[LEUSDEN; okaaL ACHTER VELD Fiets gestolen VERGROTEN? leusder krant ■eusder krunt LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mkindegemmte/ LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Geleidelijk zomerser plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve r eni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u i dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: i Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met I kleurgebruik, zonder I logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! I Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, j telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Zaterdag 6 augustus 20.00 uur: Veronica Top 40 Drive in show de I Klaveet I Zaterdag 6 augustus 20.00 uur: Dansavond café Buitenlust Zondag 7 augustus 20.00 uur: Disco de Klaveet LEUSDEN - Dinsdagavond tussen half acht en tien uur werd bij zwem bad Octopus een fiets gestolen. Leusdenaar S. deed daar aangifte van bij de politie. Het gaat om een donkerrood herenrijwiel van het merk Jumbo. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Nog even terug naar de maand juli. Dinsdag werd al geconsta teerd dat het een zeer sombe re en vooral ook natte maand is geweest. Gemiddeld over Nederland was het ook te koel. Topscorer wat de neerslag betreft is het Groningse Delf zijl geworden. Daar kwam maar liefst 271 mm neerslag in de meter - en dat moet u zien als 271 liter water op één vierkante meter. Gemiddeld viel 135 mm, terwijl 78 nor maal is. In De Bilt kwam 140 mm naar beneden, geen re cord. Dat heeft nog steeds juli 1932 met 192 mm. Juli was ook veel te som ber. De zon scheen 44 uur te weinig, en dat is 23 procent. Al met al een zeer tegenval lende maand. Bepaald niet tegenvallend was het weer van begin deze week. Met name maandag was een mooie dag met nogal wat zonneschijn. Augustus begon dus fraai. Het klinkt vreemd, dat de oorzaak een depressie was. Deze lag bo ven Zuidwest Ierland en deed een wolkenzone noord waarts opschuiven. Daar door kwam Nederland in de zon. Een bijna ongewoon ver schijnsel geworden. Tevens zoog de depressie warme lucht uit Frankrijk naar het noorden. En zo kon de tempe ratuur nog tot ruim boven de twintig graden oplopen. De depressie zelf echter trok langzaam richting Frankrijk, zodat het wolken- gebied weer geleidelijk naar het zuiden bewoog. En zo werd het dinsdag een stuk minder zonnig, maar het bleef, afgezien van een ver spreid buitje, wel nagenoeg droog. De depressie zal ge leidelijk doorschuiven naar het noordoosten en het weer boven Centraal Europa ne gatief gaan beïnvloeden. Er kunnen daar de komende da gen grote hoeveelheden neerslag vallen, gepaard gaande met zware onweers buiten. Immers, het is daar nog altijd vrij warm. Voor het actuele weer bij ons moeten we de blik rich ten op de oceaan. En we kij ken nu eens niet naar volgen de depressies, want die lig gen op dit moment ver uit de buurt. De oorzaak is, dat de dins dag reeds verwachte wijzi ging in het algemene circula tiepatroon inderdaad gestal te gaat krijgen. De weerkaar ten voor het komend week einde zien er kerngezond uit, niet alleen aan de grond, maar ook in de hogere lucht lagen. Een groot en sterk hoge- drukgebied is gelegen op de oceaan, niet vrij zuidelijk, macu op het midden met een sterke uitloper richting Schotland. De wind gaat dan eerst waaien uit noordelijke richting en dan zal het nog niet echt warm kunnen wor den. Tevens hebben we in juni geleerd, hoe gevaarlijk een aanvoer over de Noord zee kan zijn. Over het relatief koude water koelt de lucht flink af en er ontstaan grote wolkenvelden. Het verschil met juni is echter dat het zee water inmiddels zo'n 3 gra den warmer is. De wolken kunnen daar gemakkelijk oplossen. Tegen het weekeinde gaat volgens de berekeningen van de computer de lucht druk boven Scandinavië