O* O* Tennispark Lookhorst wordt omgebouwd voor toptoernooi rachtige finaledag waardig lot Eemelaar-toernooi Biljartkampioenschap in laatste fase Spanning stijgt in zomercompetitie SVL ngelui genoten van ^slaagd voetbalfeest Prominenten in showpartij Op openingsdag vier enkel-partijen: ltsiders zorgden voor verrassingen: Zaterdag zijn winnaars bekend: Fel gevecht om tweede plaats: da-jeugd zonder bekers terug r toernooi om Haarlem Cup'88: HAARLEM CUP spelers een bowhngavond, een Haarlem Cup-disco voor de oude ren en een bingo-avond voor de jongere spelers. Zondag werden de finalewedstrij den gespeeld in het knusse sta dion van EDO in Haarlem-Noord. Onder de drieduizend toeschou wers bevonden zich natuurlijk ook de jongens van Roda. Na afloop vertrok de Roda-kara- vaan per auto terug naar Leusden, waar men omstreeks vier uur arri veerde, uitermate vermoeid, maar toch tevreden. Roda'46 Al - Roda'46 Al - VIOD Roda'46 Al-SVN UITSLAGEN De resultaten van de wedstrijden waren als volgt: Roda'46 A1 - Boszoom 0-5 - HVO 0-5 1-2 7-1 Roda'46 Al - Spineto (Italië) 1-1 (Spineto werd later toemooiwin- naar) Roda'46 B1 - Westerhoek 11-1 Roda'46 B1 - Oosterhoek 10-1 Roda'46 BI-WSB 0-0 Roda'46 BI - Tiller (Noorwegen) 1-7 (later toemooiwinnaar) Roda'46 B1 - Sala (Zweden) 1-7 Roda'46 Cl-SVN 10-0 Roda'46 Cl-Velsen 2-0 Roda'46 Cl-IKC 1-3 (latere finalist) Roda'46 C1 - Hoofddorp 3-0 Roda'46 C1 - Pittsford (USA) 3-1 Roda uitgeschakeld op doelsaldo Roda'46 C2-IKC 2 6-0 Roda'46 C2 - DSC'74 0-5 Roda'46 C2 - Stars (USA) 0-4 Roda'46 C2 - Bijlmer 1-8 Roda'46 C2 - Progress 4-3 Roda'46 Dl-IKD 2 3-0 Roda'46 D1 - Espoor Tikka (Finland) 1-0 Roda'46 Dl - Progress 0-1 Roda'46 Dl-DCO 2-3 Roda'46 Dl-IKD 1 1-5 LEUSDEN - bij Lockhorst op het Burgemeester Buiningpark wordt alles in gereedheid gebracht voor het Bondsspaarbank Lockhorst Jubileum Proftennistournooi, dat gebhouden wordt van woensdag 17 t/m vrijdag 19 augustus. Van de eerste zes banen wordt al leen op baan 5 gespeeld. Op baan 4 en 6 worden tribunes met kuip stoeltjes gebouwd, die plaats bie den aan ongeveer 1200 personen. Op baan 2 en 3 staan een hospita- lity-paviljoen van 32x15 m en drie restaurant-units en op baan 1 wordt een tuinmeubelshow van bloemen en planten ingericht. Behalve de Nederlanse toppers Menno Oosting, nationaal kam pioen 1987 en 1988, Paul Dogger, Tom Nijssen en Christian Feenstra komen uit Zweden Fredrik Waern en Nyborg, uit België Karei De- muynk en Jan v. Langendonck. Het toumooi wordt morgen om 15.00 uur geopend, waarna tot on geveer 22.00 uur vier enkelpar tijen worden gespeeld: achter eenvolgens: Christian Feenstra - Frednk Waem, Menno Oosting - Jan v. Langendonck, Paul Dogger - Peter Nijborg, Karei Demuynck - Tom Nijssen. Donderdag wordt om 15.30 uur begonnen met twee halve finales van de enkelspelen, gevolgd door de twee dubbelpar- tijen Waem/Nijborg - De- muynck/v. Langendocnk en Oos- ting/Nijsen - Feenstra/Dogger. Vrijdag worden de finalepartijen gespeeld, die vooraf worden ge gaan door een showpartij van 17.00 tot 18.00 uur. Kaartverkoop bij de Bondsspaar banken in Leusden Centrum en op de tournooidagen aan de kassa op het park. Prijzen van de kaarten 5,- (woensdag), 7,50 (don- derdg)en/ 10,-(vrijdag). Het tennispark van Lockhorst is de komende dagen het toneel waar de tennisliefhebbers bij uitstek terecht kunnen. Nederlandse en buutenlandse top-tennissers spelen erin hetLeusdenseproftoemooi. Momenteel wordt met man en macht gewerkt om onder meer de tribunes op tijd af te krijgen. LEUSDEN - Tournooidi- recteur Arris Weerstra wil over de spectaculaire ope ning en sluiting van het toumooi nog niets kwijt. Het derde tot nu toe ge heim gehouden evene ment, de namen van de deelnemers aan de show partij op vrijdag van 17.00-18.00 uur, heeft hij nu prijs gegeven. Heinze Bakker, speaker van