Ruim drieduizend belangstellenden bezochten wedstrijd tractor-pulling I leusder krant ert Uneken SVL- zomerkampioen LEUSDENJ Geslaagd evenement bij De Klaveet: efinitieve beslissing gevallen: leusder krant okaal Toeristisch Informatie pakket Gratis bezoek Plompetoren UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fbex weetinde^emeede/ DINSDAG 9 AUGUSTUS 1988 plaatselijk nieuws iiiiiiiiiiiiiiiiiiijj^iiiuffiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiii^iiiiiiiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiHiiiiiitiiiiiiiipiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimim EUSDEN - In de zomercompetitie van de schaakvereniging eusden is de definitieve beslissing gevallen. Clubkampioen jatrick Huis in 't Veld was de enige die in theorie nog gelijk ad kunnen komen met Bert Uneken, maar doordat hij afgelo- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Heüoktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14,00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag. 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. pen donderdag niet in staat was te spelen is hij die mogelijk heid nu kwijtgeraakt. Bert Uneken is dus de nieuwe zomerkam pioen. Een titel die hij eerder al eens deelde met Cees Kerkhof en Leo de Rijke. Opmerkelijkste feit was verder I dat Halkes, het oudste clublid, zijn stijgende vorm blijft behouden. Carel Vos, toch een vaste keus voor het eerste team, kwam er in het geheel niet aan te pas. Halkes bekroonde zijn aanval met een fraai dameoffer, dat tot ondekbaar mat leidde. Het 4*/z uit 6 is hij nog volop in race voor de tweede plaats. Ook jeugdleider Jos Boemaars speelt een voortreffelijke zomer competitie. Bijna niemand heeft gemiddeld zo'n sterke tegenstand gehad Toch heeft ook Boemaars 4Vz uit 6. Donderdag wist hij wel raad met René Stienen Ook de prestaties van de nieuwe secreta ris Jan Nijhof zijn boven verwach ting. UITSLAGEN Halkes - Vos 1-0; Boemaars - Stei- nen 1-0; Nijhof - Boogaard 1-0; A. Wisman - v. Dalen 1-0; Verschuur - v.d. Pol Vz-Vz. STAND 1. Uneken 7 uit 7; 2. J de Jager jr. 5 uit 7; 3. Boemaars 4Vz uit 6; Halkes 4Vz uit 6; 5. Flohr 4 uit 5; 6. Nijhof 4 uit 6; 7. Kerkhof 3Vz uit 5. Tijdens de zomervakantie wordt het oude stadscentrum, be kend als Middeleeuws Amers foort, door de VW en de Stichting Amersfoort Promotie openge steld voor het publiek. Te bezich tigen zijn Museum Flehite, de Mannenzaal, de Koppelpoort, de Beiaardschool, de OLV Toren en de Plompe- of Dieventoren. Le den van de VW krijgen op ver toon van hun lidmaatschapspas gratis toegang tot de Plompeto ren. Deze toren werd vroeger ge bruikt als stadsgevangenis en als ambtswoning voor de gevange nisbewaarder. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer. Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Achterveld Donderdag 11 augustus 14.00 uur: Kaartmiddag Soos bij Kela - van Heugten. Zaterdag 13 augustus 20.00 uur: Tros Popformule disco show de Klaveet. Zondag 14 augustus 20.00 uur: Disco de Klaveet. Misschien heeft u een vakantie geboekt en ook al iemand gevon den die straks op uw huis en die- renschaar wil passen. Speciaal voor deze zogenaamde oppassers heeft de VW Amersfoort een toe ristisch informatiepakket samen gesteld. In dit pakket vindt u informatie over het middeleeuwse stadscen trum met de openstelling van diver se monumenten. Lie map zit werkelijk boordevol ideeën voor dagjes uit". De 2 fietsroutes kun nen bij mooi weer gereden wor den. Wanneer men eens een keer tje buitenshuis wil eten, wat tijdens een