rganisatie redde toernooi met root improvisatievermogen Lockhorst-loterij Winnaars Lockhorst- prijs vraag stennis in Leusden voor herhaling vatbaar: meer publiek was op zijn plaats geweest.1 i TUINCENTRUM EUROFLEUR Nog af te halen prijzen: 7 15.000 M groenplezier Leusden tel.033-940763 r- Hein Vergeer wist het publiek ruet alleen met zijn tennissen te vermaken. de open Amerikaanse kampioen schappen zelfs op losse schroe ven is komen te staan. PROMINENTEN De vrijdag die in het teken stond van de finale-partijen werd vooraf gegaan door een demonstratie wedstrijd van vier prominente sportlieden. De schaats-cracks Hein Vergeer en Ria Visser namen het op tegen de hockeyster Marjo lein Eysvogel en de judoka Theo Meyer. Dit "ardigheidje" werd een leuk schouwspel met Hein Vergeer in de rol van publieksver- maker. GROTE WERK Na deze opwarmer wa het tijd voor het "grote" werk. De heren enkel finale tussen Paul Haarhuis en Mark Koevermans moest de apotheose worden van het drie daags tennisevenement. Haarhuis had de finale bereikt via een over winning op Christiaan Veenstra en moest geven. Paul Haarhuis bleek na zijn verloren gegane voor sprong een mentale dreun te heb ben gekregen die hem in die tie break danig parten bleek te spe len. Via 7-3 trok Mark Koevermans de eeste set met 7-6 naar zich toe. De tweede set werd min of meer LEUSDEN - Tijdens de dne tournooidagen van LTV Look horst werden dagelijks tien lo ten getrokken door notaris Buters, die recht gaven op evenzoveel fraaie prijzen. -Nog niet opgehaald werden: - een all weather kleinbeeld camera (lotnr. 3110); Voorde heren dubbelfinale moest de organisatie andermaal het al eerder gememoreerde improvisa tievermogen uit de kast halen. Huub van Boeckel kon zich niet vrij maken om de finale te spelen. Chris Vermeeren was de vervan ger, die Tom Nijssen terzijde stond. Mark Koevermans, samen met Maarten Koopman, was ook in deze finale vertegenwoordigd. Na zijn winst in het enkelspel was hij duidelijk minder gemotiveerd. Het op papier mindere koppel Tom Nijssen/Chris Vermeeren won de partij, die veel te weinig hoogtepunten kende, in twee sets. 6-2 en 6-4. Tussen beide finale partijen in vond de prijs uitreiking van de en kel finale en de gebruikelijke hul diging van alle medewerkers van het organisatieteam plaats. TEVREDEN Aan Arris Weerstra, toernooi-di- - een zonnebril (lotnr. 4947); - een sporthorloge (lotnr. 0258); - twee taarten (lotnr. 0877 en 3347). Tegen inlevering van de betreffende loten kunnen de prijzen worden afgehaald op het adres Mariënhove 8 in Leusden. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 Alewijn, Boswachter 2, Leusden; 2e prijs: 100,- L. H. W. Polman, Watermolen 17, Leusden; 3e prijs: 50,- J. Sjoerds, Pr. Ir-enelaan 4, Leusden; Een blik jubileumten nisballen gaan naar: - A. Wessel-Kwaadgras, A. Buininggaarde 33, Leusden; - Paul Jan de Jong, Land weg 54, Leusden; - Mevr. Klave, Kornoelje 35, Leusden; - Wim van Dijck, v. Ey- denhof 11, Leusden. De prijswinnaars kun nen zich melden op het adres Mariënhove 8 in Leusden voor het afhalen van hun prijzen, voor zover zij dit nog niet ge daan hebben. LEUSDEN - Op vrijdag 12 augustus liet LTV Lockhorst ter gelegen heid van het toumooi en haar 25-jarig jubileum een huis-aan-huis krant ver spreiden in Leusden, Ach terveld en Stoutenburg. In deze krant kwam een prijsvraag voor, waarvan de winnaars zijn gewor den: le prijs: 250,- Danny Vergeer en Ria Visser vormden tijdens het tennistoernooi