I Korfbaltrainer Kees van Buren en Antilopen na jaar van hoog oplopende emoties uit elkaar Verschil van inzicht over te varen koers van vereniging leidt tot breuk: Kiezen voor topsport en dus ook topkorfbal heeft consequenties". Ik heb mij lange tijd als een roepende in de woestijn beschouwd". DONDERDAG 28 JULI 1988 Reportage Het hoofdbestuur van de korfbalvereniging en hoofdtrainer Kees van Buren, die de laatste jaar de scepter zwaaide over de selectie, hebben igs besloten de relatie niet langer voort te zetten, chil van inzicht in het te voeren beleid en de invulling tussen Van Buren en het Antilopenbestuur liggen deze beslissing ten grondslag. Met het ontslag van Buren is een eind gekomen aan een conflict, dat de ties in het afgelopen seizoen tussen beide partijen heeft doen oplaaien. Van Buren wordt voorlopig lijk opgevolgd door Herman Bruins, die voor Van n ook de korfbalselectie van Antilopen onder zijn had. »ewel de uitkomst van het verschil van mening tussen van Buren en het Antilopenbestuur in korfballend .den niet als een verrassing zal zijn gekomen en door igeen wellicht zelfs als onvermijdelijk zal zijn gezien, kent het vertrek van van Buren ook het vertrek van korfbalman en verenigingsmens pur sang, die zegt hart en ziel aan 'Antilopen' verknocht te zijn. Het kent het vertrek van een man, die met korte tussenpo zijn naam 23 jaar verbonden wist met de Leusdense balvereniging. Als bestuurder, voorzitter, jeudtrainer oofdtrainer was Van Buren er mede verantwoordelijk dat de Leusdense vereniging in de relatief korte tijd haar bestaan reikte tot de sub-top van de vaderlandse balwereld. Hoewel Antilopen, zowel in de zaal als op reld in de overgangsklasse, het één na hoogste niveau ederland, geen lang leven beschoren was, bezit de in potentie nog steeds de mogelijkheid om een woordje mee te spreken. Wij zochten de 39-jarige in het basisonderwijs op, om te horen hoe het »r kon komen. „Het is jammer dat het zover is geko- puur jammer, zeker als je 23 jaar hebt bijgedragen de geschiedenis van de vereniging en het loopt zo af. enk echter dat ik gedaan heb wat ik kon doen, maar dat uiteindelijk tot een soort prestigezaak geworden"; de van een conflict. Dnflict tussen het bestuur I Antilopen en hoofdtrai- van Buren is in zekere Het ontslag van een zeker op dit niveau, periode waarin de pres- det geheel aan de ver- igen voldeden zeker niet likelijk. Nee, de tragiek voornamelijk in het feit niet voortzetten van het ook het vertrek betekent man, die op verschillen en heeft bijgedragen aan rikkeling van de vereni- itilopen. van Kees van Buren van Antilopen is dat voor een deel van de an Antilopen als een don- bij heldere hemel zal zijn n. De problemen, die zich vrij sterk manifesteer- die uiteindelijk leidden tot van Van Buren, waren aanwezig vanaf het mo lt hij de scepter overnam man Bruins, die overigens ende seizoen de taken van en weer zal overnemen. De aanpak van Van Buren (hij geporteerd voor de visie Crum en zijn trainings- en daanpak verraden een vloed van de bondscoach 'dtrainer van hoofdklasser op zijn werk), wekte binnen de vereniging en kritiek. De kritiek ide enigszins toen Van Bu- het eerste jaar van zijn linerschap de seniorense- de overgangsklasse maar stak direct de kop toen dat avontuur een jaar een mislukking uitliep. Met rtraging van een seizoen, le hetzelfde op het veld, e selectie van Van Buren in de overgangsklas- te handhaven. EK er was meer kritiek op Buren. Met name in de dat hij als hoofdtrainer bin- veremging functioneerde, groepen die hem verwe- hi) teveel macht naar zich le trekken. Men vond dat hij trainer teveel met beleids- hield. die uiteindelijk en tot het vertrek van iren leidden, vonden hun >ng op de ledenvergade- in vong jaar, toen er een plan werd aangenomen, voorstellen werden gedaan in Leusden mogelijk Het plan, waarin de in- n van Kees van Buren dui terug te vinden waren, le met name het technisch handen en voeten te geven, min of meer toevallig tot prestatieve suc- voort te zetten. van Buren verweet het zit- bestuur dat het dit jaar