'estiging Curio Cave loopt uit op iridisch steekspel over een woord J oorlopig geen woonwagens in Leusden )eelname aan Slachtoffer- ulp wordt overwogen leuBden krant Inbraak VOC weer geopend Regionaal orgaan V erkeersveiligheid gezonden— JokaaL LEUSDEN; Collecte kanker bestrijding Ipzeggen huur huidige pand Boni is enig mogelijke sanctie gemeente: denvergadering Zonnebloem: Bouw(keet) in het dorp VERGROTEN? VERKLEINEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Geen terugkeer zomer LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w mkindegemmte/ DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Tijdens de vergadering van de Commissie Alge mene Bestuurszaken kwam opnieuw de vestiging van dranken handel Curio Cave aan de orde. Curio Cave is gevestigd in het pand in De Hamershof, waarin voorheen de Boni zat. De Boni kreeg haar huidige vestigingsplaats omdat ze bij het oude adres onvoldoende ruimte om uit te breiden had. Bij de toe stemming van de nieuwe vestiging nam de Gemeente Leusden in het contract een zinsnede op waarmee Boni verplicht werd inspanning te leveren teneinde een non-food opvolger in het oude pand te laten komen. Dat werd in eerste instantie het Kruitvat. Als lont daarachter Curio Cave De gemeeiue kon op basis van de vestigingsverordeningen niet anders doen dan Curio Cave toestemming geven te openen. Maar gelukkig is men niet met de nieuwe winkel. Juridisch wordt hard gezocht naar mogelijkheden om de Bom te houden aan haar 'in spanningsverplichting'. Ed ten Voorde (WD) wilde daarbij niet horen dat het afgesloten contract klaarblijkelijk met goed genoeg was geweest. inteneur van Curio Cave. Vestiging van die winkel in De Hamershof is op problemen gestuit. Het is echter de "Het contract kan toch niet zo ag. of daar iets aan te doen valt: het contract met de gemeente spreekt ter zake alleen van een zogenaamde slecht zijn, anders was het toch met door de Raad gekomen". idjimn gs verplich tin g. sprak hij vanuit zijn - nog korte -er varing als raadslid. Veel over juridische mogelijkhe den wilde burgemeester Panis in deze openbare vergadering niet zeggen. Wel realiseerde de com missieleden zich dat de enige sanctie die de gemeente aan de Boni kan opleggen het opzeggen van de huur in het hyidige pand is. Volgens Harm Offereins (GPV/SGP) "is dat middel wel erg zwaar, maar wel de uiterste conse quentie". GALL EN GALL Harry van Schaik. filiaalhouder van Gall en Gall, slijterij in winkelcen trum de Hamershof is uiteraard niet blij met de nieuwe concurrent bij hem in de buurt. Hij realiseert zich dat hij de gemeente niet kan aanspreken op emge afspraken over branchebescherming Deze afspraken golden tot vijf jaar na de start van het winkelcentrum. Wel op de door de Gemeente ge maakte contractclausule betref fende de 'inspanningsverplich ting' van de Boni. Hij wacht het juridisch 'steekspel' eerst af voordat de direktie van Galle en Gall in samenwerking met de winkeliersvereniging van De Hamershof aktie gaat onderne men. Zijn bezwaren tegen de nieuwe drankwinkel zet hij in een breder verband dan alleen zijn eigen om zet. De vestiging is zijns inziens in strijd met het landelijk beleid waarbij de regering streeft naar een beperking van vestigingspun- ten in deze sector. "Onze branche is erg kwetsbaar. Het is alcohol wat wij verkopen, geen schoenen. Wij hebben onze verantwoording met een sociaal karakter en zijn daardoor erg kwetsbaar" ver klaart hij. Overigens vreest hij dat door de vierde vestiging in een gemeente van de omvang zoals Leusden heeft: "een fikse terugloop van het economisch resultaat Iedere win kel zal gaan vechten voor haar be staansrecht en haar klandizie. Met als gevolg agressievere verkoop methode, waarop niemand zit te wachten. De verdeling zoals hij was, was pnma". Vooralsnog rea liseert hij zich dat de winkeliers "geen poot