met alleen een aparte attractie, maar ook een )EN - Het prof-tennistoernooi dat ter gelegenheid van het bestaan van LTV "Lockhorst" werd georganiseerd is de nodige problemen goed verlopen. De toernooi-orga- onder leiding van Arris Weerstra, moest op donderdag Jijdag al haar improvisatietalenten uit de kast halen om het Di niet als'lachertje'te laten kwalificeren, en boeidende eerste dag van het prof-tennistoernooi in den, volgde op donderdag, onder fantastische weersom- üdigheden, weer een prachtige dag die zeker de vergelij- ig met de openingsdag kon weerstaan. Dat het echter zover ram had wel de nodige voeten in de aarde. ENSLAGEN de tegenslagen voor de orga- volledig in beeld te bren- ioeten we terug gaan naar isdag voor het toemooi: Van aanvankelijk aangekondigde mersveld was Paul Dogger le speler die zich af moest n. De 17-jarige Amsterdam had te kampen met een derblessure. Zijn vervanger jauw gevonden in de per van Mark Koevermans. De was echter nog met op want ireed Fredenk Waern bleek aam ook al te hebben ver in aan een ander toemooi, elijk met het spektakel in en plaatsvond. Paul Haar- Dleek later een meer dan effelijke vervanger te zijn. de eerste halve finale parti onderdag hadden Paul Haar- en Menno Oosting zich ge- andermaal sloeg het noodlot oor de toemooi-orgamsatie. o Oosting had zich eerder dag tijdens een training zo- geblesseerd aan zijn rug dat hij noodgedwongen verstek moest laten gaan. Zodoende kwa lificeerde Paul Haarhuis zich vrij eenvoudig voor de finale van vrij dag. Oosting die samen met Tom Nijssen een koppel zou vormen in het heren dubbelspel kon dus niet spelen. De orgamsatie kon dankzij de inspanningen van vooral Piet van Eysden een zeer aanspre kende vervanger presenteren. Niemand minder dan Nederlands beste dubbelspeler Huub van Boeckel kwam het deelnemers veld completeren. Peter Nyborg, die ook uit zou komen in het dub belspel maakte het drama verder compleet door zijn mededeling met verder te kunnen spelen op dokters voorschrift. Maar de orga nisatie kweet zich uitstekend van zijn taak door ook hier een pas sende oplossing voor t vinden. De oplossing heette in dit geval Maar ten Koopman, die dus uit zou ko men in het dubbelprogramma. Maar zoals zovaak werden slechte tijden gevolgd door betere. En die beter tijden vinden plaats op het centre-court, in feite toch de plaats waar het allemaal om be gonnen was. Na wat omzettingen in het speelschema kwamen Mark Koevermans en de Belg Karei de Muynck in het strijdperk om uit te maken wie zich vrijdag finalist zou mogen noemen. De 20-jarige Mark Koevermans uit Bergsche- hoek liet er in deze eerste partij van donderdag geen gras over groeien. In twee sets wist hij de nummer één van België volledig te deklasseren. Koevermans, die op alle fronten de meerdere was van zijn Belgi sche opponent, serveerde, vol leerde en controleerde het spel dat het een lieve lust was. 6-1 en 6- 2 waren de setstanden die voor twijfel geen enkele ruimte boden. DEMONSTRATIE Door de noodgedwongen afzeg ging van Menno Oosting wist Paul Haarhuis zich al zeker van een plaats in de finale. De organisatie besloot om Paul Haarhuis een soort demonstratie-wedstrijd te la ten spelen tegen Jan van Langen- donck. Deze Belgische speler had op de openingsdag het onderspit moeten delven tegen Menno Oos ting. Het redelijk bezette centre- court werd een leuke partij voor geschoteld. Goede staaltjes tennis werden af gewisseld met prachtige en zeer vermakelijke show