itbreiding begraafplaats ud-Leusden noodzakelijk Men zei ooit snerend dat half Leusden in Amersfoort :wom, maar het omgekeerde benadert waarheid dichter' Se leusder kranl* vandaag in KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Irt) tir 151 I Realisatie m 1989: Te ver uitgeweken Autokraak Bocht te ruim genomen Vergaderingen commissies in augustus Vernielingen aan auto Inbreker meer in 't zonnetje geinteresseerd Poging tot inbraak Ruit vernield Woning doorzocht Auto-inbraak wem- en recreatiebad Octopus bewijst tot nu toe de juistheid van de gestelde prognoses Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden KONIJNTJE IN DE WETERING /n - I krant AA DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 - 20e JAARGANG NO. 27 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV fik «fidi r.in«icnfft Loi De uitbreiding van de begraafplaats is op deze kaart aangegeven. De beide uitbreidingen zijn in het midden, onderaan, en links boven jepland. LEUSDEN - De begraaf plaats Oud-Lensden zal worden uitgebreid met 1 160 graven en 24 kinder graven, aldus een voor stel van het college van B en W. Deze uitbreiding is nodig omdat de begraaf plaats over 2 a 3 jaar vol zal zijn. De begraafplaats bij het to rentje van Oud-Leusden is sinds 1 januari van dit jaar in beheer bij de gemeente. Op dit moment zijn er 930 graven waarvan nog >60 door de ge meente zijn uit te geven. Er wordt van uitgegaan van mini- maal 30 begrafenissen per jaar, waarvan uiteraard ook een aantal bijzettmgen m be staande graven. Het oude kerkhof heeft door de oude beplanting, de omrin gende muren en de oude graf kelders de sfeer van vroeger vastgehouden. Juist vanwege de oude beplanting is het er sfeervol. De jongste uitbrei ding uit de 60-er jaren is der mate economisch ingedeeld dat er geen plaats was voor groenvoorzieningen. De aan blik is dan ook minder fraai dan het oorspronkelijke kerk hof en de uitbreiding uit de 50- er jaren. Op de kerkelijke begraaf plaats liggen alle graven in oost-west richting. De overle denen zijn begraven met het gezicht naar het oosten. De achterliggende gedachte is dat bij de wederkomst van Christus en de opstanding uit de dood men Hem kan zien komen. NIEUW Het meuwe gedeelte zal dui delijk gescheiden worden van de voormalige begraafplaats door middel van groen. Dit wordt gedaan om de gewenste kleinschaligheid te behouden. Door middel van groen en een andere grafrichting wordt een te grote uniformiteit en saai heid vanwege de lange grafnj- en voorkomen. Daarnaast is het ook voor de bezoekers dui delijk, dat er een onderscheid is tussen het nieuwe, algemene deel en het kerkelijk deel van de begraafplaats. In de noordwesthoek is een gedeelte voor kindergra ven gepland. Om hier zoveel mogelijk beslotenheid te ver krijgen is dit gedeelte in het plan door een dicht haag om geven. Een hier ter plaatse aanwezig oud toegangshek zal worden opgeknapt. Aangezien de grond na aanleg van het nieuwe ge deelte nog 1 a 1^ jaar kan nazakken zal de uitbreiding in 1989 gerealiseerd moeten zijn. LEUSDEN - Dinsdagmorgen vond op de Stouteriburgerlaan een aan rijding plaats. De 23-jarige D. uit Hoevelaken, bestuurder van een vrachtwagen, week te ver uit voor een hem tegemoetkomende geld transportauto, bestuurd door B. uit Utrecht. D. raakte met een achter wiel van zijn wagen in de berm, waardoor de achterkant van de wa gen uitbrak. Die raakte de geldau to, die plaatschade opliep. LEUSDEN - In de nacht van maan dag op dinsdag werd aan de Mul- derskolk een auto opengebroken. Een van de portierramen werd ver nield. Leusdenaar V. deed daar dmsdag aangifte van. Er werd een radio-cassette recorder van het merk Blaupunkt ontvreemd. Het werd de dader