vakantie niet ondenkbeeldig is, dan kan men een keuze maken uit de restaurantgids. Het informa tiepakket geeft antwoord op vra gen naar zwembaden, bijzondere tuinen, nudgetgolfbanen, fietsver huur, theaters, bioscopen, te be zoeken bedrijven en evenementen. Ook de markten, koopavonden en winkelsluitingen worden vermeld. Het totale pakket kost slechts 6,50 en is verkrijgbaar bij de VW Amersfoort. Met dit vakantiepak ket op de huiskamertafel hoeft u zich tijdens uw eigen vakantie geen zorgen te maken over de vnje tijd van de „oppasse^r"! Bij de 4 4 ton Super Standard waren zeven deelnemers. Hier werd eerste Deer Hunter in de tijd van 17.79, 2e werd Bits Pieces met 94.23 meter en 3e European Maid met 84.44 meter In de laatste wedstrijd waren het de Vrije Klassers 5.7 ton. Hier namen 11 trekkers aan deel Popeye werd eerste in de tijd 14.38, tweede werd Su per Kasper met 91.52 meter en derde Dombo met 83.31 meter. ek was zaterdag in groten getale opgekomen. En terecht, want er viel voor de liefhebbers veel te De pnjzen werden door Miss Klaveet 1988, Miranda Wei graven aan de winnaars uitge reikt. De als nummer 1 geëin- digden kregen een beker uit- gereikt. Tijdens de wedstrijden sneu velde er van deelnemende door Jan Versteegt KOELER ZOMERWEER Augustus tapt tot op heden uit een heel ander vaatje dan de twee voorgaande zomer maanden. Door een ingrij pende wijziging in het stro mingspatroon kunnen oce aandepressies ons (voorlo pig) niet bereiken. De be ruchte straalstroom loopt momenteel over de oceaan via Schotland naar het noor den van Scandinavië. Slecht- weergebieden zijn gedwon gen een meer noordelijke koers te volgen. Het afgelopen weekeinde verliep voor het eerst sedert 14/15 mei weer eens zomers, en dat is maar liefst 10 weken geleden. Een door mij vorige week uitgesproken ver wachting kwam gelukkig uit. Het hogedrukgebied van de oceaan trok via ons land ge leidelijk naar het noordelijk deel van de Noordzee om vervolgens zich te nestelen boven Zuid-Scandinavië. Trof derhalve van de Duitse weerdienst, immers zij had den dit vorige week dinsdag reeds berekend. Zaterdag was de stroming nog westelijk en ook vochtig. Het voelde benauwd aan, maar de kuststrook had te kampen met van zee binnen- drijvende mist. Zo was het in ACHTERVELD - Zaterdag hield de trekker-trek-ver- eniging 'Powervally' voor de tweede maal de Tractor Pul- ling-wedstrijden op de kleibaan bij de Klaveet aan de Post weg. Dat gebeurde onder ideale weersomstandigheden. De betreffende kleibaan is enkele maanden geleden ge heel opgehoogd met tweehonderd kubieke meter klei en is tevens van een drainage voorzien. Dit heeft tot gevolg, dat er nu een ideale baan is die door de deelnemers zeer werd gewaardeerd. 'Asterix'had tijdens de wedstrijden bij De Klaveet blijkbaar geen toverdrank genuttigd en kwam dan ook niet w de top van het klassement voor. Twee deelnemers waren dit maal aanwezig met een nieuwe door hen zelf ge bouwde trekker. Aan 'Smo- key Bear' was door de bezitter drie jaar gebouwd en aan 'White Horse' was vijf jaar ge bouwd. Tractor Pulling wordt beoe fend met behulp van een sleepwagen, een soort opleg ger met tandem-as, die naar voren niet op wielen maar op een slee rust. Vol beladen weegt deze wagen 25 ton. De bedoeling is deze wagen zo ver mogelijk weg te slepen over de baan van 100 meter lengte. Gedurende de trek wordt de wagen door middel van een naar voren rollende ballast- bak steeds harder afgeremd, waardoor het voor de tractor steeds zwaarder wordt. De wedstrijden werden door ruim 3000 