kiia* Langs het tuinpad van mijn vader. §B J MetAatDaale de pedalen OPGAVEBON REGELRUBRIEK NORMAALGEOPEND iBlvtni den Brink gemeente leusden gemeente leusden bdu Korte routebeschrijving i (ALLEEN VOOR PARTICULIEREN) Heeft u wat te koop (gevraagd) of te huur (gevraagd), wilt u wat bekendmaken of iemand felicitaties overbrengen? Plaats dan eens een regelrubriek Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor Asschatterweg 19, Leusden. 01 stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten) Postbus 67. 3770 AB Barneveld, o.v.v Ru.A titel van de krant Naam: Adres: Postcode:Plaats. Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Leusden maken ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens bekend, dat zij besloten heb ben aan de Zaaier aan de achterzijde van de flats 62 tot en met 120 een parkeerplaats ten behoeve van een bepaalde invalide te reserve ren door middel van het plaatsen van bord 54 B van bijlage II van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens, met een onderbord waarop het kenteken van het motorvoertuig van degene die van deze parkeerplaats gebruik mag maken vermeld is, zoals aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Dit besluit ligt met de bijbehorende tekening voor eenieder op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, 't Erf 1, kamer 12. Iedere belanghebbende kan beroep instellen tegen deze maatregel binnen 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking. Het be roepschrift dient aan H. M. de Koningin gericht te worden, maar te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Achter St. Pieter 200, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Leusden 19 juli 1988 Burgemeester en wethouders van Leusden de secretaris, Drs. P. van Elteren de burgemeester, J Th, de Jongh, l.b. OPENBARE KENNISGEVING Wegafsluiting in verband met kermis Tour de Junior Achterveld. De loco-burgemeester van Leusden maakt bekend, dat in verband met de kermis te Achterveld zal worden afgesloten van dinsdag 19 juli tot en met zondag 26 juli 1988: de Rentinckstraat vanaf de Jan van Arkelweg tot het Nic. Wijntjespad. De omleidingsroute zal ter plaatse worden aangegeven. Leusden, 18 juli 1988 De loco-burgemeester voornoemd, mevrouw E. M. Blom-de Groot. In de bouwvakvakantie zijn wij met ons bouw- keukencentrum (Misschien een extra uitstapje in uw vakantie). Alleen de afdeling Bezorging is in deze periode gesloten. Bouw- Keukencentrum (l I MET OUDSTE EN VERTROUWDSTE ADRES IN DE OMGEVING Cuncrowcg 326 Rhcncn 08385 - 19051 nnbij JulionozJokonhul» DINSDAG 19 JULI 1988 LEUSDEN - Mag ik u ditmaal uitnodigen om mee te gaan naar de nieuwe wijk Zielhorst in Amersfoort? Als bewoner van Leusden kimt u zich natuurlijk afvragen wat u in een nieuwe woonwijk van Amersfoort te zoeken hebt. Het antwoord luidt gewoon dat het best wel interessant is om in een groeistad eens te gaan kijken wat voor huizen men dan neerzet. Het oordeel over deze huizen laten we aan u zelf over. Hoe kunnen we vanuit Leusden het best in Zielhorst komen? De nieuwe wijk ligt zuidwestelijk van Hooglanderveen maar dan wel met dien verstande dat de spoorlijn van Amersfoort naar Zwolle een grote hindernis vormt. We stellen dezelfde aanloop route voor als vorige week. Vanuit Leusden naar Amersfoort voor de Heiligenbergerweg en bi) het kruispunt na het Elisabeth-zieken- huis rechtsaf over de Ringweg Ran denbroek. Die rijdt u helemaal uit tot de kruising met de Hogeweg en steekt daar bij de nieuwe brug over naar de Ringweg Kruiskamp. U passeert twee bruggen (Lage Weg en Van Rand wij cklaan) en gaat over de derde brug rechtsaf. Daar begint de Liendertseweg die uit eindelijk met een flauwe bocht naar links over de overweg van de spoorlijn naar Apeldoorn voert. Links ligt het nieuwe station Schot horst en daar bent u op weg naar de meuwe wijk Zielhorst. Ga daar maar eens kijken. Na het station ligt er schuin naar links en zanderige weg voor u uit die op een kruising met de Schothorsterlaan uitmondt. Om in Zielhorst te komen is het zaak rechts aan te houden. Het aloude bordje Zielhorsterlaan is er nog. Een zielig bordje. Eens wees het de weg van een weg waarop het liedje van vroeger „een kar retje op