Muzikale hoogstandjes n De Swartesteegh [leusden, I IPO start met rinterprogramma okaaL, ■eusderlratt let Peter Krijnen als gast op basgitaar: leusder krunl Nieuw dak De Rossenberg Herbenoeming bestuur Sportstichting Uitkering wordt ingevorderd Leesprogramma bibliotheken voor huisartsen Gemeente adverteert UW AANKONDIGINGEN IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Aanhoudend zomers fbex weekindegemmte/ plaatselijk nieuws f trio Wiebe Haanstra/Jan Verwey opende afgelopen donderdag in De Swartesteegh het nieuwe seizoen van StichtingJazzpodium. Dit keer had men als gast basgitarist Peter Krijnen, met wie het goed musiceren bleek te Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer, Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! Aktueel en snel. De Lensder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! MNSDAG 16 AUGUSTUS 1988 1 (advertentie) De warme lucht werd af gelopen donderdag uit ons land verdreven. In Leusden ging dat gepaard met flinke regenval. Medewerker Kiel- stra noteerde maar liefst 20 mm neerslag. Daarbij ook on weer. De neerslaghoeveel heden liepen nogal uiteen. Bij mij in Ruurlo slechts 7,8 mm en in Limburg vrijwel niets, met het verdrijven van de warme lucht werd ook in Leusden, net als bij mij, een periode van 5 opeenvolgen de zomerse dagen afgeslo ten. Erg hoge temperaturen werden daarbij niet geno teerd. De maxima schommel den rond de 25 graden. Er was dus sprake van een „warmtegolfje". Ook het afgelopen week einde deed het wat het weer betreft goed. Zaterdag wel fris en nogal wat wind (goed voor de watersporten), maar zondag opnieuw een vrij warme dag. Beide dagen ook nogal wat zonneschijn en derhalve redelijk tot goed zo merweer. Zondag kwam er in de middag wel meer bewol king door een naderend kou front vanuit Engeland. Dit is ons inmiddels gepasseerd en de Wdiiiic iuciii is weer ver vangen door koelere. Toch mogen we over het huidige augustus weer zeker niet klagen en dat zal de Achter- veldse tennisvereniging „de Eemelaar" ook zeker niet ge daan hebben over hun open toernooi week. Mogelijk iets te warm, maar geen proble men door de regen. De komende dagen is het de beurt aan de Itv „Look horst". In hun jubileumkrant, welke afgelopen vrijdag is verschenen, heb ik ideaal tennisweer in het vooruit zicht gesteld. Welnu dat gaat ook uitkomen. Vanaf van daag ontwikkelt zich een nieuw hogedrukgebied bo ven Engeland. Dat geeft in eerste instantie een westelij ke tot noordwestelijke stro ming. Vooreerst zal het dan ook nog vrij koel blijven, maar vanaf woensdag gaan de thermometers opnieuw in de lift. Het lijkt erop dat we dan weer richting 25 graden gaan met droog en vrij zon nig weer. Op de weerkaart voor don derdag verschijnt er een diepe depressie net ten zuiden van IJsland, bij gelijk tijdige hogedruk boven ons land. De stroming wordt dan meer zuidelijk en kan het nog wat warmer worden. Vrijdag of zaterdag kan de invloed van deze depressie aanlei ding geven tot wat regen en of onweer, gevolgd door wat koeler weer. Voor het jubi- leumtoernooi lijkt er dus, be houdens vrijdag geen vuiltje aan de lucht. Het gehele Europese vasteland beleeft momenteel redelijk tot goed zomerweer met uitzondering van de Brit se Eilanden en Scandinavië. Vooral in Finland heeft de zomer flink ingeleverd. Na een vrij lange periode van mooi zomerweer is het daar nu erg wisselvallig onder in vloed van een vrij hardnek kige depressie. Op de Britse Eilanden zal het weer tijde lijk wat verbeteren, maar in de loop van de week wordt het daar opnieuw wisselval lig met regen en buien. Zeer warm is het in Zuid en Zuidoost Europa, evenals in Tunesie. In het laatste land worden regelmatig tempera turen boven 40 graden geme ten. Bij ons blijft de