Set circus is begonnen [leusden leusder tenant Goedkeuring jaarrekening Rozendaal Overnachten verzet naar vanavond okaaL jeusdens Bouwdorp'88: Onderhoud Groot Krakhorst Poging tot inbraak leusilen krant I UW AANKONDIGINGEN ÏN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Verandering ftex weekindec/emmd/ DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 plaatselijk nieuws droog blijft, gezien het grote aantal gaten in het tentdoek. Het gat in het hoofd, veroorzaakt door een val lende plank, bleek ongeveer het ergste te zijn wat de twee vrijwilli ge EHBO-er die dinsdag te zien LEUSDEN - De jaarrekening 1987 van de Groenstichting Rozendaal is Het is ongelooflijk hoe snel en vindingrijk het bouwdorp „her rijst". 's Middags is de eerste hut, rose, geverfd, Het maken van een goed dak is, zoals ieder jaar, een groot probleem. Maar dit jaar leeft de hoop op morgen, wanneer het resterende hout zal worden uitge deeld. 's Middags is de knutseltent opengegaan. „Versier je hut of onze tenten" is het motto. Met als gevolg aan het einde van de dag ter goedkeuring aangeboden bij de gemeenteraad. De jaarreke ning, die voorzien is van een goed keurende accountantsverklaring, sluit met een batig exploitatiesaldo van 47.916,58 gulden. Statuten van de Groenstichting bepalen dat de gemeenteraad haar goedkeuring aan de jaarrekening moet geven. LEUSDEN - De overnach ting in het bouwdorp, die oor spronkelijk op het programma stond voor de nacht van vrij dag op zaterdag, is verzet naar komende nacht, van donder dag op vrijdag. De organisatie van het bouwdorp besloot hiertoe met het oog op de weersverwach ting voor de komende dagen. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag 8c aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! LEUSDEN - Op dinsdagmorgen, klokslag tien uur, opende pthouder Evelien Blom, gekleed in het tenue van cirkusdirek- Ice, de Leusdense manifestatie voor schoolkinderen in de laatste week van de grote vakantie; Het Bouwdorp. Omringd door als clown verkleedde vrijwilligers opende ze snel, want bijna vierhonderd kinderen stonden te popelen om te beginnen. FIETS Augustus is bezig het slechte imago van de beide voorgaande maanden op te poesten. De eerste helft gaf redelijk tot goed zomerweer met op mijn station geen la gere maximum temperatuur dan 20 graden en 6 zomerse dagen. Vooral afgelopen zon dag was dan een sterk ver tragend koufront een schitte rende dag. Voldoende wind van zeilers en surfers en veel zon. De aanwezige stuiver- bewolking kon de pret niet drukken. Een prima finale dag voor het open tennistoer nooi in Achterveld. Vorige week schreef ik over het herleven van de westelijke (hoogte) étroming, echter belemmerd door het Azoren maximum. Dat gaf zicht op licht wisselvallig zo merweer, maar zeker niet slecht. Op dit moment heeft een aparte hogedrukgebied pal boven ons land de west oost stroming weer even aam banden gelegd. We genieten van een paar prachtige da gen met veel zon en droog weer. Maar op de oceaan is inmiddels een diepe depres sie verschenen. Deze koerst naar het zeegebied tussen IJsland en Schotland. De verwachting is dat het hogedrukgebied morgen bo ven Duitsland zal liggen en genoemde depressie boven de Britse Eilanden. Dat geeft zicht op een warme zuid oostelijke tot zuidelijke stro ming. Het kan dan ook mor gen best eens een zeer war me dag worden met een toe nemende luchtvochtigheid. Daardoor zal het benauwd kunnen aanvoelen. Van het open toernooi van LHC Look horst mogelijk minder ple zierig echter over de voor gaande dagen kan men zeker niet klagen. Ik had het hen beloofd. Voor de komende dagen lijkt een weersomslag het meest waarschijnlijk. De lan ge termijnkaarten voor za terdag tot en met maandag geven een hernieuwde door braak vein de westelijke hoogtestroming te zien. Op de weerkaarten verschijnt een omvangrijke depressie, ook in de hogere luchtlagen, van de Britse Eilanden tot Scandinavië. Hogedruk dan wel aanwezig, maar te zuidelijk om ons weer gun stig te beïnvloeden. Nee als de kaarten ons niet bedrie gen dan zal de komende week belangrijk minder sta biel verlopen. Storingen van de depressie zullen van buien of regen zorgen en de temperatuur zal in een zuid westelijke tot westelijke stroming niet meer boven de 20 graden uitkomen. Het weer lijkt zich te gaan aan passen aan de kalender. We moeten immers merendeels weer aan het werk. De late vakantiegangers, die naar zuidelijke streken