belangstellenden bezocht. Om 11.00 uur gingen de eerste deelnemers van start. Dit was de Vnje klasse van 3.4 ton. Hier waren 14 deelnemers. Hier werd win naar Aligator met 98.96 meter, tweede werd Astenx en derde Renosaurus. In de Super Standard van 3.4 ton waren 9 deelnemers. Hier werd eerste Brutus, tweede Deer Hunter en derde Big Spender. In de klasse Vrije klasse wa ren 14 deelnemers, dit met 4.4 ton. Hier werd eerste It Kyp- mansje in de tijd van 17.72, tweede werd Popeye met 92.88 meter en derde Green Spirit met 92.57 meter. De Mini Pullers zijn veel klei- Den Helder slechts 18 graden bij een zwakke noordwesten wind. Zondag in de ochtend ook nog erg mistig in Leus den en omgeving. In Soester- berg op de vliegbasis slechts een zicht van 100 meter. Daarna kwam de zon erdoor en werd het een prima zo merdag. Een mooiere start had de organisatie van het 10e open tennistoernooi van de Eme- laar uit Achterveld zich niet kunnen wensen. Overigens hebben zij eigenlijk wat het weer betreft nooit echt te kla gen, tenminste wat ik mij er van kan herinneren. En ook deze week lijkt dat opnieuw zo te zijn. Naar verwachting zal het tot en met vandaag zonnig en warm zijn met tem peraturen tussen 25 en 28 graden. Een onweerstoring, af komstig uit Zuidwest Frank rijk kan een lokale onweers bui geven. Maar volgens de berekeningen van afgelopen zondag zal het zwaartepunt van de onweersbuien meest zuidelijk van ons land passe ren richting buitenland. Mor genvroeg ligt er een koufront boven West-Frankrijk en Zuidoost Engeland. Er lijkt zich dan een aparte kleine depressie op de Noordzee te nestelen. Het koufront kan 'x woensdag met enkele regen en/of onweersbuien passe ren. Dan wordt tevens de warme lucht uit ons land ver dreven en vervangen door koelere oceaanlucht. Zoals het er nu naar uitziet zal het zomerweer er niet ra dicaal door worden ver stoord. De meest verre com- puterkaarten gaven zondag aan dat zich in de tweede weekhelft opnieuw wat hoge druk versterkt richting West-Europa. Ondanks het koelere weer bij een westelij ke stroming zal de zon zich ook regelmatig laten zien. Bij temperaturen tussen 20 en 23 graden met een zonnetje is het toch ideaal vakantieweer lijkt mijn. De populaire vakantielan den hebben en houden warm tot zeer warm weer. Met name in Griekenland wordt het dagelijks 35 a 37 graden graden. In Spanje ook warm, maar er vallen af en toe en kele „hitte onweders", even als in Zuid-Frankrijk. Het zuiden van Scandinavië doet ook weer met de zomer mee. In Finland is het weer, na een langdurige mooie periode, behoorlijk van slag. Een kou- deput (bij ons medio juli) in de hogere luchtlagen geeft koel en wisselvallig weer. Wij mogen dacht ik deze week niet klagen. Het begrip 'sponsoring' komt overduidelijk - ne begrijpelijk, gezien de kosten - ook in de tractor-pulling naar voren. Black Out' maakte zin naam meer dan waar.voor wie er achter reed... nere tractoren dan de super tractoren. Toch zijn zij ook in staat de sleepwagen te ver plaatsen. In deze klasse werd eerste Rabbit Injection, tweede Miss Liberty en derde Bandit. In deze klasse moest door de nummers 1 en 2 een tweede rit worden gereden daar zij bij de eerste nt gelijk geëindigd waren. Hierbij kwam Rabit Injection als eer ste uit de bus. voertuigen wel materiaal. Door het verbeteren van de baan kregen de voertuigen nu veel meer grip op de baan waardoor er meer kracht ont wikkeld moest worden. De af- sleepdienst werd verricht door de gezamenlijke Fendt- dealers

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3