Titelstrijd ITA senioren dit jaar bij Lookhorst Zwart was troef in schaakkampioenschap Provinciale titelstrijd voor paarden en pony's I J. den Daas ongeslagen biljartkampioen Soester Natuurbad mag niet verkocht Zaterdag trekker- behendigheidswedstrij den Circus Bassie en Adriaan op 2 september in Leusdei Spanning tot in laatste partij: GS niet akkoord met raadsbesluit: Van 3 tot en met 11 september: Jaap de Jager: 21,5 uit 22 Bowlinguurtje begin september van start Komend weekeinde m Groenekan: Autokraak Achteras verloren Openings avond stands organisaties Rommelmarkt DWS Nieuwe cursussen astrologie DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 LEUSDEN - De nieuwe biljartkampioen is be kend. Na een spannende finale is J. den Daas als winnaar uit de strijd geko men, dit ondanks felle te genstand van de winnaars van de andere teams in de voorronden van de eind strijd, F. Arnaud de Cala- von en H. van Dijk. Voor de aanvang van de fi nalepartij tussen Den Daas en Van Dijk was de situatie als volgt: F. Amaud de Calavon (B P.'80), één gewonnen, één verloren, dus twee punten 94%. J. den Daas (BBVL), één gewonnen, dus twee punten, H. van Dijk (BV75), één verlo ren. Wanneer Van Dijk zou win nen en Den Daas op 36 caram boles verloor (36 caramboles 92%), zou Arnaud de Cala von de lachende derde wor den en zich dus kampioen mo gen noemen. Zover heeft Den Daas het niet laten komen. Zonder één enkele partij te hebben verlo ren (in totaal negen vanaf de voorronden) greep hij de titel. Uitslag finale-voorronden teams met resp. car., car, brt, hs, moy., pnt, poule. Team BVL 1. J. den Daas 41. 123, 82. 8, 1,50, 9, A; 2. K. van de Laan 47. 136, 129, 7. 1,05, 4. B; 3. A. Bunnik 44, 104, 106, 6. 0,98, 2, C; 3. R. Bours 100, 170, 107, 9, 1,58, 0. D; Team BP'80 1. F. Arnaud de Calavon 50. 137, 79, 9, 1,73, 4 91%. A; 2. W. Haneveer 41, 105, 87, 7, 1,20, 4 85%, B; 3 G Mekenij 38, 90, 97, 7, 0,92, 2 78%, C; 4. J. Jager 50, 105, 87. 10. 1,16, 2 76%, D; Team BV75 1. H. van Dijk 85, 255, 98, 14, 2,60, 5. A; 2. C. Rommers 47, 141, 91, 10, 1,41, 5, B; 3. J. Kramer 53, 136, 102, 11, 1,33, 2. C; 4. B. de Wit 41. 108, 109, 5, 0,99, 0. D; Uitslag finale: Poule verandert in clubpunt. Poule A: 1. J. den Daas 41, 82, 71, 8, 1,15, 4, 3; 2. F. Arnaud de Calavon 50, 94, 55, 12, 1,70, 2, 2; 3. H. van Dijk 85, 119, 70. 12, 1,70, 0, 1; Poule B: 1. C. Rommers 47, 94, 66, 6, 1,42, 4, 3; 2. W. Haneveer 41, 70, 67, 5, 1,11, 2, 2; 3. K. van de Laan 47, 70, 61. 9. 1,14, 0, 1; Poule C: 1. G. Merkenij 38. 76. 68. 9. 1,11, 4. 3; 2. Kramer (sr) 44. 88. 77. 7, 1,14, 2, 2; 3. A. Buniuk 38. 61. 75. 7, 0,81, 0. 1; Poule D: 1. J. Jager 50, 100, 70. 10. 1,42, 4. 3; 2. B. de Wit 41, 78, 60. 6. 1,30, 2. 2; 3. R. Bours 100, 146, 78. 9, 1,87, 0, 1; Kampioen Leusderbüjarttournooi J. den Daas (winnaar poule A) Clubteamkampioen BP'80 - 10 pnt. 2e plaats BV75 - 8 pnt. 3e plaats BVL - 6 pnt. Twaalf spelers kwamen afgelopen zaterdag m de zaal van B. V. '75 uit in de eindstrijd om het kamioenschap van Leusden. J. den Daas werd ongeslagen de nieuwe biljartkampioen. LEUSDEN/SOEST - Gedepu teerde Staten gaan niet ak koord met het raadsbesluit van de gemeente Soest om het Soester Natuurbad te verko pen aan projektontwikkelaar Taphoorn. hebben te wei nig informatie om het ver- koopbesluit goed te kunnen beoordelen. Taphoorn wil op het terrein van het bad onder meer een hotel, vergaderac- comodatie en een zwembad vestigen en een kleine hon derd appartementen bouwen. Het bad zou als dagrecreatie- voorziening helemaal verdwijnen. Dat strookt niet met eerdere plan nen, die uitgingen van een be perkte verblijfsrecreatieve functie. Ook ontbreekt een exploitatie- ACHTERVELD - De Achter- veldse K.P.J. zal komende za terdag weer de trekker behen digheidswedstrijden organi seren. De wedstrijden zullen plaats vinden op het terrein gelegen aan de Ruurd Visser straat, en om 9.30 uur begin nen. De betreffende commissie zal weer een heel aantrekkelijk par cours uitzetten, waarbij de behen digheid