rv Mogelijk toch schadevergoeding na asfaltschade Lockhorsterweg Afgebrande zeilmakerij weer volop in bedrijf Overlast kindermarkt aangepakt ^vandaag in Tie leusder krant SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. westie wordt toch in openbare commissievergadering in augustus behandeld: Teveel gedronken Leusden groeide Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT KONIJNTJE IN DE WETERING [own August 5 de Biijhof Amersfoorter veroordeeld wegens inbraak in Leusden DUU SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 21 JULI 1988 - 20e JAARGANG NO. 22 LEUSDEN- De gemeente Leusden is in de maand mei verder ge groeid. Het inwonertal nam in die maand met 44 toe tot 27.174. Dat aantal kwam tot stand door een geboorteoverschot van 20 men sen en een vestigingsoverschot van 24 personen. In totaal werden er in de maand mei 35 nieuwe Leusdenaren gebo ren. Er stierven er 15. Daarnaast vestigden zich 102 mensen in de gemeente, terwijl 78 Leusdenaren verkasten naar elders. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630151 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewma de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! I OVERLAST AANGEPAKT Nog geen duidelijkheid over bestemming Kamp Waterloo. Pagina 3 Feest in Achterveld. Pagina 3 Leusdense politiehonden komen sterk voor de dag. Pagina 3 Het weer in Leusden: Nog geen zomer. Pagina 3 Informatie voor vakantiegangers. Pagina 4 Tour de Junior: klassementsleiders voelen truien stevig om de schouders. Pagina 5 Jeroen van Hoorn ongenaakbaar in de derde etappe. Pagina 5 Tour in cijfers. Pagina 5 Ton Rademaker viert eerste lustrum in Tour de Junior. Pagina 7 Rubriek: Ouder worden. Pagina 7 Servicepagina. Pagina 9 (van de redaktie) HiEUSDEN - De kans bestaat, dat gedupeerden die twee -aar geleden - op 30 augustus 1986 - asfaltschade opliepen ->p de Lockhorsterweg, alsnog financieel schadeloos ge- teld zullen worden. Het college van B&W bereidt momen- Zeel een voorstel voor, waarin van schadevergoeding i prake is. Twee jaar geleden wees het toenmalige college ran B&W iedere claim daartoe af. Inmiddels is echter oridisch advies ingewonnen. Daaruit blijkt, dat er op twee oanieren sprake is van nalatigheid. Het gaat daarbij om iet bedrijf, dat de slijtlaag op de weg aanbracht, en om de jemeente zelf. ern van het verhaal is, dat de sdense aannemer Van Schoon- sn heeft verzuimd, de weers- vachting bij het uitvoeren van werkzaamheden te betrekken, navraag is gebleken, dat het 41 al enkele dagen voor het k werd uitgevoerd, waar- ïwde voor storm en regen. On dergelijke weersomstandighe- is het uitgesloten, dat een goe- lijtlaag wordt aangebracht. Dat .'k dan ook op de dertigste au- _us. Toen liet de slijtlaag van de - een belangrijke weg - los. Dat was, men vermoedt, het directe ge- f van de zware regenval op de ad van 28 augustus, de dag dat slijtlaag werd aangebracht, en het koude weer de daaropvol- de dag. at tweede element van nalatig- i betreft het feit, dat de wegen - de Oooievaarshorsterweg was le kwestie betrokken - veel te werden afgesloten voor het :eer. Te laat in die zin, dat men ij de gemeente al veel eerder de dag van op de hoogte was, de nieuwe slijtlaag op de weg losliet. Daarmee is in juridische zin sprake van nalatigheid, en daar mee van aansprakelijkheid. PROCEDURE Intussen is enige onduidelijkheid onstaan over de te volgen procedu re bij eventuele toekenning van de ingediende schadeclaims. De ge meenteraad zal zich daar eerst over moeten uitspreken. In een brief aan het college van B&W wijst Leusden'85 de manier, waarop het college de zaak aan vankelijk af wilde handelen, af. Het college had de leden van de com missie voor Algemene Bestuursza ken een vertrouwelijke bnef ge stuurd, waarin de kwestie werd uit eengezet. De fractie vertegenwoor digers werd voorts verzocht, bin nen tien dagen te reageren als men instemde met het voorstel. Dan zou het college vast aan het werk kun nen. BRIEF In de brief van Leusden'85 De Lockhorsterweg was op zaterdag 30 augustus 1986 toneel van plakkerige taferelen. De slijtlaag op de weg het los, zodat auto's, caravans en kleding onder de teer kwamen te zitten. Ondanks veel werk op de Leusdense gemeentewerf om de boel schoon te maken, leverde dat een aantal schadeclaims op. Die claims wil men nu-na twee jaar - alsnog honoreren. spreekt die partij haar bevreem ding uit over deze gang van zaken. Dat betreft in de eerste plaats de datering van de vertrouwelijke brief. Die ie gedateerd op 28 juni, maar pas verstuurd op 8 juli. 