarna alle leerlingen moe, maar voldaan vakantie gingen vieren, voorzien van bij de vienng pas sende linnen tas, sticker en ballon. Wie je ook sprak, gaf als mening „Een grandioos feest, beetje veel, erg vermoeiend, maar ont zettend geslaagd". LEUSDEN - De Stichting Slacht- "ferhulp Eemland zal binnen- art ook in Leusden slachtoffers an misdrijven gaan opvangen, aartoe zijn al afspraken ge- akt met gemeente en politie, zoekt men nog vrijwilligers fe zich voor dit project in willen fitten. n De Stichting helpt mensen die van een misdrijf zijn en aangifte deden bij de poli- e. Het gaat veelal om mensen die maken hebben gehad met in- raak, diefstal, beroving, mishan- deling op straat, aanrijding door schuld of aanranding. Slachtofferhulp Eemland ver leent gratis hulp, die kan bestaan uit het aanhoren van het gebeurde of advies geven bijvoorbeeld over het sluiten van verzekeringen, het beveiligen van de woning of bege leiding bij gesprekken met juris ten, politie en artsen. Ook hulp bij het invullen van formulieren en het schrijven van brieven of verzoek schriften horen daarbij. Het werk wordt gedaan door goed getramde vrijwilligers. Slachtofferhulp Eemland, dat sub sidie ontvangt van het ministerie van WVC, is aangesloten bij het Landelijk Overleg Slachtofferhulp en werkt al enige tijd in Amers foort. Zodra er voldoende helpers zijn kan men ook m Leusden star ten. Vrijwilligers (professionaliteit is niet noodzakelijk), krijgen eerst een training van zes avonden. Be langstellenden kunnen zich opge ven bij mw. Noordenbos, telefoon 940516 of mw. De Bruin, telefoon 610100. LEUSDEN- De politie trof zaterdag avond op het fietspad langs de Arn- hemseweg een van zijn brommer gevallen man uit Scherpenzeel aan. Hij had wonden aan zijn handen en werd daarom afgevoerd naar het ziekenhuis in Amersfoort. Hij had te diep in het glaasje gekeken. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel IRedaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties. Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 i» uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: i j 68,80 per jaar. 34,90 per half |aar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: j Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, ra Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen- L ste foto('s) thuis. 3 DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- Zaterdag vond een aan rijding plaats tussen twee fietsers, afkomstig uit Amersfoort en Leus den, op het fietspad langs de Am- hemseweg. Tijdens een inhaalma noeuvre knalde één van hen bo venop een tegemoet komende fiet ser. Eén van de botsenden moest even naar het St. Elisabeth zieken huis, vanwege schaafwonden. Hij kon snel weer naar huis. De Gesloten Beurs bemiddelt tus sen mensen en instellingen die om spullen verlegen zitten, en zij die spullen over hebben, zonder dat daar een cent aan te pas komt. Het gaat goed met De Gesloten Beurs, in de afgelopen vier maan den, hebben we 148 keer bemid deld, er is heel veel van eigenaar verwisseld, een paar voorbeelden van de wat grotere stukken die zijn omgegaan; 12 éénpersoons bedden, 6 tweepersoonsbedden, 11 éénpersoonsmatrassen, 7 ka chels, 16 enorme stukken vloerbe dekking, 7 bankstellen, 3 gasfor nuizen, 3 electrische fornuizen. En dan natuurlijk nog alle kleinere I spullen die gewoonweg niet te tel len zijn. We kunnen iedere keer weer mensen blij maken met de meest uiteenlopende spullen. Dus heeft u nog iets op zolder staan, of in de kelder of schuur, dat nog goed bruikbaar is, bel dan tussen 9.00 uur en 11.00 uur: MDE vragen naar Lida Breuker. Aangeboden Eenpersoonsbed electrisch fornuis gasformuis koffers eenpersoonsledikant spiraal 120-190 eenpersoons-spiraal 180-190 Gevraagd aankleedkussen