iscussie over subsidie voor woningen 't Ruige Veld nog niet afgerond en nijlpaard theemuts' Asschatterweg wordt verbeterd jkheden nieuwe liet bedrijfsleven Ibsidie voor culturele raad lijkt zeker tookmg' zaterdag geopend DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 daarachter dienen plaatselijk be perkte gedeelten voor het vrij par keren gereserveerd te blijven, tus sen kolommen van bovengelegen kantoren. VERKEER heeft vooral een toegangsfunctie tot het nieuwe plein vanuit het oos ten en vanuit het westen. Aan beide zijden van het plein dienen stal lingsmogelijkheden voor fietsen gemaakt te worden. ONTWATERING len van een compositie gemaakt. Dit gebied zal gelijktijdig met de rest van H2 worden ontwikkeld. PLANNING De expositie over het stede bouwkundig plan is geopend op 17 augustus vanaf 19.30 uur en verder op alle werkdagen van 18 t/m 26 augustus tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Alle inspraakreacties worden verwerkt m een inspraak verslag, dat samen met het stedebouwkun dig plan wordt besproken m de vergadering van de commissie OW/RO op 6 oktober. In de raads vergadering van 27 oktober zal het stedebouwkundig plan worden vastgesteld. Na de vaststelling van het stede bouwkundig plan start het overleg over de verwezenlijking van het plan. EUSDEN - De vergadering van de commissie Welzijn van Semeente Leusden trok op maandagavond 15 augustus de Üge publieke belangstelling. Het behoud van een „kinderlij - I intocht van Sinterklaas, de lastige uitwerking van het eatieplan, ook moeilijk plannen in 't Ruige Veld en vertrou- krijgen in het nieuwe programma van de Culturele Raad, lover ging het vooral. Niet in de laatste plaats droegen ble belanghebbenden ertoe bij, dat de vergadering nuttig uteressant werd. I eerste onderwerp betrof de iiénng van de mtocht van St. kas. Sinds 1984 krijgen de Ha- fiof en de Biezenkamp subsi- p basis van 50% van de kosten i maximum van 2500,-. De gemeente verwacht dan een feest, dat niet alleen van commercieel belang is. Voorzitter Evelien Blom (CDA) stelde de heer Van Schaaik m de gelegenheid namens de winke liersvereniging te spreken. Hij be nadrukte dat de door de winkeliers georganiseerde intocht behalve een commercieel ook een sociaal karakter draagt. Om die reden vroeg hij aan de gemeente uiterst dringend garantie er gezamenlijk voor te staan. De commissie vond er het volgende van. Lily van Ameron (WD) was voor structurele steun, omdat zowel kin deren als bejaarden iets aan de mtocht hebben gehad. Harm Offe- reins (GPV/SGP) zag het als een commercieel gebeuren en was te gen. Wil van der Kar (CDA) wilde de winkeliers niet alleen laten op- ofin 't Ruige Veld wel de juiste woningen worden gebouwd, wordt steeds nijpender Naar al enige jaren en bleek, is er vooral behoefte aan goedkope premie-huurwoningen. De huizen die momenteel worden uwd vinden onvoldoende aftrek, zo is gebleken. De commissie sprak hier weliswaar haar verontrusting uit, maar zag ook geen onmiddellijke oplossingen (archieffoto Leusder Krant). draaien voor wat een kinderfeest is. Ineke Janssen (PvdA) zag het als een commercieel gebeuren en een volksfeest, was voor subsidie, maar vond het dreigement van de win keliers de vorige keer vervelend. Ben Stoelinga (Leusden '85) was tegen, omdat bij meer winkeliers de kosten kunnen worden gedrukt. Een dreigement konden ze volgens hem en ook Ep Oostra (D'66) met maken. De laatste was ook tegen subsidie, maar niet tegen een maxi male vergoeding van 2500,-. Van wege het commercieel gebeuren en de publiciteit stelde hij voor 40% in plaats van 50% te vergoeden. De voorzitter concludeerde, dat met deze vier tegen twee mtslag