Esther Kuster was 'het haasje' in café De Brouwerij Dorstrelend orgelspel van Pieter Leebeek -vandaag in Üe leusder krant Huis 'bezichtigd' SERVA V0LV0 TTTU pOpmerkelijk afscheid in Leusdense horeca: Wild-west achtervolging Inbraken in auto's ntstekend begin van zomerserie orgelconcerten in Nederlands Hervomde Kerk Leusden Zuid: Fiets gestolen Jongeman bewusteloos Tuinstoelen gestolen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Leusdense jongen (15) mishandeld IN DE WETERING EUSDEN - Afgelopen zondag, 31 juli, was Esther Kuster it Leusden voor de laatste keer aan het werk in café de touwerij aan de Zwarteweg in Leusden. Voor haar, de «zoekers en zeker niet in de laatste plaats voor de voor bijgangers, een laatste dag om niet snel te vergeten. Es- *jer Kuster tapte en stapte op hoge naalden en gekleed in (.an miniem "Bunny" kostuumpje door en rond het etabi- ssement. Dat was het aanzien waard. sther Kuster was zelf met het lee gekomen om van haar latste dag iets onvergetelijks i maken Ze wilde, "al was et maar één keer", een Bunny" zijn: Een hoogpotig onijnenmeisje, compleet iet oortjes en pompoen taartje. Een oproep in VA- A's steen en beenshow eielp haar aan het adres waar ijn haar "Bunny" kostuumpje oor één dag mocht lenen; 't artyhouse aan de Rozen- racht in Amsterdam. Bunnies die gewoonlijk .eze kostuums aantrekken nileken een ander postuur te ebben dan Esther. Esther ad nog al moeite een exem plaar te vinden dat nergens ibberde Hetgeen iets zegt Esther. Zij koos tenslotte oor een strak gesneden rose 2ïlitter uitvoering, afgezet met ;en mimem zwart randje kant. '\ldus mocht ze gezien wor- ienen dat werd ze. cafe de Brouwerij. Daar zat op het terras een aantal gasten, dat nauwlettend de reacties van de voorbijgangers in de gaten hield, zodra deze Esther in Bunnykostuum opmerkten Een ieder die afweek van zijn koers, kon op bijval rekenen. De hele middag en avond kwamen (vaste) gasten van de Brouwenj, over het algemeen jongemannen, even controle ren of Esther haar belofte ge houden had. De meest gehoorde opmer kingen waren; "Waarom heb je dit niet eerder gedaan", "Wanneer je zo iedere dag was gekleed, kwam ik iedere dag" en, de meest voorko mende, "Tsjonge!" Haar baas, die door zijn va- VOORBIJGANGERS 'iet lekkere fiets-weer van af gelopen zondag voerde me ug Leusdens inwoner langs Esther Kuster ontlokte in haar bunny-out fit de passanten menige opmerking, als ze op het terras bediende De vaste klanten van De Brouwerij weten intussen overigens, van wie ze afscheid hebben genomen- krant DINSDAG 2 AUGUSTUS 1988 - 20e JAARGANG NO. 26 S HOOFDREDAKTEUR Jurvan Glnkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV ■nnrai kantie bij binnenkomst nog niets van de gesmede plan nen wist, informeerde zijn overige personeelsleden met "Zwaar weer, mannen" Waarna hij zich haastte om een groot aantal Bugs Bunny video's te kunnen vertonen, 'ter verhoging van de sfeer" Fuddy, noch Sam, die zich in de strips regelmatig tegen over Bugs Bunny misdragen, lieten zich in de brouwerij ge lukkig m levenden lijve zien Gezien het enthousiasme van het publiek voor het Bugs Bunny kostuum zou het blij vende mannelijk personeel een dergelijke beroepskle ding kunnen overwegen. Voor zichzelf dan, want Esther heeft echt voor het laatst in de Brouwerij gewerkt STUDEREN Bezuinigingen noodzaakte ei genaar Richard Bunmk, Es ther ontslag aan te zeggen. Es ther had daar best begrip voor en zag het als een mooie gelegenheid om haar voorne men waar te maken. Na vijf jaar werkzaam te zijn geweest in verschillende zaken in Leusden als barmeisje, wilde ze weer