de zandweg reed" van toe passing was. Nu is het karretje een grote takelwagen die enorme pre fabricated stukken huis optilt als luciferhoutjes. De zandweg is nu een grote nog zanderige en soms modderige toegangsweg naar een meuwe woonwijk vol met bunga lows en poppedijntjeshuizen. De wijk Zielhorst dus in. Het is eigenlijk wel het beste dat u er niet overdag op werkdagen heengaat, want dan staan er zoveel obstakels van de bouwwereld dat u uw weg niet kunt vinden. Als de bouwvak vakantie is aangebroken valt dit bezwaar natuurlijk weg. Al meteen ziet u rechts een vaart, waann de kindertjes met moeten vallen en als u rechtuit gaat leest u vanaf nummer 274 de Albert Schweitzersingel. De beroemde dokter uit Lambarene zou wel heb ben opgekeken, als hij nog had mogen zien hoe Amersfoort hem eert. Grote huizen voor twee gezin nen met opgangen als ouderwetse trekautomaten. Ach, het zal er op den duur wel aardiger uit komen te zien. Links staan er al dne bankge bouwen broederlijk naast elkaar. Nu gaan we aan het eind rechts af de vlinderbuurt in Dat klinkt wat frivool. Vhndebroeken ziin evenwel niet te zien. Wel namen van onbekende vlin ders. We gaan naar rechts de Zij derupsvlinder op en meteen weer linksaf over de Posteleinvlinder. Er is daar wel een geluidsmuur maar het verkeer is er toch nog duidelijk hoorbaar. Daar ligt al een hele ha ven met wel wat gevaarlijk water, dunkt me. Meteen weer rechtsaf de Olifantsvlinder op. Omdat we toch aan het draaien zijn daarna weer linksaf de bocht in. U blijft dus zig zaggend door deze buurt njden. U leest daar de Vliervlinder en ver derop de Uilvlinder, gemakkelijk te verwarren met de Uitvinder. De volgende vlinder na de Uilvlinder slaan we rechtsaf gaande in. We blijken nog steeds op de Olifants- vlinder te zijn. Een grote vlinder kennelijk, maar daarom is dit beestje ook naar de olifant ge noemd. Links ziet u dicht op elkaar staande rijtjeshuizen, rechts de royalere koophuizen. Nu blijkt dat het daar verderop de Zielhorster laan weer heet. Die laan komt dus De Veen wal. De Amersfoortse uitbreiding Zielhorst blijft groeien. straks dwars door de wijk te lig gen. We zien weer allemaal vlin dernamen, zoals de Kolibnevlin- der, maar we gaan dit niet allemaal opsommen. In de straat waar we nu zijn zijn de huizen verderop (daar heet het de Atlasvlinder) nog met bewoond, althans op het moment dat wij daar fietsten. U komt er in een wat zanderig stukje straat maar u kunt er heus wel blijven njden. De weg gaat naar links door de in aan bouw zijnde huizen en op een ge geven moment komt u weer op de weg die links de Albert Schweit zersingel heet. Daar zijn we al geweest. U kunt nu twee dingen doen. Teruggaan naar het begin van de Zielhorster laan of rechtsaf. Daar zijn de huizen nog niet afgebouwd maar op het moment dat dit verhaal door mij werd gemaakt was het heel goed mogelijk aan het emde van de weg, waar de koeien links m de weide grazen en op de hoek die mooie grote bungalow ligt, via de m aan bouw zijnde huizen op de Heide weg te komen. Mocht u dat be zwaarlijk vinden (u moet toch wel even lopen en wat sjouwen met de fiets) dan kunt u helemaal terugfiet- sen naar het beginpunt van de Ziel horsterlaan teruggaan. Daar kunt u naar rechts over de Schothorster laan, waarna even verderop naar rechts de alleraardigste Emiclaer- seweg kunt opnjden. Deze weg komt ook op de Heideweg uit, waar u naar rechts dient te gaan. Aan u dus de keuze. Op die Heideweg moet u wel even oppassen voor het voorbij snorrend verkeer. Weldra zijn we op het viadukt over de rijks weg. Links is het fietspad, dus even goed omkijken. We freewheelen het viadukt weer af, maar met te lang, want we maken de knik naar links over de Lindeboomweg. Die weg volgen we maar heel even want rechts is de Duisterweg. Geen duistere weg. Integendeel, een fraaie natuurweg met afgeknotte wilgen en leuke huizen hier en daar. Duist slaat op een stukje in het landschap, dat vanouds de naam Achterhoek heeft. Het woord zelf heeft te maken met land met laag gewas. Veel mensen dragen die naam. Willem Duis ook. We hebben het vernielde Ziel horst achter ons en rijden nu prins heerlijk door de dreven van Hoog landerveen. Wat een verademing