Coureurs sluiten niet- aanvalsverdrag in midweeketappes van Tour de Junior Prijzenregen Tour de Junior „31e Tour de Junior uitstekend geslaagd" Tourleider Johan Ossendrijver: (door Daan Bleuel) ACHTERVELD- De Tour de Junior kende donderdag een 'rust dag'. Althans, dat viel af te leiden uit de manier waarop de renners weigerden de leiders in de klassementen aan te vallen. Slechts de mannen en vrouwen voor het puntenklassement lieten hun gezicht bij de tussenspurts nadrukkelijk zien. De positie van de gele truidragers kwam echter in de wegwedstrij den, die donderdagavond werden verreden, in geen enkele categorie serieus in gevaar. De leiders in de klassementen konden zich donderdagavond be perken tot het controleren van de koersen. En dat kostte hen niet zo heel veel moeite. Bij de twaalf- en dertienjarigen kon Charles Over- gaag, die het gele tncot al vanaf de eerste dag om de frêle schouders draagt, zich zelfs met volle overtui ging in de strijd om de dagklasse- menien storten. De broer van de winnares van de Ronde van Ach terveld, Danielle, toonde zich op nieuw zeer gretig m de strijd om de punten, die in de tussenpurts op de meet te verdienen vallen. Charles Overgaag voegde opmeuw negen punten aan zijn totaal toe en lijkt zaterdag met twee gekleurde truien naar 's Gravesande te zullen terug keren, in de kennelijke over tuiging dat geel en groen absoluut niet vloeken. Ook de laatste en belangrijkste sprint werd een prooi voor Over gaag, die zich op de meet niet als woensdag door Francis Moraal liet verrassen. Moraal moest het don derdag met een alleszins aan vaardbare derde plek doen, juist achter Nico van der Heiden, die tweede werd. Bernd Wiekema en Sander Olyve pakten nuttige bonifi catieseconden, door als vierde en vijfde de streep op de Jan van Ar- kelweg te passeren. SPRINTKANON Bij de veertienjangen profileert de Westduitser Frank Nolten zich als de grootste kanshebber op de eindzege in de eenendertigste uit gave van de Tour de Junior. De man uit Unterbruch kwam in de zesde etappe in de massasprint als de beste uit de bus en bleef daarmee bijvoorbeeld een gerenommeerd spnntkanon als Gianni Rivera, de leider in het klassement voor de groene trui, de baas. Ook Maikel den Ouden overwon de Italiaanse Belg in de spnnt en besteeg daar mee de tweede trede op het ere- platform. Rivera echter sprintte on derweg weer voldoende punten bij elkaar, om ervoor te zorgen dat zijn leidende positie in de strijd om de groene trui met in gevaar kwam. Mark Oude-Aarninkhof liepen de kussen van de ronde-missen Mariska Vroegop en Suzanne Ro- zendaal juist mis. Zij eindigden als vierde en vijfde in het dagklasse ment. KRUIMELS Bij de nieuwelingen werden, in een verlengde koers, nog emge vertwijfelde pogingen gedaan de riante positie van leider Jeroen van Hoorn aan te tasten. Met name ploeggenoot Niels van der Steen leek aan een seneuze ontsnapping te werken. De Hooglandervenen die dit jaar al een respectabele erelijst opbouwde en onder andere nationaal kampioen veldrijden werd, kwam tien seconden los van de groep. Hij miste echter de broodnodige hulp, die op dit par cours onontbeerlijk is voor een ge slaagde vlucht. Maar ook de meisjes Danielle Overgaag en Natascha den Ouden, die in dit gezelschap van vijftien- en zestienjarigen uitstekend meeko men, testten de waakzaamheid van Van Hoorn. De winnaars van de ploegentijdrit op donderdagoch tend kregen van de Rotterdammer echter geen carte blanche om op nieuw voor een stunt te zorgen. Op de meet restte voor de ande re favorieten slechts de kruimels. Henk van der Ziel, de Tourwinnaar van vong jaar, mocht de dagzege pakken, terwijl Mark