het gende plan met te weinig ter hand had ge- Hij bestookte het bestuur die naarmate zoen vorderde, steeds meer rakter van moties van wan- n kregen. De vertrouwens- lussen beide partijen werd groter en leidde tot de ont- n vraag van Van Buren, die elijk door het bestuur van >en werd geaccepteerd. Door Daan Bleuel Het is dus allerminst zo dat de figuur Kees van Buren binnen Anti lopen een onomstreden was. Inte gendeel, gedurende zijn hoofdtrai nerschap is het nooit zo geweest, dat de vereniging zich als één man achter hem schaarde. In dat licht bezien is het dan ook zeker niet ondenkbaar dat het bestuur van Antilopen, door Van Buren ontslag te verlenen, heeft gekozen voor rust aan het front. Op prestatief gebied heeft de korfbalvereniging Antilopen zich de laatste jaren sterk ontwikkeld. Niet alleen bereikte de senioren selectie zowel in de zaal, als op het veld de landelijke overgangsklas se, het laatste station voor de hoofdklasse, maar ook de opbouw van de vereniging ziet er op papier zeer gezond uit. Het tweede senio renteam bijvoorbeeld komt nog steeds in de reserve-over gangsklasse uit, terwijl de junioren selectie een aantal keer de kleuren van het district Midden-Nederland op de nationale kampioenschap pen verdedigde. Met andere woor den, de opbouw in de vereniging, van recreatief tot prestatief, is in alle geledingen aanwezig. Daar mee is een belangrijke randvoor waarde vervuld voor een structu rele ontwikkeling in opwaartse richting, ook op de langere termijn. De vereniging Antilopen is in vrij korte tijd omhoog gekomen. Na ongeveer vijf jaar in de onderste regionen van de onderafdeling te hebben gebivakkeerd, werd de vereniging, door inbreng van bui tenaf, opgestoten in de vaart der volkeren. De club groeide door naar de top van de onderafdeling. Onder leidng van Heymen van Duinkerken en Evert de Bruin werd de sprong naar het district ge maakt en stroomde de seniorense lectie door naar de top van dat district. Analoog daaraan, maakte ook de juniorenselectie, op dat mo ment getraind door Kees van Bu ren, een soortgelijke ontwikkeling door. Na het bereiken van de eerste klasse van het district, nam Kees van Buren het hoofdtrainerschap van Herman Bruins over. Op het veld promoveerde het eerste se- iuorenteam onder leiding van Bruins naar de landelijke promo tieklasse, die nu overigens niet meer bestaat. In het eerste jaar van zijn bewind slaagde Kees van Buren enn zijn ploeg m de zaal naar de over gangsklasse te leiden. Het seizoen daarop werd de formatie echter gewogen en te licht bevonden en degradeerde naar de eerste klasse van het district. Hoewel de doel stelling voor dit jaar was de terug keer naar landelijk niveau te be werkstelligen, bleef Antilopen in de eerste klasse steken. De ploeg haalde weliswaar qen acceptabel ogende tweede plaats in de com petitie, maar was eigenlijk al vanaf de eerste wedstnjden niet meer in beeld voor het kampioenschap, r Dat werd met overmacht door het 1 fysiek sterke De Vinken binnen gehaald. „Wat dat betreft waren Herman Bruins en ik dus eikaars tegenpo- Kees van Buien: „Het is jammer, puur jammer dat het zover gekomen is. Zeker als je 23 jaar hebt bijgedragen aan de geschiedenis van een vereniging en je gaat zo uit elkaar". len. Maar ik denk dat het logisch was dat ik bij mijn aantreden mijn visie op de sport probeerde over te brengen. En een consequentie daarvan was dat ik ook vanuit mijn visie spelers ben gaan selecteren. En de speler die ik zocht, was een andere dan de doorsnee korfbal ler, c.q. Antilopenkorfballer. Aan dat selectiebeleid is in het begin weieens getwijfeld, ja. Het eerste jaar is wat dat betreft daarom voor mij een verloren jaar geweest. Maar in het tweede jaar kwam daarin verandering; kampioen in de zaal, handhaven op het veld, men zag resultaat. Dat leidde ertoe dat het bestuur zich achter mij, en derhalve achter mijn visie, opstel de. Ik ben bijvoorbeeld uitgeno digd om mijn visie te op de ontwik keling van de vereniging te geven. En dat heeft in die drie jaar ook ontwikkelingen tot gevolg gehad. Positieve