de prioriteit van het kinderfeest bleef gehandhaafd en stelde naar aanlei ding van deze discussie een voor stel in het vooruitzicht. RECREATIE Bij de discussie over de notitie „Recreatiebeleid gemeente Leus den" werd een zestal discussie punten besproken, te weten: 1. af leiding van de recreatie-druk van de bosgebieden naar de Stompert en de randzone ten zuiden en oos ten van Amersfoort; 2. in de randzo ne (vooral het deel Arnhemseweg tot de Randweg) semi-intensieve recreatie stimuleren, zoals wande len, fietsen en picknicken en stich ting van een „verblijfstuin", een volkstuin met huisjes; 3. hoogwaar dig verblijfsrecreatieproject, zoals een bungalowpark met voorzienin gen bij de Bameveldse beek; 4. kamperen bij de boer; 5. stichting van een of meer kampeerterreinen en 6. stichting van een sterk VW. Lily van Amerom was voor volkstuinen, tegen een „verblijf stuin", vond het bosgebied alleen op zondagmiddag tussen 2 en 5 druk, was voorstander van wande len, fietsen en picknicken, stemde voor het kleinschalige kamperen met losse plaatsen bij de boer, had wegens een gemis aan toeristische informatie behoefte aan wat meer VW-activiteiten en vroeg tenslotte om brede fietspaden. Breed ge noeg om moeder en kind en een passerende fietser naast elkaar te laten fietsen. Harm Offereins be aamde dat, door te wijzen op het gevaar van smalle fietspaden („kerkepaden") met bromfietsers. Verder hechtte hij meer belang aan eigen gemeentebeleid dan zich in te laten met de Stompert, een mili taire en provinciale aangelegen heid. Hij was voor het gebruik van de randzone, tegen een verblijfsre creatieproject en voor kamperen bij de boer, als die mee willen doen en er spelregels komen en tegen de stimulering van een VW, tenzij de bedrijven daar het belang van inzien. Wil van der Kar legde de nadruk op het unieke fietsgebied met mo gelijke doorsteekjes en op liever lange dan brede fietspaden. Zij vond het bosgebied uitgeleefd en kaal geworden door teveel men sen, was voor het kleinschalige kamperen bij de boer en tegen een bungalowpark en dergelijke. Bo vendien achtte zij de behoefte aan volkstuintjes momenteel klem, om dat volgens haar informatie er geen wachtlijst meer is. OPENSTELLEN Ep Oostra zag een mogelijkheid tot drukverlichting, door de militai re gebieden de Stompert en de Leusderheide m het weekend open te stellen. Volgens hem zou dat elders al lang gebeuren. Hij was tegen verblijfstuinen en voor volkstuinen, voor extra fietspaden, hoopte op weinig belemmering van de hogere overheden bij het ontwikkelen van kampeermoge- lijkheden bij de boer en wees ten slotte een sporthuiscentrum, extra toerisme en een VW af. Ben Stoelinga adviseerde een voorzichtig beleid ten behoeve van de eigen bewoners: geen druk ver groten en geen toerisme aantrek ken, geen verblijfsrecreatie en bungalowpark. Ten westen van Amersfoort waren volgens hem ge noeg voorzieningen. Voor het kam peren bij de boer achtte hij het in tact laten van het mooie landschap van groot belang. Een caravanstal ling en plaatsen voor hengelsport- liefhebbers waren zijn wensen. Ineke Janssen vroeg zich af, hoe veel anderen op ons gebied re creëren. Zij zou de Lokhorsterweg willen afsluiten voor intensieve re creatie. Verder was zij voor uitbrei ding van volkstuinen m de randzo ne en voor kleinschalig kamperen bij de boer, maar tegen verblijfstui nen, een bungalowpark en een sterker VW. Ook bepleitte zij het aanleggen van fietspaden in die richting, waardoor de Treek kon worden ontzien. De voorzitter voegde eraan toe, dat de Treek is te ontlasten door de Stompert open te stellen, dat het toerisme m het kleine kamp Wa terloo en aan de Buurtweg