ook omhoog bij gelijktijdige lage druk boven Midden-Europa. Indien dat inderdaad wordt gerealiseerd gaat de wind naar de noordoost tot oost hoek en wordt drogere lucht aangevoerd. Het kan dan ook warmer worden. Ik zelf heb er wel vertrouwen in dat het lukt, te meer daar de ver wachtingen niet eenmalig op de kaarten verschijnt. Reeds eind vorige week gaven de Duitse computers dit aan. Het wordt nu iedere dag meer be vestigd. Het weekeinde kan mogelijk dus goed zomer weer opleveren, ook aan het strand. En zo gaat augustus mis schien wel doen wat juni en juli niet deden: een periode van droog en stabiel zomer weer produceren. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Daan Bleuel I Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. inlevering kopij en advertenties /oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, 'oor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 tedaktie en administratie: Ij Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op ISSverkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: j 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag RlNfY 18 00 UUr ,e hebben onlvangen. Is dat niet het geval, neem dan I kontakt °P met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u i k°ntakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag. ind 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. ranspc euven aan 1« 671, N. ENTIE OF j DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. knoppen aan de wand voor en mo- gen bezoekers op die knoppen i drukken?" „Met de knoppen zijn de ver- I schillende bubbels en douches te regelen. Het personeel kan, door middel van een sleutel, de ver schillende secties in werking stel len. Ieder spelelement is m princi pe drie minuten in werking en valt daarna stil. Bezoekers kunnen door het indrukken van de knoppen de door het personeel aangezette on derdelen, in werking stellen. Dit is gedaan omdat wanneer iemand zelf zijn bubbelbad aan kan zetten, hij er meestal met aan denkt het na vertrek ook weer uit te zetten. Het is dus de bedoeling dat bezoekers met de knoppen spelen." GLIJBAAN „De glijbaan zou gevaarlijk zijn. Volgens sommigen te snel gaan, volgens anderen te langzaam. „De glijbaan voldoet aan alle veiligheidsnormen die in Duitsland gelden. Nederland stelt geen nor men. Ik zit zelf in een ministeriele aanbevelingscommissie voor de Wet Hygiëne Zwembaden. Aan de glijbaan ligt het met. Maar glijden van een dergelijke glijbaan is met helemaal zonder gevaar. Als dat zo was, wilde men dergelijke glijba nen met meer." „Het gevaar schuilt in het onei genlijk gebruik, doordat mensen zich niet aan de regels houden. Re gels die boven bij de glijbaan dui delijk vermeld staan. Dat oneigen lijke gebruik bestaat uit enerzijds extra snel willen gaan, bijvoor beeld op handen en voeten of door de zwembroek m de bilnaad te stoppen(!), anderszijds doordat mensen angstig te veel afremmen. Het eerste gedeelte van de glijbaan bestaat uit een zogenaamde „Jump". Daar maak je vaart doordat CHLOOR Het chloorgehalte in het re- creatiegedeelte is veel hoger dan m het vijfentwintig meter bad". „Het chloorgehalte wordt auto matisch gedoseerd en door een onafhankelijke instantie regelma tig getest. Ons zwemwater is goed bevonden. De norm is dat er 30 liter vers water per bezoeker dient te worden bijgevuld. Wij spoelen 200 liter schoon water per bezoeker bij. Grootste probleem is natuurlijk het plassen van mensen, laten we uitgaan; vooral van kmderen. In het 25 meter bad zit meer water dan in het recreatiebad, zodat het ureum- gehalte daar met snel te hoog zal zijn. In het recreatiebad zit naar verhoudmg veel minder water op meer bezoekers, terwijl door het bubbelen zuurstof vrijkomt waar door de chloor extra snel ver dampt. Daarom verversen we het water extra en is de chloorregeling ook