na al die rijtjeshuizen. GROETEN We passeren nu de Calveense- weg, die wij namen op een vorige tocht (u weet wel bij die spiegel) en njden alsmaar door. Het is geen grote reis die we maken, maar we zien steeds dat grote verschil tus sen de oprukkende stad en het vredige platteland. Dat is leerzaam. We belanden nu weer bij dat dne- hoekje waar we nu rechts over de Veenweg onze reis vervolgen. Een vriendelijk blond meisje roept „hoi!" en dat is leuk. Op het platte land groeten de mensen elkaar nog Mooi, die Veenweg. Het veen is er inderdaad weg. Aan het einde van deze weg gaan we links af over de Verbin dingsweg, want we wilen geen hui zen zien. De mensen zijn er rustig in hun tuinen aan het werk. Haast is overbodig. De zon schijnt en het leven is goed. We blijven met links van de spoorlijn rijden (wat een monsterachtige zaak toch, zo'n spoorlijn vol denderend lawaai door zo'n rustiek gebied) en gaan de Scheidingsweg op. We passe ren de overweg en houden links aan, waardoor we al slingerend (bij wijze van spreken, want we moeten alleen maar koffie drinken) rechts vna de spoorlijn komen en onder het viadukt doorgaan. De Kladderaars zijn er druk be zig geweest. We komen langs die mooie camping en zorgen ervoor dat wij bij de naam „Dijkje" de weg (die de Hooglandseweg heet) rechtsaf gaan. Dan komen we van zelf op de oude verkeersweg naar Nijkerk uit. Die steken we voor zichtig over en gaan aan de overzij de meteen de Laakweg op. Dan zitten we onder Nij kerkerveen. De grond is er kennelijk van wat min dere kwaliteit en de behuizingen ook wel wat. Het is geen geheim dat hier vroeger armoede heeft ge heerst. Het ziet er nu heel wat beter uit. In de bocht vormen fleurige klompen een naam. Verderop in de bocht verlaten we de Laakweg om over de Hoevelakenseveenweg verder te gaan. En jawel hoor, aan het einde weer de brume stenen van nieuw bouw. Denk er om dat ook Hoeve laken een uitbreiding heeft onder gaan. Er staan daar achter de Veenwal fraaie huizen. Die Veen- wal, waarop de Hoevelakensweg- veenweg uitkomt, gaan we links in. Een leuke landelijke weg. We pas seren enkele kruispunten, maar blijven gewoon rechtuit rijden. Daar is ook de eerste paddestoel, nummer 20133. De wegen rechts naar Hoevelaken gaan we niet in, maar bij de tweede paddestoel (20270) gaan we de Veenburger- weg op. Alle namen slaan op „veen" wat duidelijk maakt dat we hier op afgegraven veengronden zijn. De Veenburgerweg heeft een scherpe hoek die ons op de Dam- weg brengt. Daar gaan we rechtsaf. De roemruchte man met de auto banden zijn we intussen gepas seerd. Nu zijn we in Zwartebroek, ReqeiroOfien ■nel BTW 1,59 3,18 4,77 6,36 7,95 9,54 11,12 12,72 14,31 15,90 17,49 19,08 1. Vanuit Leusden naar Amersfoort via de Heiiigenbergweg en bij het kruispunt na (links) Elisabeth-Ziekenhuis rechtsaf over de Ringweg Randenbroek. 2. Bij kruispunt met de Hogeweg (bij brug Valleikanaal) recht door over de Ringweg Kruiskamp, twee bruggen passeren (Lage Weg en Van Randwijcklaan) en bij derde brug rechtsaf over de Liendertseweg. 3. Liendertseweg helemaal uitrijden, aan het einde schuin naar links en over de overweg van spoorlijn naar Apeldoorn naar het station Schothorst aan de linkerzijde. 4. Bij genoemd station even schuin links aanhouden en verder op aan de rechterkant Zielhorsterlaan inrijden. 5. De Zielhorsterlaan oprijden en als volgt door de nieuwe wijk rijden. 6. b.) Op genoemd punt linksaf en terug via de Albert Schweit zersingel en de Zielhorsterlaan naar beginpunt van genoem de laan, aldaar rechtsaf over de Schothorsterlaan en eerst volgende zijweg (Emliclaerseweg) inslaan, geheel uitrijden tot aan Heideweg en aldaar rechtsaf. Op genoemd punt, dus in het verlengde van de Albert Schweitzersingel, naar rechts door de in aanbouw zijnde buurt. Is wel geen officieel pad nog, maar met de flets is het mogelijk te komen bij punt met links de weidevelden en rechts de grote bungalow aan de Heideweg. Met fiets aan de hand door het bouwterrein en tegenover gebouw met gele deuren en ramen op de heideweg weg vervolgen naar rechts. 8. Over viadukt over de rijksweg rijden en meteen na de afda ling scherp naar links over de Lindenboomweg. 