het toumooi. heeft kans ge zien om naar Leusden te krij gen de oud- en nieuw-Olym- pische Spelen-gangers Hein Vergeer en Ria Visser, die het zullen opnemen tegen Marjo lein Eysvogel en Theo Meijer. Hein Vergeer is meervoudig Nederlands schaatskam pioen, werd 2x Europees kampioen en 2x wereldkam pioen. Ria Visser is ook meervoudig Nederlands schaatskampioen en pakte de zilveren plak op de 1500 m op de Olympische Spelen m 1980 in Lake Placid. Marjolein Eysvogel is aan voerster van het Nederlandse dames-hockeyteam, dat vier jaar geleden Olympisch goud won in Los Angeles. Amersfoorter Theo Meijer werd tweede op de W K. judo in zijn gewichtsklasse en was één van de eerste Neder landse Olympische deelne mers, die zeker was van deel name aan de Olympische Spelen m Seoul. VELD - De organisatie tiende open Eemelaar kan terugzien op een op iten geslaagd evenement, fantastische weersoms tan- in en onder het toeziend talrijke toeschouwers afgelopen zondag de fi- ijen gespeeld. Renco won het A-toernooi. Het werd gewonnen door Peters, terwijl Yvonne ouwer het dames en- B wist te winnen. Erwin ach was met zijn aanwe- in drie B-finales de meest 'olie deelnemer. ipen zondag werden er liefst twaalf inales van het Smelaar toernooi afgewerkt. >rige week maandag al zo Ipneel begonnen toernoi afgesloten met een aantal .itief zeer sterke finale par- obelspel D werd ge- door v.d. Ridder/v.d. Rid- dne sets werd er gewon- het koppel v.d. Bunt- 5-7, 6-3 en 6-4. mdubbelspel in dezelfde b werd in twee sets een >or Dijkema/v.d. Voorst, een 7-5 werden Dneënhui- ^erds kansloos gelaten, tmengddubbel D werd ge- <n door v.d. Voorst/v.d. In een spannende partij zij Treels/Treels met de cij- L 7-6 en 6-3 te kloppen, nes Hoes en Van Rooy won 't dubbelspel in de C cate- Diie sets waren er nodig om en Slijper te verslaan: 2-6, 6- 6-4 Bakkenes/Haverlach jn in het herendubbelspel teerdere erkennen in het >odbeen/Schuttrops. 3-6, 6- 6 waren de setstanden die «tst hij Bakkenes/Haverlach Na een moeizame eerste onnen Gouthier/Hendnks toch het gemengddubbelspel C van Brouwer/Ruiter (5-7, 6-1 en 6- 2). ONGEPLAATST De finale in het heren enkelspel B ging tussen de als eerste ge plaatste Erwin Claerenbach en de ongeplaatste Miro Peters. In een aantrekkelijke finale zorgde de ongeplaatste Harderwijker voor een aangename verrassing. In drie sets wist hij namelijk de ge doodverfde favoriet te kloppen. 6- 2, 6-7 en 6-4 waren de setstanden die de winst brachten bij de sym pathieke Harderwijker. Verlie zend finalist Erwin Claerenbach zou later alsnog zijn gram halen. Ook in de dames B finale kwam de winst in handen van de outsider. De twintigjarige Hester Ubbink was in het duel met de Nijkerkse Yvonne Klompenhouwer als favo riete van start gegaan. De uit Gro ningen afkomstige Ubbink won twee jaar geleden het toernooi al eens, dus was deze favoriete rol niet geheel vreemd. Yvonne Klompenhouwer bleek niets te ge ven om verwachtingen en reputa ties, getuige de 7-5 en 6-1 winst. Het heren dubbel B werd gewon nen door Erwin Claerenbach- /Miro Peters. In een gelijk op gaande strijd trokken zij aan het langste eind. Luuk Beukers/Go- vert van Eerde mosten zodoende met de tweede plaats genoegen nemen Ook in het gemengddub belspel B stond Erwin Claeren bach in de finale. Samen met de sterke Nienke Ebbens wist de 'multi-finalist' ook deze partij win nend af te sluiten. Iris Sterkenburg en Govert van Eerde werden via twee maal 64 eenvoudig versla gen. DEMONSTRATIE Het demonstratie-toernooi van de zogenaamde A-spelers vormde de hoofdmoot van het Achterveldse tennisspektakel. De acht geïnvi teerde spelers maakten er een kwalitatief sterk tennisweekend van. Michiel Zegveld en Renco Heet- huis kwamen uit in de finale Zeg veld kwam in de eindstnjd door Roger Welsch met 7-5 en 6-3 te kloppen in de halve