[leusden, braderie :ok veel publiek Ossendrijver minnares Mini-tour okaaL Licht gewond bij aanrijding Studiedag emancipatie ■eusJer kmnt leusder krant LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Gematigd Zomers (tte% weekinclegemeede/ plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Lensder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, viaag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Met het ééndagszonnetje van zaterdag werd 's avonds korte metten gemaakt. Voor al in het oosten was het erg zwaar weer. In Ruurlo viel in korte tijd bijna 25 mm neer slag en wel zo hard dat de grond uit de tuinen op de we gen werd gesmakt. Het resul taat was modderstromen op de straten. Er kwam ook zwaar onweer voor. Het noodweer deed zich voor nadat het overdag erg warm was geworden. In Leusden liepen de thermo meter op tot 27,2 graden. De overgang naar koeler weer verliep daar stukken rusti ger. Medewerker Kielstra sprak van een matig onweer met „slechts" 7 mm neerslag. De totale hoeveelheid in de maand juli is bij hem opgelo pen tot 115 mm. Het noodweer in de Ach terhoek was gekoppeld aan een koufront dat behoorde bij een erg diepe depressie (985 hpa) bij Ierland. Deze zorgde pectievelijk 33 en 28 zomerse dagen. En de zomer houdt daar stand. De oorzaak van het mooie weer daar is een stationair hogedrukgebied dat ook in de hogere luchtla gen zeer sterk ontwikkeld is. Bij ons zit er ook deze week geen echte overgang naar zomers weer in. Het hoge drukgebied boven de Azoren geeft weliswaar een uitloper onze richting uit, maar de luchtdruk boven het noorde lijk deel van de oceaan blijft laag. Daardoor komt in de hogere luchtlagen een zuid westelijke tot westelijke hoogtestroming voor. Uit die stroming glijden regelmatig depressies via New-Found- land naar Engeland. Zwakke fronten ervan kunnen nog net tot ons land doordringen. Veel regen zal het niet ople veren, maar het weerbeeld blijft daardoor licht wissel vallig. Met de temperatuur zal het wel goed zitten, denk ik. Omdat de aanvoer van de lucht uit het zuidwesten blijft komen kan de temperatuur op de meeste dagen boven de twintig graden uitkomen, ze ker als de zon erbij is. Dus erg slecht zomerweer zal het ook niet worden. LEUSDEN - Woensdagmiddag te gen vijf uur vond op het fietspad langs de Zuiderinslag, ter hoogte van de Hilhorstpoort een aanrijding plaats. Fietser H.J. uit Leusden reed frontaal tegen bromfietser P.B. uit Amersfoort, die uit tegenoverge stelde richting naderde. De oorzaak was, dat de fietser oplette op spelende kinderen. Hij raakte licht gewond. Na behande ling door de huisarts kon de fietser naar huis. LEUSDEN - De provincie Utrecht stelt f7050,- beschikbaar voor een studiedag in oktober van dit jaar over lokaal emancipatiebeleid. De studiedag is bestemd voor vrou- I wengroepen, die in gemeenten j aktief zijn op het gebied van eman cipatie, en voor plaatselijke politici i en ambtenaren. I De organisaties die de studiedag organiseren, zijn het Provinciaal Steunpunt Vrouwenemancipatie, I het Provinciaal Steunpunt Volwas- I seneneducatie, de Provinciale Vrouwenraad en het Landelijk Steunpunt Vrouwenvormingswerk. voor een tijdelijke aanvoer van erg warme en vochtige lucht. Na de passage van het koufront klaarde het zondag weer op, al werd het een stuk koeler (rond 20 graden). Echt zomerweer wordt ons dus (nog) niet gegund. De zo mer sukkelt verder en we moeten ons helaas realiseren dat het al bijna augustus is, de laatste officiële zomer maand. Het gaat nog altijd goed met het zomerweer in Zuid- Europa. Alle populaire vakantielanden genieten van meestal droog en zonnig weer. Daarbij lopen de ther mometers vaak op tot boven de 30 graden. Soms valt er lokaal een onweerbui door te grote verhittingen, maar het zomerweer wordt er nauwe lijks door verstoord. De