Varkevisser de tweede plaats voor zich opeiste. Varkevisser blijft daarmee één van de weinige outsiders, die Van Hoorn nog kan bedreigen. Hame van Pierre werd na enige discussie bij de jury als derde geklasseerd. Daarmee verdrong hij de Brit Jason Ridehalgh, die nadrukkelijk op een ntzege zit te loeren, van het ere-po- dium. David Slagter reed zich met een vijfde plaats ook 'in de uitsla gen'. Jeroen van Hoorn blijft echter de grootste favoriet voor de emdzege bij de nieuwelingen. Herik van der Ziel maakt de meeste aanspraak op de groene trui. VRIJDAG De zevende en achtste etappe in de Tour de Junior, een indivi duele tijdrit over 1500 meter in de ochtenduren en een wegwed strijd 's avonds, heeft in de top van de klassementen slechts tot verschuivingen in de marges ge leid. Degenen die nog een gooi naar het geel in de diverse klas sen willen doen, lijken hun geld massaal te hebben gezet op het afsluitende criterium, dat van daag wordt gereden. In die crite ria starten Brigitta de Jong, Charles Overgaag (12/13-jari- gen), Frank Nolten en Jeroen van Hoorn in het felbegeerde gele tri cot. De leiders zagen ook donder dag hun positie niet in gevaar komen. De donderdag werd begonnen met een individuele tijdrit over vijf tienhonderd meter. Met name de Bntse delegatie bij de nieuwelin gen het het daarin een beetje af weten. De Engelsen profileerden zich het afgelopen jaar juist in deze specialiteit, hetgeen nauwelijks verbazing mag wekken, omdat in Albion de 'time-tnals' gelden als een populaire wielerdiscipline. In de editie van vong jaar kwam de butant Mark Armstrong bijvoor beeld dankzij de tijdntten in het geel en slechts de onervarenheid m het rijden van criteria hield de regerend juniorkampioen van En geland toen van de eindoverwin ning af. Armstrong, die dit jaar door de bondscoach naar het jeugd kamp in Assen werd uitgezonden, in plaats van naar Achterveld, wordt door coach Sidney Rooker dit jaar node gemist. Mannen als Jason Ridehalgh (tweede bij de En gelse titelstrijd), Andrew Walker, Steven Calland en Richard Wooles eindigden donderdag naamloos in het klassement, op negen secon den of meer van winnaar Henk van der Ziel. Hooglander Niels van der Steen het opnieuw zien een uitstekende tijdrit in de benen te hebben. Na de wmst bij Aart Jansen, die hem de bolletjestrui opleverde, eindigde hij donderdag als tweede, op één seconde van de winnaar Henk van der Ziel. Hame van Pierre en Jeroen van Hoorn deelden de derde plaats, gevolgd door Gerard van Rooyen, Andreas Nolten, Heiko Wittmack en Patrick de Boer, die allen vier seconden meer nodig hadden dan winnaar Van der Ziel. Bij de jongsten was de winst voor Bernd Wiekema, die de gele trui van Charles Overgaag één tel te snel af was. Francis Moraal, Rens Hartkamp en Sander Olyve deel den plaats drie, op drie seconden van Wiekema. Brigitta de Jong was andermaal de snelste twaalfjarige. Zij eindigde op een verdienstelijke elfde positie op negen seconden. Bij de veertienjarigen kwamen eveneens vertrouwde namen bo vendrijven. Gianni Rivera pakte drie seconden terug op klasse mentsleider Frank Nolten, die op zijn beurt Martijn Franke twee se conden sneller af was. Laura Sein- stra was de beste vrouwelijke deel nemer. Voor haar was de zestiende plaats m het klassement wegge legd. VERLICHT DESPOOT In de avondetappe bij de twaalf- en dertienjarigen stelde Charles Overgaag opnieuw nadrukkelijk zijn kandidatuur voor de eindzege. De man uit 's Gravesande regeerde in het peloton als een verlicht des poot en ontneemt bij voorbaat elke concurrent de lust tot aanvallen. Bij de gratie van de gele truidrager mochten de mindere goden