daar automatisch volgens de norm." „Uiteraard zou ik willen dat ou ders leren om hun kinderen, voor en tijdens het zwemmen, hun plas op de toilet te laten doen en om te douchen. De douche-verplichting voor het betreden van het zwem bad past met meer in deze tijd Mensen die droog aan de kant wil len zitten of hun haar droog willen houden, passen daarvoor. Toch zou het enorm schelen wanneer ieder een voordat hij of zij ging zwem men, eerst zou douchen." Volgende opmerking; „die handdoeken op de stoelen, waar door alle lege stoelen snel bezet zijn. „Tsja, het staat iedereen vrij die handdoeken weg te halen. Stoelre- servenngen kennen we met. Wij zullen daar echter mets van zeg gen. Behalve m het horecagedeelte DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 IORDEEL 5h de afgelopen maanden wer- >ii tot 1 augustus 574 meer-ba- 'ji-kaarten verkocht. 387 hon- c idrbaden-kaarten, 103 vijftig- en 5 yijfentwintig-baden-kaarten. Uit olcties van kopers blijkt dat veel Sjnsien de dure aanschaf van een 5 lidérdbaden kaart prefereren uejri het hoge voordeel per keer. ■jfflidien bleek een gemiddeld §iar[ voor een zomerzwemabon- «iment niet veel mmder kwijt te IS j. terwijl daarvoor zeer regelma- |j'gezwommen moest worden, fide men voordeel halen uit de ■Siierkte duur van het abonne- jitj De meerbadenkaarten blij- i geldig. Ze verhogen en-pas- t de kans op een continue be- k, het hele jaar door, van het I. Want wie nog kaarten heeft ze ook na de vakantie blijven jruiken. )e buurtcomité's, die honderd- ienkaarten aanschaffen ten be- »ve van de leden, zijn tevreden, lenlijk is het verwonderlijk dat nog geen „contact" adverten- pijn tegengekomen, waarin utners voor de aanschaf van er-baden-kaarten" worden ge- agd II.500 bezoekers volgden parti- iere lessen, voor het A en B di- ■ma, het schoolzwemmen en bij aktiviteiten van zwemvereni- g de Haaien. De eerste kinderen i geslaagd, vierhonderd zijn er zig De horeca-afdeling loopt ma, het part-time personeel akt dankbaar gebruik van de gelijkheid meer uren te maken 1 was voorzien en ook de zonne- iken boven geven geen reden klagen. Is er dan helemaal niets >r verbetering vatbaar? Stoelen reserveren ïsermet bij m het zwembad. Alleen in het horecagedeelte, waar de stoelen bedoeld zijn voor mensen die iets willen gebruiken. JRBETERINGEN Jawel", geeft Frans van Konij- iburg toe, „een aantal dingen is rerbeterd en andere wijzigingen len dit najaar plaatsvmden. De uiging m het zwembad is verbe- i, waardoor temperatuur en ihtigheid m het zwembad aan- lamer werden. Het water >omt wat sneller door de glij- in. In de praktijk van drie maan- bleek de „zonneweide", drie t kunstgras beklede banken in i hoek, met naar tevredenheid iitueerd. .Hoewel m de afgelopen maan- .1 precies 431 maal gebruikt, vol st de zonneweide niet helemaal onze verwachting. We denken dat het hoekje te afgelegen is. We merken dat de mensen liggend on der zo'n infrarode lamp, toch con tact willen houden met hetgeen in het zwembad gebeurt. Of de kinde ren m de gaten willen blijven hou den. Daarom zijn we van plan, dit najaar het afschermende muurtje af te breken. Door de zonnebanken iets anders te groeperen denken we de situatie te verbeteren." Veel meer wensen betreffende het gebouw heeft de bedrijfsleider niet. „Ik vind nog altijd dat we werken met een modern, goed concept waarmee ik tevreden kan zijn". En de midgetgolf dan? Daar zie je toch bijna niemand? „De mid get- golf-baan is een apart onder werp. De aankleding is nog niet helemaal af. Er moet nog wat gras bij, een boom en wat bankjes. Maar de baan is open. Daartoe hebben we besloten, juist omdat er regel matig naar gevraagd wordt. Mid- getgolven is een aparte aktiviteit. Je koopt er een apart kaartje voor. Het is dus mogelijk om alleen te komen golven, zonder gebruik te maken van het zwembad en de kleren er