hebben om op te staan tegenover de gemeente" 'Voor alsnog' voegt hij daar strijdvaardig aan toe. n één onzer medewerkers) USDEN - Er komen voorlopig geen woonwagens binnen de neentegrenzen van Leusden. Een gebrek aan belangstelling de zijde van woonwagenbewoners is daarvan de oorzaak. vinden van een geschikt ter voor een woonwagenkampje ft de gemoederen in Leusden tijd beziggehouden. Nie- d voelde er voor orrf in zijn of direkte omgeving een woon- lenkampje te krijgen. Toch ook de gemeente Leusden wongen een geschikte lokatie nden in het kader van een de- centraliseringsplan van het minis terie. De bedoeling van het plan was en is om een einde te maken aan de soms zeer grote woonwa genkampen met soms meer dan erbarmelijke woonomstandighe den. Ook Leusden moest ruimte maken voor een aantal woonwagens. De woonwagenbewoners waarvoor een plaats gevonden moest wor den zouden afkomstig zijn van het grote woonwagenkamp in Amers foort. De Amersfoortse woonwagenbe woners tonen echter einig animo om naar Leusden te komen In middels hebben de bewoners al lemaal hun stekje gevonden en is er geen behoefte aan een Leus- dens kampje, althans met op korte termijn. Het Leusdense woonwagenkamp zou gerealiseerd moeten worden in de nieuwbouwwijk Ruige Veld. Het feit dat er nu geen kamp komt betekent niet, dat er nu iets anders gebouwd kan worden op het ge reserveerde terrein. ,,De lokatie blijft beschikbaar voor een woon wagenkampje", aldus wethouder Corri Verduin. Er is in Leusden ven sprake ge weest van een tweede woonwa genkampje. speciaal voor de farm lie die zich aan het Valleikanaal had gevestigd met een autoslope rij. Door het vertrek uit Leusden van deze familie is de noodzaak van dit tweede kampje geheel ko men te vervallen pHTERVELD - Donderdagavond hield de Achterveldse Zon- bloem-afdeling een ledenvergadering in Ons Gebouw. De irgadering werd geopend door de vice-voorzitter de heer C. aver. Hij verwelkomde de aanwezigen en was blij dat er Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. I Verschijnt elke dinsdag en donderdag. L Redaktie: Daan Bleuel u Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker P Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties p Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, Lvoor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34,90 per half jaar 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Bij het agendapunt mededelingen meldde hij, dat de Vrouwen Ad vies Commissie Woningbouw in Achterveld een formulier bij 55 ers had gebracht waarop een aantal vragen, die ingevuld dien den te worden. Dit mede in ver band met het feit dat de gemeente Leusden al enige tijd bezig is met het ontwikkelen van nieuwbouw- plannen in Achterveld. Om deze plannen zo goed moegelijk aan te laten sluiten op de behoefte, heeft men de VAC verzocht hiernaar een onderzoek te doen In de we ken van 8 t/m 22 augustus werden de ingevulde vragenlijsten door vnjwilligersters opgehaald. Dit ophalen werd verzorgd door K.P.O.-leden en leden van de Zon nebloem. Verder was er bij het bestuur een verzoek binnen geomen om te wil len nagaan of er vrijwilligers of vrijwilligsters waren die deel wil den nemen aan het instituut Slacht offerhulp. Dit wordt door de leden in overweging genomen, waarna er nog op terug zal worden geko men. Naar aanleiding van de manifesta tie Achterveld voor Achterveld is men momenteel bezig met het sa menstellen van een werkgroep Deze werkgroep zal bestaan uit twee leden van de Zonnebloem, twee leden van huize St. Joseph, een plaatselijke arts, een plaatse lijke wijkverpleegkundig en een maatschappelijk werker. De notulen van de vonge verga dering werden zonder op of aan merkingen goedgekeurd. De opbrengst van de verkoop van de Welfare tijdens de braderie in de Tourweek was ditmaal minder dan in voorgaande jaren. Er was I zo'n