9. Meteen daarna rechtsaf op de Duisterweg en deze geheel uitrijden. 10. Kruispunt met Calveenseweg passeren en doorrijden naar driehoek waar rechts de Veenweg loopt naar Hooglanderveen. 11. Veenweg geheel uitrijden tot aan Verbindingsweg en aldaar linksaf (dus niet naar dorp). 12. Vervolgens de Scheidingsweg aanhouden maar niet langs de spoorlijn blijven rijden, de overweg over en dan links aanhouden. 13. Rechts parallel aan de spoorlijn rijden, viadukt onderdoor, langs Camping (Hooglandseweg), bij 't Dijkje rechtsaf en doorrij den naar de oude Straatweg Amersfoort-Nijkerk. 14. Daar oversteken en meteen aan de overzijde de Laakweg op. 15. Laakweg volgen tot splitsing met de Hoevelakenseveenweg. Deze laatste weg blijven volgen. 16. Hoevelakenseveenweg helemaal uitrijden tot aan Veenwal en daar linksaf. 17. Veenwal uitrijden, enkele kruispunten passeren, ook recht door bij paddestoel 20133 (Rasterweg). 18. Bij paddestoel 20270 de Veenburgerweg op en deze volgen tot Damweg. 19. Daar rechtsaf (Zwartebroek) en bij paddestoel 20760 (midde nin dorp) over de Platanestraat naar de richting Hoevelaken. 20. Bij kruispunt met Oosterdorpstraat linksaf bij o. 20759. 21. Klein stukje doorrijden over Klaarwater en bij bordje Barne veld en brug rechtsaf kleine weg op Gangs fabriekspand), iets verderop weer bruggetje over en de Middelaarseweg geheel volgen naar Hoevelaken. 22. Na Middelaarseweg over het fietspad aan de overzijde van de Koninginneweg in Hoevelaken doorrijden tot Stoutenburger- straat en op kruispunt aldaar linksaf. 23. Over viadukt over de A28 richting Stoutenburg maar onder- 1 aan viadukt meteen rechtsaf over de Koedijkerweg. Straatweg naar Amersfoort (linksaf) volgen tot aan kruispunt s tot aan oversteekplaats bij wegrestaurant Tweede Steeg (Barneveldseweg) en aldaar bij de stoplichten linksaf. Via Barneveldseweg naar hoelqjunt Hessenweg en rechtsaf via de Horsterweg terug naar Leusden. J gemeente Barneveld. Niet zo ver nog van huis, hoor. De Laakweg in Nijkerkerveen. Bij paddestoel 20760 is het nog 4,2 km naar Hoevelaken. Daar heet het de Plantanenstraat en die vol gen wij helemaal. Op die hoek staat ook nog een grotere wegwijzer maar daar moet u zich niets van aantrekken. De Platanenstraat brengt ons op de weg naar Hoeve laken, de Oosterdorpstraat. Even goed opletten nu, we gaan daar toch naar links. Zie maar even op de Paddestoel 20759 aan de over kant. We gaan nu richting Ter- schuur, maar dat is geen omweg. We dienen, zoals gezegd, de hui zen te vermijden. Daar houden we ons aan. We rijden nu linksaf over Klaarwater. Verderop bij het bord je Barneveld gaan we rechtsaf het weggetje op (bij de brug). Een leuk weggetje, dat ons al direct weer over een ander bruggetje van de Hoevenlakense Beek) voert. We zijn nu op de Middelaarseweg (laar betekent open plek in het bos) en dan vinden we vanzelf de weg naar Hoevelaken. Daar zij weer de eer ste huizen en ja hoor, er klinkt dis- comuziek uit een huis. Gezellig. We gaan linksaf over de Konin ginneweg (met fietspad aan de overzijde) en zorgen er voor dat we bij de Stoutenburgerstraat linksaf het viadukt over de njksweg over gaan. Klimmen dus nog even maar dan ook weer flink afdalen. We kunnen vanzelfsprekend rechtuit om verderop via de Stou- tenburgerlaan, Hessenweg en Hor sterweg huiswaarts te keren. Het thema van deze tocht is evenwel „de naderende stad, die het platte land opslokt" en daarom moetM toch maar even een bescheid® omweggetje maken. U gaat na afdaling vanaf het viadukt recht over de Koedijkerweg, die uitkoï op de oude straatweg naar Nijkerk' Daar steekt u over om over iff fietspad rechts nchtmg Amersfoo te rijden. Niet te lang, want verde®* op, waar de huizen weer dreigerla naderen en hoge geluidsmuren zZi opgetrokken, licht naar links bij h< aloude wegrestaurant de „Tweecd, Steeg" oftewel de Bameveldsj| weg. Die komt ook weer uit op h£, kruispunt met rechts de Horst® weg. Ik kan niet beoordelen of u fcv bent in Leusden te wonen en niet ®i Zielhorst. De conclusie laat ik aar Si over. d Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 2.50 extra Brieven onder nummer 2.50 extra. Bij niet kontante betaling wordt 2.50 administratiekosten berekend

Leusder Krant | 1988 | | pagina 4