'Vanaf 28 juni tot 7 juli waren er vele mo menten, waarop commissies en/of gemeenteraad hadden kunnen be raadslagen over uw voorstel', aldus Leusden'85. Verder spreekt deze partij er haar bevreemding over uit, dat al leen leden van de comissie ABZ de vertrouwelijke brief kregen toege zonden. Plaatsvervangende com missieleden en raadsleden kregen die niet. Leusden'85: 'verwacht had mogen worden dat door de vakan tieperiode er een zeker risico aan wezig zou kunnen zijn dat deze brief de fractie niet tijdig zou berei ken'. Tenslotte vroeg Leusden'85 om een openbare behandeling in de openbare vergadering van de commissie ABZ van 18 augustus aanstaande. Volgens een gemeen telijk woordvoerder zal de kwestie ook in die commissievergadering aan de orde komen. VOORSTEL Het voorstel van het college van B&W aan de gemeenteraad valt uit een m twee onderdelen. Men wil de schadeclaims volledig honore ren. Bovendien wil men onderhan delingen starten met aannemings bedrijf Van Scchoonhoven BV over betaling van de rekening van het betreffende werk. Het gaat daarbij om een bedrag van ruim twintig duizend gulden. De gemeente lijkt zich daarbij op het standpunt te stellen, dat er op z'n minst sprake is van een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid van bednjf en gemeente. KOSTEN Omdat de gemeente een verze kering heeft, die voor dit soort ge vallen een eigen risico kent van duizend gulden per geval, moet de gemeente het meeste aan inge diende schadeclaims zelf betalen. Er zijn namelijk maar enkele ga vellen, waarin de schade meer dan duizend gulden zou bedragen. De totale kosten die de asfaltbrei op de Lockhorsterweg met zich meebracht zijn echter veel groter. Die bedragen, herstel van de weg a raison van ruim vijfenvijftigduizend gulden en schadeclaims van in to taal vifenvijftighonderd gulden meegerekend, ruim negentigdui zend gulden. Daann is opgenomen het bedrag van ruim twintigdui zend gulden, waarover men nog wil gaan onderhandelen met Van Schoonhoven. LEUSDEN- De zeilmakerij van Vee- nendaal aan de fOokhoek in Leus den, die vorige week door brand werd getroffen, is inmiddels weer volop in bednjf. In samenwerking met hulpvaardige buren, zoals de bouwmarkt van Van Galen en het garagebedrijf van Visser, kon de produktie geïmproviseerd weer snel van start gaan. Tegenover het afgebrande pand, dat officieel nog niet eens m gebruik was genomen, werd een zogenaamde nissenhut neergezet, waarheen de werk zaamheden zo goed en zo kwaad als dat gaat zijn verplaatst. Over het lot van het afgebrande pand is nog niets bekend, maar het hoeft geen verbazing te wekken als j de ruimte als verloren moet wor- den beschouwd. De schade van I de brand, die hoogstwaarschijnhjk is aangestoken, loopt m de honder- duizenden guldens. START LEUSDEN- In de nacht van maan dag op dinsdag, om tien over drie, werd op de Doornseweg een auto mobilist staande gehouden, die te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken. Na het afnemen van de blaastest, moest de man een ademanalyse ondergaan, waarna het alcoholpromillage 1,25 bleek te bedragen. Er is proces-verbaal op gemaakt en de man kreeg een tij delijk rijverbod opgelegd. 9ISDEN- Clown August zal op insdag 27 juli in de Biijhof aan Lisidunalaan 2 een optreden zorgen voor kinderen in de 'tijd van twee tot vijf jaar. Het reden begint om 14.30 uur en ond 15.30 uur afgelopen. De kosten voor deelname bedra gen twee gulden voor leden en drie gulden voor niet leden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Biijhof op maandag 25 juli tussen 15.00 uur en 16.0 uur en 's avonds tussen 19.00 uur en 20.00 uur. Het aantal kaarten is gelimiteerd. Inlichtingen over het optreden zijn verkrijgbaar bij Inge Jansen, telefoon 944951. LEUSDEN/UTRECHT - Een 37-jarige inwoner van Amers foort is dinsdag door de Utrechtse rechtbank wegens een inbraak in een modezaak in Leusden tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Tegen de man was acht maanden cel geeist. Op de zitting ontkende de ver dachte op 28 augustus vorig jaar bij de inbraak m „Ot en Sien" aan de Grutterij betrokken te zijn geweest. In een bestelbusje hadden de in brekers al voor 130.000 gulden aan kleding geladen toen de poütie ar riveerde. De dieven konden echter ontkomen. De Amersfoorter had tevens op 19 november gepro beerd in een tapijthal in Soest in te breken. Van het helen van gestolen cheques werd de verdachte vrijge sproken. neemt dat hierdoor overlast ontstaat voor het winkelende publiek en de winkeliers. De politie zal, in overleg met de gemeente, tegen deze overlast optreden. De problematiek is ook on der de aandacht van de pro jectgroep Hamershof. Binnen kort zal er een definitief stand punt van de gemeente over de „kindermarkt" komen. van de kindermarkt op de Biezenkamp). iactiviteiten van de Leusdense jeugd in winkelcentrum De wordt aangepakt, zo kondigde men van gemeentewege aan. daarvoor is, dat die activiteiten overlast voor winkelend pubhek vinkehers zouden veroorzaken. LEUSDEN - De ver koopactiviteiten door kin deren in het winkelcen trum De Hamershof wor den aangepakt. Tot nu toe is deze kindermarkt ge doogd omdat de verkoop activiteiten van beschei den omvang waren. Nu blijkt dat deze verkoop een zodanig omvang aan-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1