bvarieerd winterprogramma an culturele raad Leusden I Vissterfte in vijvers [Knelpunten zijn geld en bodemvervuiling ^vandaag in Se leusder krant Openingsavond met troubadour Joop Visser: Autowrakkenplan provincie: IHBO-Cursus Fiets gestolen Vroege starts op Soesterberg Potloodventer Doorgereden na aanrijding Poging tot inbraak Fietsers licht gewond Schade aan fiets SERVA V0LV0 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DUU HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV o q krant DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 - 20e JAARGANG NO. 30 IUSDEN - Het winterprogramma 1988/89 van de stichting cul- ele raad Leusden bestaat uit drie delen. In de eerste plaats is tt het theatergedeelte met het Volksdans-ensemble 'Phoenix' it Figurentheater 'Triangel' en de kleinkunstenaar Joop Vis- tr. et tweede deel bestaat uit het al eerder aangekondigde pro- amma van de Filmliga met acht (maandelijkse) voorstellin- in. jnslotte is voor het voorjaar 1989 het project 'Glas' in voorbe- iding. Abonnementen voor de Filmliga en kaarten voor de eatervoorstellingen zijn tijdens de Culturade in voorverkoop •rkrijgbaar in de stand van de culturele raad. :t winterprogramma wordt op jdagavond 14 oktober geopend ït een kleinkunst-avond met en oor de zanger-gitanst Joop Vis- die vooral in de zestiger jaren kendheid verwierf onder zijn ien naam: Jaap Fischer, de zan- r van het soms vlijmscherpe jtestlied, maar ook van de vlin- rlichte chansons. Fischer treedt lenwoordig op onder de naam >p Visser. sliswaar zijn de scherpe kantjes wat van afgesleten, maar zijn (ei- n) nummers hebben nog steeds :t alleen humor maar ook een .te zeggingskracht. De werk- tep Winterprogramma van de vond het dan ook een uitste- id idee om het seizoen met re troubadour van het Neder- dse lied te openen, getwijfeld zullen velen op- uw kennis willen maken met ze vedette, die zijn sporen ruim- loots heeft verdiend en nog its an overtuigingskracht heeft leboet. Kleinkunst van niveau, ip Visser is op 14 oktober in een ierhalf uur durend programma en op het podium van de Korf- aanvang 20.15 uur. (Toe- igsprijs 10.-// 7,50). PHOENIX Een kleurrijk dans-spektakel biedt het 35-personen tellende volksdansensemble 'Phoenix' Deze folkloristische dansgroep, juist terug van een uitgebreide buitenlandse tournee, brengt op vrijdagavond 4 november, even eens in de Korfzaal van het aktivi- teitencentrum De Korf, een werve lend programma met dans en mu ziek uit Hongarije, Roemenië, Bul garije, Joegoslavië en Israël. Aan vang 20.15 uur Toegangsprijs 10,-// 7,50. TRIANGEL Twee jaar geleden trad Henk Boerwinkel met zijn Figurenthea ter in Leusden op in het kader van het winterprogramma 86/87 van de Culturele Raad. De zaal was toen uitverkocht en nadien be reikte de Culturele Raad verschil lende verzoeken om een tweede voorstelling, waaraan helaas ruet direkt kon worden voldaan. Nu is de Culturele Raad er echter in ge slaagd om 'Triangel' in haar nieuwe winterprogramma op te nemen met een volledig rueuwe Troubadour Joop Visser, oftewel de uit de zestiger jaren bekende Jaap Fischer, treedt als eerste op m het winterprogramma van de culturele raad. produktie. 'Trio voor Pierrot' Beelden kleintheater vol bewe ging, licht en schaduw met mario netten, schimmen, maskers, hand en stokpoppen. Een fascinerende belevenis vol magische betove ring. 