finale. Heet- huis bereikte conform de ver wachtingen de finale door Jeroen Schuur via 6-1, 6-1 van de baan te vegen. De finale werd niet hele maal dat, waar het in grote getale opgekomen publiek op had ge hoopt. Door ziekte kon Michiel Zegveld zich met optimaal verwe ren en moest lijdzaam toezien hoe Renco Heethuis de winst naar zich toe trok. Via 7-5, 3-6 en 6-4 kon de op het laatste moment aan het toernooi toegevoegde speler de eerste prijs in ontvangst nemen. Heethuis werd, evenals Roger Welsch, op het laatste moment aan de A-deelnemerslijst toege voegd omdat de wedstrijdleiding onder leiding van Jan van de Es- senburg te maken kreeg met de afzegging van Frank Lapré en Ton Kempers. Kempers was m een toernooi in Volendam tot de laat ste vier doorgedrongen en kon zo doende niet in Achterveld op het appèl verschijnen. Ook Peter van Dommelen bracht de organisatie nog even in verle genheid omdat hij te horen kreeg dat hij op zaterdag in competitie verband diende uit te komen. De leiding wist dit op te lossen door hem vrijdagavond te laten verlie zen. In het dubbelspel werd hij vervangen door zijn broer Ron. Samen met Jeroen Schuur moest hij genoegen nemen met een tweede plaats omdat de gelegen heidscombinatie Roger Wel- sch/Renco Heethuis (vervanger van de zieke Michiel Zegveld) te sterk was. De setstanden 3-6, 6-3, 6-1 betekende met alleen dat de winst bij Welsch/Heethuis terecht kwam maar dit betekende tevens dat Heethuis met twee overwin ningen het Kerstens sportpark kon verlaten. Voor de speler zelf was dit een flinke opsteker: "Na een zeer slecht voorseizoen is dit pas mijn eerste prestatie van formaat. Ik kan nu met een gerust hart naar Polen vertrekken om daar emge punten voor de wereldranglijst zien te vergaren." Aldus de num mer 48 van Nederland. De wedstrijdleiding verklaarde bij monde van Jan van Essenburg dat het evenement weer vlekkeloos is verlopen. "Er zijn de afgelopen week geen problemen geweest die enige naam mogen hebben Het weer was in ons voordeel Al les liep op rolletjes en ook de pu blieke belangstelling was gedu rende het hele toernooi goed te noemen." LEUSDEN - Donderdag, vrijdag en zaterdag worden de finales gehouden van het toernooi om het biljartkam pioenschap van Leusden. Deelnemers zijn leden van de verenigingen BVL, BP '80 en BV '75. Plaats van handeling gedurende deze drie dagen is de biljartzaal van BV '75 aan de Hamersveldseweg. Inmiddels zijn alle voorronden gespeeld en zijn de teams samen gesteld voor de eindstrijd. Van elke vereniging komen vier spe lers en twee reserves uit in de fina les. De volgende teams komen in de strijd; TEAM B.V.L. 1. R. Bours (100) 2. K. v.d. Laan (47) 3. A. Bunnik (44) 4, J. den Daas (41) r. R. van Keeken (38) r. W. Oskam (41) TEAM B.P '80 1. F. Arnoud de Calavon (50) 2. J. Jager (50) 3. W. Haneveer (41) 4. G. Merkenij (38) r. L. Smjder (59) r. W. Spijk (50) TEAM B.V.75 1. M. Boelen (150) 2. H. van Dijk (85) 3. W. Hofman (47) 4. B. de Wit (41) r. C. Rommers (47) r. H. Bosman (65) De teampoules spelen op don derdagavond en vrijdagavond to taal 18 wedstnjden. De zaal is open om 19 uur, aanvang van de wed strijden precies om 19.30 uur. Óp zaterdagmiddag is de zaal open om 11.30 uur, aanvang van de wedstrijden is dan precies om 12 uur. De nummers 1 van de teampou les spelen in poule A, de nummers 2 in poule B, de nummers 3 in poule C en de nummers 4 in poule D. De nummer 1 van poule A is kampioen van Leusden. Voor het teamclubkampioen- schap geldt de volgende regeling: de nummers 1 van de poules A- B-C-D krijgen elk 3 punten, de nummers 2 elk 2 punten en de num mers 3 van de poules krijgen elk 1 punt. Het team met de meeste punten is kampioen van Leusden. De prijs uitreiking zal plaats vinden tussen 17.30 en 18.30 uur. Elke deelnemer van de finale krijgt een prijs en voor de