daarbij wel makkelijk gemaakt: het was een slede-model en de recor der kon dus zonder problemen worden meegenomen. LEUSDEN - Leusdenaar K. reed dinsdagavond omstreeks kwart voor zeven weg van de eerste par keerplaats aan de Treekerweg. Bij het oprijden van de weg nam hij de bocht te ruim. Daardoor botste hij op de wagen van de passerende automobilist C., eveneens uit Leus den. De auto van K. werd beschadigd aan de linkervoorkant. De wagen van C. werd over de hele linkerzij de geschampt, waardoor forse blikschade ontstond. Weerman Jan Versteegt houdt het erop dat het geleidelijk toch nog zomer wordt pag. 3 Spotters, sub-spotters en toeristen rond de mooiste luchtmachtbasis van het land: Soesterberg pag. 4 Zaterdag geweldig spektakel bij Tractor pulling bij De Klaveet pag. 5 Kamer van Koophandel vindt dat Eemland moet meedelen m extra voorzieningen Vierde Nota Ruimtelijke Ordening pag. 5 Boeken pag. 6 Tiende Open Eemelaar-toernooi pag. 2 Servicepagina pag. 7 DOKTERSDIENST: Zaterdag: tel. 943300 Zondag: tel. 944223 LEUSDEN - In de maand augus tus worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga deringen gehouden: 15 Welzijn en huisvestmg 16 Openbare werken en ruimtelij ke ordenmg en Economische za ken, Consumentenbelangen en werkgelegenheid 17 Onderwijs, sociale zaken en milieu 18 Algemene bestuurszaken 22 Openbare werken en ruimtelij ke ordening 23 Financieel beleid en beheer. De raadsvergadering van au gustus wordt donderdag 1 septem ber gehouden De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden-centrum, De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de bovengenoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de vergadering is gehouden. LEUSDEN - Leusdenaar D. W. deed afgelopen maandag aangifte van vernielingen aan zijn auto. De wagen stond geparkeerd aan de Kokmeeuw. Vorige week donder dag werden er 's nachts de ruiten wissers en de antenne vanaf gebro ken. Verder vernielde men het rech ter voorportier, en was er sprake van lakschade. Tenslotte werd ook nog de radio-cassetterecorder ge stolen. LEUSDEN - Afgelopen dins dag werd bij de familie Van L. aan de Arnhemseweg een po ging tot inbraak ondernomen. Een ruit aan de achterkant van de wonmg werd mgeslagen. Maar de dader is met in de woning geweest. Kennelijk kregen het fraaie zomerweer en het uitzicht ter plaatse hem in hun greep. Te oordelen naar het aantal 'vreemde' sigarettepeukjes heeft de dader geruime tijd op het terras van het uitzicht zitten genieten. LEUSDEN - Tijdens hun vakantie werd een poging ondernomen, m te breken in de woning van de familie M. aan de Kuperssingel. Bij thuiskomst merkte men op, dat was geprobeerd de voordeur van de woning te forceren. Dat was niet gelukt. De schade bestaat uit lak schade, krassen op de slotplaat en afdrukken van een schroevedraai- er m de deur. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag werd bij de politie de vernieling van een ruit in De Klimrakker aan de Zonmnedauw gemeld. Het gaat om een forse ruit, de schade be draagt f375,-. LEUSDEN/ACHTERVELD - Bij fiet senmaker Jansen aan de Hessen weg is ingebroken. Aan de achter zijde van het huis werd een gaatje in het kozijn geboord, waarne men de woning en de winkel kon betre den. Beide werden doorzocht. Er wordt eem kleurentelevisie en een video-recorder vermist. LEUSDEN - In de nacht van zon dag op maandag werd ingebroken in een auto die stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Thij- mensenpoort. Eigenaar R. B. uit Leusden deed aangifte van diefstal van zijn radio-cassetterecorder. Daartoe werd één van de voorpor tieren van de auto vernield. De au toradio was duizend gulden waard. (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 