Eén waterschap voor Eem en Vallei behoort toch tot mogelijkheden Voorverkoop van start fed) ra r Gedeputeerde Staten provincies Utrecht en Gelderland doen concessie: Zeel dieven )p pad Puddingpop '88: Jazzpodium van start Dieven na wilde achtervolging gepakt Autokraken Portemonnee gestolen Sportzaal De Korf eind augustus weer open SERVA V0LV0 Inbraak bij de Rockers Vernielingen aan bromfietsen Gewond na val van fiets Bedrijfsbowlen in De Korf Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT KONIJNTJE IN DE WETERING krant DINSDAG 9 AUGUSTUS 1988 - 20e JAARGANG NO. 28 LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Gelderland en Utrecht gaan de provinciale staten in beide provincies alsnog vragen om op korte termijn te komen tot één water schap voor Vallei en Eem. Dat schrijven zij in een brief aan minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. Die brief schreven beide colleges op verzoek van de minister als reactie op een eerder schrijven van de waterschappen. In die 'waterschaps-brief staat te lezen, dat ook de water schappen bereid zijn, tot één waterschap voor het hele stroomgebied van het Valleikanaal en de Eem te komen. Beide colleges wilden aanvan- lijk eerst komen tot twee water happen, om vervolgens vijf jaar tijd te nemen voor de eenwor- 'De oprichting van twee wa- happen is al een hele vooruit- vergeleken bij de huidige si- ae van acht waterschappen plus waterstaatkundige zorg van de ovincie Utrecht'zo schrijven ze ze noemen het een stap naar de rming van eén waterschap voor hele gebied. LLEIENEEM wil mén nog in de huidige zit- tgsperiode van provinciale staten imen tot één waterschap voor het ibied van Vallei en Eem, zoals de istet dat ook wil. Gedeputeerde iten verbinden er wel de uitdruk- ilijke voorwaarde aan dat de mi- lisioi meewerkt aan de oprichting van twee schappen per 1 januari aanstaande middels Koninklijke Goedkeuring van de besluiten daartoe. Tot nu toe heeft de minister dat geweigerd. De beide bestuurscol leges vragen de minister nu om op korte termijn een standpunt te be palen over de nieuwe stellingname van de provincies. VOORBEREIDING Waar beide colleges erop wijzen dat twee waterschappen al een hele verbetering vormen, duiden zi) nog aan dat het stroomgebied de Vallei momenteel nog onder het beheer van acht waterschappen, en van de provincie Utrecht staat. Als de minister alsnog instemt met - voorlopig - twee waterschappen, zou dat veel discussie schelen als verder moet worden gesproken Het Valleikanaal onder Leusden. Dit kanaal speelt een cruciale rol in de meningen over de gewenste hoeveelheid waterschappen. Immers, momenteel is het het afvoerkanaal van de stroomgebieden van acht waterschappen. Dat zijn er straks - als de minister ermee mstemt - dus twee. De minister vindt één waterschap ideaal, en de beide colleges van GS van de provincies Gelderland en Utrecht hebben ermee ingestemd, dit aan Provinciale Staten voor te leggen. over samenvoeging tot één water schap, aldus GS. Er hoeft dan bij voorbeeld geen voorbereidings commissie te worden gevormd uit die acht waterschappen en de be langhebbende standsorganisaties en gemeenten. Beide voorlopige besturen van de twee nieuwe wa terschappen zouden dan als zoda nig kunnen functioneren. Verder wijzen beide colleges de minister erop, dat de vorming van de twee waterschappen ook grote re kernen als Amersfoort, Soest, Baarn, Bennekom, Wageningen en Ede binnen waterschapsverband brenat. Als het mderdaad lukt om tot één waterschap te komen, dan gaat daarbij een wens m vervulling die in algemene zm m de waterschaps wereld ook opgaat. Daar leeft de gedachte, dat opsplitsing van be voegdheden niet bijdraagt tot een evenwichtig waterstaatkundig be heer van het gebied. Zo zou men aan de Veluwse kant wel moeten meebetalen aan het onderhoud van het Valleikanaal, maar men zou over de feitelijke werkzaamheden geen enkele zeggenschap hebben. Verder is men in waterschaps kringen van mening, dat twee wa terschappen duurder zijn dan één. GOEDKEURING Overigens houdt de medewer king van de provincies met in, dat dat ene nieuwe waterschap er per definitie al per januari 1990 - wat de waterschappen in hun bnef als een reële mogelijkheid noemen - is. De huidige zittingsperiode, waarbinnen beide colleges Provin ciale Staten voorstellen in die rich ting willen doen loopt tot mei/juni 1991. Als voor die tijd een besluit valt, moet er ook nog