'Trio voor Pierrot', gebaseerd op een spel uit de beginperiode van het theaer Triangel, is op zondag middag 22 januari te zien op het podium van 't Ros Beyaart. De voorstelling begint om 14.30 uur. Toegangspris 10,-// 7,50. GLAS Na de Simenon-manifestatie in 1987 leek het de Culturele Raad een goede zaak om naast de thea ter- en filmvoorstellingen binnen het winterprogramma ruimte te scheppen voor een zo mogelijk jaarlijkse manifestatie rond een bepaald thema, die meerdere we ken in beslag zou nemen. Uit gangspunt van de Culturele Raad was hierbij ook, dat deze themati sche projekten tevens een eduka- tief karakter zou moeten hebben om ook de leerlingen van de Leus- dense scholen erbij te kunnen be trekken, onder meer door middel van lesbrieven Voor het komend winterseizoen viel de keuze op het thema 'Glas'. De kern van de manifestatie 'Glas' wordt gevormd door een dne we ken durende tentoonstelling 'Van los zand tot kommunikatie', een ti tel die de uitersten aangeeft, na melijk van grondstof tot de jongste technologische toepassingen zoals glasvezelkabels voor tele foonverbindingen en andere kom- munikatie-doeleinden. Tussen die uitersten liggen ge- bruiks- en sierglas, zowel archeo logische als hedendaags, techru- |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - De provincie Utrecht vordert gestaag bij het uitvoeren van het provinciale autowrakken- plan. De belangrijkste knelpunten bij de uitvoe ring zijn de ontoereikende rijksbijdragen en een groot aantal gevallen van bodemverontreiniging. Dat staat in een notitie van G.S. voor de Statencom missie voor milieu over de voortgang van het auto- wrakkenbeleid. Uit een onderzoek dat de Grontmij heeft uitgevoerd blijkt dat 23 van de 55 onder zochte terreinen sterk veront reinigd zijn. Een nader onder zoek is nodig om een beter beeld van de omvang van de verontreiniging te krijgen. G.S. zijn van memng dat de autosloperijen een dergelijk onderzoek zelf moeten beta len. Bij acht andere sloperijen is plaatselijk een sterk veront reinigde bodem aangetroffen. Voor het verlenen van nieuwe provinciale afvalstoffenwet vergunningen hoeft dit geen problemen op te leveren. De vereiste milieuhygiënische voorzieningen moeten dan op schone terreingedeeltes wor den aangelegd en de plaatse lijke verontreiniging moet worden opgeruimd. In de ovenge vierentwintig geval len is alleen de bovengrond licht verontreinigd en kan worden volstaan met het ver wijderen van de bovenlaag. Uit een onderzoek dat het in genieursbureau DHV in op dracht van de provincie heeft uitgevoerd, blijkt dat 71 be drijven een nieuwe afvalstof- fenvergunning nodig heb ben. Gedeeltelijk wil de pro vincie het voorbereiden van deze vergunningen uitbeste den aan hetzelfde adviesbu reau. Bij de gecompliceerde gevallen zal de provincie zelf de vergunningsverlening ter hand nemen. BlMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllltl [SDEN - De meuwe EHBO-cur- pegint op 8 september om 20.00 jiri basisschool De Heerd, Ber- jtijk 33 in Leusden. De cursus pat uit 20 lessen van 2 uur en 1 115 gulden. Dat is inclusief lesmateriaal, boekje en examen geld. Inschrijving is mogelijk op don derdag 25 augustus m De Heerd tussen 19.30 en 20.30 uur. Het cur susgeld moet bij inschrijving wor den voldaan. Voor inlichtingen kan men terecht bij het secreatariaat van de EHBO-vereruging, mevrouw A. Dokter, telefoon 804655. LEUSDEN - Leusdenaar D.V. deed afgelopen donderdag aangifte van de diefstal van zijn fiets. Dat ge beurde bij zwembad 'Octopus' tus sen tien uur 's morgens en drie uur 's middags. Het gaat om een herenrijwiel van het merk Sparta. De kleur van de fiets is bruin; er staat een postcode in gegraveerd. [SOESTERBERG - Amerikaanse [vliegers van het 32ste Tactical fighter Squadron, gestatio neerd op vliegbasis Soester- perg gaan woensdag 24 en ponderdag 25 augustus inten sief oefenen. Dat betekent dat |p] al om half zeven 's morgens nun vliegtuigen starten. ut: udiiuuy uuuri op oeiae dagen tot ongeveer acht uur 's avonds. Het gaat om trainings- dagen in het kader van hun luchtverdedigingstaak. Het onderscheppen van ongeï dentificeerde vliegtuigen, die ons luichtruim dreigen binnen te vliegen is daar een onder deel van. LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werd een