tweepersoonsbedden babykleding babyspullen bestek buggy bubby voor tweeling houten boekenrek bureau centrifuges dressoir eethoeken herenfiets damesfiets gordijnen koelkasten kast voor een tv kinderbox kinderspeelgoed lamp voor plafond 3 matrassen eenpers. met binnen- vering naaimachine radio en tv salontafel stofzuiger wandelwagen voor tweeling LEUSDEN- Maandagmiddag overhandigde wethouder Joost de Jongh aan een vertegenwoordiger van de Stichting Vrienden van de Lisidunahof een cheque ter waarde van 2.500,-. De wethouder ontvmg dat bedrag eerder bij de operung van een architectenbureau (Architra) in Leusden. ACHTERVELD - Tijdens de tourweek zal door het Achter veldse feestcomité weer een braderie worden gehouden aan de Hessenweg gelegen tussen kruispunt Julianaweg/ Pater Stormstraat en Hessen weg/Jan van Arkelweg en wel op woensdag 20 juli. Deel zal worden genomen door de Achterveldse winkeliers, ver enigingen en neringdoenden van buiten af. Het feestcomité zelf is vertegenwoordigd met het rad van avontuur, oliebollenkramen en de Alfonsbenspiraal, speciaal gemaakt voor het comité. Dit is een meuw spel. De spiraal staat 'onder stroom' en heeft een lengte van twee en een halve meter. De deelnemer staat op een matras en moet een aan een stok bevestigde nng naar het eind van de spiraal zien te brengen zonder de spiraal te raken. De kinderbraderie is ook weer aanwezig. Ook de RABO-bank is er met een activiteit. Ditmaal geen springkussen, maar een speciaal soort fiets. Het is heel moeilijk met deze fietsen te rijden. Een deskun dige is aanwezig om de deelne mers te beoordelen. Degene die het lukt de 200 meter met de be doelde fiets af te leggen krijgt en fietsrijbewijs TOUWTREKKEN Ook zal dit jaar weer het touwtrek ken worden georganiseerd en wel op vrijdag 22 juli. Dit evene ment zal plaatsvinden op het wei land van de heer J. Rutte, gelegen achter het Groot Achterveldplein. Inmiddels hebben zich reeds hen ploegen aangemeld voor deel name. Opgave voor deelname is nog mogelijk bij Wim van Midde laar, telefoon 03425-2001. De ploe gen bestaan uit zes personen plus en coach. Er wordt gespeeld vol gens het afvalsysteem. De beide evenementen vinden plaats de avonden na afloop van de wielerronden. ACHTERVELD - Het Touwtrek festijn Achterveld wordt dit jaar op vrijdag 22 juli gehouden en wel op het weiland achter het Groot Achterveldplein. Ploegen, bestaande uit zes deel nemers en een coach, kunnen zich nog aanmelden. Er zijn inmiddels 10 aanmeldingen binnen. Het is de bedoeling dat de ploegen elkaar net zolang bestrijden tot er nog een groep over is. Het team dat in het water valt, is uitgespeeld. Het organiserende feestcomité heeft tevens de braderie opgezet, door Jan Verst eegt De langzame weersverbe- tering, die ik afgelopen don derdag in het vooruitzicht stelde, is er zondag dan toch gekomen. Een uitloper van het Azoren-hogedrukgebied trok via de Britse Eilanden richting ons land. Pal daar achter trok een slecht weer- gebied Engeland binnen. Dit slecht weergebied behoorde bij een depressie, die zondag Schotland naderde. Aanvan kelijk werd gedacht dat deze depressie richting Scandina vië zou koersen. Dan zou het slecht weergebied reeds op zondag roet in het eten ge gooid hebben. Maar de de pressie had meer belang stelling voor IJsland. Daar door bleven wij zondag goed deels in het mooi weerge bied. Wel was er door het toene men van de luchtdrukver- schillen vrij veel wind. Voor surfers en zeilers goed weer derhalve. Toch betekende de zomerse uitspatting op zon dag geen overgang naar een echte zomerse periode met droog en zonnig weer. Ook dat was vorige donderdag al duidelijk. De oorzaak moeten we op dit moment zoeken in hogere sferen. Want de stro ming in de hogere luchtlagen is vrij sterk westelijk, opge