Boeiende wedstrijden bij ouverture van jubileumtoernooi bij Lookhorst Ronde door Achterveld Programma voor vandaag en morgei Gebak van jarige voor alle toeschouwers: Topsporters 'aan de slag' Lookhorst op radio en TV stadsomroep Extra grote tapijttegels in paviljoentent bij Lockhorst Titelstrijd bij Nieuw Hagenauwe LEUSDEN/ACHTERVELD - De Profronde van Nederland deed gisteren Leusdens grondgebied aan. Even na twee uur raasde het peleton door Achterveld waarna het, via Stoutenburg, richting Amersfoort en uiteindelijk nchting Huizen racete. Daar was de finish. Ondanks de aanwezigheid van verschillende ras-sprwters van vaderlandse origine, zoals Peter Pieters (Nederlands kampioen), Matthieu Hermans vijf etappe-zeges in de Vuelta) en Jean-Paul van Poppel (drie etappe-zeges in de Tour de France), was het de Belg Wim Arras, die voor de tweede maal m deze ronde een j massasprint wist te winnen. De Nederlander John Talen behield de oranje leiderstrui. LEUSDEN - Na de wedstrijden van gisteren is voor vandai donderdag 18 augustus, voor het internationale toptennistoernoi van de LTV Lookhorst het volgende programma samengesteld: Halve finales en enkelspel: 1. Mark Koevermans - Karei de. Muynck, 2. Paul Haarhuis - Menno Oosting. Dubbelspel: 1. Koevermans/Nyborg - De Muynck/Van Langendonck, 2. Oosting/Nijssen - Feenstra/Haarhuis. Aanvang van de tweede toernooidag: 15.30 uur. De prominentenshow morgenmiddag met Ria Visser, Hein Ve| geer, Marjolein Eysvogel en Theo Meyer begint om 17.00 ui^ waarna de finales beginnen van het jubileumtoernooi. LEUSDEN - Morgenmiddag van 17.00 tot 18.00 uur zal zoals eerder gemeld ter gelegen heid van het toptennistoernooi van de jubilerende vereniging Lookhorst een showpartij wor den gespeeld, waaraan de top sporters Hein Vergeer, Ria Visser, Marjolein Eysvogel en Theo Meyer zullen deelne men. Hein Vergeer is meervoudig Nederlandse schaatskam pioen, werd 2x Europees kam pioen en 2x wereldkampioen Ria Visser is ook meervon-ei dig Nederlands schaatskam pioen en pakte de zilverei plak op de 1500 m op de Olym pische Spelen in 1980 in 1 Placid. Marjolein Eysvogel is aan voerster van het Nederlands dames-hockeyteam, dat vie jaar geleden Olympisch gou< won in Los Angeles. Amersfoorter Theo Meije werd tweede op de WK judo i zijn gewichtsldasse en wa éên van de eerste Nederland se Olympische deelnemers die zeker was van deelnairt aan de Olympische Spelen i: Seoul. LEUSDEN - Vandaag, mor gen en zaterdag worden van 17.00 tot 19.00 uur flitsen uitge zonden op de radiozender va Stadsomroep Amersfoort de 108 FM-meterband. De televisie van dezelfd omroep maakt morgen, vtt dag 19 augustus, opnamen va het toernooi van de LTV Loei horst. Deze zullen worden u gezonden tussen 19.00 en 20.0 uur op donderdag 8 septetf ber. LEUSDEN - Met een gigantische taart en vier enkelspelen, die in totaal bijna zeven volle uren in beslag namen, is gister avond op het professioneel ingerichte centre court in het Bur gemeester Buiningpark het driedaags internationaal toernooi van de jubilerende tennisvereniging Lockhorst van start ge gaan. Het werd een glansrijke ouverture van een evenement in een passende ambiance, waarin de ruim gevulde tribunes het decor vormden van een interessante serie wedstrijden. won tenslotte de tweesetter ms cijfers 6-4/6-2. SPECTACULAIR Invaller Mark Koevermans, 20-jarige, mocht het in de d< partij opnemen tegen de jony t onervaren Zweed Peter Nijbon Gothenburg. Koevermans wai de al in de eerste set moeite over zijn tegenstander heen. Ste passeerslagen van Koeverman zwak serveren, alsmede een 9 dubbelfouten van de Scandinj brachten de cijfers 6-1 op het b Op regelmatige wijze brach man uit Bergschenhoek ook tweede set op zijn naam (6-3) de spelers komt de eer toe te ten wat het publiek ondanks krachtsverschil verwacht: spe culair werk, als zich daartc* gelegenheid voordoet. Daa< hadden wij graag nog veel r gezien deze middag en avond SLUITSTUK De slotpartij op deze dag v feite de minst interessante. Ti 23-jarigen stonden tegenover kaar: de Belg Karei de Muync^ Tom Nijssen uit Sittard. De 1 won vorig jaar in Tokio het he dubbel met de Australiër Br: rick Dyke en dit jaar in Mett Navratil. Hij bond de strijd aai gen de nummer één van Be) tweevoudig kampioen aldaar K de Muynck in een partij, die l anderhalf uur zou duren en we hoogtepunten kende. De kwam met 4-1 voor in de eerste maar Nijssen vocht terug tot Toch kon hij na ruim drie kwa: spelen niet verhinderen, dat Muynck met 6-4 aan het lan; eind trok. In de beslissende tweede set serviceverlies te noteren in dei de, vijfde en zesde game. Ti maal won de Belg vervolgens een love game, waarna hij ma loos het duel met 6-3 afsloot. Het pubhek volgde de wedstrijden met belangstelling; ook op de ere-tribune waar, zoals op deze foto te zie: naast de burgemeester en zijn echtgenote, ook een aantal plaatsehjke pohtici had plaatsgenomen. De meuw ontworpen tegels zijn inmiddels in de paviljoentent gelegd. ACHTERVELD - Piet van Heugten heeft speciaal voor het L.T.V.-Lockhorst-proften- nistoernooi te Leusden, dat op het ogenblik wordt gehouden, een tapijttegel ontworpen, in LEUSDEN - Zondag vindt de af sluitende wedstrijd plaats voor het clubkampioenschap 1988, catego rie springen van de ponyclub en rijverenigmg „Nieuw Hagenauwe". In de B-klasse spitst de strijd zich toe tussen de dames C. de Ridder, M. Buhrman en N. v. Ee. de unieke afmeting van 2 x 1 m. Deze zijn in de grote pavil joentent van 500 m2 gelegd. Piet van Heugten, en vele anderen uit de tapijtwereld, vinden dat een los te leggen tapijttegel van twee bij één meter, vele voordelen heeft voor tijdelijk gebruik in grote ruimtes ten opzichte van een tapijttegel van 50 x 50 cm. Ook zijn er nu los te leggen tapijtte gels van 100 x 100 cm. De kleuren die Piet van Heugten voor het 25-jarig jubi leum van de tennisvereniging heeft vervaardigd, zijn blauw en grijs. Outsiders zijn J. Deibert en I. Keddeman, die nog voor een ver rassing kunnen zorgen. In de L-klasse zijn de dames v.d. Kolk, Keddeman en Voskuilen aan elkaar gewaagd. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Haarhuis mocht het toernooi openen tegen de 21-jarige Hilver summer Christiaan Feenstra, acht ste op de nationale lijst, die twee jaar geleden Nederlands kam pioen werd op de Metz-banen in Scheveningen door een overwin ning op Huub van Boeckel. matchpoints. Haarhuis vocht even wel als een leeuw terug en won alsnog de game. Toen Feenstra vervolgens in de tiende game weer twee match points verloor en de score op 5-5 werd bepaald groeide Haarhuis naar grote hoogte. Hij won de twee- Concentratie aan het net. de set daarna vrij moeiteloos met 7-5. In de derde set, die aanvankelijk redelijk gelijk opging, liet Haarhuis driemaal een love game noteren en dat zou psychologisch de gena deklap worden voor de Hilversum mer, die bij de stand 5-2 nog kans zag twee matchpoints te elimine ren, maar daarna met een love game de set aan zijn tegenstander moest laten (3-6). Bijna twee uur hadden de kem phanen in dit openingsduel op het gravel gestaan. Een dankbaar ap plaus werd de beloning voor een boeiende tweestrijd vol variatie en fantasie. TWEE SETS Na deze tijdverslindende seance meenden de tegenstanders in de tweede partij, Nederlands titelhou der Menno Oosting (24) en zijn vier jaar oudere opponent Jan van Lan gendonck het tijdverlies in het toernooi terug te moeten brengen. Ruim een uur hadden zij nodig om de partij