bij aan te houden." OPMERKINGEN Tevredenheid dus bij team en bedrijfsleiding van zwem-en-re- creatiebad Octopus. De bezoekers lijken over het algemeen al even blij met de Leusdense aanwinst. Maar er blijven altijd op-en-aan merkingen vragend geopperd of breed uitgesponnen. Zonder te durven beweren alle op-en-aan- merkingen te hebben opgevangen, hierbij de gelegenheid aangegre pen om er een aantal voor te leg gen. „Er zit niet altijd iemand achter de kassa". „Dat kan voorkomen, vooral 's morgens heel vroeg of wanneer de cassière even weggeroepen is. Maar we streven naar een zo opti maal mogelijke bezetting." „Waarom heeft het zwembad geen openslaande deuren, zodat de ligweide makkelijker te berei ken is?" „Om de simpele reden dat zo'n schuifpui veel kost en een hoop onderhoud vergt. Je zou ook kun nen vragen waarom het zwembad geen verrijdbaar dak heeft, zoals sommige zwembaden hebben. Zo'n dak schijnt ook niet goed en exploitabel te werken. Het simpele feit is dat Nederland te weinig zo merse dagen kent. Bij mooi weer is een openluchtbad heerlijk, maar het is met te betalen." „Wij hebben twee deuren naar buiten, naar de ligweide. Eén bij de glijbaan, een bij de bar. Wanneer de mensen binnen mensen buiten zien, gaan ze wel op zoek. En zodra de weg eenmaal gevonden is, is het contact tussen binnen en buiten geen punt meer." „Waar dienen de panelen met je m regelmatige bochten naar be neden glijdt." AANSPRAKELIJK „Sommige mensen schrikken van de begmsnelheid en remmen met armen en benen af. Met als gevolg dat ze opstoppingen ver oorzaken. Daar kunnen botsingen uit voortkomen. Voor de gevolgen is het zwembad met aansprakelijk. Immers, het ligt niet aan de glij baan." „Wie de gevolgen wil verhalen moet bij de oneigenlijke gebruiker zijn. Vooral in het begin gebeurde er wel eens wat bij de glijbaan. Je moet bedenken dat nergens in de omgeving een dergelijke aktiviteit te vinden is. Ze kwamen van heinde en verre. Veel opgeschoten jonge lui. Zodra het nieuwtje eraf is, zal het wel over zijn. Het is al rustiger. Bovendien houden we de gang van zaken scherp in de gaten. Vanaf het bruggetje hebben we zicht op het buitenbad en op de glijbaan. Als laatste mogelijkheid kunnen we het glijbaan-gedeelte afsluiten. Dit is tot nu toe niet nodig geweest. Het publiek leert ermee omgaan. „Ze spoelen er altijd weer uit en kunnen er maar op een plek uitvallen." „Volgende gehoorde opmer king; „Het peuterbadje is te diep". „Bedoeld wordt het voorste ge deelte bij het recreatiebad. Het re creatiebad is overal 1 meter 20 diep met een oplopend gedeelte aan de kant van de zitjes. In andere zwembaden is dikwijls juist bij die zitjes een ondiep bad waarin kin deren die nog niet kunnen zwem men kunnen spelen. Octopus heeft zo'n speelbad niet. Het ondiepste gedeelte is nog altijd 1 meter diep. Daarbij komt dat Octopus geen zwembandjes beschikbaar stelt, zodat bezoekers die daar niet op gerekend hadden, eventueel bandjes moeten aanschaffen bij de kassa. waar de tafeltjes en stoelen be doeld zijn voor mensen die iets willen gebruiken. We staan ook niet toe dat mensen stoelen naar buiten gaan sjouwen. Dan nemen ze hun eigen stoel maar mee en dat mag ook niet. Net zo min als con sumpties." „Het is niet de bedoeling dat we mensen beladen met koeltassen en proviand voor de hele week toela ten. Hetgeen niet betekent dat we alle meegebrachte waren verwij deren, maar er zijn grenzen," BROODJES „Maar jullie zijn behoorlijk aan de prijs. Boterhammen als lunch pakket of fruit verkopen jullie niet, net zo min als snoepjes, dropveters of ander klein spul", zei een moe der met ervaring". „Onze prijzen zijn de normale horecapnjzen. Van klein snoep goed houden we niet in verband met de hygiëne. Het liefst houden we alle drop en kauwgom buiten het zwembad. Vandaar de auto maat in de hal. Te gebruiken liefst voor