een procedu re tot Koninklijke goedkeuring op volgen. Volgens een woordvoer der van de provincie Utrecht is het dan ook niet uitgesloten, dat het waterschap pas per één januari 1992 daadwerkelijk gestalte krijgt. EUSDEN - Afgelopen week- nd is het inbrekersgilde flink stap geweest in Leusden. t een woning aan de Klaver- adstraat werden vrijdag tree fotocamera's meegeno- en. De dieven kwamen de oning binnen door een open staand raam aan de achterzij de. De waarde van de buit is onbekend. Pompstation Texaco aan de Doornseweg kreeg eveneens on gewenst bezoek. Men gooide een ruit in om zich toegang tot het kan toor te verschaffen. De buit be stond uit luidsprekers, een inter com en een walkman. De politie heeft sporen van de daders gevon den. Een kapotte kassa en een hand vol losgeld verdwenen uit een ba byshop in Leusden. Dat was het resultaat van een inbraak. Hier kwam men binnen door de voor- deurruit er, netjes, uit te snijden. Een bewoner van Hoefijzer is sinds vrijdagmiddag zijn autoradio kwijt. Die zat in de anti-diefstalsle de m zijn auto. Een snelle autokra ker greep vrijdag zijn kans. Na het forceren van het todchtraampje, was de radiocassetterecorder zo weg. Uit een woning aan de Van den LEUSDEN - Afgelopen weekeinde is er een begin gemaakt met de voorver koop voor het Pudding popfestival 3 september a.s. in en rondom de Geut. Voorverkoopadressen zijn Café de Brouwerij aan de Zwarteweg te Leusden Centrum, cafetaria Midi aan de prinses Irenelaan te Leusden Zuid en in Amersfoort bij het V.V.V. op het stationsplein en bij platenspeciaalzaak Rien Veerman op de Arnhem se weg. Tijdens de voorverkoop kos ten de kaaren 12,50 op 3 september aan de kassa 15,- Het al eerder gepubliceerde programma heeft geen be langrijke wijzigingen onder gaan. Hoogtepunten zijn Candy Dulfer met haar Funky Stuff, the Fatal Flowers die met hun voortreffelijke el- pee/CD Johnny D is Back deze zomer definitief hun grote naam hebben bevestigd en Raymond van het Groe ne woud, die het festival onge twijfeld op grootse wijze zal besluiten. Op grond van de positieve reakties in 1987 heeft de orga nisatie wederom gekozen voor een feesttent met vloer, om het genef van de bezoe kers zoveel mogelijk te garan deren. De organisatie raadt ieder een, die zeker wil zijn van een plaats aan om in de voorver koop reeds een kaart te ko pen. Puddingpop '87 was al voor 80% uitverkocht en het programma van dit jaar, wijst op een wellicht nog grotere toeloop. ■vorig jaar trad op het Leusdense Puddingpopfestival onder meer de Utrechtse formatie 'La Farce'op. Ook dit jaar komen er gerenommeerde bands naar Leusden. Bergstraat zijn in de loop van vorige week zaterdag een stereotoren met bijbehorende boxen, een vi deorecorder en een cd-speler ver dwenen. Ramen, die op de tocht- stand stonden, verschaften het on gewenste bezoek toegang tot het huis. Tijdens het winkelen kwam een inwoonster van Leusden vrijdagrru- dag tot de ontdekking dat haar portemonne was verdwenen. Deze zat in haar handtas. In de portemon nee bevonden zich naast kass abonnetjes, diverse bankpasjes alsmede 260 gulden aan contant geld. PORTEFEUILLE Zaterdag verdween uit een wa gen, die stond geparkeerd in de buurt van de ijsbaan, een porte feuille met als inhoud onder meer een giropas en foto's. De eigenaar van de wagen en van de porte feuille zat bij de vijver een eindje verderop te vissen. In de loop van de dag had hij twee jongens in de buurt van zijn wagen gezien, maar er verder geen acht op geslagen. Toen hij huiswaarts ging bleek de portefeuille die in de zak van zijn kolbertje zat verdwenen. Een sportminnende Leusdenaar werd zaterdag van zijn sporttas met sportkledmg beroofd. De tas zat achterop de fiets en bleek na een bezoek aan een friettent weg te zijn. LEUSDEN - Donderdag 11 au gustus start het maandelijks Jazz-Podium in Café de Swar- testeegh aan de Zwarteweg. Aangemoedigd door het suk- ses van de laatste twee avon den worden gast-musici uitge nodigd. De eerste gast is het basgitaar-fenomeen Peter Krijnen. Peter is een geroutineerd musicus die in vakkringen goed bekend staat, niet alleen als basgitarist maar ook als arrangeur/compo nist. Hij volgde daarvoor een opleiding aan het Berkeley Con servatory in Amerika. Hij speelde jarenlang met vele in ternationale Jazzmusici. Na een in grijpende rugoperatie mocht hij geen contrabas meer spelen en specialiseerde hij zich op basgi taar. Verder