gaan studeren. Na een verdiende vakantie be gint ze aan een EHO-oplei- ding voor communicatie, re- klame, marketing en Public Relations Een begrijpelijk keuze, want ze beaamt; "Ik ben nogal commercieel inge steld". Desalniettemin vond ze haar optreden van afgelopen zon dag "Best eng". "Ik ben als Bunny zo helemaal het mid delpunt, dat is wel leuk, maar ook ontzettend vermoeiend, alleen al door het lopen op lie hoge hakken" Ze hield vol, bleef stralen, ging zelfs als Bunny naar het afsluitende etentje bij haar vroegere werkgever in de Hakhorst en liet nadrukkelijk zien waar de Brouwerij, en Leusden. af scheid van hebben genomen. LEUSDEN- Zonder aan wijsbare reden is woens dagavond, rond tien voor acht, ter hoogte van de Hema in de Hamershof een vijftienjarige Leusde- naar door onbekenden in elkaar geslagen. Twee jongens vroegen het slachtoffer de weg, maar zon der het antwoord af te wachten sloegen ze de jongen op het hoofd en trapten zijn fiets m elkaar. De jongen liep daarbij lichte verwondingen op. De fiets werd vernield. De daders zijn ongeveer zestien jaar oud. Beiden droe gen lang haar, tot op de schou ders. Eén van de hen had don kerblond, golvend haar, de an dere sluik, donker gekleurd haar De politie roept eventuele getuigen van de mishandeling op zich te melden Jeugdig talent Paul Dogger komt naar Leusdens prof-tennistoernooi Pag. 2 Stuk eigen geschiedenis verdween uit Achterveld Pag. 3 Interview Kees van Buren Pag. 4 Met Aat Daale op de pedalen: Door het historische land onder Doorn en Leersum Pag. 5 LEUSDEN - De Leusdense politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag na een soort wild-west- achtervolging de 25-jari- ge automobilist Van D. aan. Dat lukte pas in Amesrfoort. De Amesrfoorter reed 's nachts over de Zwarteweg, toen hij bij een routine-contro le van de politie een stopteken kreeg. Hij negeerde dat, en reed door. Daarop zette de politie de achtervolging m. Tij dens die rit beging de Amesr foorter nog verschillende ver keersovertredingen. Zo reed hij op een gegeven moment op de Stadsnng in Amersfoort, waar men vijftig kilometer mag njden, harder dan honderd tien. Uiteindelijk stopte hij echter toch voor een rood stoplicht. Dat stelde de politie m de gele genheid, hem te arresteren. Bij aanhouding weigerde Van D. na twee blaasproeven de bloedproef. Daarvoor, en voor alle tijdens de achtervolging begane verkeersovertredin gen. kreeg hij een proces ver baal. LEUSDEN- Bij inbraken in perso nenauto's, die respectievelijk aan de Salamander, de Walstro en de Ruisvoorn geparkeerd stonden, zijn in de nacht van dins dag op woensdag drie radio/cas setterecorders ontvreemd. De dader(s) sloegen de portier raampjes in, om binnen te komen. In één van de bezochte auto's lieten één of meerdere daders een tastbaar bewijs van hun bezoek achter. In de auto werd een stoffen jas aangetroffen, die niet van de eigenaar van de bestolen auto was. Eén van de gestolen radio/cas setterecorders vertegenwoordigt een waarde van fl. 1400,-. Over de waarde van de andere gestolen ap paratuur is niets bekend. IJSDEN - Op zaterdagavond 30 juli startte het eerste van de lerserie van drie orgelconcerten in de Ned. Hervormde rk van Leusden-Zuid. Dit ter opluistering van een tentoon- iling van de Leusdense natuurfotograaf Machiel de Vos. De :et is duidelijk. Eerst probeert een organist gedurende een het oor van het publiek te treffen en dan, onder het genot i een kopje koffie, komt het oog bovendien nog aan bod. De anist, die de spits afbeet, was Pieter Leebeek. ter Leebeek studeerde in 1982 iet Utrechts Conservatorium af Theo Teunissen (orgel) en Jan timers (improvisatie). Naast zijn _el- en pianolespraktijk in Wou- iberg en omstreken geeft hij I orgelconcerten. Een uiterst icheiden, door de muziek ge- Mègeerde jongeman doet wat donders met het kleine orgel t slechts 11 stemmen. Hoewel in 1871 door Knipscheer ge- ïwde instrument goed klinkt en it loopt, zijn er drie problemen, waar organisten mee in aanraking komen- het mechaniek is soms goed hoorbaar, de diepgang van de toetsen is minimaal en de toets- druk in ongelijk. Alleen de laatste twee euvels kan een handige or ganist nog herstellen, als hij niet bang is voor verlies aan concen tratie. De gennge diepgang van de toets vereist, dat hij daarmee tijdens het spel bezig moet blijven. Wat de vingers doen, moet duidelijker naar het brein worden doorgege ven om niet in de fout te gaan Ver der moet hij blindelings weten, waar hij meer en waar minder druk op de toetsen moet produce ren. Anders blijft hij het gevoel houden over de toetsen te hobbe len. En dat bij vele duizenden vin ger - en pedaalnoten per uur. Pie ter Leebeek nu corrigeerde uit de kunst. Dit samen met zijn vrouw, die hem hielp bij het registreren. Hij wekte de indruk alles uit een mooi, verschrikkelijk oud instru ment te kunnen halen. PROGRAMMA Het programma bestond uit de volgende werken: Partita "Ach wie ruchtig, ach wie flüchtig" een koraal met acht variaties van Böhm, "concerto in d" naar het bekende stuk van Benedetto Mar cello van J.S Bach, delen uit de "Watermusic" van Handel, een "Lament" en "Festal Song" van West, delen uit een "Suite in Ou den Stijl" van Bute, een "Fantasie in toccatastijl over de melodie van Psalm 24" van Cor Kee en een "Bolero de concert" op. 166 van Lefébure-Wély. Deze zeven wer ken uit de barok en uit de negen tiende en twintigste eeuw worden ook volgens de organist lang niet alle geregeld gespeeld Maar ze liggen allemaal wel heel plezierig in het gehoor. Kortom een goed programma voor de zomeravond. Daaraan moet onmiddellijk worden toege voegd, dat de luchtige, spitse en vertellende stijl van de organist wel meer dan het halve werk blijft. Pieter Leebeek maakte dat pro gramma. Hij bleek zich bewust van de mogelijkheden van het in strument en de ruimte. Zo blies hij de acht korte variaties van Bohm niet op. De elkaar snel afwisselende lichte en zwaardere registraties laten een niet al te diepzinnige indruk achter Dit ge heel in overeenstemming met de tekst van het koraal In het door Bach bewerkte "con certo in d" blijft alles mooi door zichtig. Dit ondanks het probleem om in het tweede deel met dit be perkte orgel de solo boven de continuo uit te blijven laten ko men. En bij Handel gebeurde er met name met de "bourree" en "aria" iets, wat snel en kordaat spelende barokorkesten vaak niet voor elkaar knjgen fijnzinnig gearticuleerde, dansante muziek, waar je ook na afloop nog een ge lukkig gevoel aan overhoudt. Dat is opmerkelijk bij die soms bijna doodgespeelde muziek. Overgaand naar de negentiende eeuwse muziek werden het "La- ment" en de "Festal Song" van West een harmonisch boeiend, niet langdradig hoogromatisch contrast tussen echt verdriet en uitbundige vreugde. Lang met slechte negentiende eeuwse mu ziek, waarmee ovengens de regi strerende partij het zelfs zichtbaar druk had Met de in 1979 overleden Corne- lus Bute keerden we nog heei even terug naar de tijd van de Ba rokmuziek. Wat voor de een dan een beetje naapenj is, kan voor de ander een geslaagde oefening zijn, die het aanhoren meer dan waard is. En zo plezierig klonk het. Na de welluidende fantasie van de nog levende Cor Kee kwam het sluitstuk van de avond. De "boléro de concert" van Lefébure-Wély. Een Boléro", die zo aanstekelijk werkte, da het op de stoel blijven zitten langzamerhand wel wat stijf jes begon te worden. Maar dat past nu juist goed aan het einde van zo'n oorstrelend concert. Aan de gezichten van de zestig aanwezige personen viel dan ook LEUSDEN - Leusdenaar N. deed vrijdagavond aangifte van de dief stal van zijn fiets. Het gaat om een groen herenrijwiel van het merk Sparta. De fiets stond bij De Til. ïaiust Pieter Leebeek uit Woudenberg wist m de Nederlands Hervormde Kerk in Leusden Zuid de mogehjk- ien van zowel het orgel, als van de akoestiek, optimaal te benutten. LEUSDEN - Vrijdagmor gen tussen elf en twaalf uur meldden zich twee vrouwelijke zigeuners bij de familie V. aan de Dor- ser. Him grootmoeder had een huis aan de overkant gekocht, maar nog geen sleutel en de dames wil den graag even bij de fa milie V. binnen kijken, om de indeling van de woning (van hetzelfde type) te be kijken, zo luidde het smoesje. De familie V. had amper toe gestemd, of de dames stonden al binnen. Even later meldde zich nog een derde vrouw, die door de andere twee als een 'kennis' werd omschreven.Ge- bruik makend van de verwar ring liepen de vrouwen door naar de gang, waar de slaap kamers aan liggen. Na enige tijd vertrokken ze weer De volgende morgen tegen negen uur wilde iemand wat geld uit het geldkistje pakken. Toen bleek, waar het bezoek van de dne dames toe had ge leid: er wordt achthonderd gulden kontant geld vermist en voor een ton aan (op naam ge stelde) waardepapieren. Een foto-confromtatie lever de voorlopig nog geen resul taat op. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ovengens waar schuwt de politie voor dit soort trucs. Ook in omliggende ge meenten zijn zigeuners op ver gelijkbare wijze aktief. LEUSDEN - De Leusdense automo bilist Van Z. trof zondagmorgen te gen één uur aan de Koningin Julia- nalaan in Achterveld de 17-jange Barnevelder F bewusteloos in de berm van de weg aan. Hij laadde de jongen in ae KOiierucLK. van zijn auto en leverde hem vervolgens af bij het Elisabeth-ziekenhuis in Amersfoort Daar verklaarde de jongeman, nadat hij m de behandelkamer was bijgekomen, dat hij door onbeken den was opgewacht en in elkaar geslagen Hij heeft een lichte her senschudding opgelopen. De poli tie verzoekt eventuele getuigen, zich te melden (tel. 944444). (advertentie) WIE JARIG IS KIJKT TOCH WEE IA EA VAAK DE EECSDEK KAK EE KRAM! Want misschien wordt ook u gefeliciteerd in onze speciale felicitatie-rubriek. Het zou sneu zijn om dat te missen. De Lciisricr liabel Krant: voor liet gebak itloct ii /.clt' zorgen. voor het applaus al af te lezen, dat het programma goed viel. Al vroeg zag je mensen zichtbaar ge nieten van een orgelspel, dat niets kan krijgen van de drammerige stijl van een Feike Asma en wel licht al iets heeft van het met op dringerige en vrije van de muzi- kan Wim van Beek. Na het spontane applaus werd er tijdens de koffie nog even gezellig nagepraat en af en toe aandachtig gekeken naar de mooie foto's. Kortom, een geslaagd begin van drie zomeravond-concerten. (A.B.) LEUSDEN - Leusdenaar Van P. deed gisteren bij de Leusdense politie aangifte van de diefstal van een paar tuinstoelen. Er stonden er drie achter zijn huis aan Grasland, buiten in de tuin. De dader(s) na- m(en) er twee mee. Dat moet zijn gebeurd tussen zondag 24 en don derdag 28 juli. De stoelen vertegen woordigden een waarde van f180,-. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 «-tel 033-630154 ESTHER KUSTER: .„haasje over".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1