6 Feest in Achterveld [leusden, fog geen duidelijkheid over bestemming Kamp Waterloo ieusdense politiehonden :omen sterk voor de dag 10% tot 25% KORTING bij leasden knnnfc leusder krant Groeneveld opticiens VERGROTEN? okaaL, Leusden Achterveld hop voormalig legerkamp bijna voltooid: LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Nog geen zomer plaatselijk nieuws &RN/LEUSDEN- Gerrit Voort ten van de Leusdense politie- denvereniging PHV 'De In- f heeft tijdens keuringen in rn met zijn kruising Mechel- ,erder 'Rambo' uitstekende re- aten behaald. Van de maxi maal te behalen 435 punten, haal de 'Rambo' er 432 binnen. Het resultaat was overigens net niet goed genoeg om naar de Neder landse Kampioenschappen te worden uitgezonden. Daarvoor waren één of twee extra puntjes Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties. Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: f 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal lachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kóntakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B.V. te Bameveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de 'BDU-krantenkombinatie te Barneveld. nodig geweest. Dat geeft al aan welke progres sie de hondensport de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Tien jaar geleden kon een hond met 425 punten al aan de Nederlandse Kampioenschappen deelnemen. Die behoorde dan gegarandeerd tot de top-tien van het land. In die tijd zou Alois Massop met zijn kruising Mechelse herder 'Sa- ronni' ook tot de besten hebben behoord. De trouwe viervoeter kwam bij de keuring volgens het programma Politiehond 1 tot een totaal van 428 punten. Evert Bakker had met zijn krui sing Mechelse herder 'Rico' een pechdag. Tot en met de oefening 'stokstellen' was hij nog maar één punt kwijtgeraakt en zat deelname aan het N.K., dat in Tilburg gehou den zal worden, er nog dik in. Ech ter, bij de oefening 'schot en werp- vastheid' had 'Rico' een extra com mando nodig om los te laten. De hond werd daardoor steeds bruta ler en bij de oefening 'terugroepen' ging de hond door in plaats van terug te keren. Dat kostte meteen vijftien punten. Bij de laatste oefe ning, het 'rijwielstellen', leverde ook het loslaten weer de nodige problemen op. Desalniettemin werd 'Rico' beloond met een certi ficaat en een totaal van 386 punten. De dne Mechelse herders zullen mettertijd de Amerikaanse politie behulpzaam zijn bij de criminali teitsbestrijding. (advertentie) Wij willen ruimte maken voor de nieuwe najaarskollektie. Daarom tot 30 juli een grandioze korting op een deel van de montuurkollektie. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve rem gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Het was bijna niet te geloven! Afgelopen dins dag bleef het op de meeste plaatsen voor het eerst een gehele dag droog weer in deze slechte juli maand. Een zwakke uitlo per van het hogedrukge- bied bij de Azoren gaf wat zonneschijn en deed de temperatuur tot rond of iets boven de twintig gra den oplopen. Beter dus dan de dinsdag al be schreven „barre zaterdag 16e juli." In Amersfoort was het de koudste julidag sedert 1978. Nog slechter verliep het overigens in de ellendige zomer van 1962. Toen werd op 4 juli een gemid delde temperatuur geno teerd in de Bilt van slechts 10.7 graden. Het tijdvak 26 juni tot en met 5 juli was met een gemiddelde van 11.8 de koudste in deze eeuw. Ikzelf herinner me van die zomer een dag met zware buien, gepaard gaande met zulke enorme windstoten, dat een kraan nabij een scheepswerf omviel. Een aantal doden was het gevolg. U ziet, het kan nog slechter dan nu het geval is. De zomerwarmte con centreert zich nu in twee ver uit elkaar gelegen ge bieden. De vakantielan den aan de Middellandse Zee genieten van mooi, warm zomerweer. In Spanje veroorzaakt een kleine depressie af en toe wel onweer, maar de warmte wordt daardoor niet aangetast. Het wordt 's middags in die gebieden gemakkelijk 30 a 32 gra den, vooral landinwaarts. Eveneens erg mooi weer is het momenteel in het noorden van Europa en in Rusland. Een blokkade in de bovenlucht is daar de bet aan. Op ruim 9 km. hoogte lag het centrum van een hogedrukgebied juist boven Finland. In het midden en zuiden van ge noemd land en in Rusland wordt het gemakkelijk 30 graden in de middag. Bij ons blijft het voorlo- ping wisselvallig weer. De weerkaarten van de komende dagen geven globaal het volgende te zien: morgen is er een kans op wat regen, maar geheel zeker is dat mo menteel nog niet. In het weekeinde nestelt zich een diepe depressie ten noorden van Schotland. Tegelijkertijd trekt een hogedrukgebied boven de Oceaan ten zuiden van ons land langs richting midden Europa. In de ho gere luchtlagen geeft dat een voortduren van de westelijke tot zuidweste lijke stroming. Het kan dan best af en toe redelijk weer zijn, met wat zon, maar de onstabiliteit blijft en derhalve ook de kans op een enkele bui, of wat regen als een verwacht front van de oceaan pas seert. Een echte zomerse periode blijft dus nog op afstand. Voor mooi weer moeten we ver naar het zuiden of naar