Een goede krant houdt je wakker op vele manieren. Boeiende Tour de Junior in hoog tempo van start INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVEL Wethouder Evelien Blom houdt kruit niet droog BDU b.v. afd. Lezersservice U als abonnee, maak uw buurman, vriend of kennis wakker. Door het aanbrengen van een nieuwe abonnee ontvangt u van ons één van de twee prachtige kado's. Elektrische wekker Minitour Ik ben abonnee op de Leusder Krant. Naam: Adres: P'aats Geschenk: elektrische wekker radio walch en geef hierbii op als nieuwe abonnee Naam: Adres: Postcode.Plaats- Telefoon:(i.v.m. kontrole bezorging) (De nieuwe abonnee betaalt per jaar). DEZE BON IN OPEN ENVELOPPE OPSTUREN NAAR ANTWOORDNUMMER 21 - 3770 AB BARNEVELD DINSDAG 19 JULI 1988 (door Gerard Trebert) ACHTERVELD- De Tour is begonnen. Het jaarlijkse jeugdwie- lerspektakel is van start gegaan. Jongens en meisjes uit alle delen van het land, maar ook tot ver buiten de grenzen, hebben bezit genomen van het valleidorp, waar de vakanties van jong en oud een week lijken te zijn verschoven en waar de hele gemeenschap zich voor de 31e keer heeft opgemaakt voor een hartverwarmend welkom aan de internationale jongeren. Ach terveld is tot en met zaterdag weer Tourdorp en draagt dat predikaat met trots en ere. De Tour is zelden gezegend met fraai zomerweer en ook nu is het begin wat dat betreft weer niet al te hoopvol geweest. De Ronde van Achterveld, traditiegetrouw de op warmer van het jaarlijkse wieler- feest, is nog net niet verregend, maar miste de fleur van vrolijk zo mers gebeuren. De ouverture van de Tour de Junior was weliswaar een fractie redelijker maar karak teristiek voor het evenement was het feit, dat het kruit in het startpi stool van wethouder Evelien Blom met droog genoeg bleek om de gewenste knal te produceren... Niettemin, het feest is begonnen. De rode overalls van de volijverige medewerkers van Tourleider Jo- han Ossendrijver - hij glom deze avond nog van de joyeuze overwin ning van zijn broer een dag tevoren in de Ronde van Achterveld - kleur den weer het straatbeeld en de welluidende stem van microfonist Ton Rademaker hield de belang stellende toehoorders tot ver voor bij de kerk op de hoogte van de verrichtingen op het parcours. De Tour is begonnen. Het grote werk van maanden voorbereidin gen zit erop. De wielerjeugd heeft bezit genomen van Achterveld. De Engelsen en de Duitsers, een Ita liaan en zelfs een Amerikaan, ze Met een weigerachtig startpistool tracht wethouder Evehen Blom de Tourkaravaan in beweging te krijgen. De renners die in de 31° Tour de Junior de kleuren van de Leusder Krant met verve zullen verdedigen met met, in willekeurige volgorde: Andrew Walker, Dave van de Watering, Michael Calf, Raymond Slagter, Jasper Faase, Charles Overgaag. Met snelheden van boven de vijftig kilometer per uur door de straten van Achterveld. VERTREKKEN zijn er allemaal weer.„Happy to be back", verzuchtte een Britse jonge man in de permanence. TEVREDEN Tevreden zijn ook de officials van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. De wedstrijden wor den officieel verreden onder auspi ciën van de wielerbond en van die zijde heeft men na alle goede erva ringen in het verleden groot ver trouwen in een perfect verloop van het organisatorisch gezien toch ge compliceerde evenement. De Tour de Junior is uitgegroeid tot het grootste wielerevenement voor de jeugd in ons land en het strekt de organisatie, onder leiding van Jo- han Ossendrijver en de zijnen, tot eer dat er van die zijde van de bond erkenning en grote waardering be staat voor de wijze, waarop men in Achterveld de zaken regelt. Geluiden in die richting waren maandagavond weer te beluiste ren m de jurywagen, waar men zich klaar maakte voor de registratie en klassering van de eerste wedstrij den. Start en finish hadden als te doen gebruikelijk plaats aan de Jan van Arkelweg. Het parcours had een lengte van 3760 meter. Er werd gereden in drie categorieën: de 12/13-jangen, die vier ronden had den te rijden, de 14-jarigen, die vijf ronden moesten afleggen en de nieuwelingen, waarvoor zes ron den op het programma stonden. Wethouder/loco-burgemeester Evelien Blom - „De had nooit ge dacht dat ik in deze functie zoveel verschilende dingen zou moeten doen, maar ik vind het wel allemaal j even leuk" - sprak de jongelui bij de start toe. „Ik wens jullie veel j succes en weinig valpartijen. En j weet wel dat er m Achterveld via i de Tour veel kampioenen zijn ge boren". loop. Rondenlang zag het naar uit, dat Henk van der Ziel uit Wilnis, winnaar van de Tour vorig jaar, tot de favorieten zou moeten worden gerekend. Samen met de Westduit- ser Andreas Nolten