aul Ossendrijver klasse apart op at parcours in de Ronde van Achterveld Plaatsgenoten nadrukkelijk aanwezig in 'eigen' wielercnterium DINSDAG 19 JULI 1988 (van de sportredactie) groot machtsvertoon, beide armen triomfantelijk ten he- idSel gericht, zo won op deze druilerige zondagmiddag Leusde- a tiaar en tot voor kort Achtervelder Paul Ossendrijver de Ronde -Nfen Achterveld van 1988. Luid aangemoedigd door zijn broer, <0tourbaas Johan, trok de man, die zelf ook een bestuursfunctie in de ronde, de overwinning naar zich toe. Achterveld beleefde ondanks de hardnekkige regen een Stralende dag, want alle plaatselijke coureurs eisten een be- jerlangrijke rol voor zich op in een waarin weergaloos hard om de i zzege is geknokt. h Bij de meisjes nieuwelingen, van wie een deel ook in de Tour Junior zal starten, won Danielle Overgaag met overmacht. dsHet talent uit 's Gravesande toonde zich oppermachtig in de 5 htussenspurts en nadat in de laatste ronde Annuska van Vlaen- st€deren door het peloton werd achterhaald, wekte het nauwelijks fc verbazing meer toen Overgaag ook de laatste en belangrijkste sprint voor zich opeiste. Marina van Hest en Elsbeth Vink zich met de troostprijzen, respectievelijk de tweede en de derde plaats, tevreden. LEIDERSPRIJS wen (1985 en '86) mengden. Een hoofdrol was in de 44 ronden van ruim elfhonderd meter weg gelegd voor de ïjzersterke Piet de Haas uit TieL Rondenlang sjorde hij aan de jagende kopgroep. In bijna de helft van het aantal passages passeerde hij als eerste de finish lijn en legde daarmee beslag op de meer dan verdiende leidersprijs. De uitvallers dienden zich reeds spoedig aan,, een bewijs dat het tempo behoorlijk hoog lag. Halver wege de koers bevonden zich meer coureurs langs de baan dan op het circuit. Gaandeweg werd de kopgroep kleiner. Alleen de ster ken en de geroutineerden bleven in de race. En daarin wisten de renners uit Achterveld en Leusden zich niet alleen te handhaven, ze verzetten bovendien bergen werk. PLAAGSTOOTJES Halfweg de koers van vijftig kilo meter werd een aantal plaag stootjes uitgedeeld. Kleine, korte demarrages, die vrijwel onmiddel lijk tot mislukken waren gedoemd omdat elke keer weer attent werd gereageerd. De kopgroep bleef gesloten. Van de honderdtien gestarte ren ners waren er nog zo'n veertig in de strijd, toen er een scheuring ont stond. Met nog vijf ronden te rijden, maakte zich een groep van zes cou- reusr los: Paul Ossendrijver, Dirk Sassen uit Uithoorn, John Tromp uit Kudelstaart, Piet de Haas uit Tiel, Louis de Lange uit Arnhem en Ro bert Hoffmann uit Ermelo. Het bleek een bijzonder sterk sextet, dat onmiddellijk na zijn vlucht een verrassend groot gat sloeg en de jagende groep achtervolgers kansloos achterliet. Voor de Achtervelders langs de weg was er in de leidende groep natuurlijk maar één man naar wie de aandacht uitging: oud-plaatsge noot en thans Leusdenaar Paul Os sendrijver. De vraag was of hij zich m de paar nog resterende ronden in het geweld voonn zou kunnen handhaven, sterker nog of hij kans zou zien om de zege naar zich toe te trekken. Feit was wel dat de weers omstandigheden niet bepaald m het nadeel van Ossendrijver werk ten; het is bekend dat hij zich op nat wegdek als een vis in het water voelt. Ossendrijver had op die pran gende vragen het antwoord klaar liggen m de laatste beslissende tweehonderd meter van de koers. Met Robert Hoffmann en Piet de Haas kweam hij de laatste bocht uit. koers. Annuska van Vlaenderen tenslotte, viel ondanks haar uitste kend presteren met een vierde plaats helaas buiten de prijzen. ACHTERVOLGING De aanvulling op het wieler- programma van deze dag was er een achtervolging voor plaatse lijke ploegen. Er werd gereden in drie series voorronden. De uitslagen waxen: Eerste serie 1. Damesploeg van Tiny Bontje, 9.32.06 (met bonificatie). 2. De Berken, 9.44.35. 3. Van der Pol/Hak, 9.53 10 Tweede serie 1. Ex-Tour de Juniorrenners, 2 Vriendenschaar, 9.21.56. 3. De Broodhoek, 10.00.56. Derde serie 1. Blom Leusden, 8.41.35. 2. MIHA, 8.54.67. 3. Buitenlust, 9.13.52. Finale 1. Ex-Tour de Juniorrenners, 8.44.48. 2. Blom Leusden, 8.49.09. 