spelen weer mee: Jan Verwey: mondharmonika Wiebe Haanstra- keyboards en vo cals Ab van den Berg- drums. LEUSDEN - Een juwelier in winkelcentrum De Ha mershof in Leusden kreeg afgelopen zaterdag die ven op bezoek. Twee En gels sprekende mannen namen rond tien over vier 's middags voor 6300 gul den aan sieraden mee zon der te betalen. De politie die onmiddellijk werd gewaarschuwd, achter volgde met hulp van collega's uit omliggende plaatsen, de dieven in hun groene Fiat. Na een wilde achtervolging, waarbij een bromfietster en een BMW werden aangere den, kon men de mannen in De Bilt aanhouden. Daar worden ze nu voor verhoor vastgehou den. Het meisje op de brom mer ligt in het ziekenhuis. LEUSDEN - Er werd in de nacht van vorige week dinsdag op woensdag in drie auto's in Leusden ingebro ken. Leusdenaar L. miste uit zijn auto die stond geparkeerd aan de Elatinehof een Rayban zonnebril. Uit een auto van een bouwbedrijf uit Hasselt die geparkeerd stond aan de Landweg werden een ra- dio-cassetterecorder en een J auto-telefoon gestolen. Leusde naar M. miste niets uit zijn auto, die op de Prins Hendnklaan stond. De ramen waren beslagen, waardoor de dader niet in de auto kon kijken. Had hij dat wel gekimd, dan had hij kunnen zien dat M. de slede-recor der uitz ijn auto had gehaald. Overigens werd in alle drie ge vallen een portierraam ingeslagen, LEUSDEN - De Leusdense me vrouw Z. deed bij de politie aangif- LEUSDEN - De sportzaal van De Korf is momenteel gesloten. Dat is het gevolg van de jaarlijkse onder houdswerkzaamheden aan de zaal. Zo worden dit jaar onder meer de lampen m de zaal vervangen, Het is de bedoeling, dat de zaal op maandag 22 augustus weer voor gebruik gereed is. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 te van de diefstal van haar porte monnee. Die werd afgelopen maandagmiddag uit haar bood schappentas gestolen, toen zij aan het winkelen was in de AH-super- markt. Als gevolg daarvan stond zij aan de kassa met een kar vol bood schappen en zonder geld. In de portemonnee zat kleingeld, een cheque en een bankpasje. Mminatuurtje: Glidkruid Pag. 2 Ruim drieduizend bezoekers bij wedstrijden tractor-pulling Pag. 3 Bert Uneken zomerkampioen SVL Pag. 3 Evenementen in de regio Pag. 4 Met Aat Daale op de pedalen Pag. 5 Jeugd Roda naar Haarlem Cup '88 Pag. 5 LEUSDEN - Er is ingebroken in de keet van de Rockers aan de Vallei laan. Dat moet gebeurd zijn tussen vonge week vrijdag en afgelopen donderdag, toen men aangifte deed. Er werd een klem geldbe drag mt een gokautomaat gestolen. De dader(s) kwam(en) binnen door het wegbreken van een luik voor een raam. LEUSDEN - Woensdagavond wer den vernielingen aangericht aan twee bromfietsen die onder de car port van Leusdenaar Van D. aan de Ravenhorst stonden. Van de brom fiets van Van D. werden de gas-, rem- en koppelingskabel evenals de beninzeslang doorgesneden. Hetzelfde gebeurde bij de bromfiets van Amersfoorter Van W., die die avond bij de Leusde naar op bezoek was. LEUSDEN - De dertienjarige Leus dense S.K. raakte afgelopen don derdag omstreeks kwart over zes gewond op het fietspad langs de Clarenburg, ter hoogte van de SBBO. Door nog onbekende oor zaak sloeg het voorwiel van haar fiets dubbel. Het meisje sloeg met haar Ion tegen het asfalt en raakte enige tijd buiten bewustzijn. Zij werd naar het Amersfoortse Elisabethziekenhuis vervoerd. LEUSDEN - Net als in het afge lopen winterseizoen zal ook komende 'winterperiode' van september tot en met mei/juni een bedrijvenkompetitie ge speeld worden, welke naar verwachting in de tweede helft van september a.s. van start gaat. Ook nu reeds heb ben zich bij voor-aanmelding een groot aantal bedrijven in geschreven, waarvan diverse zelfs met meerdere teams. Wellicht zijn er echter meer be langstellenden. Telefonische in lichtingen zijn altijd geheel vrijblij vend in te winnen op bovenstaand adres, evenals bij de heren De Ridder en Toxopéus, telnrs. resp. 943305 en 950075. De heer De Rid der is 's middags na 13.30 uur be reikbaar en de heer Toxopéus 's avonds na 18.30 uur Wil men eerst wat meer over het spel en de spelregels weten, dat behoort ook tot de mogelijkhe den Op 30 en 31 augustus a.s wordt voor alle geïnteresseerden een informele instruktie-avond ge houden. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. (advertentie) GEDEPUTEERDEN: .door de pomp.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1