bepaalde hij in belangrijke mate het verloop van de koers. Na de derde ronde meld de zich een andere Duitser in de persoon van Heiko Wittmack, die zich tussen de beide koplopers nestelde. Na de vijfde doorkomst meldde hij zich zelfs als leider van het ge sloten peloton, waarna in de slot- ronde een even verrassende als onverwachte ontknoping volgde. De Rotterdammer Jeroen van Hoorn ondernam een succesvolle vluchtpoging, die hem in korte tijd honderden meters winst oplever de. Die voorsprong wist hij tot het einde te consolideren: Jeroen won met groot machtsvertoon en zette de gevestigde orde na alle voor gaande ronden ondersteboven. Mark Visser werd tweede, Henk van der Ziel derde. De Duitsers kwamen niet meer in het stuk voor. Zo snel kan het ver keren, ook in de wielersport. Uitslagen eerste wegwedstrijden: 12/13-jarigen: 1. Charles Overgaag, 's-Gravenzande (Leusder Krant) 25*11"; 2. Robert Wajer. Ermelo (Gedacom Daktechniek) 25'12"; 3. Maunce van Rijn, Schipluiden (Fiets Inn Leusden), 25'13", 4. Nico van der Heiden. Rhenoy (Blom Rijwielspeciaal- Als een speer. zaak Leusden), 25'14"; 5. Vincent Swart, Amstelveen (Impex Barneveld), 25'15". 14-jarigen: 1. Martijn Franke, Rossum (Piet van Heugten, Achterveld), 31*22"; 2. Carsten Sieverding, Bocholt (MIHA Achter veld), 31*23"; 3 Mark Oude Aaminkhof, Hengelo (MIHA Achterveld), 31*24"; 4. Frank Notten, Unterbruch, (Cees Blom, Achterveld), 31*24"; 5. Wouter van Lun- teren, Amersfoort (Buitenlust, Achter veld), 31*26". Nieuwelingen: 1. Jeroen van Hoorn, Rotterdam (Slok ker Huizen), 33' 14"; 2. Mark Varkevis- ser, Rijnsburg (Van der Kletersteeg, Stoutenburg), 33'15"; 3. Henk van der Ziel. Wilrus (Voorbij's Beton Wilrus), 33*16"; 4 Roy Dnehuis, Maartensdijk, (Teus Valkenburg, Scherpenzeel), 33*17'; 5 Jason Ridehalgh, Engeland (Winkeliersvereniging Achterveld). 33*18". ill iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nu ill hum Minimi mui minimi li min mi mi hui nu in nu mi mi min mui minui ii mi straat. Er kan worden deelgenomen door kinde ren van vier tot elf jaar. ACHTERVELD - Binnen het kader van de Tour de Junior zal traditiegetrouw op woensdagmorgen een Minitour voor de Achter- veldse kinderen worden gehouden. De wedstrijd jes worden gehouden in de Van Oldenbarnevelt- Het inschrijf adres is Van Oldenbamevelt- straat 16 bij J. L. van Don- kersgoed. Er wordt gere den in verschillende leef tijdsklassen en het belooft ook deze keer weer niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders weer een gezellige happe ning te worden. HHIHHIIHHIHHIHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIMHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIHHIHIHHIHHIHIIIll Na de openingswoorden van de wethouder mochten de jongsten vertrekken. Het peloton van 25 koppen moest het startschot ewchter ontberen, hetgeen hen er met van weerhield met enorme vechtlust van start te gaan. Prominente gangmaker bleek enkele ronden lang de 13-jange Charles Overgaag uit 's Gravesan- j de uit het team van de Leusder Krant, wiens zuster een dag eerder de Ronde van Achterveld bij de nieuwelingen op haar naam schreef. In een moordend tempo - er werden snelheden van tegen de vijftig kilometer in het uur bereikt - joeg hij vaakbelaagd door Maunce van Schipluiden (Fiets-inn Dick Meerveld, Leusden) en Nico van der Heiden uit Rhenoy (Blom rij wielspeciaalzaak Leusden) over het circuit, om tenslotte in een gi gantische massasprint zijn grootste concurrent in de laatste ronde, Ro bert Wajer uit de ploeg van Geda com Daktechniek Achterveld, achter zich te laten. ONTKNOPING Bij de veertienjarigen heeft de stnjd zich vrijwel bij voortduring afgespeeld tussen de Italiaan Gian ni Rivera van Slokker Bouwmij Hm- j zen en de Duitser Frank Nolten. Rondenlang betwistten deze beide felle coureurs elkaar de kopposi tie, waarbij zich ook Mark Oude- Aarninkhof uit Hengelo en de Kam penaar Robert Witman m het ge- j vecht mengden. Na de laatste passage leek de zaak beslist m het voordeel van de Italiaan, maar een ongekend span nende laatste ronde leverde een verrassende ontknoping op. Plot- seling meldde zich als absolute fa- voriet voor de emdzege de 14-jari- j ge Martijn Franke uit het Twentse I Rossum, die aan de meet de zege naar zich toetrok. Frank Nolten, die de koers voor een belangrijk deel i had bepaald, moest met een vierde plaats genoegen nemen. De Ita- liaanse initiatiefnemer in deze boeiende stnjd Gianni Rivera kwam aan de eindstreep met meer voor een ereplaats in aanmerking. SPECTACULAIR De laatste wedstrijd, die van de j ruim zeventig nieuwelingen, toon de eveneens een spectaculair ver- I

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6