wekt door een gebied met lage barometerstanden tus sen New Foundland en Schotland enerzijds en het honkvaste Azoren maximum anderzijds. Daartussen is tot op grote hoogte een west-oost gerich te stroming, waarmee kleine depressies op een soort glij baan richting West-Europa worden afgevuurd. Computerkaarten voor de rest van de week maken mij eerder pessimistisch dan op timistisch. Woensdag ziet er nog het meest redelijk uit als we mogelijk onder de vleu gels komen van een hoge- drukuitloper. Maar daarna komt een nieuwe depressie met fronten op ons af. De temperatuur zal dan ook een flink stuk naar beneden gaan en in de tweede weekhelft lijkt maximaal 18 graden haalbaar. Op grotere hoogte komt dein zelfs een meer noordwestelijke stroming met flinke afkoeling in de bo venlucht. Het gevolg zal zijn een wisselvallig weertype met van tijd tot tijd wat neer slag of buien. Onweer is dan zelfs niet uitgesloten. Op een zeer belangrijk mo ment in de zomerfase, een doorbraak van de westcir culatie, dat geeft mijns in ziens weinig hoop voor de nabije toekomst. Anders dan velen hadden verwacht (ook ik), dan wel gehoopt. Het lijkt erop dat de echte zomer dit jaar in mei op bezoek is ge weest en er een soort ritme in het weer is ontstaan. Dat wil zeggen eerste kwartaal zacht en moessonachtige ta ferelen, het tweede kwartaal zeer droog en stabiel en nu het derde kwartaal opnieuw wisselvallig en nat. Tot en met zondag was er in Ruurlo al 63,5 mm regen gevallen, al meer dan tweemaal zoveel als in juni. De vakantielanden doen het momenteel erg goed. In Spanje en Portugal is er veel zon en hoge temperaturen evenals op Mallorca, Ibiza, Sardinië en Corsica. Veel te warm is het nog steeds in het zuidoosten van Europa. Af gelopen week werd het op het vliegveld van Athene 43 graden, een evenaring van 23 juli vorig jaar. In een sterk vervuilde stad als deze bij zonder ongezond, mede door het onbreken van wind. Ook erg warm is het op de eilan den van Griekenland, maar daar is altijd wind. Schroei- heet is het ook in Israel, maar daar is men wel wat gewend. En zo is de aarde sterk ver deeld qua temperaturen. Zondagochtend was het op Groenland -1 bij een zwak noordwesten windje. die op dezelfde dag zal worden gehouden aan de Hessenweg, vlakbij het touwtrekterrein. Daar zullen naast de gebruikelijke kraampjes ook een rad van avon tuur en de Alfonsben spiraal te vin den zijn. Voor kinderen is er een eigen bradene en een mogelijkheid om een fietsrijbewijs te halen op een speciale fiets. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! 14.00 uur donderdag 14 juli: Soos kaaitmiddag bij gebr. De Vor 20.00 uur zaterdag 16 juli: Disco Show de Klaveet 20.00 uur zondag 17 juli: Disco de Klaveet LEUSDEN- Jongerencentrum De Til houdt aanstaande zater- j dag tussen 13.00 uur en 16.30 uur een fancy-fair en spelmiddag voor kinderen vanaf 4 jaar. Naast een grabbelton en rad van avontuur kan de jeugd onder meer bussen werpen, kegelen, knikkers raden, sjoelen en enve loppe trekken. De toegang is gra tis, maar voor deelname aan spelletjes moet maximaal 25 cent inleggeld worden betaald. Vrijdag 22 juli houdt De Til voor kinderen 7 en 12 jaar een wandeltocht met vragen. Tussen j 13.30 en 14.30 uur kunnen ze vex- trekken. Het is geen puzzeltocht. Inleggeld is hier 50 cent. AMERSFOORT - Magie Frank en The Blues Disease treden za- I terdag 23 juli op in het Jazz Café in Amersfoort. Magie Frank is Frank van den Bergh, 26 jaar en afkomstig uit Bre da. Zijn Al Capone outfit (grof ge- j ruit maatkostuum en Stetson-hoed), I bezorgde hem die bijnaam. In 1987 maakte Frankie en zijn The Blues Disease hun eerste lp vol met Chi- cago-blues. De groep toert binnen kort door Europa.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3