terecht kan en dat, gelet op de leuke opzet in Woudenberg, een eventueel sterker VW het moet hebben van particulier initiatief. HUISVESTINGSPLAN Aangezien het volkshuisves tingsplan vanwege de vakantie nog niet af was, werd er alvast gedis cussieerd naar aanleiding van een korte notitie. Het probleem is, dat de woningen niet vlot weggaan. Er zouden onder meer nog 15 pre mie-B woningen te koop zijn. Ep Oostra vroeg zich af of er dan wel voor de juiste doelgroep wordt ge bouwd. De voorzitter vond dat ook een grote zorg voor de gemeente, bij meer dan 1000 woningzoeken den. Eerder waren de duurdere wo ningen er dan ook al uitgehaald. Maar het plannen bleef volgens haar moeilijk. Een derde van de oorspronkelijke aangemelde wo ningzoekenden was volgens haar om wat voor redenen dan ook van de wachtlijst verdwenen. Ben Stoe linga vroeg vervolgens, waarom, volgens zijn informatie, woningzoe kenden het inschrijvingsnummer van hun kavel soms met aan de weet komen. Volgens de voorzitter krijg je die informatie niet „op" huisvesting, maar „boven". OUDERENBELEID Een ander onderwerp was de subsidie ouderenhuisvestingsbe- leid. Het gaat om een financiële bijdrage aan de Woningstichting Leusden ten behoeve van de reali satie van een lift installatie in een nog te bouwen flat van vier hoog met 33 wooneenheden in 't Ruige Veld. De voorzitter merkte aan sluitend op, dat nu 13% van de Leusdenaren tot de categorie ou deren behoort en in het jaar 2000 26%. In het kader van het „flankerend ouderenbeleid" zou het dan straks de taak van de gemeente worden om voorzieningen voor ouderen te treffen, waardoor die zo lang mo gelijk in hun eigen omgeving kun nen blijven wonen, mede dankzij het Kruiswerk en de Gezinszorg. De speciale voorzieningen zijn: bredere toegangsdeuren naar het trappenhuis, bredere binnendeu ren en kozijnen, extra groot toilet en badkamer, schuifpui, waardoor er een slaap-ziekenkamer ontstaat en liftinstallatie. Haar pleidooi voor die subsidie van 2000,- per wo ning werd van een aantal kantteke ningen voorzien. Harm Offereins sprak van een ad hoe beleid en vroeg zich af of je allerlei zaken met 2000,- kon af doen en of de huidige ouderen wel alle mogelijkheden kenden. Lily van Amerom en Ep Oostra hadden vooral grote moeite met het idee, dat bewoners ook subsidie krijgen, als ze het kunnen betalen. Ben Stoelinga wilde liever de kwaliteit in de huurprijs verdisconteren dan zo ingaan op „vergaande vergrij zing". Wil van der Kar, die voor subsidie was, dacht met name aan leeftijdscategorieën, om te begin nen bij 75-jarigen en dan verder naar beneden toe voorzichtig af zakken, afbouwen. Ineke Janssen, die daar ook was, voegde toe, dat het er verder met toe deed, welke voorzieningen ouderen gewend v/aren. De voorzitter merkte verder op, dat het „contingent" in ieder geval moet worden ingevuld, voor dat het volkshuisvestingsplan klaar is. En haar antwoord op een vraag van de belanghebbende mevrouw Aukes, die vroeg of andere voor zieningen nog van toepassing wa ren, zoals een cv met grote capaci teit en warm water van maximaal 60 graden, was duidelijk. Die waren eerst wel en nu niet meer gekop peld aan die 2000,-. CULTURELE RAAD EN DE KORF OOK APART De voorzitter sprak bij het onder werp subsidie Culturele Raad Leusden weliswaar van een heel stuk leesvoer, maar wilde geen dis cussie over het beleid voeren, mede omdat het cultuur- en kunst beleid nog aan de orde moet ko men. De vraag aan de commissie was of zij akkoord gingen met de subsidie van 18.000,- aan de Cul turele Raad. Harm Offereins ging wel ak koord, maar vroeg zich af, hoe men met het resterende bufferkapitaal omging. Ben Stoelinga