het verlaten van het perceel." LESSEN Met een zucht naar de volgende opmerking. „Teveel kleme kmderen knjgen tegehjk in een te klem ruimte les. Daardoor storen de kmderen el kaar en verlopen de lessen soms rommehg. „Vier groepen van gemiddeld tien kmderen, knjgen tegelijkertijd zwemles. Het is de bedoeling dat iedere groep op een eigen mveau bezig is. Eerst watergewenning, met veel spatten, daarna het oefe nen van de beenslag, dan de com binatie armen en benen en tenslot te de sprong in het diepe. Die geoogde spreiding is nog niet in alle gevallen bereikt. Simpel door het feit dat er zo ontzettend veel aanmeldingen waren van kinderen op hetzelfde niveau; totale begin ners. Het is nog met ideaal, maar het is te doen." „De mogelijkheid om individu eel door te schuiven wordt groter. Van de mogelijkheid om eens per week in de vakantie zwemles te krijgen maakten 59 van de 300 kin deren gebruik. Ik wil daarbij wel aantekenen dat ouders oog moeten hebben voor de lol die kmderen m het water, in het zwemmen hebben. Die lol is minstens zo belangrijk als het leren zwemmen." „Waarom komt het kwartje van het opberghokje iuet terug?" „Dat is ook zoiets waaraan men sen even moesten wennen. Maar dat is hier nu eenmaal zo." Tot slot; „Door de zonnebank extra snel, verbrand je. Frans van Konijnenburg moet la chen. Hij kent het probleem: „de mensen hebben altijd haast en den ken te snel: het kan nog wel tien mmuten. De cassière geeft advies, maar kan niet alles controleren. En tsja dan verbranden er wel eens billen. We werken niet voor niets met munten waarmee een bepaal de tijd kan worden ingesteld Zelfs de zonneweide beneden kan ge vaarlijk zijn wanneer je daar vier maal een half uur op gaat liggen. Daarom hebben wij hem veilig heidshalve op tien minuten afge steld." Heeft Frans van Konijnenburg nog wat te wensen wat betreft de bezoekers9 „Nou ik zou uiteraard alle mensen die de weg naar Octo pus nog niet gevonden hebben willen uitnodigen. We werken met een prima team, echt heel hard. We wilier een positieve instelling. Laat de mensen maar komen met hun op-of-aanmerkingen. Laat ze maar met het personeel meedenken. Ter voorkoming van negatieve dingen, bijvoorbeeld door vernielers aan te spreken of te melden, maar ook met positieve zaken. Plezierige er varingen hoor je bijna nooit. Maar we staan open voor suggesties of leuke ideeèn. We willen zo graag laten overkomen dat we onze uiter ste best doen." SEOUL Frans van Konijnenburg gaat eerst als bondscoach van de Ne derlandse schoonspringers naar de Olympische spelen in Seoul. Daarna, op 22 en 23 oktober, vin den m Octopus de Nederlandse kampioenschappen schoonsprin- gen van de één meter plank, plaats. Op 19 en 20 november worden m Leusden de selectiewedstrijden gehouden voor de Nationale zwemtop en de Europacup Op 8 oktober de schoolzwemwedstrij- den en aan het emd van het jaar de zwemwedstnjden. Kortom deze Octopus strekt zijn tentakels over Nederland uit, ter wijl de hoofdmoot in Leusden blijft, om het vignet maar eens op deze wijze te verklaren. '...het recreatiebad is eenvoudig niet bedoeld voor kmderen die niet kunnen zwemmen of die zonder zwem bandjes in het water willen spelen...' Frans van Konijnenburg beaamt deze feiten. „Het recreatiebad is eenvoudig niet bedoeld voor km deren die nog niet kunnen zwem men of die zonder zwembandjes en- of zonder begeleidmg in het water willen spelen. Daarvoor is het peuterbadje, naast de bar, voorzien van hobbelpaarden. Dat badje is expres een beetje ver scholen gesitueerd achter de trap en „rotsblokken". Dit ter voorko ming dat een kind onverwacht naar het diepe recreatiebad zou lopen elangstellmg voor hetgeen zich buiten afspeelt bleek op de eerste dag, dat het weer daar mogehjk toe nigde - afgelopen maandag - niet bijster groot.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3