zo mer is wel wat op zijn retour in Noord-Europa. In Finland, waar men waarschijnlijk de mooiste zomer van deze eeuw meemaakt, is het nu wat koeler geworden. Vanaf april tot en met half juli zijn in Helsinki maar liefst 25 zo merse dagen genoteerd. Ook zomers is het in Rus land. In Moskou en Lenin grad in dezelfde periode res- Donderdag 28 juli 14.00 uur: kaartmiddag bejaardensoos bij Café Buitenlust. Zaterdag 30 juli 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 31 juli 20.00 uur: Disco de Klaveet. JINSDAG 26 JULI 1988 Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: J, 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. - Het feestcomité organiseerde tijdens de tour- op woensdagavond de gebruikelijke braderie. Het werd [ezellige braderie die druk werd bezicht. Datzelfde gold gens voor de kermis, die van woensdag tot zaterdag ie. Er waren dit jaar weer meer neringdoenden dan vorig Er was voor elk wat wils. was pre- let een tent, waar men geen \oefde te lijden. Ditmaal ver men ook buttons, waarop de beeltenis van bepaalde len kon laten afdrukken. Te- :on er worden deelgenomen et spel waarbij een aantal n konden worden gewon- oor het raden van een be- I nummer. ~:hterveldse neringdoenden ook allen present met een Buiten de neringdoenden ook deelgenomen door de heek, die boeken verkocht, fj. met de Kop van Jut, pijlen de evenwichtsbalk, een elton en het schminken van :en. De Regenboogschool r met een stand waar men in kon winnen door middel nveloppen trekken. De St. Jo- was ook present. Bij de \B. konde totale lengte van worden gera- was er een eendenspel. De Zonnebloem-afdeling was er, waar kon worden geraden hoe veel uur er was gewerkt aan een kussen. Ook was de V.V.N.-afde- üng Leusden Achterveld present. De RABO bank was aanwezig met twee velicopedes waarop men een rit kon maken. Legde men de afstand zonder problemen af, dan kreeg men een fiets-rijbewijs. Bij de singels kon men een rit op een pony maken. De Stoutenburgers waren ook weer present met hun poffertjes kraam. Er was verder een aantal stands met curiosa, kleding, een pottenbakker, het eten van Indo nesische gerechten, droogbloe men enz. Ook de inwendige mens behoefde geen honger te lijden. De Wereldwinkel was ook weer van de partij, Het feestcomité was ook present met het rad van avon tuur, de oliebollenkraam en de spiraal. Na afloop van de braderie werden de prijswinnaars bekend gemaakt van de diverse activiteiten. Bij de Zonnebloem bleek dat er 12 uur aan het betreffende kussen was gewerkt. Juist geraden door Truus Rutte. Bij de A.B.T.B. bleek de totale lengte van de bestuursle den 12,42 meter te zijn. Dit werd geraden door Henk van Burg steden. Ria van de Wetering was de gelukkige winnares van de ver loting van een zuivelpakket. Bij het duikeendenspel werden con sumptiebonnen verstrekt die bij de Carnavalsvereniging konden worden ingewisseld. Bij de Carnavalsvereniging werd de televisie gewonnen door de fa milie Wildeman uit Leusden-Zuid. De overige prijswinnaars waren de fam. Andriessen-Stoutenburg met nr. 547, de fam. Ruiters uit Hoevelaken met nr. 481, Hilda Steenbeek, Wim Schouten jr., Carl Vos, Petra Voorburg, G Lozemans en H. Eggenkamp allen uit Achter veld en de familie Greving uit Leusden. De prijzen kunnen bij de betreffende verenigingen worden afgehaald. Bij het spel met de spiraal waren vijf winnaars. Had men de spiraal zonder storingen gemaakt dan kreeg men als beloning 5,-. De winnaars hier waren Co de Groot, Christien Schipper en Hans de Vette die het zelfs driemaal pres teerde. Een hele gezellige en druk bezochte braderie. TOUWTREKWEDSTRIJD Vrijdagavond organiseerde het feestcomité een touwtrekwed strijd op het terrein bij Jan Rutte. Er namen veertien ploegen deel, waarvan 11 heren- en drie dames- ploegen. Er werd gespeeld vol gens