ontwikkelingen, die ech ter ook schaduwzijden hadden. Dat heeft indirect wel met mijn opstap pen te maken gehad". FORUMBIJEENKOMST -„Positieve ontwikkelingen met schaduwzijden? Kun je dat nader uitleggen?" „Ik heb al gezegd dat het over brengen van een andere visie op het korfbal, zoals dat speelde op het moment dat ik de zaken van Herman Bruins overnam, binnen de vereniging bij sommige mensen twijfel zaaide. En tweedracht bin nen een vereniging heeft natuurlijk repercussies op het functioneren van de vereniging. De commotie die ontstond- over mijn selectiebe leid, heeft uiteindelijk geleid tot een forumbijeenkomst, waann de vragen centraal werden gesteld: Hoe gaan we verder met Antilopen; wat willen we met Antilopen? Gaan we ons richten op het behalen van de echte top, of niet? Vragen, die nadrukkelijk samenhingen met mijn functioneren. We waren overi gens natuurlijk prestatief toch al op een punt aangeland, in de sub-top van de vaderlandse korfbalcom- petitie, dat dergelijke vragen so wieso met konden uitblijven". „Kiezen voor topsport en dus ook topkorfbal heeft consequen ties. Er zal bijvoorbeeld technisch beleid ontwikkeld moeten worden. Zo zal er in de trainingen en de manier van coaching een herken bare lijn door de hele vereniging moeten lopen. De visie waarvoor een vereniging kiest, of dat nou de mijne is, of die van een andere hoofdtrainer, zal op het ondersteu nende trainingskader moeten wor den overgebracht. Je moet met de jeugd geen andere dingen gaan doen als bij de senioren. Dat werkt op den duur niet. Dat is dus heel belangrijk." „Maar er moet meer gebeuren. Er zal ook een algemeen beleidsplan moeten komen, om de vereniging van sterkere fundamenten te voor zien. Beleidsmatige ondersteuning van het streven naar topkorfbal. Denk maar aan het aantrekken van sponsors, om maar iets te noemen." -„Die discussie heeft dus voor jou een positieve uitkomst gehad: de verenigmg omarmde jouw ideeën om met Antilopen verder door te groeien in de richting van de korf- baltop?" „Ja, het heeft ertoe geleid dat op de vorige jaarvergadering geko zen werd voor het streven naar top korfbal m Leusden bij Antilopen. Besloten werd dat ik in samenwer king met de technische commissie^ het technische beleid handen en voeten zou gaan geven. Een tech nisch beleid, dat gebaseerd zou zijn op werken met termijnen van vier jaar. Na afloop van zo'n termijn moeten de doelstellingen op het gebied van materiaal en materiaal- beheer, begeleiding van trainers, prestaties en organisatie worden geèvalueerd". „Het bestuur nam de taak op zich het algemene beleid te formuleren. Maar daar is het afgelopen jaar gewoon veel te weinig van terecht nig terecht. Om een voorbeeld te noemen; als uitvloeisel van de nieu we structuur was overeengekomen dat ik als hoofdtrainer alle selec tieteams zou gaan trainen. Maar in het zaalseizoen besloot de T.C. het tweede juniorenteam, dat in De Korf onder mijn hoede trainde, weg te halen, omdat De Korf nodig zou zijn voor senioren 3. En zo zijn er meer voorbeelden te noemen. De technische commissie heeft mij toen verweten dat ze geen eigen inbreng hadden. Ik denk dan op mijn beurt; moet ik dan luisteren naar mensen die kennelijk geen verstand van korfbal hebben? Van af dat moment heeft de t.c. mij los gelaten en andere mensen de ruimte gegeven". ONDOORZICHTIG „De ontwikkelingen werden uit eindelijk steeds ondoorzichtiger. Bijvoorbeeld, begin maart ben ik naar het bestuur toegestapt en heb ik gevraagd; wordt het niet eens tijd om te praten over een eventu eel meuw contract? Hoewel ik denk dat het verkeerd is dat ik dat heb moeten aandragen. Maar ook daarop werd lang niet gereageerd, waarna ik een bnef heb geschre ven die het karakter van droeg een motie van wantrouwen. Ik heb daann gesteld dat ik met dit kader niet verder wilde gaan. Als een soort laatste poging om de de trein in beweging te krijgen. Het bestuur heeft het ontslag echter geaccep teerd en hoewel bijvoorbeeld de seruorengroep ook nog een bnef heeft geschreven waarin gevraagd werd om een bijzondere ledenver