potloodventer gesigna leerd aan de Wilgenlaan, Een Leusdense die aan die laan woont, zat thuis, omstreeks half een, rustig een boek te lezen. Toen zij van haar boek op keek, stond voor het raam van haar woning een man, die zijn geslachtsdelen toonde. De vrouw alarmeerde de politie. Toen die gearriveerd was, bleek de man verdwenen te zijn. LEUSDEN - Een onbekende heeft vrijdagmiddag schade toege bracht aan een auto die gepar keerd stond aan de Irenelaan in Leusden. Rond half dne 's middags moet de wagen zijn geramd door een andere auto. Van de dader on- mtbreekt elk spoor. LEUSDEN - Afgelopen weekend is opnieuw een poging gedaan om in te breken in basisschool De Weg wijzer aan De Biezenkamp 39 in Leusden. Deze keer bleef het bij een poging. De onverlaten hebben gepro beerd om de lichtkoepel van een toilet te forceren. Dat lukte echter niet. Zondagmorgen ontdekte per soneel van de school de schade. ACHTERVELD - Een echtpaar uit Amersfoort, de heer en mevrouw V., raakte zondagmiddag tijdens een fietstochtje door Achterveld lichtgewond. Ze kwamen om streeks half vijf ten val op het fiets pad langs de Hessenweg. Oorzaak van de valpartij was een kuil in het wegdek. Beiden raakten lichtge wond. LEUSDEN - Op de kruising As schatterweg en Zilverreiger kwa men zaterdagmiddag twee fietsen de Leusdenaren, D. en B., met el kaar in aanvaring. Geen van beiden liep verwondingen op. De fietser kwamen er echter minder goed af. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 - lel. 033-630154 sche toepassingen als lampen, spiegels, lenzen, brillen, micro scopen, telescopen en de toepas sing van glasvezels bijvoorbeeld in microscopen voor inwendig on derzoek. Een ander onderdeel is het glas als kunst. Zo mogelijk zal er een expositie van een hedendaagse glaskunstenaar te zien zijn. Verder staan enkele lezingen en en excur sie naar een glasmuseum op het programma. Een en ander zal ten behoeve van het onderwijs met lesbrieven worden begeleid. Ter afsluiting van deze manifesta tie zal een ruil- en verkoopbeurs vervolg op pagina 3 Ziekenhuisplaiu 345 bedden minder in 1995 Pag. 2 KPO Achterveld start winterprogramma Pag. 3 NoodJokalen voor De Heerd en De Holm Pag. 4 Notitie gemeente over alcohol: nog geen concrete maatregelen Pag. 4 Sport: Roda-jeugd genoot van geslaagd voetbaltoernooi om Haarlem Cup Pag. 5 Tennispark Lockhorst wordt omgebouwd voor top-toernooi Pag. 5 De dode vis werd door medewerkers van de gemeente uit het water geschept. LEUSDEN - Afgelopen vrijdag constateerden omwonenden van de vijvers achter de Landweg, dat er aprake was van aanzienlijke vissterfte. Daarop waarschuwden zij de gemeente. Diezelfde vrijdag werden nog monsters van het water genomen. Die worden momenteel onderzocht op het laboratorium van DHV in Amersfoort. Naar gemeente-voorlichter Jan Jaap André desgevraagd meedeel de, bestaat het vermoeden dat de oorzaak van de V'. ssterfte zuurstof gebrek in het water was. 'Onze mensen hebben ter plaatse gecon stateerd, dat er veelvuldige vissen boven water kwamen om letterlijk lucht te happen. Wel worden de genomen monsters onderzocht op de aanwezigheid van gif. De uit slag van dat onderzoek was nog niet bekend. Geruchten, als zouden er ook dode eenden zijn aangetroffen, werden ruet bevestigd, wel ver klaard. 'De mensen die daar de dode vis hebben opgeruimd - er werden drie tonnen vol uit het wa ter gehaald - hebben daar destruc- tie-tonnen voor gebruikt. In één van die tonnen lagen al drie dode eenden. Zo is dat verhaal mogelijk m de wereld gekomen', aldus de voorlichter. Overigens heeft de gemeente onmiddellijk maatregelen geno men. Al sinds vrijdag wordt water doorgepompt vanuit Claeveren- blad. Dat is bedoeld, om de vijvers waar sprake is van een zuurstofte kort te beluchten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1