jEUSDEN - Afgelopen maandag eén augustus konden bezoe- rs van het nieuwe zwem- en recreatiebad Octopus voor de :ste maal gebruik maken van de ligweide buiten. De weide s eindelijk groen en droog. Het weer was voor de eerste maal lanig, dat liggen op dat gras in niet meer dan het noodzakelij- te verdragen was. Slechts een tiental dapperen spreidde ti baddoeken uit. De overige bezoekers, gemiddeld zo'n 465 r dag, verkozen vooralsnog binnen te blijven spelen. )e exploitatie-prognoses waaruit bleek dat Nederlandse zo- rs een buitenbad niet rendabel kunnen laten zijn, kloppen... ieder geval tot nu toe; 3 weken voor het einde van de olvakanties. De openluchtbaden in de omgeving klagen ten- en been. Menig inwoner uit dezelfde omgeving heeft de lg gevonden naar het zwembad in Leusden waar je kunt ilen^ zwemmen en glijden, binnen-en-buiten kunt zonnen, ïdkoper dan in menig zwemparadijs. Tot nu toe, drie maan- i na de officiële opening, verloopt bij en in het zwem-en-re- atiebad alles volgens verwachting, en in veel opzichten fs beter. 'rans van Konijnenburg, bedrijfsleider van Octopus is „dik Teden", ziet mogelijkheden voor verbeteringen en wil zijn ictie op een aantal ervaringen van het publiek graag geven. ijdens de week, voorafgaande de officiële opening, maakten I eveer 3000 mensen gebruik I de gelegenheid om tegen ge- I nceerd tarief kennis te maken het zwembad. „Het was niet I t gek druk", volgens bedrijfslei- I Frans van Konijnenburg, ,,wel eUlg Mnds de officiële opening op 30 bezochten afgerond 75.000 dat het vooral de inwoners van Leusden zijn die de meer-baden- kaarten gebruiken en de bezoe kers van elders die de kaartjes per keer kopen, kim je concluderen dat juist de bezoekers uit de omge ving het mogelijk maken om de meer-jarenkaarten met de hoge re ductie te kunnen blijven verkopen. Op de meerbadenkaarten leggen we eigenlijk wat toe, maar dat te kort wordt goedgemaakt door de l__a j-1 oezoekers het zwemoad m Leus den. „Er is ooit eens snerend ge schreven; half Leusden gaat in Amersfoort zwemmen. Het omge keerde is met waar, maar benadert de waarheid dichter" rectificeert hij met voldoening. Tweeënveertigduizend van die 75.000 bezoekers waren recreatie zwemmers. Zij betaalden gemid deld 3.54 per keer. „Bedenkend Ook van het wedstrijdbad wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Nu nog van recreanten. Maar in november vinden hier de selectiewedstrijden voor de nationale zwemtop en voor de Europacup plaats', aldus bedrijfleider Frans van de Konijnenburg. incidentele bezoekers. Deze twee bezoekers binnen te halen, bere- mogelijkheden houden zich tot nu kend over het hele jaar. Het gemid- toe goed in evenwicht. Opnieuw, delde, over het hele jaar berekend, kloppend met de prognoses Kort- - staat nu rond de 465. In de maand om een prachtige formule als het zo juli, totaal 17.000 recreatieve be klijft". zoekers stond het daggemiddelde En dat het voorlopig zo blijft, ver- op 540. wacht Frans van Konijnenburg wel. Immers volgens opnieuw de prog nose dient hij dagelijks zo'n 450 Op één dag kwamen er 1100 be zoekers. „Dat was niet echt gezellig meer. De mensen zaten overal. Goed voor de exploitatie, maar vol gens mij net iets teveel van het goede." Kortom; de ruimte om het ongetwijfeld aantal bezoekers, na de vakanties op te vangen, is aan wezig. vervolg op pagina 3 DE LEESDER KABELKRANT BIEDT MEER DAIM STUDIO SPORT. Tijdens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen en sportverslagen op de Leusder Kabel Krant. Daar kan Studio Sport niet aan tippen! De Lensder Kabel Krant: doeltreffend als het om .informatie gaat! INBREKER: 't zonnetje in huis

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1