betreurde het over het beleid niets te mogen zeggen en nam een open standpunt m. Wel signaleerde hij naar aanlei ding van problemen met de hum- van de Korf, dat de dorpshuisfunc tie in gevaar dreigt te komen. Nu eens gaat de sport en dan weer de commercie voor. Ep Oostra, die voor was, had moeite met ja zeggen tegen een bedrag zonder besproken beleid. De voorzitter verduidelijkte, dat niet zozeer onder anderen de Cul- turade en Leusden 1200, als wel het nieuwe programma van het ko mende seizoen geldt als onderbou wing. Daarna gingen PvdA, WD en CDA akkoord. Verder bena drukte de voorzitter een groeipro ces en zegde toe met de Culturele Raad over het bufferkapitaal te praten en beloofde Ben Stoelinga zijn signaal als apart punt te behan delen. Overigens zou volgens haar tij dens het overleg tussen B W en het bestuur van de Raad het pro bleem met het gebruik van de Korf ook aan de orde komen. Dit tot grote tevredenheid van de voorzit ter van de Culturele Raad, me vrouw Haselhoff. kin, 1st g' is de naam van de nieuwe winkel van Ellen en Peter Graas op de Biezenkamp 13. Waar de naam ijst naar een mogelijk wat beperkt assortiment, wijst een bezoek aan de winkel anders uit: de bezoeker icht menige - prettige - verrassing. Om verkeerstechnische rede nen blijft het verkeer in het ont werp gebruik maken van de be staande aansluiting met de Burg. van der Postlaan. Een nieuwe aan sluiting nabij de Korf stuitte op gro te problemen. Stedebouwkundig is daarop ingespeeld door tussen de kantoren en de woningbouw een royale boulevard-achtige ruimte te ontwerpen, die de automobilist be geleid naar de parkeerkelder of naar de daarbij gelegen boven grondse plaatsen. Hij ziet daarbij de halfronde terrassenbebouwing in beeld waarachter zich het nieu we plem bevindt. De Smidse is met deze „boulevard" verbonden. Om zo min mogelijk verkeer via de Ha- mersveldseweg te laten verlopen, wordt de Dissel rechtstreeks door getrokken m het plangebied en via de andere wegen verbonden met de Van der Postlaan. Het prmcipe van zoekroute is over het cjehele plan gehandhaafd. De fietsroute ten zuiden van de Koningshof is gehandhaafd. Over wogen wordt om een busroute hiermee te combineren. Een twee de fietsroute is gelegen op de grens tussen Hl en H2. Deze route In het totaal is ongeveer 2.000 m2 oppervlakte open water m het to tale plangebied H2 opgenomen. Het grootste deel daarvan bevindt zich ten zuiden van de lijn Claren- burg/Koningshof. Door vijvers m plaats van sloten toe te passen wordt de oeverlengte aanzienlijk beperkt. PARKJE Ten zuiden van de lijn Claren- burg/Koningshof is een ruime half cirkelvormige bebouwing van luxe appartementen opgenomen, die het totale centrum aan de zuidzijde afrondt. Aan de voorzijde bevindt zich een ronde vijver met bomen en parkeerplaatsen; aan de achter kant ligt een parkje met water en groen, dat van de weg is afgeschei den door een rij duurdere wonin gen type twee-onder-een-kap. De extra kwaliteit in ruimte en bebou wing maakt enerzijds hel wonen en anderzijds het vertoeven aantrek kelijk. Óp een directe manier wor den de „Boulevard" en de „Kerk straat" door de halve cirkel tot de- Belangstellende inwoners van Leusden konden gisteravond in het gemeentehuis terecht. Daar gaf de architect een toehchting en kon men het plan en de maquette nader bekijken. kikker. Theemutsen in de vorm van een pinguin van een halve meter hoog, een zeer uitdijend nijlpaard of van ^en 'idote' poes. Complete theeserviezen, gebaseerd op de vorm van een witte kool, dan wel van een friese koe. De bijbehoren de oven-want is tevens een hand- pop. Veel chroom. Pannesets waar van de pannen per stuk worden verkocht en de allerkleinste, zon der deksel f 129,-- kost. 