tot een beslissing te brengen. Oosting maakte het kar wei in twee sets af. In de eerste kwam hij snel tot een 4-1 voor sprong, waarna de Belg, die overi gens wel goed was voor vier aces, nog verrassend op gelijke hoogte kwam. Oosting hervond zich daar na snel en sloot de set winnend af (6-4). In de tweede set spartelde Van Langendonck aanvankelijk met de moed der wanhoop tegen. Hij bracht het tot 1-2, maar toen was voor hem het feest afgelopen. Oos ting kwam superieur terug, liet driekeer een ace aantekenen en Bij een verjaardag hoort gebak. Daarom waren de organisatoren van het jubileumtoernooi op de ge dachte gekomen om door bakker Everhard van de Hengel een taart van enorme afmetingen te laten vervaardigen, die door burge meester Panis en zijn echtgenote werd aangesneden. De vele hon derden toeschouwers op de tribu nes kregen een ferm stuk van de zeer smakelijke tractatie gepre senteerd. Tevoren had Leusdens eerste burger de 25-jarige tennisvereni ging gelukgewenst. Hij sprak van een levenskrachtige sportclub, die in een kwart eeuw van 40 naar 850 leden is gegroeid. Complimenten maakte de heer Panis aan het adres van de heren Ams Weerstra en Piet van Eysden voor de voortref felijke organisatie en de fraaie toernooi-accommodatie. WIJZIGINGEN Als speaker fungeert tijdens het toernooi NOS-verslaggever Heinze Bakker, zelf ook lid van de LTV Lockhorst. Hij sprak een welkomst woord tot de vele belangstellenden en stelde met genoegen vast, dat zich daaronder vrijwel het voltalli ge college van B. en W. bevond, alsmede tal van raadsleden. Met minder genoegen moest hij melding maken van het feit, dat er wijzigingen waren gekomen in de aanvankelijk geannonceerde spe lersgroep, Paul Dogger had moe ten afhaken wegens een schouder blessure en de Zweed Fredrik Waern bleek een dubbele af spraak te hebben gemaakt, waar door hij de reis naar Leusden moest annuleren. Zij werden vervangen door res pectievelijk de 22-jarige Eindhove- naar Paul Haarhuis, vorig jaar win naar vanhet Flehite-toernooi in Amersfoort, die zijn studie econo mie voltooide in de Verenigde Sta ten, maar uiteindelijk toch liever koos voor het beroep van tennis- prof, alsmede de 20-jarige Mark Koevermans uit Bergschenhoek, een veelbelovende newcomer. Een „back-hand geslagen cross-drop-volleyom met plaatsgenoot Heinze Bakker te spreken. De openingspartij van het toernooi was meteen de fraaiste van de dag. TIJDROVEND De opening van de sene enkel spelen deze woensdagmiddag zou een niet alleen uitermate boeiende maar ook tijdrovende affaire wor den, die een buitengewoon onver wacht verloop zou krijgen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Feen stra er een walk-over van zou ma ken. Onder leiding van Dick Maus, die samen met Ron van Fraeijenho- ve onder leiding van hoofdscheids- rechter Piet Donkersloot voor een uitstekende, gedecideerde arbi trage zou tekenen, trok de zeer sterk openende Feenstra met groot machtsvertoon de eerste set naar zich toe (6-1). De Hilversummer speelde behoudend en uiterst soli de. Haarhuis daarentegen nam risi co's en moest daarvoor zijn tol be talen. Toch werd in de tweede set dui delijk, dat Haarhuis met alleen zijn les had geleerd, maar ook duidelijk alert en met meer anticipatiever mogen zijn kansen zou verdedigen. Het werd een boeiend gevecht, waarin hij begon met zijn openings service te verliezen, waarna Feen stra snel op 2-0 kwam en de histone zich leek te herhalen. Een zeer fraaie lange rallye bracht Haarhuis in de derde game terug in de race. Toch leek Feen stra na acht games bij de stand 5-3 de wedstrijd naar zich toe te trek ken, vooral toen hij bij de stand 15- 40 de weelde kende van twee

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6