momenten. Vooral Van Langendonck ont popte zich als een ware publieks- speler door met zijn typisch Bel gisch accent het publiek te trakte ren op enige stukjes vocaal thea ter. DUBBEL Na dit stukje entertainment werd het weer bittere ernst op het Leus- dense gravelveld. De donderdag avond stond namelijk in het teken van het dubbelspel-programma. De eerste partij was een Neder- land-België confrontatie. Mark Koevermans met aan zijn zijde Maarten Koopman namen het op tegen Karei de Muynck en Jan van Langendonck. Het Nederlandse duo bleek over de meeste kwali teit en inspiratie te beschikken en won op overtuigende wijze. Na de eerste set met 6-2 te hebben ge wonnen werd ook de tweede set met dezelfde cijfers veroverd. De partij werd besloten door de ser verende Maarten Koopman. Via een ace werd de set en de macht afgesloten met een love-game. TOPPER Marjan Eysvogel liet m Leusden zien. dat zij naast het hockey, Jet tennis goed uit de voeten kan. De topper van de donderdag avond was de heren dubbelpartij tussen Paul Haarhuis en Christiaan Feenstra aan de ene kant en Tom Nijssen met Huub van Boeckel aan de andere kant. Het duo Nijssen- /van Boeckel ging als favoriet van start. De 23-jarige Tom Nijsen uit Sittard had namelijk na zijn uit schakeling in het enkelspel nog iets recht te zetten. Dat Nijssen in dit dubbelspel werd gesteund door niemand minder dan Huub van Boeckel, was voor hem een gunstige bijkomstigheid. De 28-jarige Van Boeckel werd drie weken geleden bij het Ne derlands kampioenschap in Son samen met Menno Oosting kam pioen in het heren dubbelspel. De eerste set begon spectaculair en dat bleef deze eerste set ook zo. Paul Haarhuis begon met serveren en het gelijk een love-game note- ren.Dit bleek zijn uitwerking in moreel opzicht niet te missen want na zeven games stonden Haarhuis- /Veenstra heel verrassend met 5-2 voor. Toen vond vooral Huub van Boeckel het welletjes en liet zien dat hij niet voor niets de nationale titel op zak heeft. Via een serie prachtige passeerslagen en een love-game doorbraak op de ser vice van Haarhuis, werd de stand omgebogen in een 6-5 voorsprong voor de favoriete duo. Van Boec kel serveerde de eerste set zelf uit en liet zo een 7-5 winst aanteke nen. De tweede set was duidelijk van een minder kaliber dan de eerste. een "walk-over;; door de afzeg ging van menno Oosting. De 20-ja- rige Koevermans bereikten de fi nale door achtereenvolgens Peter Nyborg en Karei de Muynck te kloppen. De finale ging dus tussen twee in vallers, van wie de uit Bergschen- hoek afkomstige Koevermans als favoriet van start ging. De strijd ging tot aan de zevende game ge lijk op, toen wist Paul Haarhuis door de service van Koevermans te breken. De eerste set leek een Fmalist Paul Haarhuis in aktie. Fmahst Mark Koevermans aan de base-line. Zoals op de achtergrond - helaas - te zien is, had de pubheke belangstelling voor dit voor Leusden unieke sport-evenement beslist beter gekund. recteur en één van de grote ani mators van dit jubileum-toernooi, de vraag hoe hij terug kijkt op dit evenement: "Natuurlijk ben ik te vreden dat alles goed is afgelo pen. We hebben drie dagen mooi weer gehad, spectaculaire deel nemers en goede partijen gezien. Alle mensen roemden de organi satie en sponsors spraken nog slechts in superlatieven over dit toernooi. Toch ben ik op twee fronten een beetje teleurgesteld. Ten eerste het grote aantal wijzi gingen in het deelnemersveld en ten tweede de publieke belang stelling. Want