van de betreffende chauf feur een grote rol zal spelen Er zal worden deelgenomen door leden van de K.P J. en de A B.T.B. Ook met-leden van de betreffende ver enigingen konden als deelnemer inschrijven. opzet, wat een beoordeling op de financiële merites onmogelijk maakt. GS zijn belast met de con trole op de gemeentelijke finan ciën. Er waren dne groeperingen die bezwaar tegen het gemeentelijke besluit haden aangetekend. Samen vertegenwoordigen die ruim acht honderd van Soest. Het college van GS wil binnenkort met de gemeen te Soest gaan praten over het plan. LEUSDEN - De komende weken vinden onder auspiciën van de ITA (Interclub Tennis regio Amersfoort) weer de Amers- foortse tenniskampioenschappen plaats. Deze kampioen schappen vinden in drie categorieën plaats, te weten de jeugd kampioenschappen, de seniorenkampioenschappen en de ve- teranenkampioenschappen. De ITA is de overkoepelende organisatie van tennisverenigingen in Amersfoort, Hoogland, Hooglan derveen, Leusden, Achterveld en Hoevelaken. Naast allerlei coördi nerende taken houdt de ITA zich bezig met de organisatie van de Amersfoortse kampioenschappen, de ITA-jeugdcompetitie en alter natieve competities voor dames en heren. De seniorenkampioenschappen worden dit jaar georganiseerd door de LTV Lockhorst in Leusden, dit m het kader van haar 25-jarig bestaan. Van 3 tot en met 11 sep tember a.s. zal op de banen op het Burgemeester Buiningsportpark aan de Bavoortseweg worden ge streden om de seniorenkampioen stitels van Amersfoort en omge ving. De afgelopen jaren hebben uitgewezen, dat er uiterst aantrek kelijk tennis te zien is. Contactper soon bij Lockhorst is de heer R. Hoksbergen, tel. 033-722268. Bij hem is informatie verkrijgbaar over de inschrijving voor deze kam pioenschappen. TOERBEURT De jeugdkampioenschappen worden jaarlijks bij toerbeurt door LTC Volta en TV Leusderpark georganiseerd. Dit jaar is Volta aan de beurt, en wel in de week van 22 augustus. Deze vereniging viert evenals Lockhorst haar 25-jarig be staan, hetgeen een extra feestelijk tintje aan het toernooi zal geven. Er moeten ongeveer 220 partijen wor den afgewerkt, die worden ge speeld van 9 tot 18 uur. Om dit forse aantal te kunnen afwerken zal een deel van de partijen worden ge speeld op de banen van Leusder park. De finales vinden vrijdag 26 augustus en zaterdag 27 augustus plaats bij LTC Volta aand e Galvani- straat te Amersfoort. Aangezien de jeugdige tennissers veel enthou siasme en inzet tonen worden er weer leuke en spannende, dus voor het publiek interessante, wed strijden verwacht. De veteranenkampioenschap- pen vmden nu alweer voor het elf de jaar plaats en wel m de week van 29 augustus. Van oudsher is LTV Flehite de organiserende ver eniging. In 1977 nam het drietal John Smit, Ben van Ede J van Lieshout het mitiatiej] start van dit toernooi. Er v,|] veel belangstelling voor dj pioenschappen. Dit jaar 1 240 partijen verwacht. Hei y kenmerkt zich door ee| dwongen sfeer. Voor de v is winnen geen absoluJ meer; de gezelligheid rtJ belangrijke plaats m. Niettj ten de veteranen steeds v trekkelijk tennis zien. De j belangstelling is dan ookt weer groot Iedereen is geT het kampioenschap welkoiT park van LTV Flehite aarf weg te Amersfoort. Nadef matie over dit veteranentG; verkrijgbaar bij J. Smit, 617282. - LEUSDEN - Op dinsdag 6 september start het Bowlin guurtje met de nieuwe compe titie. Nieuwe leden zijn dan weer van harte welkom en dat geldt ook voor degenen, die nog nooit hebben gespeeld. Veel mensen denken nog altijd dat bowlen met alleen moeilijk maar ook duur is; dat behoeft even wel beslist niet het geval te zijn. Dat er op dinsdag- en donder dagmiddagen mensen zijn in de leeftijd van ongeveer twwtJ ventig jaar bewijst dat iede^ spel kan leren en dat het cj moeilijk is. De leeftijd sp rol; jong en oud spelen do Dat het bovendien geen c is blijkt uit de tarieven. Er wordt gespeeld van tj tot half vier voor het bedrag! gulden. Bovendien zijn er if speciale kontaktavondenij