zomer goed op dreef, zo het lijkt. Jammer dat velen al weer aan de slag zijn of moeten. Donderdag 18 augustus 14.00 uur: Kaartmiddag Soos bij cafetaria De j Berken. Donderdag 18 augustus 20.00 uur: Ledenvergadering Zonnebloem Ons Gebouw. Zaterdag 20 augustus 20.00 uur: Philips Moving Sound Dnve in show De Klaveet. Zondag 21 augustus 20.00 uur: Disco De Klaveet. ron L^USDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie *e Barneveld. Henk Bloemers. De sessie met Wiebe Haanstra en de zijnen werd een klankvolle ou verture van het nieuwe seizoen. Aanvankelijk had Krijnen emge moeite om zich te vinden in de sfeer en de stijl van de routiniers, maar naarmate de avond vorderde zag hij kans het gat te vullen en zelfs impulsen te geven aan de overigen. Toen eenmaal het evenwicht aan wezig was groeide de groep naar een harmonieuze eenheid, die zich een aantal uren op meer dan voortreffelijke wijze manifes teerde. Mede gezien de belang stelling staat vast, dat het jazzpo- dium in Leusden meer dan ooit reden van bestaan heeft. LEUSDEN - De Rooms-Ka- tholieke basisschool De Ros senberg aan de Rozenhaag is aan een nieuw dak toe. Zo moet de bedekking van het platte dak in zijn geheel ver vangen worden evenals een aantal loodstroken. De dak- shingles op de schuine dak- vlakken zijn ook aan vernieu wing toe. schoteld om hiervoor öü.UUU gulden beschikbaar te stellen. Vervanging van dakbedekking van een schoolgebouw is gebrui kelijk na 25 jaar. Het gebouw van De Rossenberg, een voormalige kleuterschool, is in 1972 neergezet Technisch onderzoek heeft uitge wezen dat de dakproblenmen die op dit moment bestaan het gevolg zijn van de destijds gekozen mate rialen. LEUSDEN - Twee bestuursleden van de Stichtmg voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Leusden, A. Wessels en J. Dokter, treden dit jaar af. Zij zijn herkiesbaar en het college van burgemeester en wet houders stelt voor hen opnieuw te benoemen voor een penode van vier jaar. LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders wil over gaan tot de terugvordering van een ten onrechte verstrekte WWV-uitkering. Deze uitkering werd met ingang van 19 septem ber 1984 al ingetrokken. Het gaat om zestigduizend gulden. Uitbetaling was gebaseerd op onvolledige en onjuiste informatie. Om het bedrag alsnog terug te vor deren moet het college een civiele I procedure aanspannen. Daarvoor is het noodzakelijk dat bij de recht- j bank een procureurstelling plaats- vindt. De commissie Algemene Be stuurszaken krijgt in haar vergade ring van 18 augustus het voorstel om deze procureur aan te stellen. Inlevering kopij en advertenties 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, or het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 ir Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op jflerkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 i Uur (Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). ^Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar. f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan 1 koniakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tüssen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u !kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's; De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. LEUSDEN - De openbare bibliothe ken in Leusden-Centnim en in Leusden-Zuid starten op 22 augus tus weer met een leesprogramma, onder de titel 'Wonder boven won der* voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het programma wordt afgesloten op 10 October met een theaterpro ductie ter gelegenheid van de kin derboekenweek. Vanéif 31 augustus is er weer het wekelijkse voorleeshalfuurtje, op woensdag van 13.30 tot 14.00 uur plaatst waann wordt