gadering, om het beleid te toetsen naar aanleiding van mijn ontslag aanvraag, was het naar mijn idee al teveel een prestigezaak geworden. Het bestuur is nog wel naar mij toegekomen om te vragen of ik de gewraakte alinea in mijn brief wil de terugnemen, waarna de onder handelingen alsnog geopend zou den kunnen worden. Ik ben daar uiteindelijk niet op ingegaan, om dat het er met naar uitzag dat er wezenlijk iets zou veranderen. En dat was de inzet". beleid gevoerd, dat het streven naar topkorfbal in Leusden onder steund en hoewel er geprobeerd is daar een begin mee te maken op de vorige jaarvergadering, is daar dit seizoen gewoon te weinig mee gedaan." „Ik denk dat de situatie een aan tal jaar geleden beter was. Hoewel er toen evenmin van bewust op resultaat gencht beleid sprake was, waren er voldoende impulsen van onderaf. Bijvoorbeeld in de si tuatie dat anderen de seniorense lectie onder hun hoede hadden en ik de juniorenselectie tramde. Ik probeerde toen een beleidsmatige inbreng te hebben, gencht op ver sterking van de senioren, maar ge voed door de jeugd. Die ondersteu ning mis ik nu. Ik vind het inhouds loos." „Overigens is dat een fout die ik zelf als verenigingsbestuurder ook heb gemaakt. Ook ik heb mij in die tijd onvoldoende gericht op het op een breder vlak sterker maken van het kader. En dat is een eerste ver eiste om gewenst beleid ook daad werkelijk gestalte te geven. Zaken als het begeleiden van trainers en het geven van cursussen, waarmee we dit jaar zijn begonnen, dat had veel eerder moeten gebeuren. Maar naar mijn mening hebben we de laatste pakweg tien jaar m be stuurlijk opzicht gekwakkeld. Merkwaardig genoeg ging het in die periode prestatief gezien om hoog, maar voor mijn gevoel be stuurlijk omlaag. En dat wreekt zich toch een keer. Hoewel ik voldoen de signalen heb gegeven dat het volgens mij niet goed ging, is dat niet opgepakt. Ik heb me lange tijd als een roepende in de woestijn beschouwd." IMPULSEN De 39-jarige Kees van Buren is vanaf de eerste beginperiode nauw bij Antilopen betrokken ge weest. En afgezien van een on derbreking van drie jaar („Ik heb drie jaar bij Roda gevoetbald. Als keeper, dat was altijd mijn grote liefde"), heeft de relatie tussen Van Buren en Antilopen ruim promoveerde. In de zaal speelden we toen nog steeds eerste dis trictsklasse". -„Je hebt het over de systematische aanpak van je trainingen bij de ju- niorengroep gehad en dat je die hjn bij de senioren wilde doortrekken. Er is binnen de vereniging, en met name binnen de toenmalige senio renselectie kntiek geweest op jouw visie op het korfbal. En ik heb het idee dat die geluiden nog steeds niet helemaal zijn vertomd. Heeft dat je functioneren op de lan ge duur negatief beïnvloed, c.q. tot je ontslag geleid?" Van Buren:,,Nou, dat geloof ik met. Ik was natuurlijk een heel ander soort trainer als Herman Bruins. Trouwens, als coach ook. Ik be schouw mijzelf m mijn trainingsop vattingen als iemand die geïnspi reerd is door de aanpak van Ben Crum. Hoewel daar ook binnen de Bond duidelijk verschillende me ningen over bestaan, ben ik nog steeds overtuigd van het gelijk van zijn manier van werken. Trouwens, Crum is ook door de KNVB ge vraagd te adviseren over het op zetten van plannen voor de jeugd- trainingen. Hij wordt dus ook el ders in de sportwereld wel dege lijk als een autoriteit met goede ideeèn beschouwd". „Maar de verschillen van opvat tingen komen globaal hier op neer. Je hebt aan de ene kant de zoge naamde TTK-trainer, die techniek, tactiek en conditie als afzonderlijke onderdelen trainen. Dat betekent dus, duurloopjes doen, sprintjes trekken, aparte schotoefeningen, gooi- en vangtechnieken en dat soort onderdelen afzonderlijk trai nen. Spelonderdelen geïsoleerd trainen en oefenen. De andere trai ner wil die verschillende onderde len van het spel in zijn trainingen integraal proberen te benaderen. Crum noemt dat de DO V-trainer, waarbij de benadering van de trai ningen uiteen valt m het doeltref- fen, het opbouwen naar doeltreffen en het voorkomen van doeltreffen. Ik