3. damesploeg Tiny Bontje, 9.31.47. De klok wees deze zondagmid dag zeventien minuten voor één, toen wethouder Evelien Blom 34 meisjes wegschoot voor de nieu- welingenkoers in de Ronde van Achterveld. Een klein uur later ging de ere-prijs naar het meisje, dat zich onbetwist de sterkste had getoond: Daniélle Overgaag uit 's Gravesande, die niet al- leeen de wedstrijd won, maar te vens beslag had weten te leggen op de leidersprijs, omdat zij bij de doorkomsten het grootste aantal keren de eindstreep als eerste passeerde. Van de start af is het duidelijk geweest, dat zich een handvol dui delijke favorieten in de strijd om de oevrwinning zou melden. Daartoe behoorden, buiten de uiteindelijke winnares, de meisjes Elsbeth Vink uit Wijk en Aalburg, Natascha den Ouden uit Galder en Annuska van Vlaenderen uit Oudenhoorn. Voor al de laatste zou zich in de loop van Het jagende peloton over de kletsnatte straten van Achterveld, omstandigheden waaronder Paul Ossendrijver zich als een vis m het water voelt. De latere winnaar van de Ronde koerst hier in tweede positie met het grote pak op enige afstand. De ploegenachtervolging; een traditioneel geworden 'pauzenummer' m de Ronde van Achterveld De Haas trok de sprint aan en met drie, vier machtige pedaalslagen ging de Leusdenaar over hem heen. Hoffmann eiste de tweede plaats voor zich op. GLORIEUS „Ja, ik heb er echt hard voor geknokt", liet de overgelukkige winnaar na afloop weten. „Ik ben in de Ronde van Achterveld eenmaal wedstrijd over vijfendertig kilo meter bij herhaling zeer nadrukke lijk manifesteren. In de zevende ronde, nadat Da nielle Overgaag enige ronden lang als eerste de jurywagen was ge passeerd, gaf Annuska voor het eerst haar visitekaartje af. Twee maal deed zij een poging om te ontsnappen. Ze pakte enkele tien tallen meters, maar werd zowel door Daniélle als door Elsbeth Vink weer tot de orde geroepen. dat zij m de sprint kansloos zou zijn. SPECTACULAIR Het meisje uit Oudenhoorn leek te zullen slagen. Met nog drie ron den te gaan, voerde zij de kop groep aan en sloeg in de voorlaat ste ronde, naar het leek, een beslis sende slag. Toen de bel klonk, had zij verrassend een gat geslagen. De laatste ronde verliep specta culair. De fel jagende groep achter- Uitslagen Ronde van Achterveld Liefhebber^veteranen Het nemen van de bochten is onder natte omstandigheden altijd een hachehjke zaak. derde en eenmaal tweede gewor den en heb alles op alles gezet om vandaag te winnen. Ik voelde dat het kon, ook al ging Piet de Haas heel hard. Maar ik heb het voor deel dat ik elke meter van het cir cuit goed ken". Leusdenaar Gijs Oudshoorn won de sprint van het peloton, dat op ruim tien seconden finishte. Daarin bevonden zich ook de Achtervel ders Jos en Wessel Kerkhof, Jan Dijkhof en Hans Versteeg. Een glorieuze dag voor de ge meente Leusden en met name voor Achterveld, dat één van zijn zonen in eigen huis mocht huldigen. Het tempo bleef redelijk hoog. Met nog vijf ronden te gaan, wer den de achterblijvers uit de koers genomen, zodat uiteindelijk nog maar een groep van een kleine twintig meisjes aan de eindstrijd mochten deelnemen. En die strijd mocht er wezen. Nog eenmaal deed Annuska van Vlaenderen een verwoede poging om los te komen, in de wetenschap volgers hep meter na meter in op de vluchtelinge, die voor de laatste bocht tot capitulatie werd gedwon gen. Verdiende winnares werd Da niélle Overgaag, die met Natascha den Ouden deze week eveneens uitkomt in de Tour de Junior. Twee de werd Marina van Hest uit Til burg, derde Elsbeth Vink, dei kan terugzien op een uitstekende 1. Paul Ossendrijver, Leusden, 1.11.42, 2, Robert Hoffmann, Ermelo, z.t., 3. Piet de Haas, Tiel, z.t., 4. John Tromp, Kudel staart, z.t., 5. Louis de Lange, Arnhem, z.t., 6. Dirk Sassen, Uithoorn, z.t., 7. Gijs Oudshoorn, Leusden, op twaalf secon den, -. peloton op twaalf seconden. De Achtervelders jan Dijkhof, Wessel Kerkhof, Hans Versteeg en Jos Kerkhof finishten in het peloton. Dames nieuwelingen 1. Danielle Overgaag, 's Gravesande, 55.07, 2. Manna van Hest, Tilburg, z.t., 3. Elsbeth Vink, Wijk en Aalburg, z.t., 4. Annuska van Vlaenderen, Oudenhoorn, z.t., 5. Jannie Hiemstra, Kootstertille, z,t., 6. Hetser-Maneke Kroes, Hattem, z.t., 7. Peggy Hendnks, st. Oedenrode, z.t., 8. Natascha den Ouden, Galder, z.t., 9. Miranda Tappel, Nieuw Dordrecht, z.L, 10. Carol Wisman, Hoogeveen, z.t. de gestaag neerdruisende regen en de bepaald niet hoge temperaturen, was het onder een als paraplu functionerende parasol en pilsje nog wel uit te houden langs het parcours van de Ronde van Achterveld. chtervelderPaul Ossendrijver, hierop archiefmateriaal, verraste vriend en vijand door voor het eerst de Ronde van Achterveld op zijn naam te schrijven. Van meet af hebben de Achter- velders zich in het voorste gelid laten zien. Nu eens was het Jan Dijkhof of Hans Versteeg, dan weer Jan of Wessel Kerkhof, die het tem- )o meehielpen bepalen. Maar ook de Leusdenaren Paul Ossendrijver en Gijs Oudshoorn maakten con stant deel uit van de kopgroep. Zo ontwikkelde zich voorin een inte ressant, verwoed gevecht, waarin zich ook de vroegere rondewin naars Ben Vlaanderen uit Maars- senbroek (1987) en Peter van Leeu-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5