het afval-systeem. De deel nemers waren Lumova 1 en 2, A.B.T.B., K.P.J de Kapers, Kallen- broek, de Vriendenschaar, Buiten- lust, Jan Voorburg, F C Stouten- burg, en de Hessenkar De dames deden mee met de naam St. Jo- sepg, Kallenbroek en de Mech- teltjes. Er werd een harde strijd geleverd om te winnen, om niet in het water terecht te komen. Bij de finale kwamen als winnaars uit de bus Lumova, dit waren de slagers uit Scherpenzeel, tweede werden de Vriendenschaar en derde de A.B.T.B. Bij de dames was de uitslag 1de Mechteltjes; 2. Kallenbroek en 3. St. Joseph. De als eerste geëindig- den kregen een krentenbrood van een meter. Maar bij de KPJ konden de kinderen zich ook nog laten schminken. ITERVELD- De mini-tour, de le voor de kinderen die nog te zijn om aan de 'echte' Tour deel te nemen, heeft nsdag de aanstormende fiets riten de gelegenheid gegeven te presenteren. Liefst 59 ren- jes verschenen in de straten Achterveld aan de start in de use categorieën. Gezien de lieke belangstelling, mag het voor de kleinsten in wielerpeloton gerust een spektakelstuk van de eerste orde genoemd worden. De deelnemers nemen de wed strijden in ieder geval zeer serieus. Dat mocht onder andere blijken uit het feit dat de gevechten op het scherpst van de snede werden ge streden. Dat leidde zelfs tot enkele valpartijen, waarbij gelukkig nie mand noemenswaardige blessures opliep. Pech was er voor Henk van de Wetering van de plaatselijke snackbar. Hij kreeg een lekke band en was derhalve niet in staat zich in de strijd om de hoofdprijzen te mengen. Bij de vierjarigen toonde Linda Ossendrijverv juist, dochter van tourleider Johan, dat ze uit een wie- Iergeslacht stamt. Zij pakte de eer ste plaats, voor Yvonne Tijmensen en Cindy van de Heuvel. Een leeftijdsklasse hoger, bij de vijfjarigen, ging Remco de Jong met de hoofdprijs stnjken. Hij bleef Jan Willem Smit en Lindy de Jong de baas. Sander en Martijn Houtveen maakten de dienst uit bij de zesjari gen. In genoemde volgorde kwa men zij als één en twee over de streep, op de voert gevolgd door Inge Ossendrijver. In een veld van acht deelnemers waren Herbert Bokkers, Ellie Hak en Dudy van Vulpen de besten in het pelotonnetje der zevenjarigen. Bij de achtjarigen werd er een vrouwelijke deelnemer als over winnaar gehuldigd. Laura Ver steeg was zelfs voor Rob Houtveen en Dave Boersen te rap. Daan van de Wetering, Erna Bomers en Ma rion Hak verdeelden in die volgor de de ere-pnjzen bij de negenjari gen, een voorbeeld dat bij de tien jarigen werd gevolgd door Jeroen en Renee van de Hengel en Ben Houtveen. Ook Veihg Verkeer Nederland was wederom present op de Achterveldse bradene. Edwm van de Hengel schreef de race in de categorie der elfjarigen op zijn naam. Hij ging op de meet Jan Boersen en Willem Koch voor. Uitslagen mini-tour Zesjarigen (zeven deelnemers): 1. Sander Houtveën, 2. Martijn Hout veen, 3. Inge Ossendrijver Zevenjarigen (acht deelnemers): 1. Herbert Bokkers, 2. Ellie Hak, 3. Dudy van Vulpen. Achtjarigen (elf deelnemers): 1. Laura Versteeg, 2. Rob Houtveen, 3. David Boersen. Negenjarigen (zeven deelnemers): 1. Daan van de Wetering, Erna Bomers, 3. Marion Hak. Tienjarigen (zes deelnemers): 1. Jeroen van de Hengel, 2. Renee van de Hengel, 3. Ben Houtveen. Elfjarigen (zeven deelnemers): 1 Edwin van de Hengel, 2. Jan Boersen, 3. Willem Koch. Niet iedereen voorkwam een schuimbad. )e winnaars van de Mini-tour in de categone vierjarigen. Op het hoogste platform Linda Ossendrijver, dochter van Tourleider Johan. Yvonne Tij- I mensen werd tweede en Cindy van de Heuvel derde. Vierjarigen (drie deelnemers): l.Linda Ossendrijver, 2. Yvonne Tij mensen, 3. Cindy van de Heuvel. Vijfjarigen (tien deelnemers): 1 Remco de Jong, 2. Jan-Willem Snut, 3. Lindy de Jong.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3