zich bemoeien met de kruimels, die Overgaag laat vallen. Ook donderdag kwamen de jongsten in gesloten slagorde aan de meet en voor de vierde keer in deze week mocht Overgaag het hoogste schavot beklimmen. Mau rice van Rijn werd tweede, juist voor de verrassend sterk terugko mende Francis Moraal, die smds haar zege op woensdag steeds op het podium te vindén is. Bernd Wiekema en Nico van der Heiden zagen het ere-podium aan zich voorbij gaan en moesten zich don derdag met een medaille en bonifi catieseconden tevreden stellen. Bij de veertienjarigen is de stnjd nog niet gestreden, de West-Duit ser Frank Nolten, sinds maandag m het geel, en de Italiaanse Belg Gianni Rivera hjken volkomen aan elkaar gewaagd. Het tweetal ver deelt de dagprijzen, en lijkt het op de slotdag te laten aankomen, wie er als Tourwinnaar naar huis gaat. In de avondetappe krikte Gianni Rivera het moreel op, door zijn grootste concurrent in de massa spurt opmeuw de baas te blijven. Frank Nolten hield Robert Witman, Martijn Franke en Mark Oude-Aar- runkhof van zich af, maar moest de groene trui op de meet voor laten gaan. Bij de nieuwelingen werd een paar keer geprobeerd de impasse, die smds het criterium op dinsdag is ontstaan, te doorbreken. Onder uitstekende weersomstandighe den (Pluvius was de organisatie op-, nieuw gunstig gezind, door in de avonduren een koffiepauze in te lassen), gooide Harrie van Pierre uit Amstelhoek de knuppel in het hoenderhok. In de vierde van de zes af te leggen ronden toog Van Pierre er van tussen en bouwde aan een voorsprong, die bij de voor laatste doorkomst maximaal veer tien seconden bedroeg. De vluch ter leek echter hetzelfde lot te wachten als Patrick de Boer, die eerder deze week na een solo vlak voor de streep werd ingehaald. Danièlle Overgaag, die evenals Nastascha den Ouden het afsluiten de criterium niet zal meemaken omdat ze verplichtingen elders heeft, wilde zich in haar laatste op treden m Achterveld nog eens la ten zien en leidde de achtervol ging. Lange tijd circuleerde op eni ge tientallen meters voor het p ton, maar ze slaagde er net m< het gat naar de vluchteling m eentje dicht te rijden. In de laatste meters leek het loton die taak van haar te zi overnemen. De voorsprong Van Pierre was echter juist g genoeg om de dagzege te pak Onder lmd applaus van de tie: len toeschouwers in de buurt start en Finish, kwam Van Pi drie seconden voor het aan mende peloton over de meet. Andreas Nolten, één van de i nig overgebleven kandidaten v het geel, drukte zijn tube een tie eerder dan die van landge: Heiko Wittmack over de street won daarmee de spurt van het loton. David Slagter werd vie voor Jeroen Swart, die ook de n sen nog kan slijpen voor een aai op het geel. Het peloton 12'13-jarigen begint aan de avondetappe op donderdag. Ravitaillering bij de Engelse ploeg. Tijdens een gezellige feestavond werden zaterdagavond in Ons Gebouw de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de Tour de Junior. De tourleider Johan Ossendrijver verwelkomde in zijn openingswoord de aanwezigen, waaronder wethouder Evelien Blom. Hij dankte de sponsors, de schenkers van de prijzen, de beide tourmissen Suzanna Rozendaal en Mariska Vroegop, en de medewerkers. „Zonder uw medewerking en hulp zou het ons niet zijn gelukt dit evenement op een dergelij ke manier te organiseren." Hierna werd overgegaan tot de prijsuitreiking. Allereerst werden de deelnemende ploegen voorge steld, waarna de medailles van de ploegentijdrit werden uitgereikt hierbij was eerste geworden de ploeg Zero, tweede de ploeg Slok ker en derde de ploeg Voorbij. Hierna volgde de huldiging van de winnaars van de