goede opkomst was. Hij deelde mede dat de voorzitter in verband met een ondergane operatie niet aanwezig kon zijn. Het ging hem overigens goed, aldus de vice-voorzitter. wel een goede belangstelling ge weest, maar minder publiek dan vorig jaar. De Landelijke Ziekendag zal dit jaar plaatsvinden op 11 septem ber. De betrefende commissie is al ver gevorderd met het opstellen van het programma voor die dag De personen die aan deze zieken dag willen deelnemen dienen ui terlijk 25 augustus te worden aan gemeld bij Giny Dooij waard. Betreffende de nog te huden acti viteiten wordt gevraagd of er le den zijn, die een idee hebben be treffende de te houden St. Nico- laas actie Tevens wordt de leden gevraagd bij de volgende verga dering te willen meedelen wie er voor een geschenk voor de actie 'Zon in de schoorsteen' in aanmer king komen. Na het afhandelen van de rond vraag sloot de voorzitter de verga dering. Na de sluiting van de ver gadering werd nog een video op name vertoond van de Manifesta tie Achterveld voor Achterveld. LEUSDEN- Naar eerst nu bekend is geworden, is tijdens de vakantie van de bewoners een woning aan de Van den Bergstraat bezocht door inbrekers. Er werden hi-fi ap paratuur, video-apparatuur en checques weggenomen. De in braak moet in de nacht van 4 op 5 augustus zijn gepleegd. LEUSDEN- Het vrouwenont moetingscentrum 't Vooron der, aan de Burgemeester Van der Postlaan opent dins dag 23 augustus weer haar deuren voor alle Leusdense vrouwen, 't Vooronder is die dag van 9.00 uur tot 12.00 uur geopend. In het meuwe seizoen zal 't Voor onder elke tweede en vierde vrij dagochtend van de maand van 9.00 uu tot 12.00 uur geopend zijn. LEUSDEN - Er wordt een Utrechts regionaal orgaan voor de ver keersveiligheid geinstalleerd. Dat overlegorgaan kan ervoor zorgen, dat de verkeersveiligheid op re gionaal en lokaal mveau wordt aan gepakt en de werkzaamheden tus sen de verschillende overheden beter worden afgestemd. In het overlegorgaan zullen ver tegenwoordigers van rijk, provin cie, gemeenten en organisaties die zich met verkeer bezig houden, zit ting nemen. Bij die laatste categorie wordt gedacht aan ANWB, BO- VAG, ENFB en de Nederlandse Vereniging ter Bescherming van Voetgangers -1 Pracntige keten werden er ge bouwd en (keet) hadden wij, kin deren en ouders in het bouwdorp. Misschien heeft de leidmg wel eens verzucht, hoepelden die ou ders nu maar eens op, eigen schuld dan hadden ze het niet zo gezellig moeten maken. De sfeer was zo goed dat je wel moest komen en ben je er eenmaal, zie dan maar weer eens weg te komen. Ik ben bang dat menig ou der de boel maar de boel gelaten heeft thuis. Wat ik dus wil laten merken is mijn gTOte bewondering voor Roy Robbemond en zijn (legertje) vrij- willigers/sters. Uit ervaring weet ik wat voor een klus het is om iets goed te organiseren. Je kunt en thousiast organiseren en plannen wat je wilt er kan op het laatste moment nog van alles fout gaan. Maar daar heb ik de afgelopen week in ieder geval niets van ge merkt. Menig uurtje heb ik doorge bracht en genoten, niet één keer heb ik gemerkt of gezien dat ie mand van de leidmg boos werd op de kmderen. Elke dag feest bijna een hele week lang. Jongens en meiden bedankt; jullie hebben pri ma gezorgd voor de kinderen. Bedankt dus ook namens mijn zeer vermoeide maar voldane dochter. Joke van Beek, Erepnjshof 15, 3831 BA Leusden. Tel. 946821. Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieerservice tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. door Jan Versteegt. Zoals donderdag al ver meld is het weer danig ver anderd. Hadden we vorige week nog zomerse tempera turen tussen 25 en 27 graden, vanaf vrijdag ging het radi caal mis. Het vorige week end konden we nog volop ge nieten van zon en wind (voor de watersporters), maar het afgelopen weekeinde gaf wind en regen bij magere temperaturen. Door een koude put, die zich zaterdag boven de Noordzee nestelde, vielen er talrijke buien, soms met on weer. De meeste regen viel echter in het westen van het land en boven de Wadden ei landen. Doordat het zeewa ter in de ochtend relatief warmer is dan het land in deze tijd, vallen daar vooral in de ochtend buien. Zo kwam op Ameland (Buren) zaterdagochtend in korte tijd 33 mm water naar beneden in een smalle buienlijn. De depressie, die bij ons de weeromslag veroorzaakte, lag vorige week dinsdag als een volwaardige herfst stormdepressie voor anker bij de zuidpunt van Groen land. De luchtdruk in de kern was toen teruggelopen tot 960 hpa. Een dergelijke lage luchtdrukwaarde mag je in deze tijd van het jaar gerust uniek noemen. Vervolgens koerste de depressie enigs zins opvullend naar het zee gebied tussen IJsland en Schotland. Ook in de hogere luchtlagen was de depressie goed ontwikkeld en aan de achterzijde werd hogerop een flinke hoeveelheid kou de lucht aangevoerd. Het kwik daalde op ca. 1500 me ter van 14 naar 6 graden. Op 5Vz km werd het nog kouder en daar vormde zich de zo gevreesde koudeput. In zo'n put wordt de koude lucht afgesnoerd en de minste op warming vanaf het aardop pervlak geeft vervolgens flinke plensbuien. Gelukkig bleef deze put niet lang bo ven de Noordzee hangen. Op zondag trok deze geleidelijk naar Scandinavië. Toch heeft zij het weekend weer danig in de war geschopt. De weerkaarten van de ko mende dagen zien er niet al te florissant uit. Mogelijk dat we vandaag en gedeeltelijk morgen profiteren van een zwakke uitloper van het Azo- ren maximum. Laatst ge noemde is actief in Zuid-Eu ropa. Het zuiden van Frank rijk en de Alpen hebben er nog positieve invloed van. Veel zullen we van die zwakke uitlopen niet mer ken, want boven de oceaan blijven depressies actief. Deze worden door een noord westelijke bovenstroming vrij snel naar West-Europa getransporteerd. Donderdag ligt er weer een vrij diepe depressie ten zuiden van IJs land, koers zettend naar het zeegebied ten noorden van Schotland. De computers programmeren voor vrijdag en zaterdag opnieuw een koudeput van de Britse eilan den tot Scandinavië. Dat geeft weinig hoop van de tweede weekhelft. Het zal dan opnieuw wisselvallig zijn met van tijd tot tijd buien of regen en aanhoudend koel weer. Op een spoedige terugkeer van het warme zomerweer hoeven we niet te rekenen. Aangenaam blijft het wel in de landen rond de Midde- landse Zee. Het genoemd Azoren maximum geeft daar zich op droog, zonnig en warm tot zeer warm weer. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst gTaag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! ACHTERVELD Woensdag 24 augustus 20.00 uur: openingsavond winter seizoen K.P.O.-A.B.T.B.-KP.J. zaal Buiten- lust. Donderdag 25 augustus 13.30 uur: bejaarden soos Ons Gebouw. Zaterdag 27 augustus 20.00 uur: AVRO's TOPPOP road disco show de Klaver1 Zaterdag 27 augustus 9.30 uur: Trekker Behendigheids wedstrij den Ruurd Visserstraat. Zaterdag 27 augustus 10.00 uur: D.E.S. Rommelmarkt de Moespot. Zondag 28 augustus 20.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 29 augustus 20.00 uur: S.V.A Algemene ledenvergade ring Kantine Sportpark. Dinsdag 30 augustus 9.00 uur: K.P.O. fietstocht, vertrek Groot Achterveldplein. LEUSDEN- In de week van 29 augustus tot 10 september houdt het Koningin Wilhel- mina Fonds, dat zich met de kankerbestrijding bezig houdt, een colecte in Leus den. In die week zullen col lectanten van het Fonds langs de deuren gaan. De collectanten kunnen zich desgevraagd legitimeren. Het KWF-collectecomité in Leus den kan nog vrijwillgers gebrui ken. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw M.J. Bonte bal-Kraakman, Kwintlaan 12, 3832 AG in Leusden. Telefoon 941539.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3