gaan zullen gebruind terug komen. Boven Zuid Europa hogedruk dus veel zon en hoge temperatuur. Erg warm is het ook nog altijd boven de Balkan, met name in Yoe- goslavië komt de tempera tuur dagelijks boven de 30 graden, evenals in Italië en Griekenland. In Noord-Oost Afrika blijft het maar regenen. Op satel lietopnamen is goed te zien dat de Nijl veel water erbij heeft gekregen. Vooral bo ven Soedan zijn grote witte plukken wolken te zien, het geen nog altijd duidt op zeer slecht weer. Bij ons dus vanaf zaterdag koeler en wisselvalliger, niets aan te doen. Donderdag 18 augustus 14.00 uur: Kaartrruddag Soos bij cafetaria De Berken. Donderdag 18 augustus 20.00 uur: Ledenvergadering Zonnebloem Ons Gebouw. Zaterdag 20 augustus 20.00 uur: Philips Moving Sound Drive in show De Klaveet. Zondag 21 augustus 20.00 uur: Disco De Klaveet. LEUSDEN - Groot Krakhorst krijgt een opknapbeurt. De pleisterlaag van het bakhuis en het gevelmet selwerk van de schaapskooi moe ten hersteld worden. Verder heeft de varkensschuur een nieuwe dak goot nodig en is het leggen van een dram noodzakelijk. De hilt van het hoofdgebouw moet ook hersteld worden. De kosten van de renovatie, be doeld om vervolgschade tegen te gaan, bedragen 11.200,- gulden. Het geld kan volgens het college van Burgemeester en Wethouders voor een deel komen uit de reserve onderhoud gebouwen. LEUSDEN - In een woning aan de Waterjuffer in Leusden is maandag op klaarlichte dag een poging tot inbraak gepleegd. De eigenaar van de woning, Leusdenaar K., ont dekte 's avonds omstreeks 18.00 uur enkele krassen op het kozijn van het keukenraam. Nadere inspectie van de woning leerde dat de schuifdeur naar de tuin wat moeizamer open ging dan normaal. De bewoners waren de gehele dag afwezig geweest. Er wordt mets vermist. Door de omroepinstallatie klonk de waarschuwing: „Iedereen moet zijn fiets op slot zetten". Klein man neke komt naar een hulpvaardige jongere toe: „Meneer, ik weet met wat ik doen moet?" „Wat is er dan?". „Ik moet mijn fiets van jullie op slot zetten, maar dat kan ik niet" „Wat is er dan mee aan de hand?" „Ik heb mijn fiets niet bij me". KNUTSELTENT Terwijl de afbouw van het huis nog plaats vond, werd hier en daar ook de inrichting van het pand al ter hand genomen. altijd maar zagen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties jVoor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur [voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 Uur [Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: jKls abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan jkontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag [jussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u |Rontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u i nabestellen (met uitzondering van archief- en historische i foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum, Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. En een hapje tussen het werk door, dat wil er ook wel in. honderd kinderen ieder een stuk hadden, hetgeen lang niet genoeg was, hadden de vrijwilligers zich „in het zweet des aanschijns" ge werkt. Roy Robbemond, even uit blazend, verzucht dat het nu be haalde aantal inschrijvingen, weer hoger dan voorgaande jaren „the absolute limiet" is. Wie op het terrein rondloopt krijgt de indruk dat er ook niet meer kmderen tussen de zes en twaalf jaar kunnen zijn in Leusden. Hetgeen een vergissing bleek, zo dra je m winkelcentrum de Biezen- karnp kwam, waar de handel door kinderen in dezelfde leeftijd nog floreerde. BEWAKING Nadat de eerste mooie stukken zijn bemachtigd ontdekken de kin deren snel dat er een paar cirkus- gasten waren die in het wachten achter de dranghekken met uitge stoken armen en „Hier Hier" schreeuwend, geen zin hadden. Bewaking van de verworven bouw materialen bleek noodzakelijk. De wacht wordt hier en daar betrok ken door meelevende moeders en vaders die, in tegenstelling tot vori ge jaren, moesten afwachten. De houtberg slonk snel. Een aantal kinderen maakten zich zor gen, ze hadden weinig platen en veel kleine stukjes. Ze wisten niets van de meuwe strategie. Er kwam nog veel meer hout, voor straks en de volgende dag. SPLINTERS Om vijf over tien meldde zich de eerste gewonde bij de EHBO-post in een van de drie legertenten, waarvoor het te hopen is dat het kregen. De verdere dag hielden zij zich zeer frequent bezig met splin ters, blauwe duimnagels, spijker- wonden