beschouw mijzelf als een expo nent van de laatste groep. Ik voel er bijvoorbeeld dus mets voor om de groep minutenlang rondjes om het gekomen. Op de vorige jaarverga dering is men nog wel met een organisatieschema gekomen, dat er op papier overigens prima uit zag, maar verder dan dat is men eigenlijk nog niet gekomen. En dat heeft geleid tot groeiende irritaties wederzijds en dat is naar mijn ge voel geëscaleerd". SIGNALEN „In de eerste paar maanden heb ik steeds signalen gezonden in de nchting van het bestuur, dat het naar mijn idee niet goed ging met de afspraken, die we in het kader van het beleidsplan topkorfbal ge maakt hadden. Ik vond dat er on voldoende backing was vanuit het bestuur voor het realiseren van de plannen. Toen daar onvoldoende reactie op kwam, heb ik m decem ber een bnef geschreven, waann ik mijn positie ter discussie stelde. Zo van, op deze manier wil ik niet verder. Ik heb daar geen reactie op gehad. Die kwam pas, toen ik de trainingen opschortte, hoewel ik toegeef dat ik op dat moment een beetje misbruik heb gemaakt van mijn machtspositie om de zaak in beweging te krijgen". „Ik was van mening dat het be stuur, maar ook de technische commissie, niet goed functioneer den. Dat is in een gesprek met het bestuur in die tijd ook als zodanig erkend. Mijn grootste bezwaar was dat men niet structureel bezig was, maar met besluitvorming voor de korte termijn. Het algemene be leidsplan liet te lang op zich wach ten. Nadat ik dat aankaartte heeft het bestuur toegezegd m januari alsnog met een algemeen beleids plan voor de rest van het seizoen te komen. Later kwam men daar weer op terug met de mededeling dat die termijn met haalbaar was." „Bovendien vond ik dat het tijd werd om het functioneren van de technische commissie te evalue ren, want ook van het technische beleid kwam naar mijn idee te wei- Op het veld verliepen de zaken op vergelijkbare wijze. Na drie jaar in de promotieklasse te hebben gespeeld, kregen de Leusdenaren de promotie naar de over gangsklasse als het ware in de schoot geworpen. In overeenstem ming met datgene wat eerder in de zaal gebeurde, besloot de korfbal- bond de promotieklasse af te schaffen, ten faveure van een ver sterkte overgangs- en hoofdklasse. Dat betekende dat in één seizoen de bovenste vier ploegen van de ranglijst zouden promoverén, ter wijl de andere vier ploegen de te rugtocht naar het district dienden te aanvaarden. Gedurende het sei zoen bleek dat van de poule waarin Antilopen uitkwam zelfs vijf teams over zouden gaan naar een hogere klasse. Dat werd voor de Leusden se ploeg uiteindelijk de reddmg. Na een moeilijk seizoen, eindigden de volgelingen van Kees van Buren op de vijfde plaats, en dat was pre cies voldoende om te promoveren. Het avontuur duurde echter niet lang. Ondanks een goede start en een dito einde van de competitie, kwamen de Leusdenaren dit jaar op de valreep te kort om zich in de overgangsklasse te handhaven. Daarom komt de hoofdmacht van Antilopen volgend jaar ook weer in de eerste klasse van het district uit. LOGISCHE FASE Toch hebben de tegenvallende resultaten volgens Van Buren niets te maken met zijn ontslag. Noch van zijn kant, noch van die van het be stuur. Ik denk niet dat de presta ties een rol hebben gespeeld bij het vertroebelen van de relatie. De terugval is wat mij betreft ook een volstrekt logische fase in de groei naar de top. Het verschil tussen de landelijke klassen en het district is nu eenmaal erg groot. Maar met de ervaringen die je in zo'n jaar op' doet, kun je m een later stadium je voordeel doen. Als je dan de sprong weer maakt, is er een goe de kans dat dat definitief is". -„Maar waarom is het dan wel fout gegaan?" „Ik heb mijn ontslag ingediend omdat ik me niet langer met de gang van zaken binnen de club kon veremgen. Mijn grootste bezwaar is dat het naar mijn idee binnen de verenigmg aan leiding ontbreekt: er is geen visie. Er wordt geen twintig jaar geduurd. Binnen An tilopen heeft Van Buren tal van functies bekleed. Niet alleen was hij actief als speler en trainer, maar ook