kampioen is tevens een fraaie wisselbeker ter beschik king, Voor het kampioensteam is er een grote beker. Helaas, de emge foto van de finales van het Eemelaar-toernooi: één van de heren-finales. De speler in beeld verzocht onze fotograaf vriendelijk, maar daarom met mmder dringend, op te hoepelen. Meneer werd er maar zenuwachtig van. Waarmee er in de tennissport een grote toekomst voor hem lijkt weggelegd. LEUSDEN - Voor de zomercompe titie van de schaakvereniging Leusden werden afgelopen don derdag vijf partijen gespeeld. Cees Kerkhof zette zijn kandida tuur voor de tweede plaats. Hij bezorgde Halkes diens enige ne derlaag. Knap waren verder de remise van Van Dokkum tegen de nummer twee van de afgelopen interne compitie en de overwin ning van Egbert Moed op Carel Vos. Uitslagen Kerkhof - Halkes 1-0 Vos-Moed 0-1 Boogaard - J. de Jager sr 0-1 v. Santen - v. Dokkum Vz-Vz Visser - Andnessen 0-1 Stand Uneken J de Jager jr Boemaars Kerhof Halkes Flohr Nijhof 7 uit7 5 uit 7 4Vz uit 6 4tt uit 6 4'/2 uit 7 4 uit 5 4 uit 6 De overige leden hielden zich donderdagavond vooral onledig met snelschaken. Jaap de Jager jr toonde zich de sterkte, op korte afstand gevolgd door zijn broer Pieter. In het OHRA-schaakfestijn zijn vier jeugdspelers van de SVL aktief ge weest. Jaap de Jager, die vorig jaar al hoog scoorde en een groep promoveerde, trok nu nog beter van leer en wist alle tegenstanders van zich af te houden om het 6l/z uit 7 zijn groep te winnen. Vol gend jaar mag hij in de hoogste groep uitkomen van dit top-evene- ment Geert Wisman (vong jaar 3 uit 7) verbeterde zijn score ook en kwam in de middenmoot met 3'/z uit 7. Alex Boersen was geheel uit vorm en verspeelde een rij goede kansen, zodat hij met 2 uit 8 in de staart terechtkwam. Jon Shatat, in de groep 9/10 jaar, begon wat aar zelend, maar de tweede dag kwam hij op dreef. Hij nestelde zich in de kopgroep om tenslotte met 8 uit 11 de tweede plaats voor zich op te eisen. I y DEN - Zonder bekers, maar met de herinneringen aan een igewoon geslaagd massaal voetbalfestijn zijn zondagmid- e vijf jeugdteams van Roda'46, die deel hebben gènomen et toernooi om de Haarlem Cup '88 teruggekeerd. De ver- iheid, niet zozeer vanwege de wedstrijd, maar eerder ege de korte nachten, was op de gezichten af te lezen en iet geluidsniveau in de Roda-kantine was bij de terug- benige decibels lager dan bij het vertrek op donderdag- as voor de vierde keer dat igdteams uit Leusden deel- jjjaan het grote toernooi in m. waarvoor dit jaar 350 elf- uit de gehele wereld in het ©rk traden. De Haarlem eldt dan ook als het grootste jtoernooi van West-Europa, had ingeschreven met vijf Al, BI, Cl en 2 en Dl. Voor deze elftallen was een finaleplaats weggelegd; daarvoor was klaarblijkelijk de tegenstand telkens te groot De groep van tachtig jongelui was ondergebracht in grote legerten ten op het terrein van de voetbal vereniging Ripperda. Deze gast vrije club zorgde er mede voor dat het toernooi om de Haarlem Cup '88 ondanks de tegenvallende re sultaten voor de Roda-jeugd toch een succes is geworden OPENING De opening van het toernooi werd donderdagavond in het stadion van Haarlem verricht door Yvonne van Gennip. Daarna werd speciaal voor de deelnemers van het inter nationale toernooi, vele duizen den in totaal, een wedstrijd ge speeld tussen Haarlem en het Westduitse Vfl. Bochum. De wed strijd, die het aanzien overigens nauwelijks waard was, werd door de Duitsers met 3-0 gewonnen. In de avonduren van vrijdag en za terdag werden de jongelui uiter aard ook op gezellige wijze bezig gehouden Zo was er voor alle tballen krijgen ze nooit genoeg, ook voor en na de wedstrijden blijven ze met de bal bezig, zoals hier de ris van Roda Dl in het tentenkamp op het terrein van Ripperda.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5