tijdritten. De De Tourwinnaars op een rijtje, met van links naar rechts Frank Nolten (geel, 14-jangen), Jeroen van Hoorn (geel, nieuwelingen), Giaruu Rivera (groen, 14-jangen), Henk van der Ziel (groen, nieuwelingen), Brigitta de Jong (geel, 12-jarigen) en Charles Overgaag (geel en groen, 13-jangen). winnaars kregen de bijbehorende versierselen in goud, zilver en brons opgespeld. De nummers zes tot en met vijftien bij de nieuwelin gen kregen een beker uitgereikt. Dit waren Niels van der Steen, Ro bert Witman, Harry van Pierre, Henk van der Ziel, Gerard van Rooijen, Heike Wittmack, Micheal Boogerd, Roy Driehuis, Ard Som- sen, Jason Ridehalgh en Richard Wooles. In het ploegenklassement bleek de firma Slokker Bouwrruj uit Hui zen als eerste te zijn geëindigd. Deze won de wisselbeker en de kampioensbeker. Tweede werd Fiets-Inn Dick Meerveld uit Leus den en derde Rabobank Achter veld. Ook deze groepen kregen de beker uitgereikt. Hierna werden de prijzen van de totale uitslag uitgereikt. De rode lantaarns waren voor Martijn Fe- leus, Johan van Eek, Herman Heil en Maarten Vermaak. Als tweede bij de nieuwelingen, 14-, 13- en 12-jarigen waren geëin digd: Gianni Rivera, Bernd Wieke ma en Barry Calf. Als derde eindig de respectievelijk Mark Varkevis ser, Mark Oude Aarninkhof, Fran cis Moraal en Heidi v.d. Brink. Andreas Nolten, Martijn Franke, Nico van der Heijden en Saskia Out werden in hun categorieën vierde. Vijfde werden Mike Hassing, Rob Velthuis, Sander Olyve en Maurice Schoonakker. Zij kregen allen de bijpassende beker uitgereikt. De officials van de KNWU wezen Ard Somsen aan als strijdlustigste renner. VERLOTING Vervolgens vond de verlotmg plaats van de geschonken fiets voor de gastgezinnen. De fiets werd gewonnen door de familie Jonkman. De fiets was geschonken door Henk v(in Druten. Onder de renners werden vier horloges ver loot, geschonken door de fa. J. Coe- nen. De uitreiking van de medailles werd gedaan door loco-burge meester Evelien Blom. Die was heel blij dat ze deze uitreiking mocht doen. „Ik heb deze week alles met aandacht gevolgd. Er is veel werk verzet om dit alles zo goed en ge slaagd te laten verlopen. Een compliment is hier zeker op zijn plaats voor de organisatie en alle Achtervelders voor wat hier deze week weer is gepresteerd," aldus mevrouw Blom. Jofcan Ossenhijver dankte mevrouw Blom voor haar woorden reikte haar het Tour de Junior vaantje uit. Vervolgens werd overgegaan tot de uitreiking van de beschikbaar gestelde medailles. De medailles geschonken door de gemeente Leusden was voor Charles Over gaag. Mark Oude Aarninkhof kreeg de medaille van de Commis saris van de Provincie Utrecht uit gereikt. De medaille geschonken door Prins Bernard was voor Jeroen van Hoorn. Dit waren de snelste Nederlanders. De medaille van de Duitse am bassadeur was voor de sterkste Duitser, Andreas Nolten, die br beste vijf nieuwelingen eindigt I Het sterkste meisje bij de 12-jt gen was Bngitta de Jong, bij dej jarigen Francis Moraal, bij de 1<< rigen Willeke Stoel en bij de ri' welingen Danielle Overgaag t Natascha den Ouden. Ze kre, een medaille uitgereikt. r GASTVRIJHEID s y fot slot volgde de uitreiking de gele- en groene truinen. De* naars van de gele trui waren. gitta de Jong bij de 12-jar.; Charles Overgaag bij de 13- gen, Frank Nolten bij de 14-jan en Jeroen van Hoorn bij de men lingen. De winnaars van de gro trui waren: 12- en 13-jangen: C les Overgaag. 