als kaderlid en bestuur der. „Ik ben voorzitter van de technische commissie geweest in de tijd van Bert Brandsen, met wie ik overigens voortreffelijk heb kunnen samenwerken. In de periode 1983-1985 heb ik toen de voorzittershamer gehanteerd. In die dagen trainde ik ook Excel sior uit Hilversum en die combi natie lag in de vereniging niet altijd even goed. Naar mijn idee is dat echter uitstekend te combi neren geweest. Maar ik heb me toch altijd meer een trainer ge voeld dan een bestuurder. Als voorzitter moet je je meer met de beleidsmatige kant van het ver haal bezig houden en mij trok het praktische werk meer." „Antilopen is groot geworden door inbreng van buitenaf. Na de periode van Kees de Rol, als grote animator van de vereniging in de begintijd, kwamen er mensen uit Amersfoort, onder andere van MLA, naar Leusden. Door mensen als Harrie Brack, maar ook de fa milies Geutjes en Costa, kwamen er nieuwe impulsen, die een posi tieve invloed op de groei op pres tatief gebied hebben gehad. De jeugdinbreng van de junioren is met die ontwikkeling meege groeid. Toch was er in die tijd, en ik spreek over ongeveer tien jaar ge leden toen de sprong naar het dis trict werd gemaakt, nog geen spra ke van een systematische aanpak van het korfbal bij Antilopen. Ik bedoel dan de tijd dat Heymen van Duimkerken en Evert de Bruyn de scepter over de selectie zwaaiden. Dat was bij de junioren, die m die tijd naar de hoogste juniorenklas sen doorstootten, onder mijn hoede anders. Ik heb altijd geprobeerd het korfbal systematisch te bena deren." LIJN DOORTREKKEN „Ik heb geprobeerd die lijn door te trekken, toen ik op een gegeven moment de seniorenselectie ging trainen. Ik ben Herman Bruins op gevolgd (die tussen haakjes nu weer mijn opvolger wordt), op het moment dat Antilopen op het veld net van de eerste klasse district naar de toenmalige promotieklasse veld te laten hardlopen. Je kweekt daarmee wel uithoudingsvermo gen, maar het is maar de vraag of het het soort uithoudingsvermogen is, waar je in de wedstrijd behoefte aan hebt. En hoe kun je wedstnj- deigen conditie nu beter trainen, dan door wedstnjdsituaties te oefe nen? Bovendien Ügt het accent dan niet alleen op een bepaald onder deel, maar worden verschillenden aspecten, die voor het spel en een speler belangrijk zijn, tegelijkertijd en evenwichtig ontwikkeld." -„Hoe kijk je nou terug op de achterliggende periode en hoe moet het verder met Antilopen zon der Kees van Buren?" „Ik vind het jammer, puur jam mer dat het zo gelopen is. Ik denk dat ik gedaan heb wat ik kunnen doen. Als je 23 jaar hebt bijgedra gen aan de geschiedenis van een verenigmg en het loopt zo af, dat is ontzettend naar. Be ervaar het als; de vereniging laat de trainer zo maar gaan. Maar op deze manier ben ik niet optimistisch over de toekomst van Antilopen. Er is naar aanleiding van de ontwikkelingen een aantal senioren vertrokken en ik ben bang dat dat niet goed kan gaan". „De vereniging heeft bovendien al te lang geteerd op zaken uit het verleden, zoals de Spanje-trip en het eigen toernooi. Zaken, waarvan het initiatief overigens ook bij mij vandaan is gekomen. Maar met dat soort activiteiten, ook bijvoorbeeld de korfbalkampen, kweek je een verenigingsband. Die dingen zijn vrijwel allemaal verwaterd, maar de vereniging teert er nog steeds op. Neem ons toernooi. We hebben een toernooi van naam en faam gehad in Leusden. De organisatie van dat toernooi is me min of meer uit handen genomen en daarna is het misgelopen. Maar dat kan op de lange duur volgens mij met goed blijven gaan". -„Ben je nou overigens niet aan het natrappen in de nchting van de vereniging, waarin je bent teleur gesteld?" „Nee, ik beschouw dit absoluut niet als natrappen Ik heb het ge voel dat ik nooit een blad voor m'n mond heb genomen en dit soort dingen altijd heb besproken. Ik denk dat ik altijd open en eerlijk ben geweest. Ik vind alleen dat het bestuur zich onvoldoende heeft geuit naar de leden toe. Ik heb hier gewoon mijn mening gegeven".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5