gevraagd om twee huisartsen. In Leusden blijkt volgens de normen van de nieuwe wetgeving op dat gebied, plaats voor aanvulling van het huisdige aantal huisartsen met twee moge lijk. In de advertentie wordt ge vraagd om artsen met belangstel ling voor alternatieve geneeswij zen. Bovendien worden vrouwelij ke artsen nadrukkelijk gevraagd, te reageren. Er zijn in Leusden mo menteel uitsluitend mannelijke huisartsen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktie: Daan Bleuel ledaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. BL LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft in een landelijke krant en in de vakbladen een advertentie ge- ter Krijnen. Hij werd in deze eer ste sessie van het seizoen aange kondigd als een geroutineerde, in vakkringen goed bekend staande musicus die niet alleen als basgita rist, maar ook als arrangeur-com ponist naam heeft gemaakt, waar voor hij een opleiding heeft ge volgd aan het conservatorium van Berkeley in de Veremgde Staten. Knjnen heeft de reputaüe, die hem deze avond voorafging, voor een belangrijk deel weten waar te maken. Hij heeft met verve en al lure invulling gegeven aan de ver trouwd geworden sound van Wiebe en de zijnen en daarvoor gingen terecht veelvuldig de han den op elkaar. KLASSIEK alleen al kost een vermogen - in een breed scala van muzikale kwaliteiten manifesteert, verraadt in technische zin klassieke achter grond. Blijkt dus ook zo te zijn, zoals hij verklaart in een interval tijdens het optreden. COMMERCIEEL zoek aan een groothandel in hand werk materialen op het pro gramma. Op 25 oktober is er weer een voor lichtingsavond in D'Ouwe Peer- destal over Kinderbescherming, van de Stichting Zespak Dinsdag 15 november zal er een mode show worden verzorgd in D'Ouwe Peerdestal De Kerst avond tenslotte zal worden ge vierd op woensdag 21 december Ook de afvoercapaciteit van het dak moet verbeterd worden. De commissie Onderwijs krijgt in haar vergadering een voorstel voorge- DEN - Eigenlijk was het nog niet zover. Aanvankelijk lag in de bedoeling om pas in september te beginnen met het e jazz-seizoen in Leusden, maar toen de meeste liefheb- al weer van vakantie terug waren en de kriebels weer in iloed zaten besloot de Stichting Jazzpodium maar weer be nemen van de gastvrije ambiance van de Swartesteegh. tengevolge beleefde een aandachtige en dankbare schare iorders afgelopen donderdag een vervroegde ouverture •en handvol muzikale hoogstandjes. tiegetrouw werd het podium jikkig is daarvan binnen de je muren van het 'jazztheater' en Truus van Maanen in Lite zin geen sprake - bezet het langzamerhand door rou- I gelouterde ensemble van Haanstra, die met alleen keyboards weet om te Imaar ook vocaal zijn veelzij- lid etaleert, Jan Verwey, vir- i en fantasierijk in zijn soli op iharmoiuca en drummer Ab len Berg, die zijn overigens I klasse bij tijd en wijle wel iets te nadrukkelijk manifesteert. Afwezige in dit tableau de la troupe was Willem Meiboom, die kort na het laatste optreden van de groep vorig seizoen door ziekte werd uitgeschakeld, maar in ieder geval thans weer aan de betere hand is. REPUTATIE De opengevallen plaats werd deze avond in de Swartesteegh in genomen door de basgitarist Pe- Peter Krijnen, 48 jaren jong zoals hij zich op zijn unieke instrument - een fretloze hals van eikenhout van meer dan honderd jaar en dat ITERVELD - Nu de va- es weer vrijwel geheel ix de rug zijn gaan di- e verenigingen weer aan verk voor de organisatie iet win terpro gr am ma. De selijke K. P.O.