14-jarigen: Giam vera en bij de nieuwelingen H van der Ziel. Hierna kwam de der van de Engelse ploeg, Sy< Rooten, naar voren. Hij dankte voor de organisatie en de gen gastvrijheid. Gezien de genoten gastvnjt en hetgeen men hier de week ondervonden hoopte men volg jaar zeker weer present te Hierna reikte hij aan Johan mooie witte trui met opschrift. Hierna dankte Johan allen v de gèweldige medewerking ook de deelnemers voor hun weldige inzet. Hij wenste allen heel goede reis naar huis en hoe allen weer te zien het volgei jaar, wanneer de Tour hoogstw; schijnlijk zal plaatsvinden in week van 17-22 juli. ACHTERVELD- De een endertigste uitgave van de Tour de Junior zit er weer op. Ook voor de Tourleider Johan Ossen drijver, die dit jaar voor de vierde keer de scepter over het grootste wieler- kamp van Nederland zwaaide. Samen met zijn mensen van de organisa tie, de 'rode overalls', werd ook dit jaar het kar wei weer geklaard. Hoe kijkt de 35-jarige opvolger van Wout Meinten terug op deze editie van de Tour de Junior? Een nabe schouwing. „Ik denk dat we terug kun nen kijken op een alleszins ge slaagde Tour de Junior", laat Ossendrijver na afloop van het evenement weten. „We heb ben schitterende wedstrijden gezien en het weer heeft ons ook niet echt in de steek gela ten. Tijdens de avond wedstrij den is het, ondanks de drei gende omstandigheden, hele maal droog gebleven en de ochtendritten zijn we bijna droog doorgekomen, gezien de hoeveelheid water die er deze week naar beneden is gekomen, hebben we dan echt geboft. En wat te denken van het weer op zaterdag? Toen was het ineens helemaal zo mer. En de slotdag, moet je maar denken, is de dag die het langste in de herinnering zal blijven voortleven. „Maar ook van de renners heb ik gehoord dat men het als zeer positief heeft ervaren. Een jongen als Niels van der Steen, die hier rtoch al wat jaartjes komt, zei dat hij deze week de leukste van allemaal vondt." „En ook financieel hebben we de zaak weer rond kunnen breien. Hoewel de balans nog niet helemaal is opgemaakt, kan ik op grond van de inkom sten al voorzichtig vaststellen dat we uit de kosten zullen ko men. En die belopen toch elk jaar weer 20 a 25.000 gulden. We werken er momenteel hard aan om toestemming te krijgen van de Bond om vol gend jaar weer met de spon sornamen op de shirts te gaan rijden. Ik ben optimistisch over de uitkomst van die bespre kingen. Men ziet op bondsru- veau ook het belang in van het organiseren van dit soort eve nementen en dat moet je alle zeilen bijzetten om dat voor elkaar te knjgen. Als dat lukt, denk ik dat de sponsors vol gend jaar nog gretiger zullen zijn dan de afgelopen jaren het geval was." OORLOGSTERKTE „Verder denk ik dat het ex periment met de dames nieu welingen geslaagd is. We zul len er dan ook alles aan doen om volgend jaar een volwaar dig deelnemersveld in die ca- teaorie aan de start te knjgen. De jongens nieuwelingen, die we vorig jaar tot de ronde toe- heten, hebben hun plaats be wezen. Ook voor het pubhek zijn die koersen interessant. Op die leeftijd krijgen de ren ners echt al een 'volwassen' kijk op hun sport." „Met de komst van de nieu welingen hebben we het deel nemersveld sinds jaren weer op volle oorlogsterkte gekre gen. En dat was nodig ook, want aan de onderkant kalft het deelnemersveld nog steeds af. Het is met zo dat het nog steeds hard minder wordt, maar de trend is nog steeds zichtbaar. Toch zullen we niet overwegen om in de toekomst bijvoorbeeld junioren naar Achterveld te halen. Die jon gens zijn net even te oud om nog bij gastgezinnen onder te brengen. Als er dan proble men ontstaan, raak je de good will bij de gastgezinnen kwijt en dat kunnen we ons niet per mitteren". Tourleider Johan Ossendrijver Daruelle Overgaag leidt het peloton in de etappe op vrijdagavond.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6