een speciaal tarief. Er v/J speeld in sporthal De Kortï LEUSDEN - Hoewel het afgelopen donderdag tamelijk druk was bij de Schaakvereniging Leusden, werden er toch maar drie partijen voor de zomercompetitie gespeeld. De meeste aanwezigen hadden hun 7 partijen al gespeeld. Zij stortten zich op vnje partijen of op het snelschaken. Jaap de Jager was hierbij weer eens de uitblinker. Uit 22 partijen wist hij 21 Vz punt te slepen, iets waar een gemiddelde hoofdklasser ook best tevreden over had kunnen zijn. De drie partijen voor de zomer- de plaats lopen, door te verliezen competitie emdigden in overwin- van Theo Elschot. Carel Vos wist na ningen voor de zwartspelers. Cees een matige competitie toch nog bo- Kerkhof liet zijn kans op een twee- ven de vijftig procent te komen, zoals hij aan zijn stand verplicht was. Uitslagen: Kerkhof - Elschot 0-1 v. Dokkum-Vos 0-1 Wisman - Boogaard 0-1 Stand: 1. Uneken 7-7 2. J. de Jager jr. 5-7 3. Boemaars 41/2-6 4. Halkes 4V2-7 Kerkhof 4'/2-7 6. Flohr 4-5 7. Nijhof 4-6 REGIONAAL Deze dagen wordt in Amersfoort ook het regionaal kampioenschap gespeeld. De twee spelers van Leusden die in de kampioens- groep uitkomen weten tot nu toe geen potten te breken. Joop van Santen heeft na dne ronden een punt. Bert Uneken is nog niet ver der gekomen dan een hü Ook in de eerste klass twee leden van Leusden bert Moed presteert go twee uit drie. Als hij in de ronde een totaal gewonne: niet had weggegeven had mooier kunnen zijn. Dick v. Ooik herstelt n van zijn zeer ernstige ziekte min wist hij de moed op tei aan het toernooi te begin zien de omstandigheden s bijzonder knap, al heeft niet meer dan een half puiü verd. Vooral in de tweede kla de Leusdenaren het uit André Rietveld en Dick 1 burg delen de eerste plaa uit 3. Ook Mus (2 uit 3) Dalen (1 uit 3) hebben no:| op een goede klassering, LEUSDEN - De Utrechtse Provinciale Bond van Lande lijke Rijverenigingen en Po nyclubs organiseert op vrij dag en zaterdag 26 en 27 au gustus 1988 de Utrechtse kam pioenschappen te Groenekan aan de Voordorpsedijk 34. De toegang is gratis. Gedurende de ochtenduren zul len paard- en ponyruiters aantre den voor de strijd om verenigmgs- en clubkampioenschappen, alsme de de titels individuele dressuur klassen midden en zwaar, paar- den-klassen zwaar wordt m de middag verreden over twee proe ven. Het springen wordt evenals vo rig jaar verreden over meerdere wedstrijden m twee dagen. Op 26 augustus a.s. ca. 15.30 uur wordt reeds begonnen met de eerste wedstrijd. De verenigings, respectievelijke clubkampioenschappen bestaan uit de onderdelen achttallen, indivi duele dressuur en spnngen. Het totaal aantal behaalde punten be paalt de plaatsing. Gedurende de middag van het non-stop-evenement zal gereden worden om de provinciale titels, individueel springen klassen mid den en zwaar, zowel voor paard- als ponyruiters, het mennen klasse zwaar, midden en licht in handicap. Tevens zal een voor-selectie plaatsvinden voor de rubriek „Bestgaande rijpony", om het kam pioenschap van Nederland, welke rubriek verreden zal worden tij dens het UTV-gebeuren in septem ber 1988 te Utrecht. Het middagprogramma wordt tevens afgewisseld met een de monstratie van de menners; deze komen ook in de hoofdnng om hun aanspanningen te laten bewonde ren. Als slot vindt de parade van pony- en paardruiters plaats en worden de kampioenen bekend gemaakt. In de wedstrijden in Groenekan komen diverse Leusdense deelne mers uit. Alle kampioenen in de klasse zwaar en de verenigings- en club kampioenen zullen op 9 en 10 sep tember 1988 in het park „Berg en Bos" te Apeldoorn strijden om het nationale kampioenschap van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Dit gebeuren vindt plaats onder de naam: „Levade". LEUSDEN - Vorige week dj dagmorgen werd op het i terrein bij zwembad 'Octpi auto opengebroken. De LeJ mevrouw De L. deed daail politie aangifte van. Het raf het rechter-voorportier vaj auto was tijdens haar bezc het zwembad - tussen 1 elf en kwart voor