het is in eerste in stantie allemaal begonnen om het Leusdense publiek top-tennis voor te schotelen. Na de voorver koop leek het er ook op dat we drie dagen een optimale entou rage zouden hebben. Maar het bleek dus dat veel mensen die wel een kaartje hadden gekocht niet aanwezig waren op ons sport park". De toemooi-directeur kon nog geen duidelijkheid verschaffen omtrent een vervolg van dit prof- tennistoemooi. "In principe was dit een éénmalige gebeurtenis omdat er organisatorisch zoveel tijd in gaat zitten dat het onver antwoord is om er bijvoorbeeld volgend jaar weer zo'n 1300 uur in te steken. Maar wie weet, als de sponsors er een jaarlijkse happe ning van willen maken wat er dan nog mogelijk is, maar dit blijft ech ter koffiedik kijken." Toch is deze drie dagen wel dui delijk geworden dat de Leus dense organisatie capabel ge noeg is om een dergelijk top-eve- ment binnen de poorten van "Lockhorst" te organiseren. Van Boeckel en Nijssen konden het zich zelfs veroorloven om bij een 5-2 voorsprong de teugels even te laten vieren. Haarhuis en Veenstra kwamen nog terug tot 5-4 maar toen maakte de serverende Tom Nijssen een einde aan de wedstrijd 6-4. Op de vraag wat een speler, van het kaliber van Boeckel, beweegt om na één telefoontje onmiddel lijk naar Leusden af te reizen, ant woordde de boomlange Van Boeckel: "Ten eerste ben ik ten- nisliefhebber en dit is een leuke onderbreking van de trainingspe riode. Bovendien beschouw ik dit als een soort van vriendendienst voor Piet van Eysden. Na het on gelukkige wegvallen van Menno (Oosting) wilde ik graag Piet van Eysden en de orgamsatie de hel pende hand toesteken." Over de blessure van Menno Oos ting wist speaker Heinze Bakker nog te melden dat de blessure van dien aard is dat zijn deelname aan Dubbelfinale prooi te worden voor de 22-jarge ex-econortue student uit Eindho ven. Maar de weelde van een 5-3 voorsprong en een 30-0 stand in de negende game kon hij echter niet verdragen- Mark Koevermans kwam op voor treffelijke wijze terug. Met als ge vaarlijk wapen zijn top-spin back hand en een goede service kwam de nummer vijf van Nederland te rug tot 5-5. De stand werd 6-6, zo dat een tie-break de doorslag een formaliteit omdat Haarhuis zijn klap niet meer te boven kwam. Het voor drie/kwart gevulde cen tre-court kon in deze tweede set in de eerste game genieten van een prachtig gespeelde game. Met een serie lobjes, passeerslagen en prachtige drop-volleys werd het publiek getrakteerd op datgene waar men voor gekomen was Helaas voor de tennisliefhebbers kwamen dergelijke stukjes kwali tatief zeer sterk tennis slechts spo radisch voor. Koevermans sloot de tweede set met een 6-3 overwin ning af. In de tweede set bleek het heilige vuur uit het spel van Haar huis te zijn verdwenen wat was hiervan de oorzaak?; "Ik had in de eerste set een mentale klap gekre gen door die riante voorsprong te verspelen. Win ik die set wel, dan gebeurt het omgekeerde ook met Koevermans," aldus de met veel inzet spelende Haarhuis. Saillant detail aan deze finale was dat beide spelers nog nooit tegen elkaar in het strijdperk waren ge treden. Afgelopen zondag kwa men beide spelers toevalligerwijs weer tegen elkaar in actie. Dit ging om een competitie in de ere divisie tussen de verenigingen Leimonias uit Den Haag en ELTV Eindhoven. Paul Haarhuis sloeg in de strijd om de punten genade loos terug en versloeg Koever mans met 6-0 en 6-2.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 11