het noor den of oosten gaan. Nog even iets over de dinsdag beschreven „koudeput". Dit ver schijnsel komt niet alleen in de zomer voor. Ook in de winter kan een derge lijke afgesnoerde hoe veelheid koud lucht optre den. Deze kan een erg gro te reis maken. In februari 1986 kwam er zo'n koude put vanuit Rusland via Polen naar het westen, om vervolgens af te zakken naar de Alpen. Daarna trok deze weer naar het noorden. In de winter kan dit voor zeer lage tempe raturen zorgdragen bij heldere nachten. Een on verwachte Elfstedentocht was het gevolg. (trn weéindecjemmte/ Vrijdag 22 juli. 13.30 uur: Wandeltocht voor kin deren, De Til, Hamersveldseweg. Vrijdag 22 juli 20.30 uur: Touwtrekwedstrijden, terrein bij Jan Rutte Zaterdag 20.00 uur: Disco Show de Klaveet zondag 20.00 uur: Disco de Klaveet (advertentie) woensdag een pauze in. Sterker nog, in deze tot nu toe belabberd verlopen zomer was de woensdag avond een heel redelijke uitzonde ring. Al even traditioneel is de kermis, die tijdens de Tourweek in Achter veld de tenten opslaat. Door de matige terremomstandigheden, moest de oorspronkelijke lokatie verlaten worden, maar gelukkig bleek naast de Moespot aan de Jan van Arkelweg voldoende geschik te ruimte om als alternatief te ge bruiken. De kermis, die woensdag avond van stzirt ging, duurt nog tot en met zaterdag. - DONDERDAG 21 JULI 1988 (van de redaktie) - De sloop van het voormalige Kamp Waterloo Jordert gestaag. Het sloopcontract dat het ministerie van Cfensie heeft afgesloten met de heer H. Brouwers uit iutten geeft aan, dat het terrein in september schoon moet rorden opgeleverd, de heer Brouwers verwacht echter, de sloopwerkzaamheden eind deze maand voltooid Uien zijn. Over de bestemming die het terrein krijgt, Estaat nog geen duidelijkheid. BESTEMMING sloop van Kamp Waterloo, menig dienstplichtig aspi- werd getest, behelst de barakken, de keuken mogelijke andere bouw- Ook de leidingen die m de zitten werden en worden als zou de gemeente Leusden met het ministerie m de slag zijn om het voormaliuge Kamp Waterloo te verwerven, worden van de kant van de gemeente ten stelligste weersproken. 'Daar is ons niets van bekend. En we heb ben er ook geen belangstelling voor. De grond is eigendom van het Rijk en voor zover ons bekend is blijft dat ook zo', aldus een ge meentelijk woordvoerder. Over de toekomstige bestem ming van het terrein kan men op het ministerie van defensie m Den Haag nog geen uitsluitsel geven. 'Er is nog geen beslissing genomen. Wat wil zeggen, dat de mogelijkhe den liggen tussen hernieuwd ge bruik voor defensie of afstoten', al dus persvoorlichter Van der Zan- de. Indien de grond eventueel zal worden afgestoten, wordt overi gens eerst nog nagegaan, of ande re overheidsinstanties zoals mi nisteries of de provincie Utrecht of de gemeente Leusden belangstel ling voor het terrein hebben. Wat die laatste instantie betreft bestaat die belangstelling dus met. De laat ste keer dat van een 'Leusdense' bestemming voor Kamp Waterloo sprake was, was toen er sprake van was, daar een zogenaamde 'Ameri kanen-wijk' te realiseren. Maar met het verdwijnen van dat plan, is ook de gemeentelijke interesse voor de grond tot nul gereduceerd. DEFENSIE Indien een militaire bestemming alsnog in overweging wordt geno men, speelt daarbij overigens ook de inrichting van het overige ter- rem een rol. Met "ame de vraag, ofin de gemeente Leusden met al voldoende grond voor militair ge bruik wordt aangewend is daarbij belangrijk. Los daarvan wordt dan, aldus persvoorlichter Van der Zande, een normale bestemmingsproce dure gevolgd. Dat wil zeggen dat gemeente en provincie toestem ming moeten verlenen, en dat voor Het terrein waar ooit Kamp Waterloo was gevestigd, wordt binnenkort 'schoon' opgeleverd. Alle bouwwerken worden gesloopt en de leidmgen m de grond worden verwijderd. Wat voor bestemming het terrein uitemdelijk krijgt, is nog onbekend. omwonenden een mformatie- en inspraakprocedure wordt ge volgd. Op onze vraag, of de mogelijk heid bestaat dat het terrein worden betrokken bij de plannen voor het Compagnies Oefenterrein op de Leusderheide, bijvoorbeeld voor het onderbrengen van een terrein beheerder en diens staf, bleek dat ook die mogelijkheid nog open staat. 'Maar er zijn veel kazernes m ded buurt. Dus ik neem aan, dat daar wel ruimte voor zal kunnen worden gevonden binnen de be staande accomodaties. Maar het is een optie. Alhoewel dat op dit mo ment niet meer is dan koffiedik kijken', aldus de heer Van der Zan de. ACHTERVELD- De festiviteiten rond de Tour de Jumor m Achter veld naderen hun hoogtepunt. Eén van de belangrijkste weken in het jaar voor de Achterveldse bevol king schiet alweer aardig op. On verbrekelijk verbonden met de Tour de Junior is de jaarhjkse bra derie, die ook dit jaar niet op het programma ontbrak. Gisteravond was het dan ook weer een drukte van belang op de Hessenweg, waar de plaatselijke middenstand zich op andere dan gebruikelijke wijze aan het publiek presenteerde. Ge lukkig voor de honderden belang stellenden, lasten de regengoden

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3