en wesperisteken. Om kwart over tien klonken de eerste hamerslagen. Om 11.00 uur was het eerste hout verdeeld en was het hamergetik als een doorlo pend mitrailleurvuur de rest van de dag te horen. Iedereen had zijn handje spijkers gehaald en slim merikken met ervaring van vorig jaar, alvast twee. Om elf uur zat het eerste dak al op een hut, maar was het grootste gedeelte van het bouwdorp nog bezig met de fundering. Een enke le ouder kon het toch weer niet laten. Zij timmerden „even alleen de zware stukken". Van jaloersheid op die hulp was echter geen spra ke. „Die kinderen kunnen het ze ker nog niet zelf' zei de zes-jarige Paula. Een man stond buiten de omrastering enthousiast aan te moedigen; „Wil groep 12 op zijn spijker letten". De vrijwilligers kre gen de eerste problemen te ver werken. „Meneer, we knjgen de palen niet in de grond". „We heb ben onze hamer gebroken". „We krijgen een spijker er niet uit". Kortom, het cirkus was op gang. De berg afvalhout was veront- istend veel kleiner dan vong jaar. sn nieuwe tactiek van coördinator ugd-en-jongerenwerker Roy jbbemond, maar dat wisten de Wieren niet. Het „AANVALLEN" leerklonk, maar helaas, de nieu- e tactiek voorkwam ook een brrrüoop op de berg, waarbij ster- li jongens, en vaders, de beste -uken wisten te bemachtigen, het hout stonden dranghek- Het hout werd uitgedeeld enkele van de bijna dertig villige jongeren die in deze gk het „cirkus draaiende moet Dat betekende aanpak- i een goede plank, of beter een pallet, werd losgetrokken een verlangend .jaaah", on- deliijk gevolgd door „meneer, lieer, meneer" uit tientallen |iden. Heel snel bleek dat „me- 1 en soms het „mevrouw" te Het werd gewoon „Hier Hier r Hier". De uitdelers voelden zich nds" aangesproken, maar het erger dan het was. Een van de rsterkste en grootste „honden" onverwacht op een fluitje... als gevolg een onmiddellijke "dse stilte". RZOEKNUMMERS atuurlijk ging ook het uitdelen „goud-eerlijk". De grootste eeuwers met de langste armen >g meer en eerder dan de be dden zesjarigen die geduldig beurt afwachtten. Maar het zonder twijfel een stuk eerlij- „Verzoeknummers" werden jd en wijle ingewilligd. „Mogen tlstublieft ook een pallet", zelfs deintjes kenden snel de bena- j voor een kant en klare vloer mur van hun hut. De niet zo een kregen af en toe een zwaar „thuis" bezorgd en er werd op :ers en splinters gewezen. ar, voordat vier- Gezien de naam van dit pand lijkt het niet verstandig, hier onaangekondigd binnen te treden... veel hoge vlaggemasten, waaraan crêpe papieren wimpels. „En als het regent wordt dat vies, maar dat is niet erg want daar wordt de hut nog mooier van", verklaarde Wen dy. De eerste hutten krijgen na men, „De vier helden", „the Adema Kids" en de voorlopig allermooiste ,,'t Vijftallige grassprietje". Verder, in het kader van de cir- kusopdracht, veel „kassa's", een hamburgertent van een bekend Amerikaans merk, een leeuwekooi en een leeuwehok. Tegen het ein de van de eerste dag komen veel moeders de resultaten bewonde ren. „Het is nog niet af. Daar moet nog even zo en dan moet dat dicht en dan hier nog iets" hoor je uitleg gen met het enthousiasme van een architect met een plan. Een jongen gooit bij het naar huis gaan een papier weg. Het blijkt een „werktekening" voor een woonwa gen te zijn. „Moet je dat niet meer hebben?" „Nee, ik had heel ander hout". VERFRAAIEN Dinsdagmorgen om negen uur, staan de kinderen opnieuw te wachten achter de dranghekken rond de houtberg. Het heeft geluk kig niet geregend. „Maar dat had die mevrouw in de tent gisteren toch gezegd". Zodra de uitdeling heeft plaats gevonden worden bouwplannen herzien. Hier en daar komt nog een afzetting voor een tuintje, een twee de verdieping, een aangebouwde serre of wordt radicaal overnieuw begonnen, omdat dat nieuwe stuk beter onderin pastte. Opvallend veel kinderen komen deze tweede dag met spullen om het huis te verfraaien; verfpotten, gordijnen, kleden, bloemenvaasjes met bloemen, posters. Met een vooruitziende blik voor de kinder- markt begint er een aan een ver koopkraam en een ander maakt alvast de prijskaartjes. De afron ding van de bouw is het begin van de bewoning. Maar in het Lockhor- I sterbos heeft lang met iedereen trek. Het is de bedoeling daar 's middags spelletjes te gaan doen. Hele leuke. Volgens een paar jon gens „kun je het hele jaar spelletjes doen, bouwen is maar één keer".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3