twaalf - gen. Uit de auto zelf weiJL vermist. LEUSDEN- Om vooralsnc gehelderde redenen verlc Leusden vrijdagmiddag op: hemseweg de achteras gierwagen. Er ontstond materiele schade.Inzamel dehands boeken ACHTERVELD - Woensdag avond wordt penningsbijeen komst gehouden voor het win terseizoen van de standorga nisatie de K.P.O. - de A.B.T.b. en de K.P.J. De avond zal beginnen met een H Mis om 19.30 uur in de parochie kerk. Hierna zal de avond om streeks 20.00 uur worden voortge zet in de zaal van café bar Buiten- lust. De besturen van de A.B.T.B., de K.P.J. en de K.P.O. zullen deze avond het winterprogramma pre senteren. Na de pauze zal er een optreden zijn van een nieuwe inwoner van Achterveld met een Hooglandse achtergrond. Deze zal een aantal aktuele en kolderieke zaken ten gehore brengen. Omstreeks 22.30 uur wordt de" bijeenkomst afgeslo ten. LEUSDEN- Het circus van de populaire t.v.-clowns Bassie en Adriaan zal op vrijdag 2 september haar tenten opslaan op het terrein bij winkelcentrum De Hamershof. Tachtig medewer kers en artiesten en zestig dieren zullen in een verwarmde tent ruim 2000 mensen kunnen vermaken. Onder muzikale begelei ding van het orkest John Pulman, treden tien artiesten of artiestengroepen achtereenvolgens op. Bassie en Adriaan zelf ontbreken uiteraard niet op het programma. Tijdens de voorstelling in Leus- acrobatiekgebied ten beste geven. den zullen onder andere The La- groni Sisters aan de trapeze te be wonderen zijn. Vier van hen zullen later nog een wereldnummer op De Sahara Troupe, bestaande uit zeven Marokaanse artiesten, bren gen een springnummer. Miss Joan na laat gedresseerde duiven hun kunsten vertonen, terwijl N omschreven wordt als del dwerg-kok van het circus, L lanceeract brengt. En verder is er een aantalj nummers, waarin onder r ren, olifanten, paarden, kai,_^ apen de hoofdrol spelen. De voorstelling begint de vrijdag om 16.15 uur. I zijn vanaf heden verknjaif speelgoedzaak Kohlmaml] toys, De Brouwerij 1 in de hof. In schrijven voor deelname was mogelijk tot 20 augustus. Niet al leen de heren zullen dit jaar weer van de partij zijn, maar gezien de successen van de dames vorig jaar, doet ook een aantal dames mee. Voor het bezoekende publiek zal het ook nu weer een gezellige en spannende dag worden. Voor de bezoekers zullen er diverse spe len worden georganiseerd en ook zullen diverse bednjven aanwezig zijn waarbij men van hun bedrijfs presentatie kennis kan nemen De prijsuitreiking zal plaats vinden zaterdagavond in café bar Buiten- lust dit m.m.v. een gezellige stijl dans band ACHTERVELD - De muziek vereniging D.W.S. houdt za terdag weer de inmiddels tra ditionele jaarlijkse rommel markt. Deze rommelmarkt zal worden gehouden in en rond de Moespot, en beginnen om 10.00 uur. Eerder dan ge noemd tijdstip zal er beslist niet verkocht worden. Er is ook dit jaar weer een grote hoeveelheid spullen waarbij voor elk wat wils present zal zijn. De opbrengst zal geheel ten goede komen aan de vereniging voor aanschaf van nieuwe en repa ratie Vein oude instrumenten en aanschaf van meuwe uniformen. In verband met de toename van een aantal jonge muzikanten is aanschaf van meuwe uniformen nodig. In verband met het feit dat deze rommelmarkt zowel in als rond het gebouw de Moespot zal worden gehouden zal de Rentinckstraat, het gedeelte gelegen tussen de Jan van Arkelweg en de Nicolaas Wijntjesstraat, vanaf vrijdagavond 24.00 uur tot en met zaterdag avond 20.00 uur voor alle verkeer worden afgesloten. AMERSFOORT - In september gaan bij het IT AN, het Instituut voor Toegepaste Astrologie Nederland, weer nieuwe cursussen van start. De formule waarbij gewerkt wordt met gemiddeld 10 personen per groep, blijft gehandhaafd. De cursussen worden dit jaar op 31 plaatsen in Nederland gegeven, waaronder Amersfoort. Belangstellenden kunnen zich voor meer informatie wenden tot het secretariaat van het IT AN, Oud Aa 4a, 3621 LB Breukelen, tel. 03462-64915.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 12