-afdeling chterveld heeft inmiddels «rinter programma tot ja klaar. isdag 24 augustus zal samen A.B.T.B., de K.P.J. en de 0. het winterseizoen worden geopend. Dit zal plaats vinden in de zaal van Café Bar Buitenlust en aanvangen om 20.00 uur. Deze avond zal tijdens een gezellig sa menzijn het winterprogramma voor de drie verenigingen wor den gepresenteerd. De echtge noot, vriend of vriendin zijn dan ook van harte welkom. Dinsdag 30 augustus organiseren de K.P.O -dames weer een fiets tocht Deze gaat in de richting Nij- kerk, waar het Electriciteitsmu- seum zal worden bezocht. Start om 9.00 uur vanaf het Groot Achter veldplein. Woensdag 14 september zal in D'ouwe Peerdestal een voorlich tingsavond worden gehouden over: "Spelregels voor goede voe ding". Aanvang 20.00 uur Dinsdag 4 oktober is er een kaart avond in de Moespot met de ABT.B.ende K.P.J. Dinsdag 4 oktober zal er ook een bustochtje worden georganiseerd naar Den Bosch. Hier staat een be- "Ja, inderdaad, een opleiding aan het conservatorium in Arnhem. Na mijn gymnasium in Wageningen, waar mijn 44-jarige vader opeens nog eens ging studeren voor land bouwingenieur wierp ik mij in Arnhem op een studie klassieke contrabas. Maar ik heb het niet af gemaakt. Na drie jaar kreeg ik een interessante, lukratieve aanbie ding om bij een orkest van Gerd Hoell commerciële jazzmuziek te gaan spelen, hoofdzakelijk voor Amerikaanse militairen." Krijnen heeft daarna als semi-be- roepsmusicus bij diverse ensem bles gespeeld o.a. in een quintet met Jan Raat en later gedurende een aantal jaren met Pierre Cour- bois Van 1969 af speelde hij vrij regelmatig met Roelof Stalknecht. In 1976 besloot Peter Krijnen, die tevens aktief was in de adverti sing, zich volledig te wijden aan de muziek. Hij werkte niet alleen aktief als gitarist maar tevens als componist en dat nog altijd ge tuige het feit, dat er in oktober een CD uitkomst met door hem ge schreven stukken in arrangemen ten van de Almeerse toetsenman 'Trio voor Pierrot' is het volledig nieuwe programma waarmee Triangel naar Leusden komt. voor particulieren worden geor ganiseerd, waarbij taxateurs aan wezig zullen zijn. ook worden er demonstraties gegeven in diverse ambachtelijke bewerkingen, zoals glasblazen, graveren, lenzen slij pen e.d. Aanvullende ideeën zijn wat dat betreft van harte welkom. Voor de manifestatie 'Glas' is de medewerking toegezegd van de glasmusea Leerdam en Diver en van de Rijksdienst voor het Oud heidkundig Bodemonderzoek (R.O.B.)te Amersfoort FILMPROGRAMMA Tenslotte brengt de Culturele Raad Leusden in het komende sei zoen in nauwe samenwerking met cultureel centrum 't Claeveren- blad, acht filmvoorstellingen met films, die niet of nauwelijks in de bioscoop of op TV te zien zijn ge weest, maar niettemin alleszins de moeite waard zijn om te gaan zien of opnieuw te gaan bekijken. Het min of meer centrale thema in deze acht films is voor dit seizoen 'Macht en onmacht'. Er is een keuze gemaakt uit hoofd zakelijk Europese films uit oost en west, waarbij tevens is gekeken naar een zo groot mogelijke geva rieerdheid met betrekking tot de uitwerking van het thema. Dat re sulteerde in een reeks films van komedie tot drama. Geopend wordt met een Pools filmepos 'Het land van de grote belofte' van regisseur Andrzej Wajda en de reeks filmvoorstellin gen wordt afgesloten met de Ita liaanse vanant op hetzelfde thema, de zes uur durende film '1900' (No- vecento) van de befaamde regis seur Bernardo Bertolucci, wiens meest recente filmepos, 'The last emperor'volle zalen trok. Voor de acht voorstellingen in het kader van de Filmliga CRL, die ge houden worden in het cultureel centrum 't Claeverenblad, zijn nu reeds abonnementen (voor 4 of 8 voorstellingen) in voorverkoop verkrijgbaar. Men kan daarvoor terecht op de centrale informatie stand van de Culturele Raad Leus den tijdens de Culturade 1988 op zaterdag 27 augustus in de Korf.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3