'Keukenap- paratuur' voor het maken van pas ta's, spaghetti, coctails, milkshakes en om ijs te vergruizen dan wel fruit te persen. Slechts een klein aantal artikelen behoort niet tot de eigen collectie. 'Het is de bedoeling in de prak tijk te bekijken welke woonasse- coires we bij onze collecties opne men, na het bezoeken van de inter nationale beurzen en het afwachten van de eerste reacties', zegt Ellen Graas. Haar winkel zal 'bemand' worden door drie vriendinnen in wisseldienst, omdat zijzelf veel beurzen bezoeken. Bijvoorbeeld de komende najaarsbeurs, waar ze een meuw winkelwagentje introdu ceren 'waarmee ze de noviteiten- prijs gaan winnen'. Een bood schappentas op wielen, waarin een koelgedeelte en waarop je kunt uitrusten wanneer je niet zwaarder dan 160 kilo bent. 'Coocking' gaat op zaterdagmor gen voor het publiek open. En de mensen die de afgelopen dagen hun neus tegen de kleine etalageruit hebben gedrukt, heb ben nog lang niet alles gezien... LEUSDEN - Het College van Burgemester en Wethouders zal de commissie voor ruim telijke ordening en openbare werken voorstellen om het wegdek van de Aschatter- weg, zowel binnen als buiten de bebouwde kom, op te knap pen. Binnen de bebouwde kom komt het gedeelte tussen To- renakkerweg en Hondsdraf voor vernieuwing in aanmer king. Afwatermgproblemen op deze weg tussen Hondsdraf en Midden weg maken daarnaast het aanleg gen van een parallel riool nodig. De relatief lage ligging van de weg en gebrekkige afvoer van de aanwezi ge kolken zijn de oorzaak van de slechte waterafvoer. De hele operatie zal 402.000 gul den gaan kosten. De financiën ko men uit de post vervanging riole ring Asschatterweg en uit het on- derhoudsfonds voor de wegen. WEGDEK Buiten de bebouwde kom wil het college het gehele wegdek dras tisch aanpakken. Door de jarenlan ge verkeersbelasting is de kwali teit van de wegverharding flink af genomen. Het wegdek vertoont zelfs scheuren en metingen heb ben aangetoond dat de wegge deelten waar geen scheuren te zien zijn er met veel beter aan toe zijn. De oude verharding wil men weg laten halen en vervolgens la ten opvullen. Verder is het bedoe ling dat de hele weg een verstevi- gingslaag krijgt die zal variëren tussen 4 en 7 cm. Ook hier laat de ontwatering te wensen over. Waterschap en Staatsbosbeheer zullen dit onder handen nemen. Goede waterafvoer zal de levensduur van het wegdek aanzienlijk verlengen. De kosten van dit deel van de renovatie be dragen 720.000 gulden en kunnen gedekt worden door het onder- houdsfonds voor de wegen. [SDEN - In winkelcentrum Biezenkamp gaat aan- inde zaterdag 20 augustus tien uur een nieuwe, bij- iere winkel open: 'Coo- l'. De meest eenvoudige ichrijving van het assorti- it is 'huishoudelijke arti- >n', maar dan wel voor shoudens van een bijzon soort. De nieuwe winke- zijn Ellen en Peter Graas, usieve importeurs van de a Louis Blok b.v..De win- in de Biezenkamp is te vens showroom voor de onge veer driehonderd detaillisten, die een gedeelte van het tota le assortiment voeren. Ellen Graas omschrijft haar wa ren als 'nuttige functionele, mooie cadeaux voor keuken en wonen'. Het goedkoopste artikel kost f 3,--, het duurste f 300,-. Opvallende ar tikelen zoals ovenwanten in eige naardige vormen, bij voorbeeld die van kokshoofden, krokodillen, ko len, druiven en vissen. Theepotten in de vorm van een brandweerman, een ober, een tangodansers, of een De Asschatterweg wordt, als de gemeenteraad akkoord gaat, verbeterd. Dat gebeurt zowel binnen als buiten de bebouwde kom (archieffoto Leusder Krant).

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5